طراحی سایت تهران، سیدخندان به سمت رسالت شرق، خیابان کابلی (دبستان)، نبش کوچه آگاهی، پلاک ۴ ، واحد ۱۵
02188471521   ۰۲۱۴۰۸۸۱۰۳۸

طراحی سایت: مقدمه

یکی از دانش‌هایی که امروزه می‌بینیم اکثر جوانان به دنبال آن هستند، طراحی سایت است. اما خیلی از افراد نمی‌دانند از کجا شروع کنند؟ چه منبعی را مطالعه کنند؟ در این زمینه کتاب‌ها و سایت‌های زیادی مطالب خوبی را ارائه داده‌اند اما هرکدام کاستی‌هایی دارند. ما در سایت سازان تصمیم گرفتیم که بخشی از سایت را به آموزش طراحی سایت اختصاص دهیم و دانش و تجربه خود را در اختیار عزیزانی که به هر دلیل نمی‌توانند در رده‌های حضوری شرکت کنند، قرار دهیم همچنین سعی کرده‌ایم که آموزش‌هایمان تمام مطالب را پوشش دهد و شمارا از هرگونه منبع و سایت و کتاب دیگری بی‌نیاز کند.
مطالبی که در سایت سازان منتشر می‌شوند، برای تمام افراد با هر سطحی مناسب هستند. آموزش‌هایی که قرار می‌دهیم طبقه‌بندی‌شده هستند تا هر کس به‌راحتی به مطالب موردنیاز خود دسترسی داشته باشد و آموزش‌ها به‌گونه‌ای ارائه‌شده‌اند که کاملا خود خوان و بدون نیاز به استاد و منابع دیگر باشند.اگر شما جزء افراد مبتدی هستید، گام‌به‌گام آموزش طراحی سایت را با ما پیش بیایید و با تمرین و تکرار مثال‌ها و تمریناتی که برایتان در نظر گرفته‌ایم از یادگیری لذت ببرید.برای یادگیری بهتر باید تمام مثال‌ها و تمرینات را انجام دهید و پس از اتمام آموزش‌ها، با انجام پروژه، آموخته‌های خود را تثبیت کنید. پس صرف مطالعه مطالب آموزشی، شمارا به یک متخصص در این زمینه تبدیل نمی‌کند.
در ابتدا آموزش‌های سمت کاربر را قرار می‌دهیم و بعد آموزش‌های سمت سرور. شما می‌توانید در ادامه هرکدام از این قسمت‌ها ( سمت کاربر یا سمت سرور ) را انتخاب کنید و در آن زمینه فعالیت کنید.
سمت کاربر شامل: HTML، CSS ، JavaScript می‌شود. سمت سرور نیز شامل : SQL ، PHP می‌باشد.

طراحی سایت: مقدمه | آموزش طراحی سایت | طراحی حرفه ای سایت

به چه ابزاری برای یادگیری طراحی سایت نیاز داریم؟

  • کامپیوتر:

خیلی از افراد هستند که مطالب را با موبایل مطالعه می‌کنند. به افراد باید بگوییم که تمرینات را باید در یک کامپیوتر شخصی و با نرم‌افزارهایی که در ادامه خواهید دید، انجام دهید. پس اگر در یادگیری طراحی سایت جدی هستید، حتما از یک کامپیوتر استفاده کنید.

  • ویرایشگر کد:

برای نوشتن کدها، نیاز به یک ویرایشگر کد داریم. ویرایشگرهای زیادی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. مانند Notepad که در تمام کامپیوترها نصب‌شده است. اما ویرایشگری که ما به افراد مبتدی پیشنهاد می‌دهیم Notepad++ و یا Sublime Text است. ما در این آموزش‌ها از Sublime استفاده می‌کنیم چراکه قابلیت‌های بیشتری دارد مثل کامل کردن تگ‌ها با فشردن کلید Tab و تکمیل خودکار کدها با منویی که برایتان باز می‌کند.

  • مرورگر:

برای نمایش نتیجه کدها، نیاز به یک مرورگر یا همان Browser داریم. بهترین مرورگرهایی که برای همه‌ی کاربران ( ویندوز، مک و لینوکس ) مناسب است، Chrome و Firefox است. که ما نیز از Firefox و بعضا Chrome استفاده می‌کنیم.