طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت چاپخانه

طراحی سایت چاپخانه

طراحی وب سایت چاپ دیجیتال

امروزه شاید برای همه ما شنیدن واژه چاپ امر عجیبی نباشد، چرا که همه ما در دورانی دانشجو و یا محصل بوده‌ایم و از واژه چاپ و پرینت و کپی و… به‌کرات استفاده نموده‌ایم. واژه چاپ و صورت قدیمی‌تر آن «چهاپ» را برگرفته از واژه مغولی چاو دانسته‌اند که به معنای «فشردن سطحی بر سطح دیگر» است. چاپ را در اصطلاح، انتقال مطالب شامل نوشته‌ها، تصاویر، اعداد و علائم بر رو یک حامل فرم وطراحی سایت شرکت خدمات چاوتین و یکنواخت و وابسته به دستگاه‌های سخت‌افزاری بود؛ اما امروزه این‌طور نیست. امروز این صنعت به بخش نرم‌افزاری و ذهنی انسان‌ها نیز کشیده شده است.

صنعت چاپ در امروز را نمی‌توان خیلی جدا از طراحی دانست و امروز می‌بینیم که اکثر سفارش‌ها برای چاپ، تنها برای چاپ نیستند بلکه بسیاری از ادارات، شرکت‌ها و حتی فروشگاه‌ها، نیازمند داشتن ابزارهای چاپی مانند فاکتور فروش، کارت ویزیت، پاکت، سربرگ و… با نام و مارک تجاری و طراحی منحصربه‌فرد خود هستند.

بنابراین امروزه به دلیل اذعام صنعت چاپ و طراحی، بر اهمیت این صنعت افزوده‌شده است.اما در میان دریایی از مشتریان در بازار، شما در کنار خود هزاران هزار رقیب در این صنعت می‌بینید؛ بنابراین بهتر است به دنبال راه و روشی برای بهبود وبرتری بر رقبایتان باشید. با توجه به ادغام کار طراحی به کامپیوتر و وب، پیشنهاد می‌شود به این حوزه کمی دقت بیشتری می‌کنید. در این صورت شما متوجه یک بازار عظیم جهانی می‌شوید. اینترنت؛ بنابراین باید به دنبال راه و روشی برای حضوری قوی در این فضا باشید. برای این کار کافی است یک وب سایت داشته باشید؛ اما نه هر وب سایتی. شما باید یک وب سایت تخصصی خدمات چاپ داشته باشید.

یک وب سایت خدمات چاپ داشته باشید

دنیای امروز، دنیای ارتباطات است. اینترنت به‌عنوان مظهر و نماد این ارتباطات، این امکان را برای انسان‌ها فراهم کرده است تا هرجی کره زمین که قرار دارند، بدون نیاز به‌صرف هزینه و جابجایی، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. برای بخش اعظمی از مردم عادی این ارتباطات از نوع سرگرمی و اشتراک دانش و اطلاعات است؛ اما برای صاحبان کسب‌وکار، این ارتباطات یک فرصت فوق‌العاده برای بهره‌برداری‌های تجاری است.شما هم می‌توانید از این فضا برای توسعه خدمات خود در زمینه های طراحی و چاپ استفاده کنید. برای اینکار کافی است یک وب سایت تخصصی خدمات چاپ داشته باشید. چنین وب سایتی بایستی دارای ویژگی های خاصی باشد که به بخشی از آنها اشاره می‌شود.

ظاهر گرافیکی زیبا

اولین اثر و مشاهده یک کاربر اینترنتی از خدمات شما، ظاهر طراحی‌شده صفحه اول وب سایتتان است. این طراحی می‌تواند تا حدودی میزان حرفه‌ای بودن شما در ارائه خدمات چاپتان را به مشتری نمایان سازد؛ بنابراین وب‌سایت شما باید یک ظاهر گرافیکی زیبا و متناسب با فضای چاپ و طراحی داشته باشد.

معرفی مناسب

وب‌سایت شما، یک نمایندگی از فروشگاه و یا مرکز چاپ شما است؛ بنابراین باید در بخش مشخصی به معرفی کامل خود و کلیه خدمات چاپی که در حوزه‌های مختلفی مانند چاپ مجله، پوستر، کاتالوگ و … بپردازید. همچنین باید امکان مشاهده نمونه کارهای خود به‌صورت اینترنتی و راه‌های ارتباطی و آدرس خود را نیز برای ارتباط بیشتر برای کاربران بر روی وب‌سایت قرار دهید.

نمایش مناسب خدمات به همراه امکان سفارش

حوزه چاپ یک حوزه بسیار گسترده است؛ بنابراین در صورت عدم سازمان‌دهی خدمات خود، مشتری شما می‌تواند دچار سردرگمی شود. ازاین‌رو نیاز است تا شما تمامی خدمات چاپی که ارائه می‌کنید را در دسته‌بندی‌های مرتبی نظیر چاپ افست (مجله، پوستر، بروشور و…)، چاپ دیجیتال (بنر، فلکس، کانتر و…)، انواع کاغذ، کارت و… نمایش دهید. همچنین در صفحه مربوط به هر خدمت چاپی باید توضیحات کامل از هر قسمت به همراه تصاویر و نمونه کار های موجود را نمایش دهید.
همچنین باید امکانی فراهم باشد تا سفارش‌ها چاپی و طراحی‌شده مشتری را از طریق وب‌سایت دریافت کرده و با ارائه تعهد تحویل، سفارش‌ها آنلاین مشتریان خود را ثبت کنید، امکان ارائه پرداخت آنلاین را برای آن‌ها فراهم کنید و در آخر نیز به‌صورت پستی محصول چاپ‌شده آن‌ها را تحویل دهید.

پشتیبانی

ازآنجاکه در قسمت طراحی چه از جانب مشتری و چه از جانب شما باشد، نیازمند ارتباطات پیوسته‌ای می‌باشد، وب‌سایت شما باید سازوکار و پنل های مشخصی در اختیار کاربران قرار دهد تا بتوانند به‌صورت مناسب با شما ارتباط برقرار کرده و مشکلات و ملاحظات کاری خود را به اطلاع شما برسانند. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوالی بتوانند پاسخ مناسب خود را دریافت نمایند.

ملاحظات فنی وب‌سایت

علاوه بر موارد تخصصی موردنیاز یک وب‌سایت خدمات چاپ، وب‌سایت شما برای موفقیت در فضای اینترنت نیازمند دارا بودن ویژگی‌های دیگری نیز می‌باشد.مواردی که شاید در ظاهر قابل‌مشاهده نباشد اما سهم بزرگی در موفقیت وب‌سایت شمارا دارند. مواردی مانند سرعت‌بالای وب‌سایت، قابلیت در دسترس‌پذیری، طراحی بهینه وب‌سایت برای موتورهای جستجویی نظیر گوگل که به آن سئو می‌گویند، طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا برای مشاهده صحیح وب‌سایت از طریق دستگاه‌های مختلف نظیر موبایل و… ازجمله مواردی هستند که باید در طراحی وب‌ سایت شما در نظر گرفته شوند.
بنابراین با توجه به توضیحات ارائه‌شده، برای داشتن یک وب‌سایت قوی و موفقیت در حوزه مجازی، باید موارد متعددی را در طراحی وب‌سایت در نظر بگیرید. با توجه به تخصصی بودن این موارد، پیشنهاد می‌شود از یک طراح ماهر و باتجربه در این امر کمک بگیرید.برای طراحی سایت سفارش آنلاین چاپ با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

[mpc_button preset=”mpc_preset_28″ url=”url:http%3A%2F%2Fwww.sitesazan.net%2F%25d8%25aa%25d9%2585%25d8%25a7%25d8%25b3-%25d8%25a8%25d8%25a7-%25d9%2585%25d8%25a7%2F||target:%20_blank|” font_color=”#ffffff” font_size=”20″ font_transform=”uppercase” title=”استعلام هزینه و مدت زمان طراحی وب سایت تخصصی خدمات چاپ” background_color=”#f8bf4d” border_css=”border-width:2px;border-color:#f8bf4d;border-style:solid;border-radius:7px;” padding_divider=”true” padding_css=”padding-top:12px;padding-right:50px;padding-bottom:12px;padding-left:50px;” margin_css=”margin:15px;” hover_font_color=”#f8bf4d” hover_background_color=”#ffffff” hover_background_effect=”expand-diagonal_left” hover_background_offset=”90″ hover_border_css=”border-width:1px;border-style:solid;border-radius:7px;” mpc_tooltip__disable=”true”]

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید