طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521
طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت چیست ؟ این موضوعیست که ما امروز می خواهیم در این مطلب به آن بپردازیم و در آن معنا و مفهوم طراحی سایت را بیان کنیم. به طور کلی، طراحی به پروسه ی جمع آوری ایده ها، بهبود و زیبا کردن آن ها و در نهایت اجرای آن ها گفته می شود. طراحی سایت هم یکی از انواع طراحی می باشد که هدف آن ارائه ی محتوای الکترونیک به کاربران می باشد. در ادامه به بررسی بخش ها و موارد موجود و لازم در طراحی سایت می پردازیم. با سایت سازان همراه باشید.

المان های طراحی سایت

طراحی وبسایت دارای المان های مختلفی است که هرکدام اقدامات لازم خودشان را نیاز دارند و همچنین تاثیر خاصی بر کاربر خواهند گذاشت. در این بخش از این مطلب به بیان و بررسی این المان ها می پردازیم:

طرح بندی

طرح بندی به معنای چگونگی مرتب شدن و قرار گرفتن موارد مختلف در سایت می باشد، مطالب، تصاویر، تبلیغات و … مواردی هستند که در صفحه نمایش داده می شوند و نحوه ی مرتب شدن و قرار گرفتن آن ها در صفحه را طرح بندی گویند. در طراحی سایت بسیار مهم است طرح بندی مناسب باشد تا آنچه که کاربران به دنبال آن هستند به سادگی پیدا شود و تجربه ی کاربری مناسبی برای آن ها ساخته شود.

رنگ ها

رنگ ها تاثیر و اهمیت زیادی در طراحی سایت دارند. رنگ هایی که انتخاب می شوند باید برای هدف و همچنین کاربران ما مفید باشند. با توجه به اهدافی که یک سایت و برند پیگیری می کند، رنگ مناسبی باید انتخاب شود تا تاثیر ذهنی و روانی خوبی بر کاربران بگذارد. از طرفی دیگر با توجه به زمینه ی شغلی و کاری شما و کاربرانی که آن ها را هدف قرار داده اید، باید رنگی متناسب و باب میل سلیقه  آن قشر از جامعه انتخاب کنید و بهینه سازی هدفمندی در این رابطه انجام دهید.

جلوه های گرافیکی

جلوه های گرافیکی و تصویری می توانند روح و روان کاربران را درگیر شما کنند. آیکون ها، لوگو، تصاویر بخش های مختلف و … همه مواردی هستند که می توان آن ها را به عنوان جلوه های گرافیکی در نظر گرفت. برای بالا بردن هرچه بیشتر تاثیر این جلوه ها باید همخوانی و هماهنگی آن ها با رنگ سایت را در نظر بگیرید. همچنین تاثیرات روانی انواع تصاویر و آیکون ها را هم در نظر بگیرید و با توجه به مخاطبان و اهدافتان موارد مناسب را انتخاب کنید.

فونت

فونت های مختلف می توانند تمام طراحی سایت را تحت تاثیر قرار دهند و یک طراحی را با دیدهای مختلفی نمایش دهند. در انتخاب فونت برای سایتان باید بسیار دقت کنید. فونت سایتتان باید با طراحی بخش های مختلف هماهنگ باشد و حتی کیفیت آن ها را بیشتر کند. از طرفی دیگر باید خوانایی آن را هم در نظر گرفت تا کاربران را آزار ندهد!

محتوا

محتوا و طراحی وب سایت باید با هم و در کنار هم کار کنند تا یک سایت را به نتیجه برسانند. محتوایی که درون سایت شما قرار می گیرد باید با موضوع سایتتان ارتباط داشته باشد و در نهایت تمامی محتوا و مطالب موجود در سایت یک انسجام و ارتباط موضوعی مفید با یکدیگر داشته باشند. اینگونه است که کاربر کار و هدف شما را درک می کند و متوجه می شود که در این وب سایت به دنبال چه چیزهایی باید بگردد! همچنین محتوا باید برای موتورهای جستجو بهینه شوند تا سئوی سایت شما نیز بهبود بخشیده شود.

تا به اینجا اطلاعاتی درباره ی طراحی سایت و مفهوم طراحی سایت به شما ارائه کردیم. برای مطالعه ی مطالب بیشتر درباره ی چگونگی و ابزار و اطلاعات لازم برای طراحی سایت، می توانید از صفحه ی آموزش طراحی سایت دیدن فرمایید.

طراحی سایت کاربر پسند و ایجاد تجربه کاربری خوب

علاوه بر عناصر و المان های اصلی طراحی سایت، رضایت کاربر در طراحی سایت بسیار مهم و سرنوشت ساز است. برای آن که به اهداف خودتان از طراحی یک سایت برسید، باید ابتدا رضایت کاربران را جلب کنید تا آن ها به دنبال شما حرکت کنند و در مسیری که می خواهید قرار بگیرند. برای این کار باید تجربه کاربری مناسبی برای آن ها بسازید و نیاز آن ها را برطرف کنید. برای آشنایی با عوامل تاثیر گذار در این زمینه با ما همراه باشید.

هدایت و راهبری کاربر

ساختار سایت، منو، لینک ها و سایر ابزارها و روش های هدایت کاربران برای رسیدن به این هدف شما را کمک خواهند کرد. با استفاده از این موارد و ابزارها باید کاربران را به بهترین شکل و در جای مناسب به صفحه و بخش مناسبی از سایت منتقل کنید تا فرآیند حضور و حتی خرید آن ها کامل شود و همچنین مدت زمان حضورشان در سایتتان بالا برود که تاثیر مثبت بسیاری بر سئو و بهینه سازی سایت می گذارد.

چند رسانه ای

ارائه ی مدیاهای چند رسانه ای در سایت می تواند به درک اطلاعات توسط کاربران کمک کند. این امر باعث می شود که کاربران ارتباط بهتری با شما و سایتتان برقرار کنند و همچنین مدت زمان بیشتری را هم در وب سایت شما بگذرانند.

سازگاری

طراحی یک صفحه و سایت با کیفیت، باید با سازگاری همراه باشد. سایت باید با مرورگرها، سیستم عامل ها و دستگاه های مختلف سازگار باشد تا تمامی کاربرانی که وارد می شوند راضی شوند.

تکنولوژی

تکنولوژی ها و ابزارهای جدیدی که ایجاد شده اند این امکان را به طراحان داده اند که تحرک و جذابیت بیشتری در سایت ایجاد کنند تا کاربران را ذوق زده کنند. به عنوان یک طراح سایت حتما از امکاناتی که دارید در حد ممکن استفاده کنید.

تعامل و در ارتباط بودن

امکانات و ابزارهایی ایجاد کنید تا کاربران بتوانند به سادگی با شما در تماس باشند. این کار علاوه بر آن که احساس نزدیکی و امنیت برای کاربران را می سازد، می تواند به شما اطلاعات خوبی درباره ی احساسات کاربران نسبت به شما بدهد تا با توجه به آن ها بتوانید کیفیت کار و سایت را بهبود ببخشید.

 

در اینجا این مطلب با عنوان طراحی سایت چیست به پایان رسید و ما امیدواریم که مورد استفاده و توجه شما قرار گرفته باشد. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
طراحی سایت چیست ؟
امتیاز
51star1star1star1star1star

دیدگاه ‏خود را بنویسید