طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت کودکان | طراحی حرفه ای سایت کودکان

طراحی سایت کودکان | طراحی حرفه ای سایت کودکان

طراحی سایت کودکانه

اگر نگوییم مهم‌ترین، یکی از مهم‌ترین دوران زندگی هر فردی دوران کودکی می‌باشد. این دوران از آن جهت بسیار اهمیت دارد که سنگ بنای بسیار از ویژگی‌های شخصیتی انسان‌ها، در این دوران شکل می‌گیرد.بنابراین تک‌تک لحظاتی که یک کودک با آن‌ها مواجه است، افراد مختلف، برنامه‌های مختلف، بازی‌ها و سرگرمی‌های مختلف، در رشد و تربیت کودک بسیار اهمیت دارد.بنابراین همه پدر و مادرها نیازمند افزایش دانش و آگاهی خود نسبت به کودکان خود هستند.آن‌ها باید بدانند که هر کودک در هر دوره زمانی چگونه باید باشد و چه رفتاری نرمال و طبیعی و چه رفتاری غیر نرمال قلمداد می‌شود؛ اما این اطلاعات چگونه به دست می‌آید؟غالبا درگذشته‌ها، پدر و مادرها هنگامی‌که صاحب فرزند می‌شدند، به دلیل عدم وجود هیچ منبعی جز خانواده، بسیاری از مشکلات و مسائل خود را طبق قواعد و اصول حاکم بر خانواده خود حل می‌کردند.

طراحی حرفه ای سایت

درواقع تجربه مادر و پدر آن‌ها، به آن‌ها کمک می‌کرد تا بدانند در هر شرایطی چه‌کاری را باید انجام دهند؛ اما برخی از این رفتارهای توصیه‌شده توسط پدر و مادرها نیز دارای اشکال بوده و اثرات سوئی در تربیت فرزند می‌گذارند؛ بنابراین پدر و مادرها به دنبال منابع دیگری برای کمک گرفتن در تربیت فرزندان خود بودند.باگذشت زمان، دانشمندان و پزشکان متخصصی در حوزه روانشناسی کودک فعالیت‌های مفیدی انجام دادند و به دستاوردهای بزرگی رسیدند.

برای آگاهی از این دستاوردها، پدر و مادرها نیاز است تا هنگام برخورد به مشکلی به مشاوران کودک و خانواده مراجعه کنند.اما این کار همیشه شدنی نیست.راه دیگر استفاده از کتاب‌هایی است که دراین‌باره نوشته‌شده‌اند.اما مشکلی که کتاب‌ها دارند این است که اولا هنگام مشکل در دسترس نیستند و ثانیا پدر و مادرها اکثر نمی‌دانند برای مشکل ایجادشده‌شان به سراغ چه کتابی بروند؛ بنابراین آن‌ها اکثر اقدام به مطالعه کتاب‌های عمومی در این حوزه می‌کنند.

اهمیت داشتن سایت برای کودکان

اما جدا از منابع ذکرشده، نیازی به یک منبعی وسیع در این زمینه احساس شد تا علاوه بر پوشش اطلاعات صحیح و درست در این حوزه، همواره و به‌سادگی در دسترس باشد. همچنین با بزرگ شدن کودک، امکان استفاده از این منبع به‌صورت تعاملی برای کودکان در جهت آموزش و رشد آن‌ها ممکن باشد. (سرگرمی‌های آموزشی مانند کتاب‌های داستان و یا نقاشی) اما آیا چنین منبعی وجود دارد؟

 

طراحی سایت کودکان | طراحی حرفه ای سایت کودکان

یک وب‌سایت تخصصی برای کودکان

اگر شما یک مهدکودک داشته باشید و یا اگر علاقه‌مند به کار در این حوزه د ارائه اطلاعات مفید به کودکان و والدین آن‌ها هستید، شما می‌توانید از یک‌راه نسبتا کم‌هزینه و مناسب جهت رسید به خواسته‌تان استفاده کنید. شما می‌توانید یک سایت داشته باشید؛ اما نه هر وب‌سایتی. شما باید یک وب‌سایت تخصصی برای کودکان داشته باشید.
امروزه با رشد و پیشرفت تکنولوژی، ضریب نفوذ و گستردگی اینترنت در میان اقشار جامعه بسیار بالا است. همین امر سبب شده است تا بتوان بسیاری از خدمات را تحت عنوان وب‌سایت‌ها و برنامه‌های کامپیوتری به علاقه‌مندان آن‌ها ارائه داد.طراحی سایت تخصصی برای کودکان، می‌تواند یک منبع فوق‌العاده مفید و در دسترس را برای سرگرمی کودکان و افزایش دانش و آگاهی والدین آن‌ها باشد؛ اما یک وب‌سایت کودکان چگونه وب‌سایت است؟

یک وب‌سایت تخصصی کودکان در حالت کلی باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

  • ظاهر گرافیکی زیبا و جذاب به همراه استفاده از تصاویر و شعرهای زیبا جهت کودکان
  • امکان ارائه مقالات آموزشی در زمینه های گوناگون برای کودکان و والدین
  • امکان قرار دادن محتواهای آموزشی مالتی مدیا نظیر صوت، ویدئو
  • امکان قرار دادن انواع سرگرمی های گوناگون اینترنتی برای کودکان در جهت آموزش و سرگرم کردن آنها، مواردی مانند بازی های اینترنتی در دسته بندی های متفاوت، رنگ  آمیزی و نقاشی، کاردستی، داستان ،  لطیفه، چیستان ، شعر و…
  • امکان معرفی راهکار هایی برای والدین جهت راهنمایی به آنها مربوط به دوره قبل از تولد فرزند
  • امکان فروش محصولات و اسباب بازی های برای کودکان توسط فروشگاه های اینترنتی با قابلیت پرداخت آنلاین
  • امکان قرار دادن کتاب های الکترونیکی برای رده بندی های مختلف سنی کودکان
  • و…

بنابراین یک وب‌سایت تخصصی برای کودکان که به‌صورت کاملا تخصصی و مناسبی طراحی‌شده باشد، می‌تواند به بسیاری از نیازهای کودکان پاسخ دهد. اما برای کامل بودن طراحی سایت ، برخی ویژگی‌های مهم فنی باید در طراحی آن در نظر گرفته شود.

ویژگی‌های فنی که در طراحی یک وب‌سایت باید در نظر گرفته شود

طراحی بهینه و سئو

صرف‌نظر از محتوای ارائه‌شده وب‌سایت، طراحی سایت شما باید به‌صورت بهینه‌ای برای موتورهای جستجو طراحی شود. به مجموعه فعالیت‌هایی که در جهت رسیدن به این امر این امر صورت می‌گیرد سئو می‌گویند.درصورتی‌که سئو وب‌سایت شما مناسب باشد، پس از جستجوی عبارتی نظیر “با کودک خجالتی خود چه کنیم” در موتورهای جستجویی نظیر گوگل، وب‌سایت شما در صفحه اول وب‌سایت‌های پیشنهادی گوگل قرار می‌گیرد.

طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا

با وجود اینکه اغلب کودکان از طریق کامپیوترهای خانگی به وب‌سایت متصل می‌شوند، اما اخیرا دسته زیادی از دسترسی‌ها به اینترنت از طریق لب تاپ‌ها و موبایل‌ها فراهم می‌شود؛ بنابراین وب‌سایت شما باید به‌گونه‌ای طراحی‌شده باشد تا در هرکدام از این دستگاه‌ها به‌صورت مناسبی قابل‌مشاهده و استفاده باشد. به این‌گونه طراحی، طراحی واکنش گرا می‌گویند.

مسائل فنی

مسائل فنی دیگری نظیر فضا، سرعت، دسترسی و… وجود دارد که در طراحی سایت حرفه ای باید در نظر گرفته شوند؛ بنابراین جهت طراحی یک وب‌سایت تخصصی کودکان مناسب، پیشنهاد می‌شود این کار را به یک طراح ماهر و باتجربه بسپارید تا علاوه بر طراحی موارد مخصوص وب‌سایت کودکان، موارد فنی را نیز به‌خوبی پیاده‌سازی نماید.برای طراحی سایت کودکان با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
طراحی سایت کودکان | طراحی حرفه ای سایت کودکان
امتیاز
51star1star1star1star1star

نوشته های مرتبط