طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت آموزشگاه

طراحی سایت آموزشگاه

طراحی سایت آموزشگاه

آموزش همواره بخش مهمی از پیشرفت بشر بوده است. درگذشته، دانشمندان این طلای گران‌بها را با آزمایش‌ها فراوان و شکست‌ها و آزمون‌ و خطاها به دست آورده‌اند. مهارت‌های کسب‌شده توسط انسان‌ها در حوزه‌های مختلف تنها در بین علاقه‌مندان سینه‌ به‌ سینه منتقل می‌شد. این روند ادامه پیدا کرد تا جایی که نوشتن به کمک انسان‌ها آمد. هرکسی که پس از سعی و کوشش و آزمون‌ و خطای فراوان در حوزه‌ای به دستاوردی می‌رسید، آن را ثبت می‌کرد. این امر سبب می‌شد که آیندگان با مطالعه کتب و آموزش و یادگیری آن، ادامه‌ دهنده راه گذشتگان خود باشند و عمده دلیل پیشرفت علوم نیز به دلیل همکاری بین انسان‌ها در طول تاریخ بوده است. پس‌ از آنکه دولت‌ها از اهمیت بالای آموزش آگاه شدند، سعی کردند تا با ایجاد مدارس و دانشگاه‌ها، آموزش‌ها را ساخت‌ یافته‌تر کنند؛ اما مسئله‌ای که شاید شما هم به آن معترض باشید عدم کاربرد مطالب یاد گرفته‌شده در مدارس و دانشگاه‌ ها می باشد در نتیجه داشتن یک سایت در زمینه طراحی سایت آموزشگاه میتواند در زمینه آموزشی کمک شایانی نماید.

طراحی سایت حرفه ای آموزشگاهی

درواقع بسیار از علوم و دانشی که در مراحل تحصیل فراگرفته می‌شوند، در زندگی روزمره انسان‌ها کاربردی ندارند. این‌یک نقطه‌ضعف برای مدارس و دانشگاه‌ها است و طبیعتا باید پر و ترمیم می‌شد.اینجا است که آموزشگاه‌ها پا به میدان گذاشتند. آموزشگاه‌های تخصصی مختلفی به وجود آمدند تا با آموزش‌های عملی و کاربردی خود، در ارتقای مهارت‌های موردعلاقه انسان‌ها به آن‌ها کمک کنند.اگر شما دارای یکی از این آموزشگاه‌ها هستید و یا علاقه‌مند باشید تا یکی از آن‌ها داشته باشید، ممکن است به دلیل وجود رقبای زیاد کمی کار خود را سخت ببینید. درگذشته‌ها آموزشگاه‌ها تنها محدود به آموزشگاه‌های زبان انگلیسی بودند، اما امروزه در هر حوزه‌ای که علاقه‌مند به کار باشید احتمالا یکی از این آموزشگاه‌ها را می‌بینید؛ اما آیا می‌توانید از آموزشگاه خود را بدون اینکه هزینه زیادی صرف کنید گسترش داده و آموزش‌های خود را به تعداد افراد بیشتری ارائه دهید؟

یک وب‌سایت آموزشگاه، یک‌راه حل فوق‌العاده

دنیای امروز، دنیای ارتباطات است. همین‌الان که در حال مطالعه این مقاله هستید، شما در حال استفاده از اینترنت هستید. ابزاری که سبب تحول گسترده‌ای در جوامع شده است و بر مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاثیر به سزایی گذاشته است. شما برای توسعه کار خود در هر حوزه‌ای که باشید باید از این ظرفیت عظیم استفاده کنید. برای حوزه آموزش، تنها کافی است که یک وب سایت داشته باشید؛ اما نه هر وب سایتی. شما باید یک وب‌سایت تخصصی آموزشگاه داشته باشید. طراحی سایت شما در ساده‌ترین حالت می‌تواند به معرفی آموزشگاه شما و دوره‌هایی که ارائه می‌کنید بپردازد؛ اما با کار بیشتر و تخصصی‌تر بر روی وب‌سایتتان، شما می‌توانید اقدام به برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های مجازی نمایید، کلاس‌های آنلاین و یا فیلم‌ها آموزشی قابل دانلود ازجمله امتیازات یک وب‌ سایت آموزشی می‌باشند.

وب‌سایت آموزشگاه شما در حالت کلی می‌تواند دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • ظاهر گرافیکی زیبا و متناسب با فضای آموزشی و آموزشگاه شما
 • امکان معرفی کامل آموزشگاه خود به همراه نمایش آدرس مکان‌های آموزشی بر روی نقشه‌های اینترنتی نظیر گوگل مپ
 • امکان معرفی کامل دوره‌های آموزشی و نمایش سرفصل‌های ارائه‌شده در دوره
 • امکان ارائه دوره‌های آموزشی در دسته‌بندی‌های مختلف
 • امکان طراحی وب سایت برای  مدیریت اعضا طبق دوره‌ هایی که به آن‌ها علاقه‌مندند
 • امکان قرار دادن فیلم‌های آموزشی تدریس دوره‌ های آموزشی و ارائه دادن آن‌ها به کاربرانی که در آن دوره ثبت‌نام کرده‌اند و قرار دادن امکان پرداخت الکترونیکی برای کاربران
 • امکان برگزاری کلاس‌های آنلاین با حضور مجازی شرکت‌کنندگان در یک فضای تعاملی
 • طراحی سایت آموزشگاهامکان برگزاری آزمون‌ های آنلاین و مجازی
 • امکان صدور مدارک و گواهی به‌ صورت اینترنتی
 • امکان جستجو در طراحی سایت
 • امکان قرار دادن کتاب‌ها و منابع آموزشی مرتبط با دوره‌ها
 • امکان پشتیبانی و برقراری ارتباط با کاربران
 • و…

بنابراین شما با داشتن یک وب‌سایت برای آموزشگاهتان، نه‌تنها می‌توانید آموزشگاه خود را در فضای وب به میلیون‌ها کاربر اینترنتی معرفی کنید، بلکه می‌توانید با عضوگیری و مدیریت اعضا، محتواهای دیجیتالی آموزشی خود را از طریق اینترنت به آن‌ها ارائه نمایید.اما برای تکامل طراحی وب آموزشگاهتان، شما نیازمند در نظر گرفتن اصول و قواعد مهم در طراحی فنی وب‌سایتتان هستید.

اصول فنی که باید در طراحی وب‌سایتتان در نظر بگیرید

سئو: یکی از مهم‌ترین مولفه های موفقیت وب‌سایت شما سئو وب‌ سایت شماست. سئو به معنای انجام یکسری فعالیت‌هایی به‌منظور بهینه سازی وب سایت تان برای موتورهای جستجو است. در صورت بهینه بودن سئو وب‌سایت شما، وب‌سایت شما در صفحه اول نتایج موتورهای گوگل نمایش داده خواهد شد و این امر سبب پربازدید شدن وب‌سایت شما می‌گردد. طبیعتا هر چه طراحی سایت شما پربازدید تر باشد، احتمال موفقیت وب‌سایت و آموزشگاه شما بیشتر می‌باشد.

فضا و سرعت:

وب‌سایت شما باید دارای فضای کافی برای ذخیره‌سازی و مدیریت محتواهای آموزشی شما باشد. همچنین سرعت دانلود و مشاهده فیلم‌ها و محتواهای آموزشی وب‌سایت شما باید مناسب باشد وگرنه کاربران وب‌سایت‌های رقبا را به طراحی وب سایت شما ترجیح می‌دهند.

طراحی واکنش گرا:

وب‌ سایت شما باید به‌صورت واکنش گرا و یا ریسپانسیو طراحی‌ شده باشد. این بدان معنا است که وب‌سایت شما از طریق دستگاه‌های با اندازه صفحه‌نمایش‌های متفاوت، قابل‌مشاهده باشد. کاربر چه موبایل و چه لب تاپ داشته باشد، باید بتواند از وب‌سایت شما استفاده کند. بنابراین طراحی یک وب‌سایت آموزشگاه آن‌قدرها هم ساده نیست و نیازمند لحاظ کردن موارد تخصصی و فنی زیادی می‌باشد. برای اجتناب از ورود به این پیچیدگی‌ها، پیشنهاد می‌شود طراحی وب‌سایت خود را به یک طراح ماهر و باتجربه بسپارید تا علاوه بر طراحی المان‌های موردنظر شما برای آموزشگاهتان، بتواند موارد فنی موردنیاز را نیز به‌خوبی پیاده‌سازی نماید. برای طراحی وب سایت آموزشگاهی با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
طراحی سایت آموزشگاه
امتیاز
51star1star1star1star1star

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید