طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طر احی سایت مزایده

طر احی سایت مزایده

 مقدمه ای برای طراحی وب سایت

مفهوم مزایده و یا حراج ، از گذشته به شیوه‌های گوناگونی وجود داشته و استفاده می‌شود. امروزه اما این مفهوم بسیار گسترش‌یافته و بسته به نوع و ویژگی‌های آن، در دسته‌بندی‌های مختلفی نظیر مزایده خصوصی، عمومی، مبادله‌ای، چندگانه، دلالی و… قرار می‌گیرد؛ اما اصل مزایده کماکان ثابت است و یک عده خریدار برای خرید یک محصول با یکدیگر رقابت می‌کنند و هر یک دوست دارند با کمترین قیمت پیشنهادی برنده مزایده و صاحب محصول شوند اما درنهایت کسی که بیشترین پیشنهاد را برای خرید بدهد، برنده مزایده است.
نکته مهمی که در مزایده‌های امروزی وجود دارد، گسترده شده مزایده‌های عمومی و اشکال گوناگون آن می‌باشد. در این‌گونه مزایده‌ها، برای خریداران محدودیت و شرایط خاصی تعیین نمی‌شود و تقریبا همه می‌توانند در این مزایده‌ها شرکت کنند؛ بنابراین کار برای مدیریت این مزایده‌ها کمی سخت‌تر شده است چراکه باید هر خریدار و قیمت‌های متوالی پیشنهادی او ردیابی شود تا خریداران کم و کم‌تر شده و نهایتا یک نفر به‌عنوان برنده انتخاب شود.بنابراین با توجه به مدیریت سخت این مزایده‌ها و همچنین سختی برگزاری مزایده‌های عمومی توسط افراد معمولی یا افرادی که علاقه به فروش محصولات دست‌دوم خود هستند، ما نیازمند راه‌حلی برای حل این مساله می‌باشیم.

یک وب‌سایت مزایده، راه‌حلی ساده برای مزایده‌های پیچیده

برای مدیریت تعداد بالای درخواست مزایده و ثبت و تائید اعتبار خریداران و فروشندگان، بایستی بستری برای این کار فراهم شود. این بستر در حال حاضر وجود دارد:
اینترنت به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای بشر، بستر و شرایطی را فراهم کرده است تا انسان‌ها بتوانند بدون در نظر گرفتن موقعیت‌ها جغرافیایی و محدودیت‌های فیزیکی، با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و همکاری‌های شخصی و یا حرفه‌ای را شکل دهند. از این ‌رو می‌توان از این ویژگی و پتانسیل، در برگزاری مزایده‌های به‌صورت آنلاین استفاده کرد. از این رو ما نیاز به یک وب‌سایت تخصصی مزایده می‌باشیم. اما یک وب‌سایت مزایده باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد و چه خدماتی را برای برگزاری یک مزایده آنلاین برای ما فراهم کند؟به‌طورکلی یک وب‌سایت مزایده باید دارای ویژگی‌های مشخصی باشد که به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود.

توانایی پشتیبانی از ترافیک بالا

شاید این اصطلاح کمی پیچیده به نظر آید و برای پیاده‌سازی آن نیاز به دانش تخصصی وجود داشته باشد، اما کماکان یک وب‌سایت مزایده آنلاین بایستی این ویژگی را داشته باشد، چراکه بایستی بتوان در آن مزایده‌های گوناگونی را با عدم محدودیت در تعداد درخواست‌ها برگزار کرده و درصورتی‌که در میان مزایده، خریداران یا فروشندگان دچار کندی و یا قطع ارتباط شوند، کل اعتبار وب‌سایت زیر سوال می‌رود؛ بنابراین یک زیرساخت قوی فنی برای یک وب‌سایت مزایده اهمیت زیادی دارد.

فراهم آوردن امکانات لازم برای برگزاری مزایده

برای برگزاری یک مزایده آنلاین موفق، بایستی نیازهای آن توسط وب‌سایت فراهم شود. باید امکاناتی برای ثبت‌نام از خریداران و فروشندگان و احراز هویت آن‌ها، توانایی ثبت آن‌ها در مزایده‌هایی که توسط مدیر وب‌سایت تایید شده‌اند، امکان تعریف مزایده و به حدنصاب رسیدن درخواست‌ها برای برگزاری، امکان تعریف و ثبت محصولات از جانب فروشندگان، امکان ارائه پیشنهاد و افزایش آن توسط خریداران در راندهای مختلف، امکان پرداخت الکترونیکی برای طرفین و … از جمله شرایطی است که بایستی به‌صورت امن و مطمئن فراهم شود.

پشتیبانی بسیار مهم است

پشتیبانی در هر وب سایتی اهمیت دارد چراکه ممکن است کاربران در بخش‌های مختلف وب‌سایت دچار مشکل شوند یا بخشی از وب‌سایت دچار مشکل فنی شود؛ اما این موضوع در یک وب‌سایت مزایده اهمیت دوچندانی دارد و باید امکان پشتیبانی سریع از کاربران وجود داشته باشد چراکه کاربران باید از هویت و اعتبار وب‌سایت مطمئن شوند تا بتوانند به‌عنوان خریدار و یا فروشنده در آن فعالیت کنند.
مدیریت کاربران
با ثبت‌نام از اعضا به‌عنوان پیش‌شرطی برای ورود به وب‌سایت، یک وب‌سایت مزایده می‌تواند با استفاده از این امکانات خریداران و یا فروشندگان را در دسته‌بندی‌های مختلفی بر اساس فعالیت و علاقه آن‌ها دسته‌بندی کند و اطلاع‌رسانی و تاییدیه های لازم را توسط ایمیل و یا اس ام اس به آن‌ها اطلاع دهد. همچنین با در اختیار دادن پنل کاربری به هر یک، امکان مشاهده وضعیت و فعالیت‌هایی که در وب‌سایت انجام داده‌اند را فراهم کند.

ویژگی‌های فنی، مواردی بسیار مهم

برای فعالیت صحیح یک وب‌سایت در فضای اینترنت، بایستی یکسری موارد فنی در طراحی وب‌سایت در نظر گرفته شود. مواردی که در طراحی یک وب‌سایت مزایده اهمیت دوچندانی دارد چراکه کلی اطلاعات در آن ذخیره ‌شده است و در صورت افشای اطلاعات و یا قطع وب‌سایت در میان برگزاری یک مزایده، کل اعتبار وب‌سایت از بین می‌رود.

ویژگی‌های مختلفی وجود دارند اما از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سئو و بهینه سازی: به معنای طراحی بهینه وب‌سایت برای موتورهای جستجو است که در این صورت وب‌سایت شما در میان نتیجه‌های جستجوهای مرتبط گوگل و دیگر موتورهای جستجو نمایش داده می‌شود و سبب افزایش بازدیدکننده وب‌سایتتان می‌گردد.
طراحی ریسپانسیو: به معنای امکان مشاهده صحیح وب‌سایتتان توسط دستگاه‌های با اندازه صفحه‌نمایش‌های گوناگون مانند موبایل و قبلت است.
امنیت: وب‌سایت شما باید امن طراحی‌شده باشد و به‌سادگی نتوان آن را از دسترسی خارج کرد و یا به اطلاعات موجود بر روی آن دسترسی پیدا کرد.
فضا و سرعت: بایستی امکان حضور و فعالیت هزاران کاربر آنلاین به‌صورت هم‌زمان بر روی وب‌سایتتان وجود داشته باشد.
و…
بنابراین با توجه به توضیحات ارائه‌شده، موارد تخصصی و فنی زیادی باید در طراحی وب‌سایت شما در نظر گرفته شوند و همچنین در صورت ایجاد مشکلی در آن، امکان رفع سریع آن وجود داشته باشد. به این منظور نیاز است از یک طراح ماهر و باتجربه در طراحی وب‌سایتتان استفاده نمایید.برای طر احی سایت مزایده با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

[mpc_button preset=”mpc_preset_28″ url=”url:http%3A%2F%2Fwww.sitesazan.net%2F%25d8%25aa%25d9%2585%25d8%25a7%25d8%25b3-%25d8%25a8%25d8%25a7-%25d9%2585%25d8%25a7%2F||target:%20_blank|” font_color=”#ffffff” font_size=”20″ font_transform=”uppercase” title=”استعلام هزینه و مدت زمان طراحی سایت مزایده” background_color=”#f8bf4d” border_css=”border-width:2px;border-color:#f8bf4d;border-style:solid;border-radius:7px;” padding_divider=”true” padding_css=”padding-top:12px;padding-right:50px;padding-bottom:12px;padding-left:50px;” margin_css=”margin:15px;” hover_font_color=”#f8bf4d” hover_background_color=”#ffffff” hover_background_effect=”expand-diagonal_left” hover_background_offset=”90″ hover_border_css=”border-width:1px;border-style:solid;border-radius:7px;” mpc_tooltip__disable=”true”]

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید