طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

عدم وجود ویجت جستجوی گوگل در ios 10

عدم وجود ویجت جستجوی گوگل در ios 10

موتور جست‌وجوی گوگل محبوبیت بسیار زیادی در میان کاربرانی که روزانه ساعات زیادی را در اینترنت به سر می‌برند، دارد اما اگر بخواهید جستجو در گوگل را بر روی صفحه جستجو در iOS انجام بدهید باید از یک ویجت برای این کار استفاده کنید ولی سوالی که اینجا مطرح می‌باشد این است که چرا iOS این گزینه را به کاربرانش ارائه نمی‌دهد؟

عدم وجود ویجت جستجوی گوگل در ios 10 | سایت سازان

در iOS 10 ویجت های بسیار قابل‌توجه‌تری نسبت به نسخه‌های گذشته، پشتیبانی می‌شود.

این موضوع برای کمپانی گوگل فرصت بسیار مناسبی است تا بتواند مجددا نظر اپل را برای تطابق و نصب نرم‌افزار گوگل سرچ بر روی سیستم‌عامل iOS، جلب کند. بااین‌وجود گوگل هنوز نتوانسته است در این زمینه موفق شود.

نرم‌افزار گوگل سرچ در صفحه سرچ iOS، وجود ندارد

ویجت ها (برنامه‌های کاربردی کوچکی هستند که برای تعامل با آن نیاز نیست آن را بازکنید) در iOS جدید نیستند. این ابزارها در نسخه 8 سیستم‌عامل iOS در سال 2014 منتشر شدند و پشتیبانی از ویجت‌های ثانویه از مهیج‌ترین نکات iOS 8 است. اما در این هفته iOS10 ویجت جدید و بسیار کاربردی را برای جستجو در گوگل در صفحه سرچ خود پیشنهاد داده است.ویجت ها هم‌اکنون می‌توانند به صفحه جستجو در iOS اضافه شود. این ویجت ها دقیقا برای جستجو طراحی‌شده‌اند. اما هنوز این ویجت جستجو در iOS وجود ندارد.

آنچه گوگل می‌تواند انجام دهد

برای اینکه ایده ویجت گوگل سرچ را درک کنید می‌توانید تحقیق کنید که این کار در مایکروسافت چگونه انجام می‌شود. مایکروسافت نیز یک ویجت برای جستجوی خود برای ویندوزفون ها و سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS به نام کورتانا روانه بازار کرده است. این دستیار شخصی و دیجیتالی بزرگ‌ترین رقیب گوگل در ایالت متحده امریکا می‌باشد.

عدم وجود ویجت جستجوی گوگل در ios 10 | سایت سازان
با استفاده از ویجت کورتانا (Cortana)، مایکروسافت اجازه انجام یک جستجو به‌طور مستقیم از طریق صفحه جستجو iOS را می‌دهد. برای استفاده و راه‌اندازی برنامه کورتانا بر روی نوار جستجو کلیک کرده و به کورتانا اجازه دهید تا به اینترنت دسترسی پیدا کند و کافی‌ است با صدور فرمان صوتی “کورتانا” آن را فرابخوانید. در مرحله بعد به راحتی می‌توانید به کورتانا فرمان بدهید. اکثر مردم تمایل ندارند این برنامه در بالای صفحه نمایش قرار داشته باشد. مایکروسافت برای کابران پلت فرم iOS دستیار صوتی کورتانا را منتشر کرده است. اما گوگل تاکنون نتوانسته این کار را انجام دهد.
مایکروسافت نیز یک ویجت بینگ، که هر چند، فاقد جعبه جستجو است را ارائه می‌دهد:

عدم وجود ویجت جستجوی گوگل در ios 10 | سایت سازان
به نظر می‌رسد برخی از مشکلات فنی یا محدودیت‌های آشکار در ویجت iOS 10 ، باعث شود تا فقط بتواند کلیدواژه‌ها را جستجو کند.

آنچه گوگل در حال انجام آن است

برگردیم به موضوع فعالیت‌های گوگل در این زمینه; تا زمانی که به‌جای استفاده از ویجت گوگل سرچ از ویجت های دیگری مثل جستجوی صوتی گوگل کروم استفاده شود، کمپانی گوگل ویجت نرم‌افزاری گوگل سرچ را ارائه نمی‌دهد.

عدم وجود ویجت جستجوی گوگل در ios 10 | سایت سازان
اخبار گوگل با استفاده از یک ویجت ارائه می‌شود. همچنین گوگل مپ نیز حداقل دو ویجت برای کاربران ارائه می‌دهد: یکی برای حمل‌ونقل در مسیرهای نزدیک و دیگری برای سفرهای شخصی.

عدم وجود ویجت جستجوی گوگل در ios 10 | سایت سازان
گوگل چه چیزی برای جستجو روی سیستم‌عامل iOS ازدست‌داده است؟
در طول این سال‌ها، اپل به‌آرامی اما باپشتکار، گوگل را از سیستم جستجو iOS حذف کرده است. بینگ برای سیری در سال 2013 به جای گوگل به‌عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض جایگزین شد. هم‌چنین در سال 2014 نیز، بینگ برای سرچ اسپات (جستجوی ویژه) به‌جای گوگل جایگزین شد.
گوگل برای سافاری موتور جستجوی پیش‌فرض می‌باشد. بااین‌حال به نظر خواهد رسید ویجت گوگل سرچ (جستجوی گوگل) راهی است برای برگرداندن آن‌هایی که در معرض از دست دادن، قرار گرفتند.

عدم وجود ویجت جستجوی گوگل در ios 10 | سایت سازان
با توجه به نحوه‌ی کار ویجت های جدید در حال ساخت صفحه‌ی جستجوی iOS بسیار شبیه به google Now می‌باشد، البته با پیشنهاد‌های جدیدتر و فعال‌تر!
Google Now بخشی از اپلیکیشن گوگل سرچ است به‌طوری‌که برخی از روندهایش هم جریان با ویجت گوگل سرچ می‌باشد. از بعضی از بررسی‌های تجربی برداشت می‌شود که اکثر مردم از ویجت iOS استفاده نمی‌کنند.
آیا می‌خواهید به سوال در مورد سیستم‌عامل iOS و ویجت هایش پاسخ دهید؟ نظرسنجی سریعی بیان کنید…
حرف آخر: انتظار نداریم که ویجت گوگل سرچ به‌زودی پدیدار شود و همه‌ی این موارد از گوگل سوال شده ولی گوگل گفته هیچ نظر و توضیحی ندارد.
اگر شما می‌خواهید با ویجت ها کارکنید پیشنهاد داده می‌شود با سویپ رایت در iOS10 سپس اسکرول صفحه به سمت پایین صفحه و دکمه ویرایش شروع کنید. شما در آن می‌توانید ویجت های ارائه‌شده توسط برنامه‌های نصب‌شده‌تان را فعال کنید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید