طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

علت استقبال کم از مطالب سایت چیست؟

علت استقبال کم از مطالب سایت چیست؟

چرا با وجود اینکه حجم مطالب وب‌سایت روند رو به رشدی را طی می‌کند استقبال کمی از آن‌ها صورت می‌گیرد؟

علت استقبال کم از مطالب سایت چیست؟

برای حل این مساله چه کاری باید انجام دهیم؟

زمانی که بازاریابی محتوا برای اولین بار وارد بازار اینترنت شد، بسیار جدید و ناشناخته بود و امکان ایجاد خلاقیت‌های زیادی در آن وجود داشت که باعث می‌شد روش‌های قدیمی استراتژی محتوا کنار زده شوند. ایده بازاریابی درون‌گرا یا inbound marketing در ابتدا به نظر بسیار عجیب می‌آمد، اینکه چگونه کاری کنیم که مشتریان به سمت ما بیایند به‌جای آنکه ما به سمت مشتریان برویم؟! درحالی‌که درگذشته بازاریابی با روش‌هایی مثل تماس گرفتن با مشتریان یا ارسال پیامک یا ایمیل انجام می‌شد، برای افراد بسیار عجیب و غیرمنتظره به نظر می‌آمد اینکه چگونه باید محتوایی را تولید کنند و منتظر بمانند تا مشتری خودش به سمت آن‌ها بیاید! آیا این روش هم عملی خواهد بود؟!
با استفاده از استراتژی‌های متفکرانه و اندیشمندانه بازاریابی درون‌گرا طرفداران زیادی پیدا کرد و توانست نرخ تبدیل کاربران به مشتریان بالایی داشته باشد و این روش توانست توسعه بیابد. پیشرفت تکنولوژی و افزایش روزافزون پلتفرم‌های ارتباطی که می‌توانست روش خوبی برای ارتباط با مشتری باشد نیز به یاری این روش آمد و موجب بهبود و پیشرفت بازاریابی درون‌گرا شد. با افزایش روزافزون بازاریابی محتوی یافتن کمپانی‌هایی که با شرایط مشتریان سازگارتر باشد برای کاربران آسان‌تر شد.
این موفقیت موجب شد که تمامی تاجران از هر نوع و هر قشری برای هر نوعی از کسب‌وکار شروع به ایجاد محتوا برای آگاه‌سازی و برقراری تعامل با مشتریان کردند.افزایش شهرت و همه‌گیر شدن این روش موجب شد که‌موج عظیمی از مطالب به اینترنت روانه گردند. نمانام‌های مختلف به این باور رسیدند که استفاده از رسانه‌هایی که می‌توانند از طریق محتوا با مشتریان ارتباط برقرار کنند ایده هوشمندانه‌ای بوده است زیرا کاربران با سرعت باورنکردنی به سمت آن گرایش پیداکرده‌اند و آگاهانه به کمپانی‌ها اجازه می‌دهند اطلاعات زیادی راجع به محصولاتشان به آن‌ها بدهند که میزان این اطلاعات چندین برابر اطلاعاتی است که درگذشته و با استفاده از روش‌های قدیمی به مشتریان داده می‌شد.

چرا افزایش تعداد کانال‌های ارتباطی موجب افزایش تعاملات نمی‌گردد؟

با افزایش روزافزون نرخ بازاریابی محتوی نرخ تعاملات دچار رکود شد. ایجاد محتوا بیشتر و ایجاد آپشن های بیشتر برای مشتریان باعث نمی‌شود که مردم بیشتر و بیشتر به تعامل گرایش پیدا کنند بلکه مطالعات و تحقیقات جدید نشان داده است که در سال گذشته میزان تولید محتوا 34% افزایش پیداکرده است این درحالی‌که است که میزان تعاملات 17% کاهش پیداکرده است. این بحران تعاملات شبیه بحرانی که برای تلویزیون اتفاق افتاد است.
با افزایش تعداد کانال‌هایی که کاربران تلویزیون قادر بودند از میان آن‌ها برنامه‌های موردنظر خود را انتخاب کنند در سال‌های گذشته انتظار می‌رفت که میانگین تماشای تلویزیون افزایش پیدا کند اما این اتفاق نیفتاد و میانگین همان مقدار قبل باقی ماند. این مفهوم نشان‌دهنده آن است که مردم دقیقا همان مقدار محتوایی که نیاز داشته باشند را دریافت می‌کنند چه از اینترنت چه تلویزیون و … و این مسئله اصلا ربطی به میزان محتوای مفید تولیدشده ندارد بلکه به نیاز مردم مربوط می‌باشد.
میزان بازاریابی محتوا در آینده نزدیک مطمئنا کاهش نخواهد یافت و برندهای مختلف همواره امیدوارند که بتوانند یکی از انتخاب‌های اصلی و بی‌چون‌وچرا مشتریان باشند برای این منظور آن‌ها نیاز دارند که یک استراتژی قوی ایجاد محتوا برای کاربران داشته باشند. هرچقدر که کمپانی‌ها بهتر و بیشتر نیازهای مشتریان خود را درک کنند آن‌ها می‌توانند محتوای بهتر و مناسب‌تری را تولید کنند. باوجودآنکه راه‌های زیادی برای ایجاد ارتباط موثر با مشترکین وجود ندارد اما شناخت این راه‌ها و استفاده از آن‌ها می‌تواند بسیار موثر باشد و موجب موفقیت شما گردد.

 

علت استقبال کم از مطالب سایت چیست؟ | سایت سازان

 

استفاده از روش شخصی‌سازی برای محصولات

شخصی‌سازی (personalization) روشی است که در بازاریابی همواره مورداستفاده قرار می‌گیرد و این روش با 94% موافقت در میان کاربران مواجه شده و 84% از برندها از این روش یا شکل‌های بسیار ساده آن را در کار خود استفاده می‌کنند. مسئله اصلی آن است که این روش به‌گونه‌ای به کار بسته شود که کاربران با آن به‌راحتی ارتباط برقرار کنند و دچار مشکلی نشوند. یک بررسی کلی انجام‌شده بر روی این روش نشان داده است که 40% از افراد نمی‌توانند به‌سرعت دید درست و آگاهی کافی از این مسئله به دست بیاورند و 39% داده کافی ندارند و 38% نگران صحیح بودن اطلاعات هستند. علی‌رغم این چالش‌ها بازاریابان توانسته‌اند بر مسئله ایجاد درک و فهم صحیح در محتوی خود برای کاربران فائق بیایند و کسانی که موفق به انجام این کار شدند توانسته‌اند 19% افزایش درفروش خود حاصل کنند.
زمانی که کاربران احساس کنند که محتوایی که در حال دریافت آن هستند هم با مسئله موردنظر آن‌ها ارتباط کافی دارد و هم آموزنده است آن‌ها مطلب را دنبال می‌کنند و به دنبال مطالب بیشتری نیز می‌گردند و مجددا به شما مراجعه می‌کنند. یک‌راه برای آنکه بتوانید محتوای مرتبط و آموزنده برای مشتریان موردنظر خود ایجاد کنید آن است که بدانید آن‌ها به دنبال چه مطالبی هستند و آن‌ها را درک کنید و نیازهای بعدی آن‌ها را بدانید و برای آن‌ها راهکارهایی در نظر بگیرید.
شما در این روش می‌توانید با استفاده از شناسایی کردن علایق کاربران و محک زدن کاربران از طریق مطالبی که بیشتر به آن‌ها علاقه نشان می‌دهند اطلاعات خود را تکمیل‌تر کنید. برای مثال اگر کاربران شما برای یک پست شما در LinkedIn نظرات زیادی دادند و مثلا آن را در فیس‌بوک یا شبکه‌های دیگر به اشتراک گذاشتند شما متوجه می‌شوید که آن مطلب برای آن‌ها جذابیت زیادی داشته است و مجددا این علاقه آن‌ها را هدف قرار می‌دهید و مطالبی درباره همان موضوع موردعلاقه آن‌ها منتشر می‌کنید.

کنترل تغییرات

شخصی‌سازی یعنی بدانید که در کدام موضوعات و کدام مطالب منتشرشده توسط شما کاربران شما زمان بیشتر را سپری کرده‌اند و کدام عناوین کلیک‌های بیشتری را دریافت کرده‌اند این مسئله درواقع مربوط به آن است که بدانید کاربران به چه مطالبی علاقه‌مند هستند و آنچه برای آن‌ها جذاب است را بشناسید و بدین طریق بتوانید مطالبی تولید کنید که با علایق کاربران سازگاری بیشتری داشته باشد. یکی از مهم‌ترین مسئله‌های سیر ایجاد محتوا و استفاده از روش شخص سازی این است که به کاربران اجازه بدهیم که در کنترل سیر ایجاد تولید محتوا اندکی سهیم باشند.
بیش از 60% از کاربران از این مسئله اطلاع دارند که شخصی‌سازی نقش مهمی در تعیین آنکه آن‌ها چه مقدار محتوی آنلاین مورداستفاده قرار می‌دهند دارد و یا به عبارتی می‌دانند که این روش موجب شده است که محتوای آنلاین بیشتری را مطالعه کنند، 23% از کاربران تنها دوست دارند تا کنترل اندکی روی این مسئله داشته باشند و 41% از آن‌ها دوست دارند که سهم بزرگی در کنترل محتوای موردمطالعه خود و چگونگی استفاده کمپانی‌های مختلف از روش شخصی‌سازی داشته باشند.
شما می‌توانید با استفاده از فرم‌های اطلاعات که افراد می‌توانند داوطلبانه آن‌ها را پر کنند اندکی امکان کنترل را برای کاربران فراهم کنید. اگر شما دوست دارید که کاربران زیادی داشته باشید و با آن‌ها تعامل داشته باشید باید بتوانید مطالب خود را متناسب با نظرات و سلایق قشرهای مختلفی از افراد تغییر دهید.
ایجاد امکان کنترل تغییرات برای کاربران به معنی قربانی کردن مسئله شخصی‌سازی مطالب برای نائل شدن به هدف خودتان نیست اما به‌نوعی قدرت را در دستان کاربران شما قرار می‌دهد که البته این مسئله نیز می‌تواند برای شما سودآور باشد. ایجاد حس اعتماد در کاربران و ایجاد ارتباط با کاربران از طریق امکان کنترل سیر ایجاد محتوا توسط کاربران به شما این امکان را می‌دهند که پروسه شخصی‌سازی را برای حصول نتایج موثرتر و بهتر دنبال کنید.

علت استقبال کم از مطالب سایت چیست؟ | سایت سازان

 

ایجاد چه نوع محتوایی می‌تواند موجب موفقیت گردد؟

پیش از آنکه محتوایی برای یک وبلاگ، طراحی وب‌ سایت و یا هر نوع رسانه اجتماعی ایجاد کنید شما باید بدانید که چه نوع محتوایی ایجاد کنید که ارزش انتشار داشته باشد و چه نوع محتوایی می‌تواند موجب تقویت تعاملات با کاربران گردد. شما می‌خواهید از ایجاد محتوی خشک و بدون روح و کم‌ارزش که بعضی کمپانی‌ها تولید می‌کنند و در اینترنت منتشر می‌کنند، دوری‌کنید. در زیر چندراه کار آورده شده است که به شما کمک می‌کند مانع آن شوید که محتوی شما تعاملات خود را با کاربران از دست بدهد:

  • کوتاه و مفید

در بازاریابی آنلاین نرخ دفع کاربران یا Bounce rates خطرناک‌ترین پارامتر موجود است. بیشتر افرادی که به یک مقاله آنلاین مراجعه می‌کنند کمتر از 50% آن را مطالعه می‌کنند و پس‌ازآن صفحه را ترک می‌کنند. اگر شما از طول مقاله خود بکاهید و خود را موظف کنید که طول مقاله‌های خود را به نصف کاهش دهید خواهید دید که کاربران تعلل بیشتری بر روی آن مطلب خواهند کرد.

  • سوال و جواب‌ها

در رسانه‌های اجتماعی زمانی که در محتوای منتشرشده از کاربران سوالی پرسیده می‌شود که آن سوال ذهن کاربر را به خود مشغول می‌کند باید حتما پاسخ آن سوال نیز در متن آورده شود. کاربران را به سمتی هدایت کنید که پاسخ به سوالات خود از متن را درون‌متن بیابند هرچند که این سوالات بسیار کوچک و پاسخ‌های آن‌ها بسیار ساده باشند.

  • المان های تعاملی

هر المان تعاملی (interactive) و هر المانی که حس بینایی فرد را تحریک کند موجب می‌شود که تمام حواس فرد به‌ سوی آن کشیده بشود پس این المان‌ها را با دقت و تامل استفاده کنید تا بتوانید با استفاده از خلاقیت‌های بکار برده شده در استفاده از این المان‌ها محتوی جالب و جذابی برای کاربر ایجاد کنید.
اگر بتوانید فرمت نوشتار گفته‌شده در بالا را با استفاده از اطلاعات به‌دست‌آمده از روش شخصی‌سازی ترکیب کنید می‌توانید یک ارتباط قوی و واقعی میان برند خودتان و مشتریان برقرار کنید.
برای فرار از بحران تعامل با کاربران که در اثر افزایش روزافزون محتوا ایجادشده برای اینترنت و بازاریابی محتوا به وجود آمده است شما می‌توانید اطلاعاتی را از کاربران خود بگیرید (با استفاده از روش دادن امکان کنترل محتوا به کاربران) و آن را به محتوا خود اعمال کنید تا بتوانید محتوا بهتر و جذاب‌تری را برای کاربران خود ایجاد کنید و تعاملات بهتری میان این مطالب و کاربران برقرار کنید. با این کار شما قادر خواهید بود که فضای بازاریابی خود را باهوش و درایت و نبوغ به سمتی که می‌خواهید هدایت کنید.

 

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط