طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

فاکتورهای موفقیت در موتورهای جستجو – بخش دوم

فاکتورهای موفقیت در موتورهای جستجو – بخش دوم

بارها و بارها شنیده‌ایم که محتوا یکی از فاکتورهای موفقیت در موتورهای جستجودر سئوی بهتر سایت بسیار تاثیر گذار است. در این مقاله می‌خواهیم در مورد اهمیت محتوا برای سئوی بهتر سایت صحبت کنیم.در جدول تناوبی سئو، ستونی داشتیم به نام محتوا. در این قسمت به بررسی این ستون می‌پردازیم.

کیفیت محتوا (Cq: Content Quality)

برای نوشتن محتوا باید نکاتی را در نظر گرفت. همانند فروشنده‌ای که برای محصولات خود بروشورهایی را تهیه می‌کند که در آن اطلاعات مفیدی در مورد محصول خود را در آن توضیح داده است، شما نیز باید در سایتتان در مورد محصولاتتان اطلاعات مفیدی را ارائه نمایید که جذاب باشد تا مخاطب مجذوب آن شده و مطالبتان را تا انتها مطالعه کند. این را هم در نظر بگیرید که مطالب نباید به‌هیچ‌عنوان تکراری و کپی شده از سایت‌های دیگر باشند.

Cr: Content Research / Keyword Research

استفاده از کلمات کلیدی که مشتریان در گوگل برای محصولات شما سرچ می‌کنند بسیار مهم می‌باشد. از این طریق می‌توانید مشتریان را به سایت خود بکشانید تا مطلب شمارا بخوانند.

Cw: Content Words / Use Of Keywords

اگر قبلا متن‌های باکیفیتی را تولید کرده‌اید شاید نیاز به بازنویسی داشته باشند.شاید شنیده باشید که اگر می‌خواهید برای یک کلمه یا عبارت متن شما نمایش داده شود باید حداقل 5 بار آن کلمه را در متن خود به کار ببرید. یا اعداد و ارقامی را شنیده‌اید؛ اما باید بدانید که این اعداد و ارقام مطلقا سئوی موفق را تضمین نمی‌کند.کاری که باید بکنید این است که در مورد لغت‌های کاربردی که می‌خواهید در مطلبتان استفاده کنید، فکر کنید و لغات شبیه به آن را یافته و با استفاده از آن‌ها مطلبی مناسب تهیه کنید.

فاکتورهای موفقیت در موتورهای جستجو | سایت سازان

Cf: Content Freshness

موتورهای جستجو همیشه به مطالب تازه و جدی علاقه دارند. پس همیشه برای اینکه در دید موتورها قرار بگیرید باید مطالب نایاب تهیه کنید. البته این بدان معنی نیست که هرروز مطالبتان را به‌روز کنید. شما باید هرروز و به‌طور پیوسته مطالب جدید را بر روی سایت خود قرار دهید.موتور جستجوی گوگل مطالب را بررسی می‌کند. اگر در عنوان هر مطلب لغات کلیدی را پیدا کرد مطلب را بررسی خواهد کرد تا ببیند که این مطلب جدید است یا نه؟ اگر جدید بود، در جستجوهای خود به آن مطلب جدید رتبه‌ی بالایی می‌دهد. البته این رتبه ممکن است جابجا شود. این جابجایی به این معنی نیست که شما کار اشتباهی انجام داده‌اید. به این دلیل است که مطالب جدیدتری در صفحه‌ی دیگری قرار داده‌شده است.

Cv: Vertical Search

گوگل نتایج جستجو را به دو صورت افقی و عمودی نمایش می‌دهد. نمایش افقی همان سایت‌های مربوطه به عبارت جستجو شده هستند؛ و نمایش عمودی مطالب خاصی مانند یک عکس، خبر، نقشه و… باشد.داشتن مطلب در قسمت عمودی به افزایش سئوی شما کمک می‌کند و سایت شمارا در رتبه دهی گوگل، بالاتر قرار می‌دهد. برای قرارگیری در این قسمت باید عکس و فیلم و مطالب بسیار جذابی را برای گوگل در سایتتان قرار دهید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید