طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

فرمان ها و کدهای دستوری گوگل

فرمان ها و کدهای دستوری گوگل

فرمان ها و کدهای دستوری گوگل از دیگر امکانات موجود برای استفاده در سئو و بهینه سازی و جستجو ی بهینه هستند. در مطلب قبل به بررسی اپراتور های هوشمند گوگل پرداختیم. فرمان ها هم مانند اپراتور ها به شما در جستجو و استفاده ی بهتر از گوگل کمک خواهند کرد. فرمان های مختلفی وجود دارند که توسط گوگل طراحی شده و به کمک کاربران می آید و یک بار دیگر تحسین کاربران و فعالان این حوزه را دریافت کرده است. در ادامه به بررسی این فرمان ها خواهیم پرداخت.

Or

این فرمان به شما برای جستجو درباره ی دو کلمه ی با مفاهیم نزدیک به صورت همزمان کمک خواهد کرد. به عنوان مثال شما می توانید از این فرمان برای جستجو ی دو مفهوم مشابه استفاده کنید. این فرمان باعث می شود که صفحاتی که دارای هر دوی کلمات را باشد نمایش داده نشوند و صفحاتی که فقط بر روی یکی از آن کلمات تمرکز کرده اند را به شما نمایش خواهد داد. مثلا اگر بخواهید درباره ی طراحی و نقاشی دیجیتال جستجو کنید می توانید مطابق مثال زیر عمل کنید.

مثال: digital drawing OR digital painting

Quotes

این کد دستوری مناسب ترین و بهترین فرمان از بین فرمان ها و کدهای دستوری گوگل برای دست یابی دقیق به صفحات متمرکز بر روی موضوع مورد نظر شماست. وقتی شما عبارت یا کلمه ی مورد نظر خود را در میان این علامت ها “” قرار بدهید به طور دقیق موضوع مورد نظر شما نمایش داده خواده شد. در نتایج جستجو ی گوگل همواره صفحات مرتبط به موضوع شما نیز نمایش داده می شوند اما با این فرمان از این صفحات رهایی پیدا می کنید و جستجوی با کیفیت تری خواهید داشت.

مثال: “search term 1”

Exclude Words: (-)

با استفاده از این کارکتر شما می توانید صفحاتی که نمی خواهید را از نتایج جستجوی خودتان حذف کنید. به عنوان مثال فکر کنید می خواهید عبارت content marketing را جستجو کنید اما نمی خواهید نتایج مربوط به سایت businessinsider.com برای شما نمایش داده شود. به سادگی می توانید از این فرمان به صورت زیر استفاده کنید:

“content marketing -businessinsider.com”

Add words: (+)

با این فرمان این امکان برای شما فراهم می شود تا کلمه یا عبارت مورد نظر شما نیز در نتایج نمایش داده شده تاثیر بگذارد و صفحاتی که دارای موضوع اصلی جستجو و همچنین دارای کلمه یا عبارت افزوده شده باشند نمایش داده بشوند. به عنوان مثال اگر شما به دنبال محتوای مناسب برای بازاریابی می گردید و می خواهید مطلب مورد نظرتان به سئو نیز مرتبط باشد می توانید مطابق مثال زیر جستجو ی خودتان را انجام دهید.

مثال: “content marketing + SEO”

از دو فرمان Exclude Words و Add words برای افزودن یا کاستن مفاهیم مورد نظر به موضوع اصلی جستجو استفاده می شود. این کد های دستوری از جمله ی کاربردی ترین و جذاب ترین کد های گوگل برای جستجو گران و کاربران می باشد.

Site

اگر به دنبال یک مطلب یا موضوع خاص در یک سایت خاص می گردید این فرمان کاملا شما را به هدفتان می رساند. با استفاده از این فرمان شما دقیقا به مطلب مورد نظرتان در یک سایت مشخص خواهید رسید و چه چیزی می تواند از این بهتر و کامل تر باشد؟!!
مثلا اگر به دنبال مطالب مرتبط با سئو هستید و می خواهید در سایت ما این مطالب را پیدا کنید می توانید مطابق مثال زیر جستجو ی خودتان را انجام دهید.

مثال: “site:sitesazan.net سئو”

فرمان ها و کدهای دستوری گوگل

Related

اگر می خواهید مطالب و موضوعات مرتبط با یک سایت را پیدا کنید می توانید از این فرمان استفاده کنید. این فرمان در پیدا کردن مطالب و سایت ها به صورت موضوعی به شما کمک زیادی خواهد کرد.

مثال: “related:domainname.com”

Info

این فرمان از فرمان ها و کدهای دستوری گوگل این امکان فراهم می کند تا اطلاعات مربوط به یک سایت را پیدا کنید. با استفداه از این فرمان در هر جای وب که اطلاعاتی از سایت مورد نظر شما باشد به نمایش در خواهد آمد.

مثال: “info:sitesazan.net”

دوستان و همراهان گرامی امیدواریم این مطلب از سایت سازان درباره ی فرمان ها و کدهای دستوری گوگل هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد و مفید بوده باشد. ما را با نظرات خود همراهی و هدایت کنید تا با کیفیت بیشتری در خدمت شما  باشیم.

وقت بخیر

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید