طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

لزوم داشتن محتوای ارزشمند برای سئو

لزوم داشتن محتوای ارزشمند برای سئو

بازاریابی محتوا چیست؟ منظور از بازاریابی درونگرا چیست؟ و ارتباط سئو با این نوع از بازاریابی ها در چیست؟

این مقاله باهدف پاسخگویی به سوالات بالا برای شما مخاطبان نگاشته شده است. این مقاله نیز اطلاعات کاربردی را در بردارد که هم برای افراد تازه‌کار و هم برای افراد باتجربه مفید خواهد بود. این مقاله را تا انتها با دقت مطالعه فرمایید و یک‌قدم دیگر برای رسیده به موفقیت خود در سئو بردارید.
درواقع بازاریابی محتوا و بازاریابی درونگرا از سئو جدا نیستند. قسمت عمده‌ای از سئو شامل این نوع از بازاریابی‌هاست به همین دلیل باید نکات لازم در این زمینه را فراگرفت و به کاربست تا بتوان سئوی بهتری را انجام داد.
برای بهتر دیده شدن چه در دنیای مجازی و چه در دنیای واقعی باید فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داد. در دنیای مجازی یکی از کارهای مهمی که برای به دست آوردن شهرت و اعتبار باید انجام داد، سئو کردن سایت است. بهینه شدن برای موتورهای جستجو یعنی سئو.

بازاریابی محتوا در مقابل سئو: تفاوت در چیست؟

برای داشتن یک کسب‌وکار موفق باید خیلی خوب دیده شد. برای دیده‌شده در اینترنت، باید بازاریابی محتوا و درونگرا انجام داد؛ این موضوعی نیست که به‌سادگی از آن بگذرید.بله اگر می‌خواهید گوگل شمارا پیدا کند، باید محتوای شما بهینه باشد؛ اما این دیده شدن فقط در محدوده کلمات کلیدی نیست. برای نمایان شدن در اینترنت باید بر روی بازاریابی محتوا تمرکز و سرمایه‌گذاری کنید و اگر این کار را انجام دادید، در اندک زمانی نتیجه واقعی را خواهید دید.بنابراین، چگونه سئو بخش عمده‌ای از بازاریابی محتوا و بازاریابی درونگرا است؟ در ادامه این موضوع را تشریح خواهیم کرد.

لزوم داشتن محتوای ارزشمند برای سئو | بازاریابی درونگرا

دلیل اول: تصویر بزرگ

بهترین نقطه شروع برای یافتن دلیل اینکه سئو بخش عمده‌ای از بازاریابی محتوا و درونگراست، یافتن معنا و مفهوم این سه عبارت است: سئو ، بازاریابی درونگرا و بازاریابی محتوا.

بازاریابی درونگرا:

این نوع از بازاریابی در مورد ایجاد و به اشتراک گذاشتن محتوا با تمام افراد جامعه هدف در نقاط مختلف دنیاست. با در نظر گرفتن رؤیا و نیاز مشتری، محتوایی را تولید خواهید کرد که تصویر مثبتی از شما در ذهن مخاطب ایجاد خواهد شد و بارها و بارها به شما مراجعه خواهد نمود.

سئو (SEO):

که مخفف Search Engine Optimization است و یعنی بهینه‌ سازی موتورهای جستجو و مجموعه‌ای از کارهایی است به‌منظور جذب ترافیک به‌صورت رایگان، موثر یا طبیعی.

بازاریابی محتوا:

در حقیقت یک نوع بازاریابی استراتژیک با تمرکز بر تولید محتوا و توزیع محتوای باارزش، مرتبط و قدرتمند برای جذب کردن مشتری از جامعه هدف و درنهایت، انجام اقداماتی برای سودآوری بیشتر می‌باشد.با توجه به تعاریف بالا وجه اشتراک بین بازاریابی محتوا و بازاریابی درونگرا، رویکرد تولید محتوایی که درخور نیاز مخاطبان است برای جلب رضایت و توجه آن‌ها.
درگذشته توجه چندانی به اینترنت نمی‌شد و صرفا سرگرمی برای جوانان و نوجوانان بود؛ اما امروزه همه سنین توجه خاصی به اینترنت دارند تا جایی که حتی تجارت‌های کلان از طریق اینترنت صورت می‌گیرد. با وصال به اینترنت در دریایی عظیم از محتویات باکیفیت غوطه‌ور خواهید شد. این موضوع را جدی بگیرید و برای موفقیت، به این امر توجه ویژه داشته باشید. تصویر مثبت و حسی عالی در مخاطبان خود ایجاد کنید. بهترین روش برای این کار تولید محتوای قوی و منحصربه‌فرد است.

دلیل دوم: بهینه‌سازی برای کانال‌های ارتباطی بیشتر

یک واقعیت ساده:

همه‌ی مشتریان صرفا از طریق گوگل شمارا پیدا نمی‌کنند. امروزه با پیشرفت شبکه‌های اجتماعی و کانال‌هایی که در آن‌ها محتویاتی قرار می‌گیرد و همچنین با پیشرفت در شبکه‌هایی که به وجود آمده‌اند، روش‌هایی به وجود آمده است که با استفاده از آن‌ها می‌توان مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کنید.

 

بعضی از این موارد که از طریق آن‌ها می‌توانید ترافیک بیشتری را به دست بیاورید شامل موارد زیر است:

 • ایمیل
 • مراجعه حضوری مشتریان و ارائه توضیحاتی در مورد محصولات به آن‌ها
 • شبکه‌های اجتماعی
 • انجام تبلیغات در گوگل با پرداخت پول
 • پلتفورم های پخش ویدئو زنده

صرفا به گوگل اکتفا نکنید. تمام راه‌هایی را که از طریق آن می‌توان به جامعه هدف دسترسی داشت را پیدا کنید و با تولید محتوا و انتشار آن، کاربران را به سمت خود جذب کنید.

لزوم داشتن محتوای ارزشمند برای سئو | بازاریابی درونگرا

دلیل سوم: تغییر تفکر

در ادامه برای تشریح این دلیل، تاریخچه‌ای از اینکه چگونه بازاریابی محتوا و بازاریابی درونگرا، تفکرات و انتظارات از سئو را تغییر داد را باهم مرور می‌کنیم.تا قبل از سال 2011 تفکرات متفاوتی در مورد سئو در بین کاربران رواج داشت. مصرف‌کنندگانی که فقط می‌خواستند در اینترنت و گوگل حضورداشته باشند، پولی را پرداخت می‌کردند تا در صفحه نتایج حضورداشته باشند؛ و از این طریق گوگل را به کار می‌گرفتند.
تاکتیکی که استفاده می‌شد شامل: فهرستی از لینک‌های سیاه (dark links)، تالارهای گفتگو و پست‌های حجیم، قابلیت کامنت گذاری، لینک‌های داخلی چندگانه و نوشتن چیزهایی در مورد کلمات کلیدی، بود. خیلی از سایت‌ها، محتویات دیگر سایت‌ها را کپی می‌کردند و عینا همان مطالب را منتشر می‌کردند.به‌مرورزمان همه‌چیز به‌شدت تغییر کرد. گوگل با ایجاد الگوریتم پاندا، به بررسی متن محتویات، همانند بررسی یک متن توسط یک انسان، پرداخت. درگذشته به هر صفحه که وارد می‌شدید، با متن‌هایی که قبلا در صفحات دیگر منتشرشده بود (به عبارتی کپی متن‌های دیگر وب سایت‌ها بود) مواجه می‌شدید. همچنین هیچ‌کس از فرمول چگالی کلمات کلیدی در تولید متن‌ها استفاده نمی‌کرد. با پیدایش الگوریتم پاندا، بازاریابان سرمایه‌گذاری بر روی متن‌ها را آغاز کردند. متن‌هایی که مطابق میل و سلیقه و علائق جامعه هدف در هر کسب‌وکار بود. از آن زمان بود که بازاریابی محتوا به‌صورت جدی روی کارآمد.
از زمان پیدایش اولین الگوریتم تاکنون، گوگل نیز روزبه‌روز با ایجاد الگوریتم‌های جدید و همچنین آپدیت الگوریتم‌های قدیمی، روزبه‌روز هوشمندانه‌تر عمل کرد و اکنون به این جایگاه رسیده. امروزه با این الگوریتم‌ها، گوگل می‌تواند همانند یک انسان، متن تمام صفحاتی که در سراسر اینترنت وجود دارد را بررسی کند و در این زمینه راهنمای 145 صفحه‌ای منتشر کرده است و در آن به تشریح این موضوع پرداخته است که چگونه این الگوریتم‌ها کار می‌کنند و با بررسی هر سایت به آن رتبه می‌دهد.همین هوشمند شدن گوگل سبب شده است که روزانه بهترین اطلاعات در قالب پست‌هایی در صفحات وبسایتها منتشر شوند. بر کسی پوشیده نیست که این رویه به نفع همه ما بوده است.
محتویات بی‌کیفیت سایت‌ها جای خود را به بهترین اطلاعات داد چون‌که ناشران فهمیدند که گوگل به دنبال بهترین پاسخ‌ها برای کاربران خود است. کاربرانی که از طریق پلتفورمهای مختلف به دنبال بهترین پاسخ برای سوالات خود هستند. پس راهی نداشتند که محتویات منحصربه‌فردی را تولید کنند و در وبلاگ‌ها منتشر کنند.
این الگوریتم‌ها و طرز کار آن‌ها موضوع بحث ما نیست. آن چیزی که اکنون مهم است و می‌خواهیم به شما بگوییم، تولید محتوای منحصربه‌فرد است که بارها و بارها در متن‌های مختلفی که در این سایت برای شما منتشر کردیم، بر روی آن تاکید کرده‌ایم و بهترین روش‌ها برای تولید محتوای منحصربه‌فرد را برای شما نگاشته‌ایم.

لزوم داشتن محتوای ارزشمند برای سئو | بازاریابی درونگرا

سئو بخشی مهمی از استراتژی تولیدکنندگان محتوا

چون گوگل از دید یک کاربر به متن‌ها نگاه می‌کند، شما نباید مرتکب هیچ اشتباهی شوید. همیشه این خط‌مشی را در ذهن داشته باشید: نوشتن محتوایات جذاب برای جامعه هدف، چیزی که مخاطبان به آن علاقه دارند. گوگل نیز از این نوع محتویات استقبال خواهد کرد.
بارها تاکید کرده‌ایم برای قرارگیری در دید مشتری و قرار گرفتن در صفحه اول نتایج گوگل، نیازها و خواسته‌های جامعه هدف را در مرکز توجه برای تولید محتوا و ویدئوهای آموزشی و عکس‌هایی که قرار است در سایتتان منتشر کنید، قرار دهید. مفید، جذاب، معتبر و باکیفیت، این‌ها مواردی هستند که برای گوگل مهم می‌باشند. اگر این موارد را در نظر بگیرید، گوگل با دادن جایگاه عالی، از شما تشکر خواهد کرد.
بهینه کردن مطلب با بهترین کلمات کلیدی، جستجو و پیدا کردن کلمات کلیدی که بیشتر نمایش داده می‌شوند و درنهایت انتشار بهترین مطالب بهینه‌شده. با توجه کردن به این موارد وب‌سایت خود را برای گوگل قابل‌دسترس و خوانا خواهید کرد و گوگل خیلی راحت می‌تواند شمارا از بین هزاران سایتی که در زمینه کاری شما فعال هستند، پیدا و به کاربران نمایش دهد. چون کار را برای او راحت کرده‌اید و خزنده‌ها، با صرف کمترین زمان، می‌توانند صفحات شمارا ایندکس کنند و هنگام سرچ عبارات مرتبط با متن‌هایتان، شمارا به کاربران نمایش دهند.
در ادامه بیایید در مورد دو نکته کلیدی و اساسی که می‌تواند شمارا در تهیه مطلب بهینه برای سئو یاری دهد، صحبت کنیم.

دو راهکار که با انجام مداوم آن می‌توانید متن‌هایی منتشر کنید که بهترین جایگاه را بگیرند.
دو مهارت وجود دارد که برای سئو کردن باید به‌طور مداوم به کار بگیرید تا بتوانید متن‌های قوی و منحصربه‌فرد را تولید کنید. در ادامه به بررسی این موارد می‌پردازیم:

پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی

برای پیدا کردن کلمات کلیدی که بیشترین سرچ را در اینترنت دارند، ابزار زیادی وجود دارد. می‌توانید در مورد این ابزار تحقیق کنید و هرکدام را که خواستید به کار بگیرید؛ اما ابزار پیشنهادی ما: SEMrush برای پیدا کردن کلمات کلیدی قدرتمند مربوط به هر حوزه کاری، KWFinder برای پیدا کردن عبارات پرکاربرد مربوط به کسب‌وکارتان.
با داشتن این ابزار، چگونه بهترین کلمات را انتخاب کنیم؟ راهکار را در ادامه مطالعه خواهید نمود.
چگونه بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنیم؟

 • به دنبال کلماتی که در آن‌ها رقابت کمتر است بگردید (گرفتن جایگاه در این کلمات راحت‌تر است). همچنین اصطلاحات کاربردی که مربوط به محصول و یا خدمات شماست را پیدا کنید. برای هر کلمه مقدار عددی در نظر گرفته‌شده است که میزان محبوبیت هر لغت یا عبارت در هر منطقه را نشان می‌دهد.
 • به عبارات مرتبط به محصولتان توجه کنید. این عبارات خیلی بیشتر با محصول و یا خدمات شما مرتبط هستند و توسط مشتریان به‌منظور خرید و یا فروش یک محصول، در اینترنت سرچ می‌شوند.
 • به میزان ترافیک هر کلمه کلیدی توجه کنید؛ اما چرا؟ خب، اگر کلمه کلیدی انتخاب کنید که ترافیک بالایی جذب کرده ولی به حوزه شما چندان مرتبط نمی‌شود و یا کلمه‌ای انتخاب کنید که باوجود ترافیک کمتر، رقابت بر سر آن زیاد باشد، چون شما تازه‌کار هستید، ممکن است راه به‌جایی نبرید؛ بنابراین کلمات با بازدید مثلا 140 بار در ماه، از کلمات با بازدید 5000 تا در ماه، برای شما بهتر است. چون کلمات با بازدید کمتر، ارتباط بیشتری با حوزه کاری شما دارند نسبت به کلماتی که ارتباط کمتر ولی بازدید بیشتر دارند. همچنین چون رقابت در کلمات با بازدید کمتر، کمتر است، خیلی زودتر می‌توانید در این کلمات جایگاه به دست بیاورید.

 

 

هر قسمت از محتوای وب را بهینه کنید

هیچ‌گاه اجازه ندهید که مطلبتان بهینه بودن خود را از دست بدهد. این جمله بدین معنی است که استفاده از قسمت Yoast در پست‌های خود را کنار بگذارید که ثمره آن از بین رفتن بهینه سازی می‌باشد؛ که این افزونه در سایت‌های طراحی‌شده با WordPress معمولا استفاده می‌شود.

لزوم داشتن محتوای ارزشمند برای سئو | بازاریابی درونگرا

 

در ادامه نکات کلیدی که در انتشار مطالب بهینه‌شده باید به آن‌ها توجه داشته باشید به‌صورت کاملا مختصر و مفید توضیح داده‌شده‌اند. این موارد توضیحات مربوط به‌عکس بالا هستند و در سایت‌های WordPress با آن‌ها مواجه خواهید شد.

 • Your focus keyword: در قسمت کلمات کلیدی مربوط به محتوایتان قرار می‌گیرد. در این قسمت باید کلماتی که در ارتباط با متن و کلیدی هستند قرار گیرند.
 • Your meta title: این قسمت به‌صورت جزئی با عنوان متن متفاوت است. برای قدرت بخشیدن به سئو، این بخش باید با یک جمله منحصربه‌فرد پر شود.
 • Your meta description: این قسمت معمولا با 160 کاراکتر پر می‌شود. (به‌طور نامنظم 20 تا 30 لغت) با کلیک کردن بر روی آن، Yoast که در بالای صفحه است، به رنگ سبز نمایان می‌شود و این یعنی سئو با موفقیت انجام‌گرفته است. توجه داشته باشید که جملات این بخش، نه کوتاه و نه طولانی باشند.
 • Your URL for the پی‌جویی کردن: ترجیحا این قسمت باید کوتاه و مختصر باشد و بر روی کلمات کلیدی متمرکز باشد.

2 مورد توضیح داده‌شده در بالا، کارهای اصلی است که باید برای سئو انجام دهید؛ اما برای قدرت هرچه بیشتر باید کارهای زیادی را انجام دهید که همکاران ما در سایت سازان، در مطالب مختلف توضیحات جامع و کاملی را ارائه داده‌اند.

مزیت داشتن استراتژی برای بازاریابی محتوا

76 درصد از بازاریابان میگویند که در سال 2016 محتویات بیشتری تولید کرده‌اند که از این میان 42 درصد معتقدند که بازاریابی آن‌ها موثر بوده است. از این بدتر اینکه 32 درصد گفته‌اند که برای بازاریابی خود، هیچ استراتژی تعیین نکرده‌اند.
در دنیایی که مشتریان غرق در محتویات سایت‌ها هستند، یک استراتژی قوی، بین محتوای تولیدشده‌ای که به‌سرعت پیشرفت می‌کند و تعداد آن افزایش میابد و یا محتوایی که مانند محتویات دیگر در اینترنت گم می‌شود، تفاوت ایجاد می‌کند.
هوشمندانه عمل کنید و با تعیین یک استراتژی قوی برای تولید محتوا، در آن دسته از بازاریابانی که در کار خود موفق هستند قرار بگیرید.

 

لزوم داشتن محتوای ارزشمند برای سئو | بازاریابی درونگرا

توصیه‌هایی برای حضور 100 درصدی در اینترنت

 • نوشتن وبلاگ‌ها درسایت:

با بررسی طراحی سایت‌ های قوی می‌بینید که در این سایت‌ها انواع اینفوگرافی و متن‌های طولانی و مفید قرارگرفته است. پیشرفت چیزی نیست که یک‌شبه اتفاق بیفتد. برای موفقیت باید تلاش مداوم داشت و صبر و شکیبایی در پیش گرفت. با قرار دادن وبلاگ‌هایی در سایت، به‌مرورزمان خواهید دید که ترافیک زیادی را جذب خواهید کرد و درنهایت بهترین رتبه را به دست خواهید آورد.

 • Guest blogs:

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که اطلاعات به‌روز شده‌ای در مورد حوزه کاریتان تولید کنید و در اختیار سایتهایی قدرتمند قرار دهید تا آن متن را عینا و با نام شما در سایتشان منتشر کنند. در آن متن‌ها لینک‌هایی را به سایت خود بزنید تا مخاطبان راحت بتوانند شمارا پیدا کنند. این روش نیز یکی از روش‌های موفق در جذب ترافیک است.

 • Podcast:

با انتشار پادکست‌های آموزشی می‌توانید با ارائه دانش خود، قدرت خود را به نمایش بگذارید و به‌طور غیرمستقیم با مشتریان صحبت کنید و در مورد محصولات و خدمات خود توضیحات بیشتری را به‌صورت صدای ضبط‌شده، در اختیار کاربران قرار دهید. این کار نیز کمک فراوانی به جذب ترافیک خواهد کرد.
و خیلی روش‌های موثر وجود دارد که با به‌کارگیری آن‌ها می‌توانید سئوی قدرتمندی برای سایتتان فراهم آورید.

در این مقاله فهمیدیم که سئو و بازاریابی محتوا باهم در ارتباط تنگاتنگی قرار دارند. بازاریابی محتوا بهترین راه برای دیده شدن در بازارهای اینترنتی و بین‌المللی است. این نوع از بازاریابی برای تاجرانی که به دنبال پیشرفت سریع، شهرت برند، سوددهی بیشتر و تبلیغات کم‌هزینه هستند، خیلی بهتر از روش‌های سنتی بازاریابی است. اگر به دنبال پارامترهای صحیح هستید، بازاریابی محتوا، کلیدی‌ترین روش برای موفقیت در بازارهای اینترنتی است.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید