طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

لینک های داخلی ، بهترین راه برای سئو

لینک های داخلی ، بهترین راه برای سئو

وقتی در حال طراحی یک وب سایت ، بازسازی یک وب سایت قدیمی و یا به روز رسانی مطالب خود هستید ، استفاده از لینک های داخلی و مرتبط کردن صفحه های وب سایت خودتان به یکدیگر یکی از مهم ترین عوامل موفقیت شما در سئو می باشد. اگر برنامه و استراتژی خاصی برای استفاده از لینک های داخلی ندارید ، موقعیت بزرگی را از دست می دهید. لینک های داخلی ، بهترین راه برای سئو سایت شما می باشد. برای استفاده از لینک های داخلی نکاتی ضروری وجود دارند که باید بدانید و رعایت کنید. ما در این مطلب این نکات را برای شما بیان خواهیم کرد.

کاربران در اولویت هستند

کاربران و بازدیدکنندگان را فراری ندهید. تبلیغات زیاد ، مطالب کوتاه و ناقص و ظاهر نا مناسب و مخرب عوامل فراری دهنده ی کاربران از وب سایت شما هستند.

میزان مرتبط بودن و با ارزش بودن کلمات و عبارت هایی که استفاده می کنید مهم نیست ، اگر کاربران نتوانند در سایت شما و از مطالب شما به چیزی که می خواهند برسند ، سریعا صفحه ی وب سایت را می بندند و از آن خارج می شوند و شما هیچ نتیجه ی مثبتی از این اتفاق کسب نمی کنید. موتور های جستجو اهمیت زیاد و ویژه ای به نظرات کاربران نسبت به سایت ها دارند.

وقتی شما در گوگل چیزی را جستجو می کنید و یک صفحه را در صدر تمامی جستجو ها می بینید ، تقریبا می توانید مطمئن باشید که این سایت برای کاربران و بازدیدکنندگانش ارزش قائل است. جدا از نکات و معیار هایی که موتور های جستجو دارند ، شما باید از هر مطلب به نتیجه ی دلخواه و مفید برای خودتان برسید.

اگر شما محتوای ارزشمندی دارید و در نتیجه ی آن کاربر را به سمت اهداف خود می برید و نتیجه ی تجاری دلخواهتان را می گیرید ، شما یک گام بلند به سمت موفقیت برداشته اید.

ارزش و امتیاز صفحات

در بهینه سازی و سئو تنها بازدید صفحه ی اصلی سایت شما نیست که موجب پیشرفت آن میشود. مدت زمان ماندن کاربران در سایت و همچنین بازدید شدن هر صفحه نیز اهمیت ویژه ای دارد. شما با داشتن برنامه و استراتژِ مناسب می توانید کاربران را به صفحات دیگر سایت خود وصل کنید. با این کار هم بازدید همه ی صفحات شما بالا می رود ، هم مدت زمان حضور کاربر در سایت شما زیاد می شود. با داشتن استراتژی مناسب می توانید کاربران را بیشتر به صفحاتی که برای شما اهمیت دارند متصل کنید.

به عنوان مثال می توانید در میان ارائه ی یک مطلب یا مقاله ی آموزشی به خدمات خودتان اشاره کنید و کاربر را به صفحه خدمات یا اجناس خودتان بفرستید. این یک نمونه ی ساده از هدفمند بودن لینک های داخلی برای سایت شماست.

از گشتن و جستجو کردن کاربران در سایتتان نترسید!

حتما نباید تمام مقالات اصلی را در صفحات اول سایت قرار دهید. بیشتر روی این تمرکز کنید که کدام مطالب و مقالات توجه بیشتری را به خودشان جلب می کنند. ساختار طبیعی و مناسب لینک ها و مقالات شما می تواند با توجه به اهمیت و مفید بودن مقالات باشد و آن ها را به ترتیب اهمیت از بالا به پایین دسته بندی کنید.

[icon_counter border_size=”2″ border_color=”#a4a4a4″ icon=”Defaults-star-o” icon_size=”32″ icon_color=”#9344e2″ icon_style=”circle” block_title_front=”سلسله مراتب مطالب شما همان قدر که برای کاربران اهمیت دارد ، برای موتور های جستجو نیز مهم است. ” block_title_back=”ارتباط و اتصال مطالب شما با توجه به تشابه موضوعی آن ها می تواند جهت گیری و حرکت مفیدی به سمت پیشرفت باشد.”]

مطالب اصیل و اختصاصی

برای داشتن یک جایگاه منحصر به فرد و به دست آوردن رضایت کاربران و مشتریان شما باید مطالب منحصر به خودتان را داشته باشید.

موتور های جستجو برای مطالب تکراری و کپی شده فیلتر هایی دارند و پس از تشخیص کپی بودن ، آن ها را نمایش نخواهند داد. اما با توجه به زمینه ی فعالیت شما ، امکان دارد که مطالبی تکراری در سایت شما وجود داشته باشد. مثلا اگر شما در صنعت خاصی فعالیت می کنید ، به دلایل کاملا منطقی و درست مطالب مشابهی در سایت شما و سایر سایت ها موجود خواهد بود. این مسئله ی مهمی است که شما برای مطالب کپی خود هم برنامه داشته باشید.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”در این زمینه می توانید از ابزار های مختلفی مانند CopyScape استفاده کنید تا ببینید این محتوا چقدر برای سایت شما مضر هستند.”]

شما می تواند با ارجاع دادن این مطالب به سایر مطالب خود و یا ارجاع دادن سایر مطالب به اینگونه نوشته ها میزان بازدید خود را بالا ببرید و از مجازات های موتور های جستجو نیز فرار کنید.

قابل اجرا و نمایش بودن صفحات

تمام تلاش های بیهوده خواهد بود اگر شبکه ی لینک های ما قابل اجرا و فهم نباشد. هدف ما فقط نمایش داده شدن تمام صفحات ما توسط موتور های جستجو نیست. موتور های جستجوگر باید متوجه ساختار شبکه ای صفحات ما بشوند و همین مسئله نیز امتیاز مثبت بزرگی برای ما به حساب خواهد آمد. وقتی ما به این مسئله توجه نکنیم ، در واقع بهترین موقعیت برای پیشرفت و موفقیت را از دست خواهیم داد و با وجود تلاش های زیاد ما ، سایت کم عمق و سطحی به نظر خواهد رسید.

با توجه به چند نکته  بالا می توانید جایگاه و رتبه ی قابل قبولی را در موتور های جستجو به دست آورید و وب سایت خودتان را به پیشرفت برسانید.

همراهان و دوستان عزیز امیدواریم این مطلب از سایت سازان مورد توجه و استفاده ی شما قرار گرفته باشد. سایت سازان را با نظرات خود همراهی و هدایت کنید تا بتوانیم با کیفیت بیشتری در خدمت شما باشیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید