طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

مدت زمان لازم برای بهینه سازی سایت

مدت زمان لازم برای بهینه سازی سایت

پروسه ی سئو چقدر طول می کشد ؟ در این مطلب می خواهیم به مدت زمان لازم برای سئو بپردازیم تا ببینیم که یک زمان ایده آل برای سئو چقدر است! همانطور که می دانید سئو در حوزه ی وب به خصوص در بخش طراحی سایت بسیار مهم است چرا که موفقیت سایت ها در گروی شرایط مساعد سئوی آن ها می باشد. با توجه به آنچه که گفته شد برای آن که ببینیم چه زمانی وبسایت ما در رتبه ی مناسبی قرار می گیرد و به نتیجه دهی می رسد، باید به این سوال پاسخ دهیم که سئوی سایت چقدر طول می کشد؟

در همین ابتدا باید به طور واضح بگوییم که پاسخ قطعی و مشخصی برای این سوال وجود ندارد و همه چیز به طور نسبی پاسخ داده خواهد شد! سئو یک پروسه ی رقابتی است که عملکرد خودتان و همچنین عملکرد رقبای شما در آن تاثیر خواهد گذاشت به همین دلیل است که نمی توان به طور دقیق گفت که یک پروژه ی سئو چقدر زمان می برد. همچنین هدف شما نیز در سئو مهم است! گاهی هدف رسیدن به صفحه ی اول است و گاهی رسیدن به 3 رتبه ی برتر، گاهی هم هدف به دست آوردن لینک اول گوگل است! پاسخ این سوال را به طور خلاصه در این پاراگراف ارائه کردیم و در ادامه می خواهیم با بیان جزئیات بیشتر، این مطلب را کمی تخصصی تر بررسی کنیم.

رقابت

همانطور که گفتیم رقابت با سایر فعالان در حوزه ی کاری شما امری بسیار مهم و تاثیرگذار در سئو است. تعداد حاضران در زمینه ی کاری شما نیز بر این امر موثر خواهد بود به طوری که هر چه تعداد رقیبان بیشتر باشد، کار سخت تر می شود و تلاش بیشتری مورد نیاز خواهد بود. از طرفی دیگر تقاضای کاربران و مشتریان باعث ایجاد فضای رقابتی بیشتری می شود و سیاست های تجاری و روش های ارائه محصولات و خدمات در وب نیز بر این موضوع تاثیر می گذارند.

رقابت در زمینه ی سئو بسیار مهم است. در هر زمینه و از هر روشی سعی کنید در رقابت ها از دیگران پیشی بگیرید چرا که سئو کاملا یک رقابت است و موفقیت شما با جلو زدن از رقبا به دست خواهد آمد.

لینک ها

بر هیچکس پوشیده نیست که لینک ها همچنان نقش بزرگ و پررنگی در سئوی سایت بازی می کنند. اگر چه مدتیست که زمزمه ی حذف شدن لینک ها از معیارهای سئو به گوش می رسد اما آن ها همچنان با قدرت سر جای خود ایستاده اند! مسئله ی اصلی در رابطه با لینک ها این است که تعداد آن ها مهم نیست، بلکه کیفیت لینک ها سرنوشت سایت شما را مشخص می کنند. دریافت تعداد زیادی لینک از سایت ها با سطح پایین و یا سایت های بی کیفیت، نه تنها تاثیر مثبتی بر سئوی سایت شما نمی گذارند بلکه ممکن است همان لینک ها تبدیل به عوامل آسیب زننده به سایت شما شوند!

برای کسب موفقیت از طریق لینک ها سعی کنید تمرکزتان را بر سایت های مرتبط و با کیفیت و معتبر قرار دهید. تاثیری که اینگونه لینک ها بر سایتتان می گذارند با لینک هایی از سایت های غیرمتبط و یا با سطح پایین قابل مقایسه نیستند. نکته ای دیگر در رابطه با لینک ها این است که به افزایش ناگهانی تعداد لینک ها اصلا فکر نکنید! این کار از طریق روش های درست غیرممکن است و اگر از هر راه دیگری به این نتیجه برسید، مسلما موتورهای جستجو متوجه تغییرات ناگهانی و نامعقول بودن آن خواهند شد و شما از این کار ضرر خواهید کرد.

محتوا

محتوای سایت شما نقش اصلی و کلیدی را در سئوی سایتتان بازی می کند. محتوا همه چیز سایت شماست و آن چیزیست که کاربر به خاطر آن وارد سایت می شود. اگر محتوای با کیفیت نداشته باشید هیچ جایگاهی در رتبه بندی های برتر موتورهای جستجو نخواهید داشت! امروز دیگر دوره ی سفارش دادن مقالات 300 کلمه ای با تعداد بالا گذشته است و اگر می خواهید با محتوای سایتتان به موفقیت برسید باید به اندازه ی کافی مطالبتان طولانی باشند. تعداد مشخصی برای مقالات و کلمات موجود در آن ها مشخص نشده است، نکته ی اصلی این است که متن باید به اندازه ای باشد که سوالات و نیازهای کاربر کاملا برطرف شود. از طرف دیگر نباید بیش از حد طولانی و خسته کننده باشد!

در رابطه با انتشار محتوا باور غلطی در میان مردم وجود دارد که می گویند محتواهای جدید را به طور یکجا و با تعداد زیاد منتشر نکنید چون گوگل به شما مشکوک خواهد شد اما گوگل در واقعیت و در عمل این کار را نمی کند! هیچگاه به هیچ بهانه ای محتوای با کیفیتی که دارید و یا می خواهید تولید کنید را به آینده منتقل نکنید!

انتظار و تاخیر در انتشار محتواهای با کیفیت، پروسه ی سئوی شما را طولانی تر می کند!

محتواهای جدید و با کیفیت گوگل را تشویق می کنند که سایت شما را با سرعت بیشتری بررسی کند و همچنین کاربران را برای بازگشتن به سایت شما تشویق می کنند. سعی کنید همواره با برنامه ای منظم محتواهای جدیدتان را در سایت قرار دهید.

پروسه ی سئو چقدر طول می کشد ؟

مطلب را با این پرسش شروع کردیم و با همین تیتر هم به پایان می رسانیم. همانطور که گفتیم و خواندید پاسخ این سوال را به طور دقیق نمی توان ارائه کرد! کار ما مانند هواشناسی است و با توجه به شواهد می توانیم یک پیش بینی ارائه کنیم که لزوما درست و دقیق نیست! اما با بررسی هرچه دقیق تر و کامل تر شرایط سایت و همچنین رقبا می توان به یک پاسخ تقریبی دست یافت. در اینجا لازم است که بگویم سئو اصلا کار آسان و کوتاهی نیست و حتی گاهی برای رسیدن به یک هدف باید چند سال زمان صرف کرد. تحمل داشته باشید تا روز به روز پیشرفت کنید.

در اینجا این مطلب با عنوان پروسه ی سئو چقدر طول می کشد ؟ به پایان رسید و ما امیدواریم که از سایت سازان راضی بوده باشید. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و بهینه سازی سایت آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
مدت زمان لازم برای بهینه سازی سایت
امتیاز
51star1star1star1star1star

دیدگاه ‏خود را بنویسید