طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

مدیریت صحت سئو وب‌ سایت

مدیریت صحت سئو وب‌ سایت

پیشرفت تکنولوژی و دنیای اطلاعات موجب شده است که مدیریت صحت سئو وب‌ سایت کار آسانی شود، برای این کار ابزارهای متعددی وجود دارند که شما می‌توانید هر یک از آن‌ها را که بیشتر می‌پسندید انتخاب کنید و مورداستفاده قرار دهید. در یک وب‌سایت سلامت امکان دیده شدن وب‌سایت در موتورهای جست‌وجوگر، سرعت و بسیاری پارامترهای دیگر، بهبود پیدا می‌کند.
بسیاری از ابزارهایی که برای این منظور طراحی‌شده‌اند رایگان هستند و پس از هزینه‌های متعددی که برای ایجاد طراحی وب‌ سایت صرف شده است رایگان بودن این ابزارها بسیار خوشحال‌کننده است. تصور کنید که وب‌سایت شما دقیقا همان شکلی است که مدنظر شما بوده و محتوی آن دقیقا مطابق با آنچه شما می‌خواستید برای خوانندگانتان ارائه کنید است، حالا دیگر به چه چیزی نیاز دارید؟!
در ادامه تعدادی از سوالاتی که شما باید از خود بپرسید مطرح‌شده است:

  • آیا شما سرعت وب‌سایت خود را آزموده‌اید؟
  • آیا شما بررسی کرده‌اید که کنسول جست‌وجوی گوگل برای شما پیشنهاد‌هایی دارد یا خیر؟
  • آیا بررسی کرده‌اید که وب‌سایت شما بر روی صفحه موبایل به‌درستی نمایش داده می‌شود یا خیر یا به‌عبارت‌دیگر موبایل فرندلی است یا خیر؟

طراحی سایتی که عملکرد صحیحی دارد و کاملا سالم است مزایای بسیاری دارد که از میان آن‌ها می‌توان به نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان بالا، رتبه بالاتر در نتایج جست‌وجوی موتورهای جست‌وجوگر و خوب بودن عملکرد بازاریابی دیجیتال را نام برد. ابزارهایی که برای بررسی سلامت یک وب‌سایت طراحی‌شده‌اند می‌توانند اطلاعات بسیار مفیدی را برای شما فراهم بیاورند و اگر شما نخواهید چند دقیقه وقت خود را صرف یادگیری روش کار با آن‌ها کنید و بخواهید از آن‌ها صرف‌نظر کنید مزایای بسیار آن‌ها را از دست خواهید داد.
اگر شما می‌خواهید وب‌سایتی داشته باشید که عملکرد بسیار خوبی داشته باشد، با ما همراه شوید و این مقاله را مطالعه کنید.

مدیریت صحت سئو وب‌سایت | سایت سازان | طراحی سایت
بررسی امکاناتی که گوگل می‌تواند برای وب‌سایت شما فراهم آورد:

آزمودن موبایل فرندلی بودن وب‌سایت

این تیتر را با این فرض شروع می‌کنیم که شما راجع به موبایل فرندلی بودن وب‌سایت اطلاعاتی دارید (اگر ندارید باید عبارت » وب‌سایت موبایل فرندلی» را سرچ کنید و راجع به آن مطالعه کنید). ابزاری که در زیر نام‌برده شده ابزاری هستند که گوگل طراحی کرده تا به شما در بررسی موبایل فرندلی بودن وب سایتتان کمک کنند:

  • Think With Google, Mobile and Desktop Performance
  • Google Developer Mobile-Friendly Test

 

ساخت‌یافته بودن داده‌ها

طرح‌واره HTML، استفاده از اطلاعات موتورهای جست‌وجوگر برای کلاس‌بندی اطلاعات طراحی وب‌ سایت است. طرح‌واره HTML به شما کمک می‌کند تا از اطلاعات موتورهای جست‌وجوگر برای درک بهتر وب‌سایت خود استفاده کنید، علاوه بر آن طرح‌واره HTML به نمایش بهتر وب‌سایت شما در نتایج جست‌وجوی موتورهای جست‌وجوگر کمک می‌کند. شما می‌توانید ساختار داده‌های وب‌سایت خود را با استفاده از Structured Data Testing Tool (ابزارهای بررسی ساختار داده‌ها) موردبررسی قرار دهید.

آزمودن سرعت صفحات

یک ابزار گوگل به نام PageSpeed Insights (آگاهی از سرعت صفحه) وجود دارد که محتوی طراحی سایت را موردبررسی قرار می‌دهد و پیشنهاد‌هایی برای آنکه شما بتوانید سرعت وب‌سایت خود را برای کاربران افزایش دهید له شما ارائه می دهد. امتیازبندی این ابزار بین 0 تا 100 است و به شما یک امتیاز در این بازه می‌دهد. هرچه امتیاز کسب‌شده توسط وب‌سایت شما بزرگ‌تر باشد نشان‌گر آن است که وب‌سایت شما عملکرد بهتری دارد. اگر امتیاز طراحی وب‌سایت شما بزرگ‌تر از 85 باشد بیان‌گر آن است که عملکرد وب‌سایت شما خیلی خوب یا عالی است. باید به خاطر داشته باشید که سرعت تعیین‌شده برای هر صفحه مجزا است. شاید شما نیاز داشته باشید که این آزمون را برای تعداد زیادی از صفحات خود به‌صورت تک‌به‌تک انجام دهید. ازنظر من این ابزار یکی از اساسی‌ترین ابزارهای موردنیاز شما است.

 

مدیریت صحت سئو وب‌سایت | سایت سازان | طراحی سایت

ابزارهای گوگل برای وب مستر ها

ابزارهای وب زیادی توسط گوگل برای وب مسترها طراحی‌شده‌اند که همگی رایگان هستند این ابزارها به صاحبان وب‌سایت‌ها کمک می‌کند تا سلامت و عملکرد صحیح طراحی وب‌ سایت خود را کنترل کنند. به شما پیشنهاد می‌کنم کار با وب‌سایتGoogle’s Webmasters را شروع کنید.

اطلاعات فنی وب‌سایت شما

اگر شما کد وب‌سایت خود را بهبود ندهید و وب‌سایت شما هیچ پیش رفتی نمی‌کند و آینده روشنی برای وب‌سایت شما متصور نیست.

W3C:

کنسرسیوم وب جهانی (World Wide Web Consortium) که به‌صورت مخفف W3C نامیده می‌شود استانداردهایی را برای اینترنت توسعه داده است. این استانداردها عملکرد کلی اینترنت را تعیین می‌کنند. کنسرسیوم وب جهانی یک HTML code validator (ارزیابی‌کننده کد HTML) دارد که می‌تواند به شما بگوید که کد HTML شما در چه قسمت‌هایی دارای نقص و ایراد است، اگر طراحی سایت شما از این استانداردها پیروی کند هیچ احتمالی برای باخت شما باقی نمی‌ماند.

GTMetrix:

به شما اطلاعاتی راجع به عملکرد فنی وب‌سایت شما می‌دهد. این اطلاعات راه‌کارهای انجام‌پذیری برای حل مشکلات برای شما ارائه می‌کنند، شما می‌توانید برای به دست آوردن اطلاعات بیشتری راجع به آزمون سرعت طراحی سایت و مشکلات بارگذاری وب‌سایت و سایر جزییات فنی وب‌سایت به GTMetrix مراجعه کنید.

امنیت وب‌سایت

یک نگرانی دائم صاحبان وب‌سایت‌ها آن است که کسی وب‌سایت آن‌ها را هک کند. ممکن است شما جزو آن دسته افرادی باشید که خبرنامه SSL As A Ranking Signal (استفاده از SSL به‌عنوان یک سیگنال رتبه‌بندی) را از اوت 2014 دنبال می‌کنند و تصور کنید که SSL می‌تواند رتبه‌بندی شمارا تضمین کند اما این‌یک باور غلط است. شما نمی‌توانید موقعیت خود را در رتبه‌بندی‌های موتورهای جست‌وجوگر را با استفاده از SSL بهبود دهید و من تضمین می‌کنم که اگر وب‌سایت شما محافظت‌شده نباشد شما رتبه خود را در نتایج جست‌وجوی موتورهای جست‌وجوگر به‌زودی از دست خواهید داد.

 

مدیریت صحت سئو وب‌سایت | سایت سازان | طراحی سایت

لابراتوارهای SSL ارزیابی کیفیت

(Qualisys SSL Labs):

این سرویس آنلاین رایگان یک آنالیز عمیق از امنیت سرور انجام می‌دهد که شامل بررسی عملکرد SSL وب‌سایت شما نیز می‌شود نتایج ارائه‌شده توسط این سیستم برای امنیت طراحی سایت شما، به شما کمک می‌کنند تصحیفاتی انجام دهید که وب‌سایت شما عملکرد بسیار خوبی پیدا کند.

Norton Safe Web:

اگر شما به دنبال روشی سریع و راحت برای حفظ امنیت وب‌سایت خود هستید به ابزار Norton’s Safe Web (امنیت وب نورتن) مراجعه کنید. نورتن می‌تواند یک دامنه امنیت قوی برای وب‌سایت شما ایجاد کند برای اینکه بتوانید از این امکان بهره‌مند شوید کافی است تا پروسه رجیستری کردن یا به‌عبارت‌دیگر ثبت‌نام کردن را انجام دهید.

مطالبی پیرامون سئو (seo) وب‌سایت شما

ابزارهایی زیادی برای کمک به سئو (seo) سایت شما وجود دارند به‌گونه‌ای که می‌توان به جرات گفت که شما هر کاری برای سئو (seo) بخواهید انجام دهید ابزار آن برای شما وجود دارد و هیچ‌گاه با مشکل نبود این ابزارها مواجه نخواهید شد. این ابزار برای شما قابلیت‌ها و امکانات متعددی را ایجاد می‌کنند.

یک نکته برای خاتمه در رابطه با بلک لیست‌ها

کنترل کنید که آیا نام Domain شما در بلک لیست وب‌سایت‌های ضد اسپم (anti-spam) قرار دارد یا خیر؟ این مسئله ممکن است مشکلات زیادی برای طراحی وبسایت شما در موتورهای جست‌وجوگر ایجاد کند. علاوه بر آن ارتباطات تجاری شما نیز ممکن است تحت تاثیر قرارگرفته و دچار مشکل گردند. شما می‌توانید با استفاده از ابزار MXToolBox بلک لیست خود را مشاهده کنید (مشاهده کنید که در کجاها درون بلک لیست قرار دارید).

آیا اکنون تصور می‌کنید که کار شما با وب ساییتان تمام‌شده است؟

اگر چنین تصوری دارید باید به شما بگویم خیر، این‌طور نیست زیرا هیچ نقطه پایانی وجود ندارد که به شما بگوید طراحی وب‌سایت شما در بهترین شرایط قرار دارد. کار کردن شما بر روی وب‌سایت شما برای بالا بردن قابلیت عرضه آن در بازارهای جهانی هیچ‌گاه به پایان نمی‌رسد و این ابزارهای لیست شده در این مقاله تنها تغییراتی با توجه به سطح علم امروز دنیا برای شما فراهممی آورند اما علم دائما پیش رفت می‌کند و با گذر زمان ابزارهای جدیدی بر اساس علم روز دنیا به بازارمی آیند.
کار کردن با این ابزارها و انجام تصحیفاتی در طراحی سایت خود با استفاده از نتایج ارائه‌شده توسط این ابزارها یک کار تمام‌شدنی نیست بلکه باید آن را یک پروسه نامید که باید یک ماه یک‌بار انجام شود. علاوه بر این کار شما باید تغییراتی بر اساس تغییرات علم و پیشرفت صنعت نیز در وب‌سایت خود لحاظ کنید پس برنامه‌ای تنظیم کنید که ماهی یک‌بار تنظیمات جدیدی در وب‌سایت خود ایجاد کنید، این کار تضمین می‌کند که وب‌سایت شما در اینترنت عملکرد خوب و سالمی خواهد داشت.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید