طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

مزیت ها و معایب وردپرس

مزیت ها و معایب وردپرس

مزیت ها و معایب وردپرس را در این مطلب با هم بررسی می کنیم تا ببینیم چرا این سیستم به پر طرفدار ترین سیستم مدیریت محتوای جهان تبدیل شده است! بله! وردپرس پر طرفدار ترین سیستم مدیریت محتوای جهان است که کاربران بسیار زیادی در هر لحظه از آن استفاده می کنند. این سیستم با گذشت زمان به روز تر و مدرن تر شده و افزونه های زیادی برای آن طراحی شده است. در زیر به بررسی مزیت ها و معایب وردپرس می پردازیم.

در زیر تصویری از داشبورد و محیط کاربری وردپرس می بینید.

مزیت ها و معایب وردپرس

مزیت ها

ساده بودن

وردپرس مانند بسیاری دیگر از سیستم های مدیریت محتوا احتیاجی به داشتن دانش برنامه نویسی و آشنایی با زبان های مختلف ندارد و این بزرگترین مزیت وردپرس می باشد. افزونه های طراحی شده را به راحتی می توان نصب کرد و ا امکانات آن ها بهره برد و این ویژگی نیز به سهولت استفاده از وردپرس می افزاید.

 

جامعه ی بزرگ

شرکت ها برای ارائه ی پشتیبانی به یکی از امکانات و خدمات خود ، باید تعداد کاربران و مشتریان زیادی را در آن قسمت داشته باشند تا برای آن ها صرفه ی اقتصادی داشته باشد. وردپرس با داشتن حجم زیادی از کاربران این تضمین را می دهد که تا سالیان دراز امکانات جدید و آپدیت های قوی تر و بهتر را دارا خواهد بود.

 

افزونه ها

تعداد بسیار زیادی از افزونه ها برای وردپرس وجود دارند که استفاده از آن هاکیفیت کار و لذت بخش بودن کار را برای شما افزایش می دهند که شما می توانید به صورت رایگان تقریبا از همه ی آن ها استفاده کنید.

 

قالب ها

با توجه به حجم بالای کاربران و تنوع زیاد وبسایت های وردپرس ، هزاران هزار قالب متفاوت و متنوع برای آن وجود دارد که شما با سلیقه ی خودتان می توانید هر کدام از آن ها را انتخاب و استفاده کنید.

 

منوی مدیریت

منوی مدیریت وردپرس دارای امکانات مختلفیست که شما می توانید از آن ها برای بهتر مدیریت کردن محتوا و سایت خود استفاده کنید.

 

طراحی دلخواه

شما می توانید با استفاده از افزوه ها و امکانات آن ها بخش های مختلفی را به هر قسمت از سایت که می خواهید اضافه کنید و وبسایتتان را آنگونه که می خواهید طراحی و ویرایش کنید.

معایب

اصلاحات

با وجود این که برای استفاده از وردپرس هیچ نیازی به برنامه نویسی ندارید اما برای ویرایش و اعمال اصلاحات در سایت شما به آشنایی با PHP احتیاج دارید و باید بتوانید کد ها را تغییر دهید.

 

تغییرات ظاهری و گرافیکی

برای اعمال تغییرات و اصلاح در قسمت های ظاهری سایت نیز شما به HTML و  CSS احتیاج دارید تا بتوانید از پس این تغییرات بر بیایید.

 

افزونه های زیاد

با وجود این که تعداد زیاد افزونه ها و تنوع آن ها یک مزیت بزرگ به حساب می آید ، تعداد زیاد آن ها می تواند به شما و سایتتان آسیب بزند. بزرگترین تاثیر تعداد زیاد افزونه ها بر روی یک سایت می تواند کاهش سرعت و کُند شدن سرعت بارگذاری باشد که برای کاربران آزار دهنده است. همچنین برای استفاده از امکانات شما مجبور به استفاده از افزونه ها هستید و انتخاب افزونه ی مناسب برای هر نیاز می تواند کار دشواری باشد.

 

امنیت PHP

امنیت وردپرس مانند دیگر سیستم ها در سطح مشخصی نیست و همه ی این ها بستگی دارد که سایر عوامل تاثیرگذار چگونه تهیه شده باشند.

 

قالب بندی جدول ها و ویژگی های گرافیکی

اصلاح جداول و ویژگی های گرافیکی پیچیده تر از سایر سیستم ها مانند Quick.cms و جوملا می باشد.

 

نیاز های SQL

این امر در وردپرس پیچیده تر می باشد چرا که در صورت استفاده از فیلد های غیر استاندارد کد های دستوری پیچیده تر خواهند شد و باعث کاهش سرعت عملکرد سیستم می شوند.

امیدواریم این مطلب کوتاه و کاربردی درباره ی مزیت ها و معایب وردپرس مورد توجه و استفاده ی شما قرار گرفته باشد و برای شما راضی کننده بوده باشد.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه ی خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی در خدمت شماست. برای مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام کنید.

نوشته های مرتبط