طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

مسدود کردن پاپ آپ های نفوذی موبایل توسط گوگل

مسدود کردن پاپ آپ های نفوذی موبایل توسط گوگل

گوگل با تغییرات الگوریتمی هیچ مشکلی ندارد و با آن غریبه نیست. معمولا این تغییرات برای کمک به کاربران انجام می‌شود. اگر به تاریخچه اطلاعیه‌های مرتبط با محصولات گوگل نگاهی بیندازید، پی خواهید برد که ویژگی “کاربردی بودن” محصول در کانون توجه این کمپانی قرار دارد.بنابراین زمانی که گوگل، خبر مسدود کردن تبلیغات، در پاپ آپ های موبایل را اعلام کرد، جای هیچ تعجبی نبود.
این اطلاعیه گوگل، برای اکثر کسب‌وکارها، تاثیر بسیار بزرگی محسوب می‌شود. افرادی که بر تبلیغات، به‌عنوان منبع اولیه درآمد خود تکیه کرده‌اند، بیشتر از همه دچار مشکل می‌شوند و شرایط سختی خواهند داشت. برای اینکه بتوانید خود را با این تغییرات وفق دهید، هر آنچه نیاز است بدانید را اینجا بیان می‌نماییم.

مسدود کردن پاپ آپ های نفوذی موبایل توسط گوگل | سایت سازان

 

در نتایج جستجو در موبایل چه موضوع جدیدی وجود دارد؟

در سال 2014، کمپانی گوگل، برچسب “موبایل فرندلی” را در نتایج جستجوهایش اضافه کرد و در پی آن طرحی سایت‌ ها نیز برای این‌چنین پلتفرم‌هایی بهینه‌ سازی شدند. با اعمال این تغییرات، متن‌های سایت بدون زوم کردن یا اسکرول کردن افقی قابل‌خواندن بودند و شکل و ابعاد طراحی وب سایت متناسب با ابعاد نمایشگر موبایل کاربر تغییر می‌کرد.
دو سال بعد، گوگل دریافت که 85 درصد از نتایج جستجو در موبایل با این روش بهینه‌سازی شده‌اند. درنتیجه، این موتور جستجو پا را فراتر از این موضوع گذاشت و معیارهای رتبه‌بندی جدیدی را معرفی کرد.
در حال حاضر، صفحاتی با پاپ آپ های موبایل، رتبه‌ی بالایی در گوگل ندارند که این تغییرات در 10 ژانویه سال 2017 عملی خواهد شد.
گوگل می‌گوید: “صفحاتی که پاپ آپ تبلیغاتی نفوذی دارند تجربه کمتری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند و محتوای سایت سریع به دست کاربران نمی‌رسد.” این موضوع، برای دستگاه‌های موبایل که به نسبت صفحه‌نمایش کوچک‌تری دارند، مشکل‌ساز خواهد بود.
همه‌ی پاپ آپ ها باهم برابر نیستند و جنبه تبلیغاتی ندارند؛ بنابراین خصوصیاتی باید وجود داشته باشد تا تبلیغات مزاحم و ناخواسته مشخص گردد. بعضی از این پاپ آپ ها قانونی هستند. مثل پاپ آپ هایی که سن کاربر را دریافت می‌کند تا بررسی کند محتویات سایت متناسب با سن کاربر می‌باشد یا نه.
بر اساس بیانیه رسمی گوگل، پاپ آپ های تبلیغاتی که مسدود خواهند شد، شامل موارد زیر هستند:

  • پاپ آپ هایی که محتوای اصلی طراحی سایت را می‌پوشانند و بلافاصله بعدازاین که کاربر به صفحه‌ی موردنظرش در نتایج جستجو می‌رود یا زمانی که در سایتی گشت‌وگذار می‌کند، ظاهر می‌شوند.
  • نمایش یک تبلیغات خاص که کاربر را قبل از اینکه به محتوای اصلی دسترسی داشته باشد، مجبور به خارج شدن از سایت می‌کند.
  • استفاده از یک طرح تبلیغاتی کلی که شبیه بخش بالا می‌باشد و باعث می‌شود محتوای اصلی به‌خوبی نشان داده نشود.

مسدود کردن پاپ آپ های نفوذی موبایل توسط گوگل | سایت سازان

 

این موضوع برای بازاریابان به چه معناست؟

همان‌طور که قبلا گفتیم، شرکت‌هایی که بر این نوع تبلیغات، به‌عنوان منبع درآمد اصلی خود تکیه کرده‌اند، بیشتر از همه تحت تاثیر چنین تغییراتی قرار می‌گیرند و دچار مشکل می‌شوند. چنین شرکت‌هایی با یک انتخاب دشوار روبرو هستند: کسب رتبه بهتر یا سود بیشتر.مارکوس اندروز، مدیر ارشد بازاریابی محصولات می‌گوید: از دست دادن ترافیک حاصل از سئو، می‌تواند برای این شرکت‌های تبلیغاتی ضررهای زیادی داشته باشد. مهم است که بدانید 51 درصد از رسانه‌های دیجیتال از طریق موبایل مورداستفاده قرار می‌گیرد و تنها 42 درصد در دسکتاپ استفاده می‌شود.
اندرزو، سردبیر نشریه بازاریابی، پیشنهاد می‌دهد که اگر بازاریابان در حال حاضر این کار را انجام ندادند بهتر است هرچه سریع‌تر این تغییرات را اعمال کنند. مشکلاتی که از این تغییر به وجود خواهد آمد غیرقابل‌انکار است اما زمان زیادی طول نمی‌کشد. افرادی که بر درآمد حاصل از این نوع تبلیغات تکیه کرده‌اند باید به دنبال روشی باشند که تجربه کاربری را مختل نسازد.
اندرزو دراین‌باره می‌گوید: گوگل تمرکز زیادی بر تجربه کاربری دارد. ایشان در ادامه بیان دارند که بازاریابان همیشه باید به دنبال روش‌های جدیدی برای افزایش نرخ ترافیک و تبدیل خود باشند و به بهبود تجربه کاربری نیز توجه کنند.
درواقع این تغییرات، فرصت بسیار خوبی برای بازاریابان است تا بیشتر در مورد کاربران خود فکر کنند. این همان چیزی که افرادی ازجمله نیکلاس هلند آن را “عملکرد اجباری” می‌نامند. همین موضوع باعث می‌شود بازاریابان به‌طورجدی بر روی فناوری موبایل و تاثیری که بر روی عملکرد تجارتشان خواهد داشت، تمرکز کنند.
درواقع چنین تحولاتی از سمت گوگل، زنگ خطری برای کسانی است که تجربه کاربری بدی را ایجاد می‌کنند. به‌ویژه افرادی که حتی این موضوع را درک نکرده‌اند. حالا این افراد مجبورند به دنبال روش‌های درآمدزایی جایگزین برای خودشان باشند.

اما این روش‌های جایگزین دقیقا چه مواردی هستند؟

ابتدا، هرگونه پاپ آپ های مزاحم را حذف کنید.

مدیر بازاریابی محصول، جفری وسل، دراین‌باره می‌گوید:

بازاریاب‌های داخلی بیشتر بر ترافیک بازدیدکنندگان محتوا تمرکز دارند. تبلیغات پاپ آپ مزاحم، تجربه کاربری خوبی فراهم نمی‌کند و در بیشتر موارد محتوایی که باید در اختیار کاربر قرار گیرد را مسدود یا محدود می‌سازد.
به همین دلیل، شاید بهترین گزینه ممکن، ایجاد محتوای باارزش است که بتواند کاربران را به سمت سایت جذب نماید. نیکلاس هلند توصیه می‌کند: زمانی که این کار را انجام دادید، می‌توانید با استفاده از تماس‌ها و فرم‌های موجود، بر درآمد حاصل از آن یا درآمدی که از آن منشا می‌گیرد، نیز تمرکز کنید. (برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به کتاب‌هایی که به‌صورت رایگان بر روی صفحات فرود وجود دارد، مراجعه کنید.)
جایگزین کردن پاپ آپ های تبلیغاتی با محتوای ارزشمند یک شمشیر دولبه در زمینه سئو سایت‌ها می‌باشد. با حذف پاپ آپ های تبلیغاتی مزاحم، نه‌تنها مواردی را در اختیار کاربر قرار می‌دهید که به دنبال آن است و رتبه طراحی وب سایت تان را بهبود می‌بخشید بلکه از شر چنین تبلیغاتی نیز خلاص خواهید شد.

برای آماده شدن چه‌کاری باید انجام دهید؟
همان‌طور که قبلا گفته شد، این تغییرات، فرصت بسیار خوبی را برای بازاریابی داخلی ایجاد کرده است تا بازاریابان بتوانند حضور خود در بازار بهبود بخشند.
در ادامه با مواردی گفته خواهد شد که با استفاده از آن می‌توانید خود را برای چنین تغییراتی آماده کنید:

  • تبلیغات مزاحم را از روی سایت خود حذف کنید مگر اینکه منع قانونی داشته باشد. این تبلیغات شامل نمایش تایید سن و پاپ آپ هایی است که به کاربران اجازه می‌دهد از کوکی‌ها استفاده کنند.
  • اگر از این تبلیغات به‌عنوان منبع درآمد استفاده می‌کنید، بهتر است به دنبال یک روش جایگزین باشید.
  • به دنبال یافتن راهی برای درآمدزایی باشید که مانع رشد تجربه کاربری نشود. همچنین بهتر است صفحات سایتتان برای موبایل بهینه‌سازی شده باشد. این دو عامل برای رتبه‌بندی در موتورهای جستجو بسیار مهم است.
  • باید بدانید که این راه‌حل‌ها اغلب در محتوایی که ایجاد می‌کنید وجود دارد. برای کاربران خود محتوای باارزشی ایجاد کنید. با قرار دادن تبلیغات در پشت صفحات فرود، سرنخ‌های متعددی برای جذب افراد ایجاد خواهید کرد. این روش بازدیدکنندگان بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

نظرتان در مورد آخرین اطلاعیه گوگل چیست و برای آماده شدن چه‌کاری باید انجام دهید؟ لطفا نظرتان دراین‌باره را برای گروه سایت سازان ارسال نمایید. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید