طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

مشکلات و راه حل های طراحی سایت برای موبایل

مشکلات و راه حل های طراحی سایت برای موبایل

مشکلات و راه حل های طراحی وب برای موبایل را بررسی می کنیم تا کیفیت کار بالاتری داشته باشید. طراحی وب برای موبایل از مهم ترین معیارهای این روزهای گوگل است. امروزه مردم بیشتر از موبایل هایشان برای وب گردی و دسترسی به سایت ها استفاده می کنند. اهمیت این موضوع آن جایی بیشتر به چشم می آید که گوگل در حال افزایش اهمیت نسبت به این موضوع است و طراحی برای موبایل ها جزء مهم ترین ملاک های سئو در سال 2018 است.

در زیر به مشکلاتی که شما را در راه طراحی برای موبایل به چالش می کشند می پردازیم:

تبلیغات زیاد!

انداه و نحوه ی نمایش صفحه در موبایل و دسکتاپ کاملا متفاوت است و شما مانند دسکتاپ فضای زیادی در اختیار ندارید تا برای نمایش به کاربر استفاده کنید. اولویت را به محتوای مورد نظر کاربر و آن چه در عنوان ذکر کرده اید بدهید. تبلیغات و المان های هدایت کننده به بخش های دیگر سایت را بعد از محتوای اصلی قرار دهید تا رضایت و تجربه ی کاربر را تحت تاثیر قرار ندهد.

عدم استفاده از Call To Action

صفحه های به هم ریخته و کلافه کننده برای کاربران هیچ جایگاهی در طراحی امروز وب ندارند. کاربران به راحتی باید به محتوای مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند و بتوانند به بخش های دیگر سایت و یا ادامه پروسه ی کار خودشان دست پیدا کنند. برای این منظور از Call To Action ها استفاده می شود و عدم استفاده از این المان ها در طراحی موبایل می تواند به طور کامل کارایی سایتتان برای موبایل ها را زیر سوال ببرد!

مشکلات ریدایرکت

این مشکل معمولا زمانی پیش می آید که شما بخواهید کاربرانی که از موبایل استفاده می کنند را به صفحه ی مربوط به کاربران در حال استفاده از دسکتاپ بفرستید. برای پیشگیری از این مشکل از یک طراحی ریسپانسیو استفاده کنید تا یک صفحه به صورت همزمان از تمامی دستگاه ها پشتیبانی کند و کار آسان تر شود.

سرعت بارگذاری

فرقی نمی کند که کاربر با موبایل و یا با کامپیوتر سایت را باز کند! هیچ کس تحمل سایت های کند را ندارد و صفحاتی که بارگذاری آن ها زیاد طول بکشد همیشه کاربران را فراری خواهند داد! از تمامی توانایی هایتان برای بالا بردن سرعت سایت استفاده کنید تا همواره رضایت اولیه ی کاربران را به دست آورید.

اندازه ی المان ها

باید اندازه ی المان های و آیتم های موجود در صفحه نیز باید برای طراحی موبایل کاملا سازگار باشد. مسلما برای کاربران موبایل آزار دهنده است که مجبور باشند تصاویر، آیکون ها و نوشته های کوچک را بخوانند و متوجه شوند. آیتم های موجود در صفحه را از نظر اندازه برای موبایل سازگار کنید تا رضایت کاربران را به دست آورید.

هیچ کاری نکردن!!

بزرگ ترین اشتباهی که شما می توانید انجام دهید این است که طراحی وب برای موبایل را پشت گوش بیاندازید و رهایش کنید! در ابتدای مطلب و با اشاره به اهمیت طراحی موبایل در سال  2018 برای سئو متوجه شدیم که چقدر این موضوع مهم و تاثیرگذار است. شما با کنار گذاشتن این مورد به خود و کسب و کارتان خیانت خواهید کرد!

کاربران گرامی در اینجا این مطلب با عنوان مشکلات و راه حل های طراحی وب برای موبایل به پایان رسید و ما امیدواریم مثل همیشه از سایت سازان راضی بوده باشید و این مطلب مورد توجه و استفاده ی شما عزیزان قرار گرفته باشد.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید