طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

مشکلات گوگل و سایر موتورهای جستجوگر با جاوا اسکریپت

مشکلات گوگل و سایر موتورهای جستجوگر با جاوا اسکریپت

با توجه به مشاهدات و تحقیقات اخیر ، به طرز عجیبی دیده می شود که گوگل با اجرا و نشان دادن سایت هایی که کد های جاوا اسکریپت زیاد دارند ، چندین مشکل دارد. گوگل تنها قادر به نمایش چند مورد از چارچوب های جاوا اسکریپت می باشد. این نکته نیز قابل ذکر است که نمایش یک محتوا همیشه به معنای باز کردن لینک های ایجاد شده توسط جاوا اسکریپت نیست.

مشکلات گوگل و سایر موتورهای جستجوگر با جاوا اسکریپت

در اینجا نکته ی قابل تاملی وجود دارد ، آن هم این که وقتی گوگل با اجرا و نمایش کد های جاوا اسکریپت مشکل دارد ، سایر موتور های جستجو در این باره چه وضعیتی دارند؟

خبر احتمالا بدی که وجود دارد این است که اگر شما قصد دارید وب سایتی مبتنی بر جاوا اسکریپت داشته باشید (یعنی موتور جستجو و مرورگر قبل از دیدن HTML احتیاج به فهم جاوا اسکریپت داشته باشند) ، نه تنها شانس خود در رتبه بندی گوگل ، بلکه در تمامی موتور های جستجو را از دست خواهید داد!

آزمایش جاوا اسکریپت در موتور های جستجو

برای اینکه ببینیم سایر موتور های جستجو چقدر با جاوا اسکریپت سازگاری دارند ، یک آزمایش ساده انجام دادیم. وبسایت https://jsseo.expert/ شامل صفحاتی با محتویات متکی بر جاوا اسکریپت می باشد. اگر شما به صفحه ی https://jsseo.expert/angular2/ مراجعه کنید تمامی محتوای موجود در کادر قرمز توسط Angular 2 نوشته شده است. بنابر این اگر این محتوا به عنوان مثال در یاهو نمایش داده نشود ، به این معناست که یاهو از Angular 2 پشتیبانی نمی کند.

نتایج این آزمایش به این ترتیب است :

مشکلات گوگل و سایر موتورهای جستجوگر با جاوا اسکریپت

همانطور که می بینید Google  و Ask تنها موتور های جستجویی هستند که از جاوا اسکریپت و چارچوب هایش به درستی پشتیبانی می کنند!

آیا سایر موتور های جستجو قادر به اجرا و نمایش جاوا اسکریپت خواهند بود؟

تا به این جا می توانیم نتیجه بگیریم که اگر شما یک وب سایت مبتنی بر جاوا اسکریپت داشته باشید ، تنها در Google و

Ask به نمایش در خواهد آمد. متاسفانه Google و Ask فقط 64% از جستجو ها را شامل می شوند و شما نمی توانید امیدوار به استفاده ی حداکثری از آن باشید.

برای شروع بررسی بیایید از Yahoo , Bing , AOL شروع کنیم.

 

Yahoo , Bing , AOL

Yahoo و AOL سال ها پیش از گوگل در این عرصه حضور داشتند و شکی نیست که آن ها به برنامه ریزی و الگوریتم قدرتمند گوگل باخته اند. هم چنین آن ها به اندازه ی گوگل در این زمینه سرمایه گذاری نکرده اند.

یکی از دلایل این امر هزینه ی زیاد برای تهیه ی زیرساخت های مناسب برای اجرا و نمایش کامل جاوا اسکریپت می باشد.

گوگل بدون نگرانی می تواند میلیون ها دلار را صرف پیشرفت و بهبود زیرساخت های خودش کند بدون این که ذره ای به بازگشت سرمایه اش فکر کند. اما این موضوع برای Yahoo و AOL اینگونه نیست.

با وجود این که Bing به مالکیت ماکروسافت در آمده است ، اما این شرکت همچنان در حال فعالیت است حتی بهتر و با قدرت تر از قبل! نمودار پیشرفت Bing در 8 سال گذشته را ببینید :

مشکلات گوگل و سایر موتورهای جستجوگر با جاوا اسکریپت

Ask.com

شاید برای شما هم عجیب باشد که شرکت Ask که بسیار کوچک تر و ضعیف تر از Google هست چطور در این زمینه پا به پای Google در حال پیشروی می باشد. ممکن است که این به فکر به ذهن همه ی فعالان در این زمینه برسد که احتمالا آن ها هم از الگوریتم های Google استفاده می کنند. این فرضیه زمانی قدرت می گیرد که بفهمید Ask و Google ارتباط دوستانه ای با هم دارند.

در نهایت پاسخ ما به شما مثبت است. بله! Ask از الگوریتم های Google استفاده می کند.

دو شرکت DuckDuckGo and Yandex

هیچ کدام از این دو با نمایش صفحات وبسایت آزمایش ما مشکلی نداشتند اما متاسفانه تنها صفحه ای که کامل و به درستی نمایش داده شد ، کاملا  HTML بود. (https://jsseo.expert/html/)

 

Baidu

متاسفانه راجب این وبسایت نمی توانیم هیچ نظری ارائه کنیم ، چرا که برای انجام آزمایش بر روی این وبسایت احتیاج به یک شماره موبایل داخلی کشور چین هست و به محض این که این کار انجام بشود حتما نتایج منتشر می شوند.

 

فراتر از موتور های جستجو

اگر هدف شما فقط بالا رفتن و بهبود رتبه وب سایتتان در گوگل باشد ، باید بگوییم که نمایش و اجرای کد ها و چارچوب های جاوا اسکریپت هنوز در مراحل اولیه و ناقص است. به هر حال مفید و کاربردی بودن جاوا اسکریپت برای شما و وب سایتتان غیر قابل انکار است و قطعا با استفاده و بهره بردن از آن می توانید شاهد تاثیرات چشم گیر بر بازدید کنندگان و کاربران وب سایت خود باشید.

 

جاوا اسکریپت ، یک انتخاب طلایی؟

هیچ کدام از موتور های جستجو جاوا اسکریپت را تمام و کمال اجرا و پشتیبانی نمی کنند. اما واضح است که جاوا اسکریپت ذاتا برای سئو بد نیست! برای بهترین استفاده از جاوا اسکریپت در سئو باید توجه و تجربیات زیادی داشته باشید.

اگر به دنبال استفاده ی بهتر و کامل تر از جاوا اسکریپت در سئو هستید از شما دعوت می کنیم مقاله های سایت سازان در این زمینه را حتما مطالعه کنید.

آموزش جاوا اسکریپت

10 مورد از بهترین فریم ورک های جاوا اسکریپت

معرفی 25 کتابخانه ی برتر جاوا اسکریپت در سال 2017

 

در نهایت امیدواریم این مطلب از سایت سازان مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد. سایت سازان را با نظرات و پیشنهادات خود همراهی و هدایت کنید تا بتوانیم با کیفیت بیشتر به شما خدمت رسانی کنیم. چنانچه سوالی در زمینه طراحی سایت یا سئو داشته باشید می توانید از طریق لینک طراحی سایت با ما در میان بگذارید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید