طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

5 مشکل محتوای تکراری در سایت های وردپرسی و راه حل آن ها

5 مشکل محتوای تکراری در سایت های وردپرسی و راه حل آن ها

5 مشکل محتوای تکراری در سایت وردپرس و راه حل آن را در این مطلب مورد بررسی قرار می دهیم. برای جلوگیری از این مشکل و برطرف کردن آن، این مطلب را کامل مطالعه کنید و تمامی نکات و موارد مربوط به آن را فرا بگیرید.

وردپرس برای سایت های خبری و وبلاگ ها و کسب و کارهای کوچک بسیار خوب و کارآمد می باشد. در این میان ممکن است که بسیاری از افراد اقدام به کپی کردن مطالب و محتوای سایت های دیگر کنند. این کار از نظر وردپرس و گوگل و سایر موتورهای جستجو پذیرفته نیست و باعث اخطارها و ضررهای مختلفی برای سایت خواهد شد! گاهی هم ممکن است بر اثر اشتباهات ناخواسته و غیر عمد، وبسایت شما و مطالب آن به عنوان کپی دیده شود. در ادامه مواردی که باعث می شوند این اتفاق بیافتد را بررسی می کنیم و برای آن ها راه حل ارائه خواهیم کرد.

5 مشکل محتوای تکراری در سایت های وردپرسی و راه حل آن ها

1. برچسب ها

برچسب ها یا همان تگ ها معمولا مشکل بزرگی برای تمامی سایت های وردپرس هستند! هنگامی که شما یک برچسب ایجاد می کنید، یک صفحه با یک URL منحصر به فرد ساخته می شود. شما این برچسب را برای یک یا چندتا از نوشته هایتان ایجاد کرده اید و می توان گفت که عنوان آن کاملا و یا تقریبا با عنوان و موضوع مطلب شما یکسان است. در این شرایط شما یک رقیب جدی برای صفحه مطلب خودتان ایجاد کرده اید. حتی گاهی ممکن است که برخی برچسب ها برای صفحه اصلی شما رقیبی خطرناک باشند و موتورهای جستجو به صفحه ی برچسبب شما توجه کنند و بخش قابل توجهی از اهمیت صفحه اصلی شما به روی صفحه و URL مربوط به برچسب بیاید!

برای این که از شر چنین مشکلی خلاص شوید می توانید صفحات برچسب ها را به صورت noindex درآورید تا این صفحات در موتورهای جستجو ثبت نشوند.

شیوه ی ساخت URL برچسب ها به صورت پیش فرض یکسان است و فقط متن برچسبی که شما نوشته اید در آن ها متفاوت است. در این حالت تمامی برچسب ها نیز می توانند به عنوان صفحات تکراری ظاهر شوند و برای شما مشکلات بزرگی به وجود آورند که باز هم پیشنهاد ما noindex کردن آن هاست و یا این که خودتان به صورتی اصولی شیوه ساخت URL آن ها را تعیین کنید.

2. دسته بندی ها

صفحات دسته بندی ها معملا شامل تعداد زیادی از عناوین مطالب هستند که آن ها را با تگ H1 نمایش می دهند. همچنین آن ها هیچ راه حل و توضیح کاملی برای نیاز کاربر در خود ندارند و خیلی زود توسط کاربران ترک می شوند. از طرفی دیگر به دلیل آن که عنوان های مطالب ممکن است به یک دیگر شبیه باشند و یا آن که یک مطلب در چند دسته قرار بگیرد، و همچنین شیوه ی ارائه ی مطالب در آن ها می تواند منجر به مشکلات محتوای تکراری در سایت وردپرس شما شود!

برای برطرف کردن این مشکل، توصیه ی ما به شما این است که توضیحات متای این صفحات را به صورت واضح و اصولی و کاربردی بنویسید. همچنین در صفحات دسته بندی متنی توضیح دهنده درباره ی آن دسته و مواردی که کاربر می تواند در آن بیابد را بنویسید. این کارها باعث می شوند تا موتورهای جستجو متوجه تفاوت های این صفحات بشوند، و از طرفی کاربر به این صفحات جذب شود و مشغول مطالعه ی توضیحات شما شود.

کاربر را درگیر صفحه کنید تا مدت زمان بیشتری در آن صفحه بماند و تاثیر مثبت بیشتری بر سایت و صفحات شما بگذارد.

3. عناوین مهم و رقابتی!

یکی از مسائلی که در سایت های وردپرسی بسیار با آن مواجه هستیم، کمبود محتوای منحصر به فرد است. سایت های بسیاری هستند که در زمینه های مشابهی فعالیت می کنند و به دلیل آن که محصولات و یا خدمات آن ها یکسان است، مطالبی با عناوین یکسان و یا تقریبا یکسان تولید می کنند. از طرفی دیگر ممکن است دو مطلب مشابه نیز در یک سایت پیدا شود. به عنوان مثال در یک سایت آشپزی برای یک غذا 20 نوع دستور پخت ارائه شود! آن گاه شما 20 صفحه با محتوای به ظاهر یکسان دارید که می تواند این سری مطالب و حتی به طور کلی سایت شما را به نابودی بکشاند.

در این مواقع شما می توانید آن محصول را به عنوان یک دسته بندی قرار دهید و انواع مختلف آن را به عنوان مطالب جداگانه ای در سایتتان پُست کنید. راه حل دیگر این است که شما عنوان های متفاوت و واضحی برای مطالبتان انتخاب کنید تا به طور مشخص این صفحات از یکدیگر تمایز داده شوند.

4. URL نتایج جستجو!!!

من خیلی با این مورد روبرو نشده ام اما مسئله ایست که باید در مورد آن اطلاعات داشته باشیم و به آن رسیدگی کنیم. نتایج جستجوها ممکن است URLهای خاص و ثابتی تولید کنند که منجر به ایجاد مشکلات محتوای تکراری در سایت وردپرس بشوند و شما را درگیر کنند!

شما می توانید از طریق robot.txt این URLها را پنهان کنید و به موتورهای جستجو اجازه ندهید که این صفحات را ایندکس کنند.

5. موارد دیگر…

به عنوان آخرین مشکل از لیست 5 مشکل محتوای تکراری در سایت وردپرس می خواهیم شما را دعوت به تفکر بیشتر کنیم! ممکن است مسائل دیگری باعث شوند که وبسایت شما درگیر مشکلات محتوای تکراری شود و شما بخواهید به دنبال یک راه حل برای آن بگردید. سایتتان را بررسی کنید و با توجه به آمارها و اطلاعاتی که از ابزارهای مختلف می گیرید، ببینید آیا چنین مشکلی دارید یا خیر!

به عنوان مثال ممکن است RSS feed سایت این مشکل را برای شما به وجود آورد و یا … در هر حال ما موارد اصلی را برای شما بیان کردیم و در صورتی که این مشکلات را نداشته باشید، جای نگرانی زیادی نیست. در صورتی که به هر دلیلی این مشکل پیش امد، محتوای تکراری را برطرف کنید و یا آن که جلوی ایندکس شدن آن را بگیرید. البته گاهی هم می توانید با تمایز دادن صفحات از یکدیگر، صفحاتتان را حفظ کنید و از آن ها بهره ببرید.

 

این مطلب از سایت سازان با عنوان ” 5 مشکل محتوای تکراری در سایت وردپرس ” به پایان رسید و ما امیدواریم که توانسته باشیم رضایت شما عزیزان را به دست آورده باشیم. در صورتی که پیشنهاد و یا سوالی درباره این مطلب و موضوع آن دارید، می توانید در قالب یک نظر در زیر همین پست آن را بیان کنید تا ما در اسرع وقت به آن رسیدگی کنیم.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی سایت آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ها (2)

علی

عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

محمدی

سلام . اگر برچسب ها را نو ایندکس کنیم ورودی های گوگل از برچسب ها چه میشود ؟ در بسیاری از مواقع کاربر ” برچسب ” را جستوجو کرده و از طریق همان برچسب به سایت وارد شده.
تجربه و راه حل شما چیست ؟ نو ایندکس کردن برچسب به افت ورودی گوگل منتهی نمیشه؟

دیدگاه ‏خود را بنویسید