طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

مطالب کپی و مشابه از دیدگاه گوگل

مطالب کپی و مشابه از دیدگاه گوگل

مطالب کپی و مشابه از دیدگاه گوگل عنوانیست که ما برای این مطلب مهم در نظر گرفته ایم. در این مطلب به بررسی هشدارها و نتایج بی توجهی به آن ها خواهیم پرداخت! داپلیکیت و یا کپی کردن مطالب در سایت اساسا کار دستی نیست اما گاهی دو مطلب در سایت با عناوین بسیار مشابه وجود دارند که ممکن است به عنوان مطالب تکراری در نظر گرفته شوند! برای آشنایی با معایب این اتفاق و همچنین جلوگیری از ضررهای آن برای سایتتان در این مطلب با ما همراه باشید.

در ابتدا بسیار مهم است که بگوییم اسلش (/) اهمیت و تاثیری ندارد! در واقع یک سایت و یک صفحه چه در آخر آدرسش اسلش داشته باشد چه نداشته باشد تفاوتی نخواهد داشت و هردوی این صفحات یکسان خواهند بود.

اسلش در انتهای آدرس “فایل” ها مهم است!

فایلهای موجود در سایت شما وقتی در آخر آدرسشان اسلش داشته باشند یا نداشته باشند به عنوان دو صفحه ی مجزا دیده می شوند و مشکل ایجاد خواهند کرد. در واقع آدرس اصلی آنی است که در انتهایش اسلش داشته باشد و حتی ممکن است که آدرس بدون اسلش با آدرسی که دارای اسلش است ریدایرکت شود.

پروتکل های متفاوت مشکل ساز می شوند

تفاوت در پروتکل ها باعث می شود که گوگل یک سایت را به عنوان دو سایت مجزا بشناسد. به عنوان مثال https://www.example.com و https://www.example.com از یکدیگر متمایز هستند و این برای شما و نتیجه ی کارتان ناخوشایند خواهد بود. اگر شما به وسیله ی ریدایرکت 301 این موضوع را برطرف کنید دیگر مشکلی نخواهید داشت اما اگر به آن رسیدگی نکنید گوگل به عنوان یک مشکل به آن نگاه خواهد کرد.

چگونه رقیبانتان می توانند شما را زمین بزنند؟!

بسیاری از هاست ها هستند که حتی اگر شما تاییدیه امن بودن را نداشته باشید به شما امکان دریافت HTTPS را می دهند. از آنجایی که محتوای درون هر دو صفحه ( با پیشوند HTTP و HTTPS ) یکسان است گوگل آن ها را به عنوان دو صفحه ی مجزای دارای محتوای یکسان در نظر می گیرد و این به معنای ضرر کردن شماست. اما قسمت بدتر ماجرا اینجاست که رقبای شما می توانند از این مسئله علیه شما استفاده کنند! کافیست که شروع به اینک دهی به صفحه ی شما با پیشوند http کنند تا سایت شما به عنوان یک ورژن داپلیکیت شده از صفحه ی دیگر دیده شود.

مطالب کپی و مشابه از دیدگاه گوگل

همچنین برخی از سرورها از نسخه ی http پشتیبانی نمی کنند و وقتی که کاربر به آن صفحه برود با پیغام “site can’t be reached” مواجه خواهد شد. باز هم موقعیتی برای سوء استفاده ی رقیبان شما ایجاد شده است! آن ها با لینک دهی به این صفحات باعث می شوند تا گوگل سایت شما را به عنوان یک سایت خراب و غیرقابل بارگذاری ایندکس کند!

این مسئله به شما آسیب خواهد زد اما گوگل هم به اندازه ی کافی هوشمند هست که در نهایت بفهمد مشکل چیست و شما را به طور کامل به عنوان یک منتشر کننده ی مطالب کپی در نظر نگیرد. به هر حال بهتر است در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به ریدایرکت کردن سایتتان اقدام کنید.

محافظت در برابر مشکلات و عواقب محتوای تکراری و کپی!

تگ ها کانونی

برای هر صفحه یک تگ کانونی معرفی کنید تا گوگل به وسیله ی آن بتواند تشخیص دهد کدام صفحه را در نتایج جستجوها نمایش دهد. گوگل موظف است تا از تگ های کانونی پیروی کند و این می تواند تایید کننده ی سایت شما برای نمایش در گوگل و یا عدم نمایش آن باشد.

بررسی پاسخگویی سرور در برابر درخواست های ایمن و غیر ایمن

برای جبران کردن و جلوگیری از تکراری دیده شدن دو صفحه ی ایمن و غیر ایمن (HTTP و HTTPS) ممکن است نیاز به ریدایرکت 301 داشته باشید.

حسابرسی URLها

تمامی لینک های ورودی به سایتتان را چک کنید که URL اشتباهی را شامل نشوند تا از آسیب دیدن سایتتان جلوگیری کنید.

ارورهای 404

خطا یا همان ارور های 404 را می شناسیم! زمانی که یک URL در سایت شما وجود نداشته باشد کاربران با این ارور روبرو می شوند. با ابزارهایی مانند کنسول جستجوی گوگل ( گوگل وبمستر تولز ) لینک هایی که منجر به این ارور می شوند را پیدا کنید و این مشکلات را برطرف کنید.

کاربران گرامی در اینجا این مطلب با عنوان مطالب کپی و مشابه از دیدگاه گوگل به پایان رسید و ما امیدواریم مثل همیشه از سایت سازان راضی بوده باشید و این مطلب مورد توجه و استفاده ی شما عزیزان قرار گرفته باشد.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید