طراحی سایت در تهران، سیدخندان به سمت رسالت شرق، خیابان کابلی (دبستان)، نبش کوچه آگاهی، پلاک ۴ ، واحد ۱۵
۰۹۱۲۰۱۹۹۳۸۶   ۰۲۱۸۸۴۷۱۵۲۱

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo )

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo )

همان‌طور که بر روی انجام تجارت دیجیتالتان و کارهای مرتبط با سئو ( seo ) تمرکز کرده‌اید، نیاز خواهید داشت تا به‌روزرسانی‌ها و تغییراتی بر روی کار خود اعمال کنید؛ زیرا روش‌هایی که ما می‌شناسیم، انجام می‌دهیم و یا در رابطه با آن صحبت می‌کنیم در حال عوض شدن هستند. در این صنعت نیاز است تا همیشه بروز باشد و با استفاده از منابع و ابزارهای زیادی راهبردهای خود را محقق کنید. سئو علمی است که در صورت جدی بودن و کوشش هر صاحب کسب و تاجری می‌تواند آن را بفهمد و یاد بگیرد. البته تحصیلات نیز در این زمینه همیشه لازمه‌ی کار است تا بتوانید حضورتان را درزمینه‌ی جستجو تقویت کنید.

درحالی‌که با خواندن بخش قبلی اطلاعاتی مفیدی را در رابطه با شروع کار و پایان آن به موفقیت دریافتید، درعین‌حال بدون شک نیاز به آموزش دارید تا امر یادگیری را ادامه داده و بتوانید با استفاده از دانش به‌دست‌آمده نسبت به ایجاد یک برند معتبر و حفظ ان اقدام کنید. همین‌طور که بر روی زوایای عملی سئو نظیر تحقیق در رابطه با کلمات کلیدی، نحوه‌ی آنالیز لینک‌ها، رسانه‌های اجتماعی، گوشی‌های هوشمند، کارایی وب‌سایت‌ها تمرکز کرده و به دنبال راهی برای افزایش درک خود به‌واسطه‌ی شاخصه‌هایی نظیر Metric و Tracking هستید، از این منابع و ابزار هم استفاده کنید. شخصی که در حوزه‌ی سئو ثابت‌قدم است همیشه در حال تغییر است و این نکته را فراموش نکنید که در حین یاد گیر و رشد دنباله‌رو بهترین تمرین‌ها و ابزار برای کار خود باشید.

 

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

ابزارهای حوزه‌ی سئو ( seo )

با استفاده از ابزارهای زیادی می‌توانید درک کنید که عملیات در حال انجامتان در حوزه‌ی سئو به چه صورتی در حال عمل کردن است. کافی است با استفاده از این پلتفرم‌ها شاخصه‌های Metric را بررسی کنید تا دریابید کدام بخش از کارتان نیاز به ارتقاء دارد و کمک می‌کند تا راهبرد خود را در تجارت پیدا کنید.

Google analytics

یک ابزار رایگان است و اطلاعات ارزشمندی را در اختیارتان قرار می‌دهد تا با استفاده از این اطلاعات بتوانید به نحوه‌ی رفتار کاربران و همچنین بازدهی کلی طراحی سایت خود دسترسی داشته باشید. چنین اطلاعاتی شمارا به‌سوی درک صحیح از سؤالات زیر سوق می‌دهد. آیا صفحه‌ای در سایت وجود دارد که به‌طور دائم باعث دفع کاربران شود؟ کاربران چه مدت‌زمانی را در سایت سپری می‌کنند؟ آن‌ها چند صفحه از طراحی سایت را مشاهده کرده‌اند؟ این سرویس گوگل نقش بسزایی را در جمع‌آوری اطلاعاتی که منجر به ارتقاء سایت شما خواهد شد را بازی می‌کند. درصورتی‌که بسیاری از کلمات کلیدی نمایش داده نمی‌شوند، قادر خواهید بود تا بفهمید کاربرانتان چگونه سایت شمارا یافته و استفاده می‌کنند.

این ابزار رایگان و قابل‌اطمینان است که می‌تواند بر روی سایت شما نصب‌شده و Track ها ی آن را زیر نظر بگیرد. همچنین می‌تواند Metric های مهم را از قبیل: حضور مهمان در سایت، منابع ترافیک ایجادشده، محتوای در حال استفاده و Metric مربوط به تعاملات کاربران را در اختیارتان بگذارد. بخش حضور مهمان این اجازه را می‌دهد تا مواردی نظیر چه تعداد کاربر سایت شمارا مشاهده کرده، از چه صفحاتی بازدید شده، کاربران جدید و آن‌هایی که دوباره برگشته‌اند، منابع ترافیک و… را کشف کنید. باید به‌طور دائم Metric های خود را بررسی کنید تا افزایش ترافیک طراحی سایت را فهمیده و نسبت به تنظیم آن بر اساس اطلاعاتی نظیر: میزان نرخ رشد و صفحاتی که بیشترین خروجی را داشته اقدام کنید. حتما بازدهی سایت را آزمودن و دنبال کنید تا بتوانید از رقبا پیشی گرفته و فروش خوبی داشته باشید.

 

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

Google Search Consol

ابزار رایگان دیگری است که قبلا بانام Google webmaster tool شناخته می‌شد، این سرویس داده‌ها و گزارش‌هایی را به‌منظور کنترل سایت خود در بخش مانیتورینگ بازدهی و همچنین آگاهی در رابطه با این موضوع که گوگل می‌تواند به محتوای شما دسترسی داشته باشد یا خیر را در اختیارتان قرار می‌دهد، یکی دیگر از مزایای این سرویس حذف کردن محتوایی است که نمی‌خواهید در بخش‌های SERP و Resolve malware Issue نمایش داده شود. از مزایای دیگر این سرویس اطلاع یافتن سئوکاران از نحوه‌ی پیدا کردن سایت در گوگل سرچ توسط کاربران است که شمال انباری از اطلاعت خاص در رابطه با طراحی سایت شماست که در مقابل کاربران ظاهر می‌گردد.

چنین اطلاعاتی مشخص می‌کند که ترافیک سایت از کجا نشئت‌گرفته و بررسی می‌کند کدام سایت‌ها به شما لینک داده‌اند. مشخص است که چنین ابزار مفیدی به درد همه‌ی مشاغل اعم از تاجر، وبمستر و بازاری که صاحب کسب‌وکار هستند می‌خورد تا بتوانند با کمک ان بازدهی ترافیکی در سایت خود را بهینه کرد ه و افزایش دهند. این سرویس برای هر مشکلی در طراحی سایت تان به شما اخطار می‌دهد و کلیک‌های انجام‌گرفته توسط جستجوگران را آنالیز می‌کند. گوگل این امکانات خطایابی موردنیاز را در اختیار شما قرار داده تا نحوه‌ی عملکرد و بازدهی سایت خودتان را کنترل کرده و تنظیمات موردنیاز را دران پیاده کنید.

Google Mobile- Friendly Test

ابزار رایگانی به‌منظور اطمینان حاصل کردن از بهینه سازی سایت شما برای گوشی‌های هوشمند است. با رشد گوشی‌ها هوشمند این اهمیت به وجود آمده تا وب‌سایت‌ها خود را با آن‌ها سازگار کنند، زیرا امروزه جستجو توسط گوشی‌های همراه حتی از کامپیوترهای شخصی هم پیشی گرفته است. با برتری گوشی‌های هوشمند نیاز است تا از این فرصت استفاده کرده و با تست کردن سایت خود توسط این ابزار از سازگار بودن ان اطمینان حال کنید. این ابزار اسکرین شاتی از نحوه‌ی نمایش سایتتان از دیدگاه گوگل در اختیارتان قرار داده و گزارش می‌دهد که آیا طراحی سایت با گوشی‌های همراه سازگاری دارد یا خیر.

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

Google page speed Insight

یکی از حیاتی‌ترین و مهم‌ترین فاکتورهای طراحی سایت شما ازنظر کاربران سرعت بارگذاری ان است. Google page speed insight با استفاده از توانمندی خود بررسی می‌کند که آیا سایت شما برای موبایل و کامپیوتر از سرعت و بازدهی کافی برخوردار است یا خیر و می‌تواند راهکارهای مناسب را برای افزایش سرعت ارائه کند. این سرویس در صورت کارکرد صحیح سایت با علامت سبز و درصورتی‌که سایت با مشکل بزرگی روبر شده باشد با اخطار قرمزرنگ و در مواردی که نیاز به چک کردن و تعمیر جزئی باشد با علامت زردرنگ کاربران را آگاه می‌سازد. این ابزار باعث می‌شود تا بتوانید بازدهی سایت و رضایت کاربران را افزایش دهید.

GTmetrix

ابزاری رایگان و شبیه به Google page speed insight است که می‌تواند نقش مهمی در جعبه‌ی ابزارهای موردنیاز شما بازی کند. وظیفه‌ی این سرویس کنترل سرعت طراحی سایت شما و انجام مشاوره برای بالا بردن سرعت درزمینهٔ های گوناگون است. می‌توان آن را زمان‌بندی کرد تا با زیر نظر داشتن سایت بازدهی ان را کنترل کند.

Screaming Fog Spider Tool

یک کراولر (خزنده) نیمه رایگان سایت که بررسی‌کننده ایندکس ها و ارائه‌کننده المان‌های موجود در صفحه از دیدگاه علم سئو است. این سرویس در مدت‌زمانی کوتاهی وب‌سایت شمارا پویش کرده و داده‌های مرتبط با هر لینکی را در اختیار شما می‌گذارد. همچنین قادر است تا مشکلاتی از قبیل حلقه‌های به وجود آمده توسط Redirect شدن، خطاهای ۴۰۴، مشکلات سروری، بررسی لینک‌های بلوکه‌شده توسط Robots.txt، را تشخیص داده و در اما ده کردن نقشه‌ی سایت به شما کمک کند. به‌علاوه می‌تواند متاهای نوشته‌شده به‌عنوان توضیح برای هر صفحه را جمع‌آوری کرده و به تنظیم ماهای خیلی کوتاه، خیلی بلند و آن‌هایی که ازدست‌رفته‌اند بپردازد.

 

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

Penguin Tool

یک ابزار مجانی دیگر که می‌تواند شمارا به ابزارهای مجانی موجود متصل کرده و با آنالیز داده‌ها ترافیک‌های ارگانیک و تغییرات به وجود آمده در رتبه‌بندی را مشخص کند. از خاصیت‌های خوب این ابزار خبر دادن در رابطه با به‌روزرسانی‌های انجام‌گرفته در سرویس گوگل و همچنین مشخص کردن تأثیر این به‌روزرسانی‌ها بر سایت شماست. اگر بعد از یک به‌روزرسانی رتبه‌بندی سایتتان با کاهش چشمگیری همراه باشد با استفاده از این سرویس خواهید فهمید که نیاز است تا راهبردتان را تغییر داده و جایگاهتان را افزایش دهید.

QuickSprout Website Analyzer

(رایگان) به اکانت خود در سرویس Google Analytics متصل شوید تا به‌وسیله‌ی آنالیز مقبولیت و بازدهی محتوای خود را بفهمید. این سرویس با ارائه‌ی راهکارهای مناسب محتوای بهتر و افزایش ترافیک را به همراه دارد. همچنین خدماتی دیگری شامل نمایش صفحات به اشتراک گذاشته‌شده در رسانه‌های اجتماعی، آنالیز رقبا، سرعت بارگذاری صفحات و… را دارد. از این ابزار می‌توان برای تجارت محتوا و بحث سئو استفاده کرد.

WooRank

(رایگان) افزونه‌ی مرورگر گوگل کروم است که با آنالیزهای حرفه‌ای و راهکارهای سئو ی خود باعث رشد بازدهی سایت در موتورهای گوگل، یاهو و بینگ می‌شود. زمانی که بر روی این افزونه کلیک می‌کنید جزئیات بازدیدکنندگان شمارا گزارش می‌دهد که شامل: تخمین ترافیک، وضعیت شما در شبکه‌های اجتماعی، گزارش موبایلی، اطلاعات‌پایه‌ای سئو و فاکتورهای قابل‌استفاده آن خواهد بود. در آخر هم می‌توانید گزارش خود را در غالب یک فایل PDF دانلود و خیره کنید. تکنیک‌ها و نکته‌های که در گزارش شما وجود خواهد داشت پرارزش است زیرا در فهمیدن روش‌های افزایش بازدهی وب‌سایتتان کمک زیادی می‌کند. این افزونه به شما اجازه می‌دهد تا از چندین سایت گزارش تهیه‌کرده و با روشش آشنا شوید، اما برای ادامه‌ کار نیاز دارید تا پول پرداخت کنید.

 

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

نسخه ی رایگان این افزونه برای وبمسترها و فعالان تجارت الکترونیک بسیار ایده ال است چراکه اجازه می‌دهد قبل از اینکه پروژه‌ی بهینه‌سازی خود را شروع کنند گزارشی از وب‌سایتشان به دست آورند. همچنین از این سرویس می‌توان برای آنالیز رقبا و درک بهتر معیارهای موردنیاز سئو بهره برد. برای استفاده از این سرویس می‌توانید نسخه‌ی رایگان ان را برای مدت ۱۴ روز فعال کرده و یا نسخه ی حرفه‌ای را با پرداخت ۴۹ دلار در ماه تهیه کنید. البته نسخه‌ی حرفه‌ای این افزونه شامل موارد اضافه‌تری مانند ردیابی کلید واژها، آنالیز تکنیکی، آنالیز لینک، خاصیت مانیتورینگ و هشدار است.

Raven tools

(غیر رایگان) درحالی‌که بخش نظارت سایت این سرویس رایگان است اما خدمات تجاری ان از ۹۹ دلار در ماه شروع می‌شود. این سرویس برای آژانس‌ها طراحی‌شده و یکی از حرفه‌ای‌ترین ابزارهای نظارتی است که می‌تواند تمامی مشکلات به وجود آمده در سایت را شناسایی و اطلاع دهد. وقتی به این سرویس متصل می‌شوید تمامی زوایای سایت و برنامه‌های دیجیتالی چک می‌شوند تا از کار کردن یا عدم کارایی آن‌ها اطلاع حاصل شود و بتوانید راهبرد خود را بر همین اساس تهیه و تنظیم کنید. این سرویس حاوی ۳۰ ابزار مختلف است که در یک پلتفرم گرداوری شده و می‌توانید تمامی زوایای استراتژی خود را از جنبه‌ی ارگانیک گرفته تا شبکه‌های اجتماعی مانیتورینگ و مدیریت کنید. با این پلتفرم قدرتمند مشکلات طراحی سایت خود را پیدا کنید، رتبه‌بندی سایت خود را مانیتور کنید، رقبا را ببینید و گزارش تهیه کنید!

Varvy SEO Tool

(رایگان) از این ابزار نظراتی می‌توان برای مشاهده‌ی آخرین توضیحات Twitter و Facebook و همچنین لینک‌های داده‌شده، موضوعات اجتماعی به اشتراک گذاشته‌شده و مشکلات فن پیش‌آمده در بخش سئو ( seo ) استفاده کرد. از دیگر مزیت‌های این سرویس پیدا کردن فایل های Robot.txt، اطمینان از امن بودن سایت، سرعت بارگذاری صفحه و کنترل دسترسی‌ها است. این ابزار یک ابزار آموزشی و رایگان است که اطلاعات تهیه‌شده توسطان بیشتر در سرویس‌های پولی قابل بهره‌برداری است.

 

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

ابزارهای تجارت در بستر رسانه‌های اجتماعی

امروزه رسانه‌های اجتماعی یکی از بهترین راه‌ها و گزینه‌هایی هستند که می‌تواند این اطمینان را با ما بدهد که در برابر مشتری‌های هدف خود قرارگرفته‌ایم. با استفاده از پست‌ها و برنامه‌های پشتیبانی شده یا پست‌های جذاب که باعث فروش می‌شود می‌توان انتظار داشت که سرمایه‌گذاری شما در حوزه‌ی تجارت بر بستر رسانه‌های اجتماعی بازدهی بسیار خوبی داشته باشد. از هر پلتفرمی که استفاده کنید مشتریانی به همراه خواهد داشت، پس پروفایل‌های خود را غنی کنید تا با استفاده از آن مشتریان را به‌سوی خود جذب کرده از این ابزارها هم برای بهبود راهبردهایتان استفاده کنید.

Buffer

(غیر رایگان) در این سرویس امکانان تعبیه‌شده تا به مدت ۳۰ روز از تمامی امکانات به‌صورت رایگان استفاده کنید، بعد از آن‌هم با پرداخت حداقل ۱۰ دلار در ماه می‌توانید استفاده را ادامه دهید. پروفایل، پست‌ها و محتوای خود را اما ده کرده و همه‌چیز را به این سرویس بسپارید تا تمامی موارد بالا را در بهترین زمان ممکن و به‌صورت روزانه به اشتراک بگذارد. تنها کافی است که انتخاب کنید که پست‌ها و محتوا به چه اکانت هایی ارسال شود. همان‌طور که در حال استفاده از اینترنت هستید می‌توانید محتوا را به اشتراک گذاشته و یا آن را به لیست خود اضافه کنید، پس اپلیکیشن را دانلود کرده و از به اشتراک‌گذاری هوشمند استفاده کنید تا در زمان صرفه‌جویی کرده باشید. امکان آپلود ویدئو و تصویر برای به اشتراک‌گذاری نیز فراهم هست تا بتوانید با استفاده از سیستم هوشمند این سرویس پروژه‌ای خود را به‌خوبی انجام دهید.

SproutSocial

(غیر رایگان) سرویسی به‌منظور مدیریت تمامی پروفایل‌ها و تعامل با مشتریان فعال در هر پلتفرمی است. زمانی که شروع به زمان‌بندی و انتشار پست‌های خود در پلتفرم‌های مختلف می‌کنید، با دانلود گزارش‌هایی که حاوی داده‌ها و Metric ها هستند می‌توانید پی ببرید که پست‌هایتان موفق شده‌اند یا خیر. با پرداخت حداقل ۵۹ دلار می‌توانید به مدیریت تقویم، خروجی گرفتن از گزارش‌ها، اتصال به حداکثر ۵ پروفایل مختلف و مانیتور تمامی کلید واژها آن‌هم تنها از یک پلتفرم بپردازید. این سرویس دارای امکانات دیگری مشابه Buffer است که امکان مانیتور و آنالیز پست‌های منتشرشده را فراهم می‌سازد.

 

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

منابع آنالیز لینک

لینک‌ها هنوز به‌عنوان یکی از حیاتی‌ترین اجزای سئو باقی‌مانده‌اند. بدون داشتن یک لینک پروفایل تصور آنکه بتوانید از رقبای خود در نتایج موتورهای جستجو بالاتر قرار بگیرید بسیار سخت خواهد بود. در این صنعت نیاز است تا همگام با دیگران حرکت کرده و تلاش کنید تا به دیگران برسید این در حالی است که نباید چک کردن پروفایل و تنظیم یک راهبرد خوب برای لینک زدن به سایت خود را از یاد ببرید. پس سوال اینجاست که چطور می‌توان به آنالیز لینک‌ها پرداخت؟ جواب این است با استفاده از این ابزار پیشرفته که به‌تمامی سوالات شما پاسخ می‌دهند.

Open Site Explorer

(غیر رایگان) این سرویس توسط Moz اما ده شده و می‌تواند موقعیت خوبی را جهت پیدا کردن لینک از سایت‌های با Authority بالا که قابل‌اطمینان هستند برای شما مهیا کند. چنین موضوعی باعث پیشرفت لینک پروفایل و تقویت پروژه‌ی سئو می‌شود. باید یاد بگیرید بفهمید که رقبای شما چه لینک‌هایی را به دست می‌آورند و چه لینک‌هایی را شما می‌توانید برای سایتتان به دست آورید. لینک‌هایی که به سایت شما داده‌شده است دارای یک متن متصل‌کننده هستند و به‌مانند Authority دامین و صفحه‌ی سایتی که به شما لینک داده است می‌توانید آن را مشاهده کنید. با استفاده از این سرویس می‌توانید تا در رابطه با لینک‌ها تحقیق کرده و فرصت‌های مناسب را جهت تقویت لینک پروفایلتان پیدا کنید و ببینید که کدام لینک‌ها آسیب‌دیده هستند.
ورژن رایگان این سرویس اجازه می‌دهد تا اطلاعات محدودی را در رابطه به ۵ لینک ابتدایی داده‌شده به دامین خود را ببینید و دریابید که آیا لینک‌های مفیدی هستند یا نه همچنین به‌عنوان کاربر رایگان می‌توان تا ۳ گزارش در روز را درخواست کرد. ورژن غیر رایگان این سرویس اجازه می‌دهد تا گزارش‌گیری نامحدود داشته باشید و درازای پرداخت ۹۹ دلار در ماه ابزارهای دیگر سئو Moz را هم استفاده کنید.

 

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

Majestic seo

(نیمه رایگان) اگر که به دنبال بهترین داده‌ها و اطلاعات برای آنالیز لینک پروفایل هستید Majestic سئو ( seo ) جزو اولین‌های این حوزه است که با دارا بودن هر دو نسخه‌ی رایگان و غیر رایگان شمارا در آنالیز لینک‌ها یاری می‌نماید، البته شایان‌ذکر است نسخه‌ی رایگانان اطلاعات محدودی را در اختیار قرار می‌دهد. همچنین در بررسی لینک‌های خروجی و دامین های آن‌ها، متن‌های اتصال‌دهنده‌ی لینک، مشخص کردن ضریب اعتماد دامین، مشخص کردن کیفیت لینک‌های داده‌شده به سایتتان کمک می‌کند. تمامی Metric های این سرویس در پایگاه سایت‌های لینک شده قابل‌شناسایی و عمل کردن است. با زیر نظر قرار دادن رشد لینک پروفایل قادرید تا صنایع و سایت‌هایی که به شما لینک داده‌اند را موردبررسی و شناخت قرار دهید.

Ahrefs

(نیمه رایگان) یکی از قابل‌اعتمادترین ابزارهای انالیزگر لینک است، سرویس Ahref پروفایلی کامل و حرفه‌ای را از جزئیات لینک‌های داده‌شده به سایتتان فراهم می‌کند. با این سرویس می‌توانید بهبود و رشد کیفیت لینک‌ها را مشاهده کرده و سایت‌هایی را که به شما لینک داده‌اند زیر نظر داشته باشید تا از کیفیت لینک‌های آن‌ها باخبر شوید. ارزش این سرویس حداقل ۹۹ دلار در ماه است. همچنین تغییر از اینکه یک انالیزگر لینک باشد، دارای توانایی در شناسایی محتوای مناسب برای سایتتان و محتوایی است که در سایت‌های رقیب شما در حال استفاده است و این امکان را می‌دهد تا در هر زمینه‌ی که دارای فعالیت هستید رقبای خود را موردبررسی دقیق قرار دهید. بهترین محتوا را ازنظر بازدهی زیر نظر گرفته و کلیدواژه‌ای استفاده‌شده در آن‌ها را استخراج‌کنید. با سرویس Ahref مناسب‌ترین لینک‌ها و محتوا را برای استفاده بیابید.

BuzzStream

(غیر رایگان) سازمان‌دهی خود را حفظ کرده و به مدیریت برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده درزمینهٔ ی پروژه‌ای گوناگون بپردازید. با این سرویس می‌توانید دست بالاتری در زمینه‌ی سئو ( seo ) داشته باشید و Metric های پرمنفعت را جمع‌آوری کنید. ابزاری است که در زمینه‌ی برتری داشتن در حوزه‌ی ایمیل و ساختن لینک کار را آسان می‌کند و با کمک به شما باعث می‌شود تا بر روی کسب‌وکارتان نهایت تمرکز را داشته باشید که این امر توسط به اشتراک گذاشتن پروژه‌ای در حال انجام با گروهتان تنها با یک کلیک ساده صورت می‌گیرد. اکانت خود را به‌خوبی سازمان‌دهی کنید که در غیر این صورت پشیمان خواهید شد.

معرفی ابزار مربوط به کپی‌رایت و محتوا

موضوعات و مقالاتی که دارای کیفیت بهتر در نویسندگی هستند مکان بالاتری را در موتورهای جستجو دارند؛ بنابراین استراتژی شما به‌منظور بهبود رتبه در موتورهای جستجو باید بر اساس تنظیم محتوا باشد که یکی از مهم‌ترین بخش‌های کاری است. بیشتر ابزارهایی که در بخش قبلی در زمینه ی سئو خدمتتان معرفی شد بازدهی محتوای شمارا افزایش می‌دهند تا بتوانید برنامه‌های خود را به‌خوبی پیش ببرید. حال سوال اساسی اینجاست که چطور می‌توانید محتوای نوشته را به نحوی تنظیم کنید تا دارای نفوذ بهتری بر روی خواننده باشد و او را مجاب کند تا بر روی سایت شما کلیک کرده و از آن استفاده کند؟ ابزاری که در اینجا معرفی خواهد شد کمک می‌کنند تا نفوذپذیری موضوعات خود را افزایش داده و مشکلات احتمالی سایت خود را که می‌تواند به دلیل همین عدم نفوذپذیری موضوع باشد مرتفع کنید.

Google Trends

(رایگان) این سرویس کمک می‌کند تا ترند هایی که بیشترین درصد جستجو را داشته‌اند پیداکرده و محبوب‌ترین آن‌ها را مشاهده کنید. همچنین به شما آموزش می‌دهد که چگونه از ترند های پربازدید و داغ برای بهبود وضعیت سایت خود و افزایش ترافیک ان استفاده کنید. این سرویس برای شما ایده‌ها و توصیه‌هایی دارد تا بتوانید موضوعات و مقالات خود را نفوذپذیر کرده و همچنین جایگاه بالایی را در رده‌بندی کلید واژها به دست آورید. در حقیقت کلید واژهایی را که به‌عنوان هدف انتخاب می‌کنید با برندها مقایسه کرده تا اطمینان حاصل کند که کلیدواژه‌ای شما دارای رتبه و کیفیت بالاتری به‌منظور استفاده دربرندتان باشد. با استفاده از جداولی که وضعیت تغییرات بازار را نشان می‌دهد می‌توانید به‌روز باشید و از رقبای خود پیشی بگیرید. صاحبان مشاغل و بازاریان برای پیشرفت نیاز دارند تا همراه نقاطی را که منشأ ترافیک سازی هستند آزمودن و آنالیز کنند تا بتوانند بخش‌های مور نیاز خود را استخراج کرده و استفاده نمایند. به‌واقع زمانی که معنی واقعی‌ترند را درک کنید این سرویس با خدمات قدرتمندش شمارا به‌سوی پیشرفت سوق خواهد داد.

 

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

Siteliner

(نیمه رایگان) Siteliner به شما دید وسیعی از اتفاقات در حال رخداد می‌دهد که می‌تواند محتوای سایت و مشکلات اساسی صفحات را پوشش دهد. این سرویس مواردی بیش از یک انالیزگر محتوا را در اختیارتان می‌گذارد و این امکان را می‌دهد تا لینک‌های خراب، دامین های متصل و یا Redirect شدن‌هایی را که باعث بدکار کردن سرویس می‌شود را شناسایی کند. همان‌طور که می‌دانید وجود محتوای مشابه در سایت ازنظر سئو زیان‌بار است اما این سرویس می‌تواند شمارا از وجود چنین محتوایی باخبر کند تا احتمال ضربه خوردن از این قضیه به حداقل برسد. با چک شدن سایت توسط siteliner امکان وجود چند محتوای مشابه بسیار کم می‌شود و از افت رتبه‌بندی سایت در موتورهای جستجو جلوگیری به عمل می این. لینک‌های موجود در سایت باید به‌طور دائم فعال باشند، چراکه لینک‌های خراب یا معیوب بر روی کاربران تاثیر منفی می‌گذارند، یکی از وظایف Siteliner اطمینان حاصل کردن از کارکرد صحیح لینک‌های موجود در سایت است. با نسخه‌ی رایگان این سرویس می‌توانید تا ۲۵۰ صفحه را آنالیز کنید اما درصورتی‌که استفاده از نسخه‌ی پریمیوم آن می‌توان تا ۲۵٫۰۰۰ هزار صفحه را موردبررسی قرارداد.

Portent’s Content Idea Generator

(رایگان) اگردردنیای سئو تازه‌کار هستید شاید ندانید که مطالب خود را چگونه بنویسید تا باعث جذب کاربر شود. این سرویس برای تازه‌کاران طراحی‌شده و می‌تواند در تهیه و تنظیم مطالب سایت و حتی موضوع مطالب ایده‌ها و نظرات خوبی را ارائه کند. همچنین می‌تواند عنوان‌های مناسبی را برای پست‌های شما در نظر بگیرد تا کاربران بیشتری از سایت شما استفاده کنند. با این سرویس سرخط‌های جذاب بسازید و کاربران بیشتری را به دست آورید.

BuzzSomo

(غیر رایگان) BuzzSomo درزمینهٔ ی جستجو و پیدا کردن محتوایی که باعث جذب کاربران هدف نوبت فعالیت می‌کند. تنها کافی است تا موضوعی را تایپ کرده تا BuzzSomo محتوایی را که داری بیشترین رتبه ازنظر لینک و اشتراک است را برایتان بیابد. این سرویس بهترین و باکیفیت‌ترین محتوا را پیداکرده و در اختیارتان می‌گذارد به همین منظور ابزاری ضروری برای همه‌ی تجار و فعالان حوزه‌ی تجارت الکترونیک است. همچنین از خدمات دیگران اطلاعات مفیدی است که برای انجام یک جستجوی بهتر به شما ارائه می‌دهد. با استفاده از BuzzSomo alerts هم می‌توانید آخرین کلیدواژه‌ای موجود در سرتاسر وب را مشاهده کنید.

دستیابی به منابع کلید واژها

در همان ابتدایی‌ترین مراحل کاری خود نیاز دارید تا با انتخاب کلیدواژه‌ای مناسب کار خود را آغاز کنید. این سؤال مطرح است که بهترین کلیدواژه برای کاری که شما می‌خواهید انجام دهید چیست؟ شما آزاد هستید تا به هر چیزی دران حوزه فکر کنید، اما ممکن است کلیدواژه‌ی مدنظر شما دارای هیچ‌گونه کاربری در موتورهای جستجوی بزرگ نباشد. با تحقیق درخواهید یافت کدام کلیدواژه بیشترین سود را به را شما به دنبال دارد، پس با این ابزارها شروع کنید!

 

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

Keyword Planner

(رایگان) خدمتی از شرکت گوگل است که می‌تواند کلیدواژه‌ی مدنظر شمارا آنالیز کرده و قدرت رقابتی ان را در موتور جستجوی گوگل مشخص کند. به این صورت که اطلاعات جامعی را در رابطه با کاربردهای کلیدواژه به‌طور ماهانه در اختیارتان قرار می‌دهد. به هر صورت پروژه‌ی شما در رابطه با سئو باید از تحقیق در رابطه با کلید واژها آغاز گردد و هیچ جای برای شروع بهتر از Keyword Planner نیست! این سرویس مناسب‌ترین کلید واژها و ایده‌ها را که بر اساس تجربیات جستجوهای قبلی و نوع زمینه‌ی کاری شماست برایتان مهیا می‌کند. چنین سرویسی برای شروع کار شما درزمینهٔ ی کلیدواژه‌ای تبلیغاتی بسیار ایده آل است، می‌توان گفت که ابزار Keyword planner برای هر فعالی درزمینه‌ی سئو که خواهان کلیدواژه‌ای مناسب به‌منظور چیره شدن بر رقباست امری حیاتی است. نیاز است تا یاد بگیرید که مردم چه چیزهایی را جستجو می‌کنند وانها را برای به دست آوردن سود به کار ببندید.

SemRush

(نیمه رایگان) SemRush کلیدواژه‌های موفق رقبای شمارا در اختیارتان می‌گذارد و به شما اطلاع می‌دهد که رتبه‌بندی هر صفحه بر اساس کدام کلیدواژه صورت گرفته است، همچنین یکی دیگر از مزیت‌های آن اطلاع از ارزش کلیدواژه در سامانه‌های کسب درامد کلیکی است. کاربرانی که به‌صورت رایگان از این سرویس استفاده می‌کنند این اجازه رادارند تا حداکثر ۱۰ کلیدواژه را در هر نوبت گزارش‌گیری از سرویس طلب کنند. با به‌کارگیری SemRush قادرید تا مواردی را نظیر پیدا کردن رتبه‌ی ارگانیک هر دامین، موارد جستجو شده، درصد ترافیک تولیدشده، تبلیغات رقابتی و ترند ها را تا مدت‌زمانی ۱۲ ماه گذشته به دست آورید. گزارش کامل این سرویس هم شامل مواردی از قبیل نمایش رتبه‌بندی دامین ها، مشکلات پیش‌آمده برای رتبه‌بندی دامین و روند بازسازی ان و در آخر نمایش کلیدواژه‌هایی که در چند سال گذشته باعث رتبه‌بندی دامین شده‌اند. البته باید گفت چنین گزارش کاملی تنها در نسخه‌ی غیر رایگان و حرفه‌ای ان که حداقل ۶۹٫۹۵ سنت در ماه قیمت دارد امکان‌پذیر است.

AuthorityLabs

(غیر رایگان) به‌صورت رایگان ۳۰ روز از این ابزار استفاده کرده و اطلاعات قابل‌اطمینانی را در رابطه با کلیدواژه به دست آورید. می‌توانید تمامی کلیدواژه‌ها را زیر نظر قرار داده و آن‌هایی را که از چشم شما مخفی هستند با این ابزار به چنگ آورید. همچنین امکان تحت مراقبت داشتن سایت خود و رقبا را به‌صورت لحظه‌به‌لحظه دارید و می‌توانید گزارش‌های حاصله را به‌راحتی با گروه کاری‌تان به اشتراک بگذارید. ابزار AuthorityLabs به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند تا اطلاعات حساسی را به‌صورت منطقه‌ای به دست آورند، اگر مجذوب این سرویس شده‌اید با پرداخت ماهانه ۹۹ دلار به جمع کاربرانش بپیوندید.

SpyFu

(نیمه رایگان) امکان تحقیق در رابطه با راه‌های موثر کسب درامد توسط رقبا را می‌دهد که می‌توانید با دانستن این اطلاعات از رقبای خود جلو افتاده و روش‌های آنان را برای به دست آوردن سود و بهبود وضع خودتان استفاده نمایید. همچنین با در اختیار گرفتن اطلاعات طولانی‌مدت رقبا از ۹ سال پیش تاکنون می‌توانید کلیدواژه‌ای حساس آن‌ها را که موجب کسب رتبه‌بندی شده یافته و مشاهده کنید. کلیدواژه‌ای ارزشمند رقبا را یافته و با بهره‌گیری از این کلیدواژه‌ای آن‌ها را از میدان رقابت به درکنید.

SeCockpit

(غیر رایگان) اگر به دنبال ابزار پیشرفته‌ای هستید تا مزایای کلمات کلیدی را مورد آزمایش قرار داده و مشاوره دریافت کنید سئو  seo Cockpit یکی از نیازهای شماست. باقیمت تنها ۴۰ دلار در ماه خدمات و ابزارهای قدرتمندی را به دست آورید که بی‌پایان هستند. با این سرویس در کسری از ثانیه کلمات کلیدی را از پایین‌ترین سطح رقبا و روش‌های CPC در دنیای تبلیغات به دست آورید. با جستجوی ۲۰۰ کلمه‌ی کلیدی در دقیقه پروژه‌ای سئویی خود را پیش برده و با یافتن کلیدواژه‌ای اساسی از رقبای خود جلو بزنید.

Übersuggest

(رایگان) اجازه می‌دهد راندمان جستجوی کلیدواژه‌ای خود را افزایش داده و منابع جدیدی که مطابق با جستجوی شماست را بیابید. درصورتی‌که کلمات کلیدی مورد جستجو از نوع سرویس‌های سئو ( seo ) باشد، اطلاعات کامل و جامعی را در رابطه با هر حروف الفبا دریافت می‌کنید. به‌طور مثال اگر حرف M را مورد جستجو قرار دهید، این سرویس جملاتی مانند “seo Service Monthly” ”  seo service Montreal” را به‌عنوان یک کلیدواژه مناسب پیدا خواهد کرد. می‌توانید کلیدواژه را هرجایی کپی پیست کرده و یا با دانلود آن‌ها در یک CSV مناسب‌ترین را که با راهبرد شما همخوانی دارد به‌منظور به دست آوردن سود بیشتر انتخاب نمایید. همچنین به دلیل برخوردار بودن این سرویس از یک پایگاه ابری کلمات می‌توانید هر کلمه‌ای را که با فرمت کاری شما هماهنگ است انتخاب و استفاده کنید. به‌علاوه قادر هستید تا در حین پالایه کردن نتایج به دست آمده به عملیات دیگری مانند مشاهده‌ی زنده‌ی اطلاعات ترند شده در گوگل پرداخته و منابع ترند را آنالیز کنید. کارکرده با این ابزار رایگان ساده بوده و اطلاعات ارزشمندی را جهت گرفتن بهترین نتیجه در پروژه‌ی شما در اختیار می‌گذارد.

 

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

KeyWordTool.io

(نیمه رایگان) این سرویس بر اساس قسمت Autocomplete اطلاعات زیادی را در موتور جستجوی گوگل استخراج می‌کند. همچنین کمک می‌کند تا از موارد جستجو شده توسط کاربران سر درآورده و با هزاران مشاوره در تجزیه‌وتحلیل این منابع شمارا یاری می‌دهد. بسیاری از روش‌های این ابزار در حوزه‌ی سئو ( seo ) مشابه Ubersuggest است و می‌تواند فهرستی از کلمات کلیدی را بر اساس بخش Autocomplete در موتورهای جستجوی گوناگون مانند گوگل و بینگ و حتی یوتیوب پیداکرده و به شما ارائه دهد. یکی دیگر از مزیت‌های این سرویس پیدا کردن منابع طولانی و بلندی است که کاربران استفاده‌کننده از Google keyword planner به دلیل محدودیت‌های آن قادر به پیدا کردنش نیستند. چنین خاصیتی در پیدا کردن منابع طولانی باعث می‌شود تا به‌تمامی کاربران دسترسی داشته و با گرفتن ترافیک بیشتر مشتریان دست‌به‌نقد را به‌آسانی شکار کنید. در پایان این بخش باید خاطرنشان کرد که با استفاده از این ابزارهای معرفی‌شده درزمینه ی سئو ( seo ) و کلمات کلیدی می‌توانید پشت‌بام بلندتری را دست‌وپا کرده و درنهایت برف بیشتری را نصیب خود کنید. همچنین می‌توانید مشاهده‌ی نتایج یک جستجو در گوگل را بر اساس زبان‌های مختلف و یا حتی یک دامین خاص تنظیم کرده و دریافت کنید. به یاد داشته باشید تا گروه کلمات کلیدی موجود خود را گسترده‌تر کرده و از کلمات کلیدی طولانی‌تر استفاده کنید.

سایت‌ها و منابع متصل به آن‌ها

درحالی‌که سرگرم آزمودن این ابزار برای توسعه‌ی برنامه‌های خود هستید، مطالعه‌ی آخرین راهبردها و تغییرات اعمال‌شده در صنعت جستجو را از یاد نبرید. با خواندن سایت‌ها و منابع زیرمی توانید درک بهتری از شرایط پیدا و اطلاعات ارزشمندی را کسب کنید.

Wordstream

تمرکز این سایت بر روی تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و روش کسب درامد از طریق PPC است و پایگاهان مملو از اطلاعات ارزشمندی در این حوزه است. این پایگاه دارای اخباری بروزی است که توسط سرویس‌هایی نظیر Bing,Google Adwords تهیه‌شده که عمدتا روش‌های تبلیغات بر بسترهای اجتماعی و تجارت محتوا را شامل می‌شود. سایت Wordstream به‌عنوان یکی از بهترین منابع در زمینه‌ی اطلاعات مربوط به کسب‌وکار جستجو قلمداد می‌شود.

Moz

این سایت متعلق به شرکت Inbound Marketing است و بهترین اطلاعات و مشاوره‌ها را در اینترنت به کاربران می‌دهد. آقای رند فیشکینز که در این سایت در حال فعالیت است دارای یکی از بهترین مجموعه مقالات بوده که اطلاعات خوبی را در زمینه‌ی تجارت آنلاین در اختیارتان می‌گذارد، همچنین آرشیوهای موجود در این سایت حاوی اطلاعاتی است که می‌توانید برای به دست آوردن موقعیتی فراتر از دیگران از آن استفاده کنید. با خواندن اطلاعات موجود تکنیک ها و راهکارهایی را به دست بیاورید که قبل از شما بسیاری از کسب‌وکارها از آن استفاده کرده ودر زمینه‌ی برند سازی تجاری به موفقیت رسیده‌اند. از مزیت‌های دیگر این پایگاه اینترنتی دسته‌بندی شدن اطلاعات و مقالات موجود بر اساس موضوعات است که سبب می‌شود مطالب مربوط به راهبرد و حرفه‌ای خود را به‌آسانی دران یافته و مطالعه کنید.

QuickSprout’s Advanced Guide to seo

نویسنده‌ی مطالب این سایت شخصی به نام نیل پاتل است که دارای مقالاتی پرارزش و دقیق در رابطه با روش‌های بهتر جستجوی تجاری است که باعث می‌شود خواننده‌ی مطالب درک عمیقی را از مباحث نوشته‌شده دریافت کند. این سایت با استفاده از سبک اینفوگراف کمک کرده تا کاربران برای جستجو و خواندن مقاله ه های موردنیازشان مشکلی نداشته باشند. در آخر می‌توان گفت این سایت باراهنمایی شما باعث می‌گردد تا از راه‌کارها به‌خوبی در استراتژی خود استفاده کرده و به موفقیت برسید.

Content Marketing Institute

راهبرد این سایت کمک به مراجعه‌کنندگان برای به دست آوردن مشتری و بهبود استراتژی‌های آنان درزمینه ی محتواست. Content Marketing Institute با قرار دادن آخرین اخبار در حوزه‌ای محتوا نویسی و رسانه‌های دیجیتال شمارا به‌سوی طرح استراتژی‌های مؤثر هدایت می‌کند. محتوای این پایگاه اینترنتی از بهترین و موفق‌ترین فعالان این حوزه جمع‌آوری‌شده و باعث می‌گردد در حوزه‌ی محتوا به درجه‌ی استادی برسید.

Social Media Examiner

با گسترش روزافزون رسانه‌های اجتماعی در حوزه‌ای پخش ویدئوی زنده، دریافت مقالات به‌صورت آنلاین و تکنولوژی وب‌سایت‌های همگام با گوشی‌های هوشمند که هرروز در حال نو شدن است این سؤال مطرح می‌گردد که چگونه از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید؟ و باید گفت که حرکت با همه‌ی تغییرات و ایستادن بر قله ی آن‌ها بسیار سخت است. Social Media Examiner وب‌سایتی تخصصی و پر از اطلاعات در حوزه‌ی رسانه‌های اجتماعی است و کمک می‌کند تا صاحبان کسب‌وکار بتوانند تکنیک ها و راه‌کارهای جدید را شناسایی و از آن‌ها برای پیشبرد برنامه‌های خود استفاده کنند. با استفاده از مشاوره‌های این وب‌سایت می‌توانید مشتریان بیشتری را به خود جذب کرده و برند خود را به‌سوی کسب اعتبار بیشتر به‌پیش ببرید و ابزارها و منابع معرفی‌شده را استفاده کنید.

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

تجارت الکترونیک و سئو که مکمل یکدیگرند به‌طور دائم و بی‌وقفه در حال تکامل و رشد هستند که اهمیت آن‌ها در هر نقطه از برنامه‌ریزی شما می‌شود خواهد بود. پس‌نیاز دارید تا به‌طور مداوم آزمودن کنید؛ به انجام تنظیمات بپردازید و خود را به Metric های متفاوت نزدیک کنید تا از کارایی و بازدهی وب‌سایت تحت کنترل خویش باخبر باشید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که برنامه‌ریزی شما درزمینه‌ی سئو با نیازهای کاربران هماهنگ است و به آن‌ها کمک می‌کند. به خاطر داشته باشید تا به تهیه‌ی آن ارزش واقعی که کاربران در این عصر دیجیتال به دنبال ان در جستجوهای آنلاین خود هستند به‌واسطه‌ی سازمان‌دهی سایت، ایجاد یک تجربه‌ی خوب از کار با وب‌سایتتان برای کاربران و داشتن محتوایی غنی و پربار بپردازید.

اگر متوجه شدید که از رقبای خود جامانده‌اید سؤالات شبیه به این را از خود بپرسید، این لینک‌های موجود کم‌ارزش هستند؟ این کلیدواژه‌های استفاده‌شده دارای اشکال می‌باشند؟ این محتوای شما بی‌ارزش و یا دارای کپی دیگری در سایتتان است؟ آیا کاربران دریافتن نیازهایشان در وب‌سایت شما دارای مشکل هستند؟ در حقیقت هرکدام از مشکلات گفته‌شده می‌تواند در طراحی سایت شما وجود داشته باشد پس برای تشخیص اشکالات و رفع آن‌ها از ابزارهای شرح داده‌شده در این مقاله استفاده کنید. مهم است تا بدانید که مبحث سئو دشوار و پیچیده است، به همین منظور ابزارهای زیادی برای کمک به شما و اطمینان از وجود یک‌روند مناسب در دنیای سئو موجود است. پس اگر می‌خواهید در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشید ابزارهای موجود در این مقاله را مورداستفاده قرار داده تا متوجه شوید که در مقایسه با رقبایتان سایت شما از چه عملکردی برخوردار است.

آیا مطلب فوق توانست نظر شما کاربر گرامی را جلب نماید ؟ لطفا نظر خود را در مورد موضوع مطرح شده به کارشناسان گروه سایت سازان اعلام نمایید تا بتوانیم مطالب مفید تری را در مورد اخبار طراحی سایت و سئو به شما سروران گرامی ارائه دهیم .

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید