طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo )

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo )

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo )

شما برای حضور و فعالیت در حوزه ی سئو و بهینه سازی نیاز دارید که ابزارهای موجود برای کارتان را بشناسید. سئو شامل موارد و قسمت های مختلف می شود که برای هرکدام تعداد زیادی ابزار و امکانات وجود دارد. شما باید با توجه به سطح کارتان و کیفیتی که نیاز دارید ابزار مورد نیازتان را انتخاب کنید. در این مطلب ما به معرفی و بررسی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو می پردازیم.

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

ابزارهای حوزه‌ی سئو ( seo )

با استفاده از ابزارهای سئو می توانید روش های بهتر و اصلی را بشناسید و انجام دهید، نقاط ضعف کارتان را پیدا کنید و به طور کلی پروسه ی کارتان را از نظر کیفیت و پیشرفت بررسی کنید. برای آشنایی با این ابزارها با ما همراه باشید.

Google analytics

یک ابزار رایگان است و اطلاعات ارزشمندی را در اختیارتان قرار می‌دهد تا با استفاده از این اطلاعات بتوانید به نحوه‌ی رفتار کاربران و همچنین بازدهی کلی طراحی سایت خود دسترسی داشته باشید. این اطلاعات به شما پاسخ سوالاتی مانند سوالات زیر را می دهد.

آیا صفحه‌ای در سایت وجود دارد که باعث دفع کاربران شود؟ کاربران چه مدت‌زمانی را در سایت سپری می‌کنند؟ آن‌ها چند صفحه از سایت را مشاهده کرده‌اند؟ این سرویس گوگل نقش بسزایی را در جمع‌آوری اطلاعاتی که منجر به ارتقاء سایت شما خواهد شد را بازی می‌کند. همچنین شما قادر خواهید بود تا بفهمید کاربرانتان چگونه سایت شمارا یافته و استفاده می‌کنند.

این ابزار رایگان و قابل‌اطمینان است که می‌تواند بر روی سایت شما نصب‌شده و Track ها ی آن را زیر نظر بگیرد. همچنین می‌تواند اطلاعات های مهم را از قبیل: حضور مهمان در سایت، منابع ترافیک ایجادشده، محتوای در حال استفاده و اطلاعات مربوط به تعاملات کاربران را در اختیارتان بگذارد. بخش حضور مهمان این اجازه را می‌دهد تا مواردی نظیر چه تعداد کاربر سایت شمارا مشاهده کرده، از چه صفحاتی بازدید شده، کاربران جدید و آن‌هایی که دوباره برگشته‌اند، منابع ترافیک و… را کشف کنید.

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

Google Search Consol

ابزار رایگان دیگری است که قبلا با نام Google webmaster tool شناخته می‌شد، این سرویس داده‌ها و گزارش‌هایی را به‌منظور کنترل سایت در بخش بررسی بازدهی و همچنین آگاهی در رابطه با این موضوع که گوگل می‌تواند به محتوای شما دسترسی داشته باشد یا خیر را در اختیارتان قرار می‌دهد. یکی دیگر از مزایای این سرویس حذف کردن محتوایی است که نمی‌خواهید در بخش‌های SERP و Resolve malware Issue نمایش داده شود. از مزایای دیگر این سرویس اطلاع یافتن سئوکاران از نحوه‌ی پیدا کردن سایت در گوگل سرچ توسط کاربران است که شامل انباری از اطلاعت خاص در رابطه با طراحی سایت شماست که در مقابل کاربران ظاهر می‌گردد.

چنین اطلاعاتی مشخص منابع ترافیک سایت را مشخص می کنند و تعیین می کنند که کدام سایت‌ها به شما لینک داده‌اند. این سرویس برای هر مشکلی در طراحی سایت تان به شما اخطار می‌دهد و کلیک‌های انجام‌گرفته توسط جستجوگران را آنالیز می‌کند. گوگل این ابزار اطلاعاتی را در اختیار شما قرار داده تا نحوه‌ی عملکرد و بازدهی سایت خودتان را کنترل کرده و تنظیمات موردنیاز را اعمال کنید.

Google Mobile- Friendly Test

ابزار رایگانی به‌منظور اطمینان حاصل کردن از بهینه سازی سایت شما برای گوشی‌های هوشمند است. با رشد گوشی‌ها هوشمند این اهمیت به وجود آمده تا وب‌سایت‌ها خود را با آن‌ها سازگار کنند، زیرا امروزه جستجو توسط گوشی‌های همراه حتی از کامپیوترهای شخصی هم پیشی گرفته است. با برتری گوشی‌های هوشمند نیاز است تا از این فرصت استفاده کرده و با تست کردن سایت خود توسط این ابزار از سازگار بودن ان اطمینان حال کنید. این ابزار اسکرین شاتی از نحوه‌ی نمایش سایتتان از دیدگاه گوگل در اختیارتان قرار داده و گزارش می‌دهد که آیا طراحی سایتتان با گوشی‌های همراه سازگاری دارد یا خیر!

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

Google page speed Insight

یکی از حیاتی‌ترین و مهم‌ترین فاکتورهای طراحی سایت شما ازنظر کاربران سرعت بارگذاری ان است. Google page speed insight با استفاده از توانمندی خود بررسی می‌کند که آیا سایت شما برای موبایل و کامپیوتر از سرعت و بازدهی کافی برخوردار است یا خیر. این سرویس در صورت کارکرد صحیح سایت با علامت سبز و درصورتی‌که سایت با مشکل بزرگی روبر شده باشد با اخطار قرمزرنگ و در مواردی که نیاز به چک کردن و تعمیر جزئی باشد با علامت زردرنگ کاربران را آگاه می‌سازد. این ابزار باعث می‌شود تا بتوانید بازدهی سایت و رضایت کاربران را افزایش دهید.

GTmetrix

ابزاری رایگان و شبیه به Google page speed insight است که می‌تواند نقش مهمی در جعبه‌ی ابزارهای موردنیاز شما بازی کند. وظیفه‌ی این سرویس کنترل سرعت سایت شما و انجام مشاوره برای بالا بردن سرعت درزمینهٔ های گوناگون است. می‌توان آن را زمان‌بندی کرد تا با زیر نظر داشتن سایت بازدهی ان را کنترل کند.

Screaming Fog Spider Tool

یک کراولر (خزنده) نیمه رایگان سایت که بررسی‌کننده ایندکس ها و ارائه‌کننده المان‌های موجود در صفحه از دیدگاه علم سئو است. این سرویس در مدت‌زمانی کوتاهی وب‌سایت شما را بررسی کرده و اطلاعات مرتبط با هر لینکی را در اختیار شما می‌گذارد. همچنین قادر است تا مشکلاتی از قبیل حلقه‌های به وجود آمده توسط Redirect شدن، خطاهای 404، مشکلات سروری، بررسی لینک‌های بلوکه‌شده توسط Robots.txt، را تشخیص داده و در آماده کردن نقشه‌ی سایت به شما کمک کند. به‌علاوه توضیحات متای هر صفحه را بررسی می کند و در صورت نیاز به تغییر به شما اطلاع می دهد.

 

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

Penguin Tool

یک ابزار مجانی دیگر که می‌تواند شمارا به ابزارهای مجانی موجود متصل کرده و با آنالیز داده‌ها ترافیک‌های ارگانیک و تغییرات به وجود آمده در رتبه‌بندی را مشخص کند. از خاصیت‌های خوب این ابزار خبر دادن در رابطه با به‌روزرسانی‌های انجام‌گرفته در سرویس گوگل و همچنین مشخص کردن تأثیر این به‌روزرسانی‌ها بر سایت شماست. اگر بعد از یک به‌روزرسانی رتبه‌بندی سایتتان با کاهش چشمگیری همراه باشد با استفاده از این سرویس خواهید فهمید که نیاز است تا مسیرتان را تغییر دهید.

QuickSprout Website Analyzer

(رایگان) به اکانت خود در سرویس Google Analytics متصل شوید تا مقبولیت و بازدهی محتوای خود را بفهمید. این سرویس با ارائه‌ی راهکارهای مناسب، محتوای بهتر و افزایش ترافیک را به همراه دارد. همچنین خدماتی دیگری شامل نمایش صفحات به اشتراک گذاشته‌شده در رسانه‌های اجتماعی، آنالیز رقبا، سرعت بارگذاری صفحات و… را دارد. از این ابزار می‌توان برای بررسی محتوا و بحث سئو استفاده کرد.

WooRank

(رایگان) افزونه‌ی مرورگر گوگل کروم است که با آنالیزهای حرفه‌ای و راهکارهای سئوی خود باعث رشد بازدهی سایت در موتورهای گوگل، یاهو و بینگ می‌شود. زمانی که بر روی این افزونه کلیک می‌کنید جزئیات بازدیدکنندگان شما را گزارش می‌دهد که شامل: تخمین ترافیک، وضعیت شما در شبکه‌های اجتماعی، گزارش موبایلی، اطلاعات‌پایه‌ای سئو و فاکتورهای قابل‌استفاده آن خواهد بود. در آخر هم می‌توانید گزارش خود را در غالب یک فایل PDF دانلود و ذخیره کنید. تکنیک‌ها و نکته‌های که در گزارش شما وجود خواهد داشت پر ارزش است زیرا در فهمیدن روش‌های افزایش بازدهی وب‌سایتتان کمک زیادی می‌کند. این افزونه به شما اجازه می‌دهد تا از چندین سایت گزارش تهیه‌کرده و با روشش آشنا شوید، اما برای ادامه‌ کار نیاز دارید تا پول پرداخت کنید.

 

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

نسخه ی رایگان این افزونه برای وبمسترها و فعالان تجارت الکترونیک بسیار ایده ال است چراکه اجازه می‌دهد قبل از اینکه پروژه‌ی بهینه‌سازی خود را شروع کنند گزارشی از وب‌سایتشان به دست آورند. همچنین از این سرویس می‌توان برای آنالیز رقبا و درک بهتر معیارهای موردنیاز سئو بهره برد. برای استفاده از این سرویس می‌توانید نسخه‌ی رایگان ان را برای مدت 14 روز فعال کرده و یا نسخه ی حرفه‌ای را با پرداخت 49 دلار در ماه تهیه کنید. البته نسخه‌ی حرفه‌ای این افزونه شامل موارد اضافه‌تری مانند ردیابی کلید واژها، آنالیز تکنیکی، آنالیز لینک، مانیتورینگ و هشدارها است.

Raven tools

(غیر رایگان) درحالی‌که بخش نظارت سایت این سرویس رایگان است اما خدمات تجاری ان از 99 دلار در ماه شروع می‌شود. این سرویس برای آژانس‌ها طراحی‌شده و یکی از حرفه‌ای‌ترین ابزارهای نظارتی است که می‌تواند تمامی مشکلات به وجود آمده در سایت را شناسایی و اطلاع دهد. وقتی به این سرویس متصل می‌شوید تمامی زوایای سایت و برنامه‌های دیجیتالی چک می‌شوند تا از کار کردن یا عدم کارایی آن‌ها اطلاع حاصل شود و بتوانید راهبرد خود را بر همین اساس تهیه و تنظیم کنید. این سرویس حاوی 30 ابزار مختلف است که در یک پلتفرم گرداوری شده و می‌توانید تمامی زوایای استراتژی خود را از جنبه‌ی ارگانیک گرفته تا شبکه‌های اجتماعی نظارت و مدیریت کنید. با این پلتفرم قدرتمند مشکلات طراحی وب سایت خود را پیدا کنید، رتبه‌بندی سایت خود را بررسی کنید، رقبا را ببینید و گزارش تهیه کنید!

Varvy SEO Tool

(رایگان) از این ابزار نظارتی می‌توان برای مشاهده‌ی آخرین توضیحات Twitter و Facebook و همچنین لینک‌های داده‌شده، موضوعات اجتماعی به اشتراک گذاشته‌شده و مشکلات پیش‌آمده در بخش سئو و بهینه سازی استفاده کرد. از دیگر مزیت‌های این سرویس پیدا کردن فایل های Robot.txt، اطمینان از امن بودن سایت، سرعت بارگذاری صفحه و کنترل دسترسی‌ها است. این ابزار یک ابزار آموزشی و رایگان است که اطلاعات تهیه‌شده توسط آن بیشتر در سرویس‌های پولی قابل بهره‌برداری است.

 

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

ابزارهای تجارت در بستر رسانه‌های اجتماعی

ابزارهای زیادی برای مدیریت و استفاده ی بهتر از شبکه های اجتماعی وجود دانرد که در زیر به بررسی و معرفی این ابزارها می پردازیم. همچنین می توانید برای آشنایی بیشتر با اهمیت شبکه های اجتماعی و ابزارهای آن از از مطالب زیر دیدن فرمایید.

Buffer

(غیر رایگان) در این سرویس امکانان تعبیه‌شده تا به مدت 30 روز از تمامی امکانات به‌صورت رایگان استفاده کنید، بعد از آن‌هم با پرداخت حداقل 10 دلار در ماه می‌توانید استفاده را ادامه دهید. پروفایل، پست‌ها و محتوای خود را آماده کرده و همه‌چیز را به این سرویس بسپارید تا تمامی موارد بالا را در بهترین زمان ممکن و به‌صورت روزانه به اشتراک بگذارد. امکان آپلود ویدئو و تصویر برای به اشتراک‌گذاری نیز فراهم هست تا بتوانید با استفاده از سیستم هوشمند این سرویس پروژه‌ای خود را به‌خوبی انجام دهید.

SproutSocial

(غیر رایگان) سرویسی به‌منظور مدیریت تمامی پروفایل‌ها و تعامل با مشتریان فعال در هر پلتفرمی است. زمانی که شروع به زمان‌بندی و انتشار پست‌های خود در پلتفرم‌های مختلف می‌کنید، با دانلود گزارش‌هایی که حاوی داده‌ها و Metric ها هستند می‌توانید پی ببرید که پست‌هایتان موفق شده‌اند یا خیر. با پرداخت حداقل 59 دلار می‌توانید به مدیریت تقویم، خروجی گرفتن از گزارش‌ها، اتصال به حداکثر 5 پروفایل مختلف و مانیتور تمامی کلید واژه ها آن‌هم تنها از یک پلتفرم بپردازید. این سرویس دارای امکانات دیگری مشابه Buffer است که امکان مانیتور و آنالیز پست‌های منتشرشده را فراهم می‌سازد.

 

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

منابع آنالیز لینک

لینک‌ها هنوز به‌عنوان یکی از حیاتی‌ترین اجزای سئو باقی مانده‌اند. بدون داشتن یک لینک پروفایل تصور آنکه بتوانید از رقبای خود در نتایج موتورهای جستجو بالاتر قرار بگیرید بسیار سخت خواهد بود. در این صنعت نیاز است تا همگام با دیگران حرکت کرده و تلاش کنید تا به دیگران برسید این در حالی است که نباید چک کردن پروفایل و تنظیم یک راهبرد خوب برای لینک زدن به سایت خود را از یاد ببرید. پس سوال اینجاست که چطور می‌توان به آنالیز لینک‌ها پرداخت؟ این ابزارهای پیشرفته به تمامی سوالات شما پاسخ می‌دهند.

Open Site Explorer

(غیر رایگان) این سرویس توسط Moz آماده شده و می‌تواند موقعیت خوبی را جهت پیدا کردن لینک از سایت‌هایی با Authority بالا که قابل‌اطمینان هستند برای شما مهیا کند. چنین موضوعی باعث پیشرفت لینک پروفایل و تقویت پروژه‌ی سئو می‌شود. باید یاد بگیرید بفهمید که رقبای شما چه لینک‌هایی را به دست می‌آورند و چه لینک‌هایی را شما می‌توانید برای سایتتان به دست آورید. لینک‌هایی که به سایت شما داده‌شده است دارای یک متن متصل‌کننده هستند و به‌مانند قدرت دامنه و صفحه‌ی سایتی که به شما لینک داده است می‌توانید آن را مشاهده کنید. با استفاده از این سرویس می‌توانید تا در رابطه با لینک‌ها تحقیق کرده و فرصت‌های مناسب را جهت تقویت لینک پروفایلتان پیدا کنید و ببینید که کدام لینک‌ها آسیب‌دیده هستند.
ورژن رایگان این سرویس اجازه می‌دهد تا اطلاعات محدودی را در رابطه به 5 لینک ابتدایی داده‌شده به دامین خود را ببینید و دریابید که آیا لینک‌های مفیدی هستند یا نه همچنین به‌عنوان کاربر رایگان می‌توان تا 3 گزارش در روز را درخواست کرد. ورژن غیر رایگان این سرویس اجازه می‌دهد تا گزارش‌گیری نامحدود داشته باشید.

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

Majestic seo

(نیمه رایگان) اگر که به دنبال بهترین داده‌ها و اطلاعات برای آنالیز لینک پروفایل هستید Majestic جزو اولین‌های این حوزه است که با دارا بودن هر دو نسخه‌ی رایگان و غیر رایگان شمارا در آنالیز لینک‌ها یاری می‌نماید. البته شایان ذکر است نسخه‌ی رایگان آن اطلاعات محدودی را در اختیار قرار می‌دهد. همچنین در بررسی لینک‌های خروجی و دامین های آن‌ها، متن‌های اتصال‌دهنده‌ی لینک، مشخص کردن ضریب اعتماد دامین، مشخص کردن کیفیت لینک‌های داده‌شده به سایتتان کمک می‌کند.

Ahrefs

(نیمه رایگان) یکی از قابل‌اعتمادترین ابزارهای انالیزگر لینک است. سرویس Ahref پروفایلی کامل و حرفه‌ای را از جزئیات لینک‌های داده‌شده به سایتتان فراهم می‌کند. با این سرویس می‌توانید بهبود و رشد کیفیت لینک‌ها را مشاهده کرده و سایت‌هایی را که به شما لینک داده‌اند زیر نظر داشته باشید تا از کیفیت لینک‌های آن‌ها باخبر شوید. ارزش این سرویس حداقل 99 دلار در ماه است. همچنین دارای توانایی شناسایی و معرفی محتوای مناسب برای سایتتان و محتوایی است که در سایت‌های رقیب شما در حال استفاده است و این امکان را می‌دهد تا در هر زمینه‌ی که دارای فعالیت هستید رقبای خود را موردبررسی دقیق قرار دهید.

BuzzStream

(غیر رایگان) با این سرویس می‌توانید دست بالاتری در زمینه‌ی سئو ( seo ) داشته باشید و اطلاعات پرمنفعت را جمع‌آوری کنید. ابزاری است که در زمینه‌ی برتری داشتن در حوزه‌ی ایمیل و ساختن لینک کار را آسان می‌کند و با کمک به شما باعث می‌شود تا بر روی کسب‌وکارتان نهایت تمرکز را داشته باشید که این امر توسط به اشتراک گذاشتن پروژه‌ای در حال انجام با گروهتان تنها با یک کلیک ساده صورت می‌گیرد. اکانت خود را به‌خوبی سازمان‌دهی کنید و از امکانات آن استفاده کنید.

معرفی ابزار مربوط به کپی‌رایت و محتوا

موضوعات و مقالاتی که دارای کیفیت بهتر در نویسندگی هستند مکان بالاتری را در موتورهای جستجو دارند؛ بنابراین استراتژی شما به‌منظور بهبود رتبه در موتورهای جستجو باید بر اساس تنظیم محتوا باشد که یکی از مهم‌ترین بخش‌های کاری است. ابزاری که در اینجا معرفی خواهد شد کمک می‌کنند تا نفوذپذیری موضوعات خود را افزایش داده و مشکلات احتمالی سایت خود را که می‌تواند به دلیل همین عدم نفوذپذیری موضوع باشد مرتفع کنید.

Google Trends

(رایگان) این سرویس کمک می‌کند تا ترند هایی که بیشترین درصد جستجو را داشته‌اند پیداکرده و محبوب‌ترین آن‌ها را مشاهده کنید. همچنین به شما آموزش می‌دهد که چگونه از ترند های پربازدید و داغ برای بهبود وضعیت سایت خود و افزایش ترافیک ان استفاده کنید. این سرویس برای شما ایده‌ها و توصیه‌هایی دارد تا بتوانید موضوعات و مقالات خود را نفوذپذیر کرده و همچنین جایگاه بالایی را در رده‌بندی کلید واژها به دست آورید. در حقیقت کلید واژهایی را که به‌عنوان هدف انتخاب می‌کنید با برندها مقایسه کرده تا اطمینان حاصل کند که کلیدواژه‌ای شما دارای رتبه و کیفیت بالاتری به‌منظور استفاده دربرندتان باشد.

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

Siteliner

(نیمه رایگان) این سرویس مواردی بیش از یک انالیزگر محتوا را در اختیارتان می‌گذارد و این امکان را می‌دهد تا لینک‌های خراب، دامین های متصل و یا Redirect شدن‌هایی را که باعث بدکار کردن سرویس می‌شود را شناسایی کند. همان‌طور که می‌دانید وجود محتوای مشابه در سایت ازنظر سئو و بهینه سازی مضر است اما این سرویس می‌تواند شمارا از وجود چنین محتوایی باخبر کند تا احتمال ضربه خوردن از این قضیه به حداقل برسد. لینک‌های موجود در سایت باید به‌طور دائم فعال باشند، چراکه لینک‌های خراب یا معیوب بر روی کاربران تاثیر منفی می‌گذارند. یکی از وظایف Siteliner اطمینان حاصل کردن از کارکرد صحیح لینک‌های موجود در سایت است. با نسخه‌ی رایگان این سرویس می‌توانید تا 250 صفحه را آنالیز کنید اما درصورتی‌که استفاده از نسخه‌ی پریمیوم آن می‌توان تا 25.000 هزار صفحه را موردبررسی قرارداد.

Portent’s Content Idea Generator

(رایگان) اگردردنیای سئو تازه‌کار هستید شاید ندانید که مطالب خود را چگونه بنویسید تا باعث جذب کاربر شود. این سرویس برای تازه‌کاران طراحی‌شده و می‌تواند در تهیه و تنظیم مطالب سایت و حتی موضوع مطالب ایده‌ها و نظرات خوبی را ارائه کند. همچنین می‌تواند عنوان‌های مناسبی را برای پست‌های شما در نظر بگیرد تا کاربران بیشتری از سایت شما استفاده کنند. با این سرویس سرخط های جذاب بسازید و کاربران بیشتری را به دست آورید.

BuzzSomo

(غیر رایگان) BuzzSomo درزمینهٔ ی جستجو و پیدا کردن محتوایی که باعث جذب کاربران هدف شود فعالیت می‌کند. تنها کافی است تا موضوعی را تایپ کرده تا BuzzSomo محتوایی را که داری بیشترین رتبه ازنظر لینک و اشتراک است را برایتان بیابد. این سرویس بهترین و باکیفیت‌ترین محتوا را پیداکرده و در اختیارتان می‌گذارد به همین منظور ابزاری ضروری برای همه‌ی تاجران و فعالان حوزه‌ی تجارت الکترونیک است. با استفاده از BuzzSomo alerts هم می‌توانید آخرین کلیدواژه‌ای موجود در سرتاسر وب را مشاهده کنید.

دستیابی به منابع کلید واژها

در همان ابتدایی‌ترین مراحل کاری خود نیاز دارید تا با انتخاب کلیدواژه‌ای مناسب کار خود را آغاز کنید. با تحقیق درخواهید یافت کدام کلیدواژه بیشترین سود را به را شما به دنبال دارد، پس با این ابزارها شروع کنید!

 

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

Keyword Planner

(رایگان) ابزاری از شرکت گوگل است که می‌تواند کلیدواژه‌ی مدنظر شما را آنالیز کرده و قدرت رقابتی ان را در موتور جستجوی گوگل مشخص کند. به این صورت که اطلاعات جامعی را در رابطه با کاربردهای کلیدواژه به‌طور ماهانه در اختیارتان قرار می‌دهد. به هر صورت پروژه‌ی شما در رابطه با سئو باید از تحقیق در رابطه با کلید واژها آغاز گردد و هیچ جایی برای شروع بهتر از Keyword Planner نیست! این سرویس مناسب‌ترین کلید واژها و ایده‌ها را که بر اساس تجربیات جستجوهای قبلی و نوع زمینه‌ی کاری شماست برایتان مهیا می‌کند.

SemRush

(نیمه رایگان) SemRush کلیدواژه‌های موفق رقبای شما را در اختیارتان می‌گذارد و به شما اطلاع می‌دهد که رتبه‌بندی هر صفحه بر اساس کدام کلیدواژه صورت گرفته است. همچنین یکی دیگر از مزیت‌های آن اطلاع از ارزش کلیدواژه در سامانه‌های کسب درامد کلیکی است. کاربرانی که به‌صورت رایگان از این سرویس استفاده می‌کنند این اجازه رادارند تا حداکثر 10 کلیدواژه را در هر نوبت گزارش‌گیری از سرویس طلب کنند. با به‌کارگیری SemRush قادرید تا مواردی مانند پیدا کردن رتبه‌ی ارگانیک هر دامین، موارد جستجو شده، درصد ترافیک تولیدشده، تبلیغات رقابتی و ترند ها را تا مدت‌زمانی 12 ماه گذشته به دست آورید. گزارش کامل این سرویس هم شامل مواردی از قبیل نمایش رتبه‌بندی دامین ها، مشکلات پیش‌آمده برای رتبه‌بندی دامین و روند بازسازی آن و در آخر نمایش کلیدواژه‌هایی که در چند سال گذشته باعث رتبه‌بندی دامین شده‌اند. البته باید گفت چنین گزارش کاملی تنها در نسخه‌ی حرفه‌ای ان که حداقل 69.95 سنت در ماه قیمت دارد امکان‌پذیر است.

AuthorityLabs

(غیر رایگان) به‌صورت رایگان 30 روز از این ابزار استفاده کرده و اطلاعات قابل‌اطمینانی را در رابطه با کلیدواژه به دست آورید. می‌توانید تمامی کلیدواژه‌ها را زیر نظر قرار داده و آن‌هایی را که از چشم شما مخفی هستند با این ابزار به چنگ آورید. همچنین امکان تحت نظر داشتن سایت خود و رقبا را به‌صورت لحظه‌به‌لحظه دارید و می‌توانید گزارش‌های حاصله را به‌راحتی با گروه کاری‌تان به اشتراک بگذارید. ابزار AuthorityLabs به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند تا اطلاعات حساسی را به‌صورت منطقه‌ای به دست آورند. اگر مجذوب این سرویس شده‌اید با پرداخت ماهانه 99 دلار به جمع کاربرانش بپیوندید.

SpyFu

(نیمه رایگان) امکان تحقیق در رابطه با راه‌های موثر کسب درآمد توسط رقبا را می‌دهد که می‌توانید با دانستن این اطلاعات از رقبای خود جلو افتاده و روش‌های آنان را برای به دست آوردن سود و بهبود وضع خودتان استفاده نمایید. همچنین با در اختیار گرفتن اطلاعات طولانی‌مدت رقبا از 9 سال پیش تاکنون می‌توانید کلیدواژه‌ای حساس آن‌ها را که موجب کسب رتبه‌بندی شده را بیابید و مشاهده کنید.

SeCockpit

(غیر رایگان) اگر به دنبال ابزار پیشرفته‌ای هستید تا مزایای کلمات کلیدی را مورد آزمایش قرار داده و مشاوره دریافت کنید SeCockpit یکی از نیازهای شماست. باقیمت تنها 40 دلار در ماه خدمات و ابزارهای قدرتمندی را به دست آورید که بی‌پایان هستند. با این سرویس در کسری از ثانیه کلمات کلیدی را از پایین‌ترین سطح رقبا و روش‌های CPC در دنیای تبلیغات به دست آورید. با جستجوی 200 کلمه‌ی کلیدی در دقیقه پروژه‌ای سئویی خود را پیش برده و با یافتن کلیدواژه‌ای اساسی از رقبای خود جلو بزنید.

Übersuggest

(رایگان) اجازه می‌دهد راندمان جستجوی کلیدواژه‌ای خود را افزایش داده و منابع جدیدی که مطابق با جستجوی شماست را بیابید. درصورتی‌که کلمات کلیدی مورد جستجو از نوع سرویس‌های سئو ( seo ) باشد، اطلاعات کامل و جامعی را در رابطه با هر حروف الفبا دریافت می‌کنید. به‌طور مثال اگر حرف M را مورد جستجو قرار دهید، این سرویس جملاتی مانند “seo Service Monthly” ”  seo service Montreal” را به‌عنوان یک کلیدواژه مناسب پیدا خواهد کرد. همچنین به دلیل برخوردار بودن این سرویس از یک پایگاه ابری کلمات می‌توانید هر کلمه‌ای را که با فرمت کاری شما هماهنگ است انتخاب و استفاده کنید. به‌علاوه قادر هستید تا در حین بررسی کردن نتایج به دست آمده، عملیات دیگری مانند مشاهده‌ی زنده‌ی اطلاعات ترند شده در گوگل پرداخته و منابع ترند را آنالیز کنید.

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

KeyWordTool.io

(نیمه رایگان) این سرویس بر اساس قسمت Autocomplete اطلاعات زیادی را در موتور جستجوی گوگل استخراج می‌کند. همچنین کمک می‌کند تا از موارد جستجو شده توسط کاربران سر درآورده و با هزاران مشاوره در تجزیه‌وتحلیل این منابع شمارا یاری می‌دهد. یکی دیگر از مزیت‌های این سرویس پیدا کردن منابع طولانی و بلندی است که کاربران استفاده‌کننده از Google keyword planner به دلیل محدودیت‌های آن قادر به پیدا کردنش نیستند.

در پایان این بخش باید خاطرنشان کرد که با استفاده از این ابزارهای معرفی‌شده درزمینه ی سئو ( seo ) و کلمات کلیدی می‌توانید بام بزرگ و بلندتری را دست‌وپا کرده و درنهایت برف بیشتری را نصیب خود کنید!

سایت‌ها و منابع متصل به آن‌ها

درحالی‌که سرگرم آزمودن این ابزار برای توسعه‌ی برنامه‌های خود هستید، مطالعه‌ی آخرین راهبردها و تغییرات اعمال‌شده در صنعت جستجو را از یاد نبرید. با خواندن سایت‌ها و منابع زیرمی توانید درک بهتری از شرایط پیدا و اطلاعات ارزشمندی را کسب کنید.

Wordstream

تمرکز این سایت بر روی تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و روش کسب درامد از طریق PPC است و پایگاهای مملو از اطلاعات ارزشمندی در این حوزه است. این پایگاه دارای اخباری بروزی است که توسط سرویس‌هایی نظیر Bing,Google Adwords تهیه‌شده که عمدتا روش‌های تبلیغات بر بسترهای اجتماعی و تجارت محتوا را شامل می‌شود. سایت Wordstream به‌عنوان یکی از بهترین منابع در زمینه‌ی اطلاعات مربوط به کسب‌وکار جستجو قلمداد می‌شود.

Moz

این سایت متعلق به شرکت Inbound Marketing است و بهترین اطلاعات و مشاوره‌ها را در اینترنت به کاربران می‌دهد. آقای رند فیشکینز که در این سایت در حال فعالیت است دارای یکی از بهترین مجموعه مقالات بوده که اطلاعات خوبی را در زمینه‌ی تجارت آنلاین در اختیارتان می‌گذارد، همچنین آرشیوهای موجود در این سایت حاوی اطلاعاتی است که می‌توانید برای به دست آوردن موقعیتی فراتر از دیگران از آن استفاده کنید. از مزیت‌های دیگر این پایگاه اینترنتی دسته‌بندی شدن اطلاعات و مقالات موجود بر اساس موضوعات است که سبب می‌شود مطالب مربوط به راهبرد و حرفه‌ای خود را به‌آسانی در آن یافته و مطالعه کنید.

QuickSprout’s Advanced Guide to seo

نویسنده‌ی مطالب این سایت شخصی به نام نیل پاتل است که دارای مقالاتی پرارزش و دقیق در رابطه با روش‌های بهتر جستجوی تجاری است که باعث می‌شود خواننده‌ی مطالب درک عمیقی را از مباحث نوشته‌شده دریافت کند. این سایت با استفاده از سبک اینفوگرافی کمک کرده تا کاربران برای جستجو و خواندن مقاله های موردنیازشان مشکلی نداشته باشند. در آخر می‌توان گفت این سایت با راهنمایی شما باعث می‌گردد تا از راه‌کارها به‌خوبی در استراتژی خود استفاده کرده و به موفقیت برسید.

Content Marketing Institute

راهبرد این سایت کمک به مراجعه‌کنندگان برای به دست آوردن مشتری و بهبود استراتژی‌های آنان درزمینه ی محتواست. Content Marketing Institute با قرار دادن آخرین اخبار در حوزه‌ای محتوا نویسی و رسانه‌های دیجیتال شمارا به‌سوی طرح استراتژی‌های مؤثر هدایت می‌کند. محتوای این پایگاه اینترنتی از بهترین و موفق‌ترین فعالان این حوزه جمع‌آوری‌شده و باعث می‌گردد در حوزه‌ی محتوا به درجه‌ی استادی برسید.

Social Media Examiner

Social Media Examiner وب‌سایتی تخصصی و پر از اطلاعات در حوزه‌ی رسانه‌های اجتماعی است و کمک می‌کند تا صاحبان کسب‌وکار بتوانند تکنیک ها و راه‌کارهای جدید را شناسایی و از آن‌ها برای پیشبرد برنامه‌های خود استفاده کنند. با استفاده از مشاوره‌های این وب‌سایت می‌توانید مشتریان بیشتری را به خود جذب کرده و برند خود را به‌سوی کسب اعتبار بیشتر به‌پیش ببرید و ابزارها و منابع معرفی‌شده را استفاده کنید.

معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو ( seo ) | سایت سازان

تجارت الکترونیک و سئو که مکمل یکدیگرند به‌طور دائم و بی‌وقفه در حال تکامل و رشد هستند که اهمیت آن‌ها در هر نقطه از برنامه‌ریزی شما می‌شود خواهد بود. پس‌نیاز دارید تا به‌طور مداوم شرایط خودتان را بررسی کنید و به انجام تنظیمات بپردازید و خود را به معیارهای متفاوت نزدیک کنید تا از کارایی و بازدهی وب‌سایت تحت کنترل خویش باخبر باشید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که برنامه‌ریزی شما درزمینه‌ی سئو با نیازهای کاربران هماهنگ است و به آن‌ها کمک می‌کند.

 

تیم حرفه ای سایت سازان با سال ها تجربه و انجام پروژه های زیاد در زمینه های طراحی سایت و بهینه سازی سایت یکی از شناخته شده ترین نام ها در این زمینه ها و به طور کلی خدمات حوزه ی وب می باشد. امیدواریم شما سروران گرامی از این مطلب با عنوان معرفی ابزارهای رایگان و غیر رایگان سئو راضی بوده باشید. همپنین باعث افتخار ماست که با توجه به سابقه و کیفیت کار شرکت سایت سازان به ما اعتماد کنید و از خدمات و مقالات موجود در سایت ما استفاده کنید.

در صورت تمایل شما می توانید جهت مشاوره رایگان ، برآورد هزینه و ثبت سفارش از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید