طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

معرفی 25 کتابخانه ی برتر جاوا اسکریپت برای سال 2017

معرفی 25 کتابخانه ی برتر جاوا اسکریپت برای سال 2017

کتابخانه ی برتر جاوا

کتابخانه های جاوا اسکریپت برای طراحان و برنامه نویسانی که با آنها آشنایی دارند، ابزاری بسیار مفید هستند. این کتابخانه ها می توانند قابلیت های فوق العاده قدرتمندی را به طراحی سایت شما اضافه نمایند و با بهبود طراحی سایت، کاربر پسند بودن آن را به شدت بهبود دهند. در این مقاله 25 کتابخانه ی مفید جاوا اسکریپت را گرد آوری کرده ایم تا شما با خیالی آسوده در سال 2017 از آنها بهره بگیرید. امیدواریم این ابزارها به شما کمک کند تا همراه با پیشرفت جریان شغلیتان، مهارت های خودتان را بهبود دهید.

iTour

این کتابخانه به شما این امکان را می دهد که بررسی نمایید که عملکرد هر کدام از رابط های کاربری به چه صورت خواهد بود. بعلاوه این افزونه می تواند در نقش یک آموزشگر به شما کارهای معمول را نمایش دهد، نحوه ی اجرای کارها را یادآوری کند و نحوه ی اجرای وظایف را پیگیری نماید. این پلاگین، انعطاف پذیر ترین و کاربردی ترین افزونه ی در میان تمامی هم ردیف های خود می باشد.

Popper.js

یک المان در روی صفحه ی نمایش است که فارق از دیگر جریانات اپلیکیشن شما به نمایش در می آید. از جمله رایج ترین مثال های Popper می توان به tooltips و popovers اشاره نمود.

Anime

Anime یک کتابخانه ی جاوا اسکریپت انعطاف پذیر و در عین حال بسیار سبک است. این کتابخانه با CSS، SVG، ویژگی های DOM و JS Objects کار می کند.

Cleave.js

ایده ی اصلی این کتابخانه فراهم کردن یک مسیر ساده برای افزایش میزان خوانا بودن محتواها بوسیله ی فرمت نمودن داده های تایپی می باشد. با استفاده از این کتابخانه، نیازی به عبارت های منظم کننده ی متن و الگوهای فرمت ورودی های متنی نخواهید داشت.

okayNav

هدف این نحوه ی ناوبری، این است که به جای خارج نمودن یکجای تمامی لینک های ناوبری، به تدریج لینک ها را از صفحه نمایش خارج نماید.

Algolia Places

این کتابخانه برای شما یک راه آسان و سریع برای استفاده از آدرس های جستجوی کتابخانه های جاوا اسکریپت در سایت فراهم می کند.

Granim

با استفاده از این کتابخانه ی js می توانید انیمیشن های شناور و بسیار تعاملی تولید نمایید.

Lightgallery.js

گالری لایت باکس جاوا اسکریپت با تمامی امکانات. بدون هیچ گونه وابستگی.

Bideo

آیا می خواهید در پس زمینه قالب و بدنه ی اصلی یک ویدئو پخش شود؟ این افزونه به شما کمک خواهد کرد که بتوانید این کار را انجام دهید.

Grade.js

این کتابخانه ی جاوا اسکریپت دو رنگ قالب تصاویر عرضه شده را به شما ارائه می نماید.

ScrollTrigger

این افزونه بر اساس موقعیت اسکرول، کلاس های المان های HTML را راه اندازی می نماید. این افزونه از requestAnimationFrame استفاده می کند و به اسکرول کردن کاربر وابسته نیست. به این ترتیب کاربر یا مرورگر بصورت طبیعی از اسکرول استفاده می نماید. انیمیشن ها زمانی اجزا می شوند که مرورگر برای نمایش آنها آماده باشد.

Bricklayer

کتابخانه ای سبک و مستقل برای طرح بندی آبشاری شبکه های شطرنجی.

Strman

یکی از کتابخانه های جاوا اسکریپت است که بوسیله ی آن می توان به دستکاری رشته ها پرداخت.

Vidage

این افزونه بصورت اتوماتیک تصاویر پس زمینه ی فول اسکرین را برای شما مدیریت می نماید. بوسیله ی این افزونه ی توان با لمس صفحه ویدئوها را مخفی کرده و یا آنها را متوقف کرد و بجای هر تصویر دلخواهی را به نمایش درآورد.

Choreographer

این یک کتابخانه ی ساده است که هدف آن مراقبت از انیمیشن های CSS پیچیده می باشد.

Shave

این افزونه، یکی از کتابخانه های کاملا مستقل جاوا اسکریپت است که متن های چند خطی را از لحاظ اندازه اصلاح می نماید تا بتوان آنها را در المان های html گنجاند. در صورتی که متن در html بطور کامل قرار نگیرد، بخشی از آن در یک المان مخفی ذخیره می گردد و کاربر می تواند آن را در ادامه ی متن مشاهده نماید. به این صورت متن اصلی کاملا دست نخورده باقی خواهد ماند فقط برای نمایش به چند بخش تقسیم خواهد شد.

Timedropper

این یک زمان سنج jQuery UI است. این افزونه زمان فیلدهای ورودی را در یک فرم استاندارد مدیریت می نماید.

Superplaceholder.js

این افزونه، یک کتابخانه برای به کارگیری placeholder های ورودی شماست. این کتابخانه با استفاده از دستورالعمل های مختلف بر روی یک placeholder این کار را انجام می دهد.

Multiple.js

این افزونه با استفاده از CSS چندین المان مربوط به سلامت بدن را مورد آزمایش قرار می دهد و نتایج را به شما ارائه می نماید.

SuperEmbed.js

این افزونه ویدئوهای YouTube، Vimeo، VideoPress، DailyMotion و تمامی ویدئوهای جاسازی شده ی دیگر را در صفحه شناسایی می کند و آنها را به ویدئوهای ریسپانسیو تبدیل می نماید.

iziModal

این افزونه، یکی از زیباترین، انعطاف پذیر ترین و کم حجم ترین افزونه های jQuery می باشد.

Progressively

یک افزونه ی جاوا اسکریپت است که به تدریج تصاویر را بارگذاری می نماید. این افزونه به طور کامل در جاوا اسکریپت نوشته شده است و به کتابخانه های دیگر مانند jQuery نیاز ندارد.

Baffle

یک کتابخانه ی کوچک جاوا اسکریپت است که از آن برای آشکار سازی و رمز گشایی متن های موجود در المان های DOM استفاده می گردد.

Animocons

این افزونه آیکون ها را با استفاده از المان های گرافیکی حرکتی در کتابخانه ی mo.js بصورت انیمیشن گونه به نمایش می گذارد.

Slidea

این افزونه با در نظر گرفتن فاکتورهای سادگی، کارآیی مناسب و داشتن نوآوری توسعه داده شده است. این افزونه یک راه حل بسیار قوی برای اسلایدر های موجود در طراحی وب سایت شما فراهم می کند. این افزونه با استفاده از jQuery، GSAP و Animus ساخته شده است و با استفاده از این افزونه، طراحی حرکت اسلایدر های شما بسیار منحصر به فرد خواهد بود.