طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

مفاهیم ساخت لینک و دریافت لینک

مفاهیم ساخت لینک و دریافت لینک

در مقالات گذشته در مورد فواید لینک بیلدینگ صحبت کردیم و گفتیم که این مورد چگونه به سئو سایت شما کمک خواهد کرد و رتبه شمارا افزایش خواهد داد. در این مقاله باهم با مفهوم جدیدی آشنا می‌شویم که یکی دیگر از موارد کمک‌کننده به سئو است. همان‌طور که از عنوان مطلب پیداست، در این مقاله می‌خواهیم در مورد دریافت لینک (Link Earning) صحبت خواهیم کرد.برای به دست آوردن یک بک لینک باکیفیت، باید از کاربر روی لینک بیلدینگ دست بکشید و کاری کنید که سایتتان لینک بخورد؛ یعنی از یک سایتی به‌جز سایت خودتان، به سایت شما لینک زده شود؛ اما این هدف چگونه محقق می‌شود؟
درواقع دریافت لینک (Link Earning) الزاماتی دارد که باید حتما موردتوجه قرار گیرند. اعتمادسازی، ایجاد محتوای قوی و ارتقاء این محتویات مواردی هستند که باید به آن‌ها توجه ویژه نمایید.بعضی از سئو کاران، لینک بیلدینگ را نفی می‌کنند و تا جایی که می‌توانند از آن می‌پرهیزند. همچنین بازاریابان محتوا معتقدند که تغییرات به وجود آمده در سئو ، ممکن است استراتژی‌های قبلی سئو را از بین ببرد و کاری که امروز برای سئو انجام می‌دهید، در چند روز آینده سبب پنالتی شدن شما شود.

مفاهیم ساخت لینک و دریافت لینک | سایت سازان | طراحی سایت حرفه ای

چرا به دنبال دریافت لینک (Link Earning) هستید؟

این سوالی است که معمولا از اغلب مشتریانمان از ما می‌پرسند. سوال دیگری که اکثرا از ما می‌پرسند این است که ارزش لینک‌ها در چیست؟
پس اگر تازه‌کار هستید و این سوالات نیز در ذهن شماست، پاسخ خود را در این مقاله خواهید یافت.

افزایش ترافیک

اولین و مهم‌ترین دلیل استفاده از لینک‌ها، افزایش ترافیک سایت است. با استفاده از لینک‌هاست که می‌توانید بازدیدکنندگان را به صفحات دیگری از سایت هدایت کنید. همچنین وقتی سایتتان به‌قدری قوی شد و محتویات قوی در آن قراردادید، در سایت‌های دیگر به طراحی سایت شما لینک زده می‌شود و از این طریق بازدیدکننده بیشتری به سایت شما سر میزند.

شناساندن برندتان

وقتی‌که بازدید سایت بالا برود افراد بیشتری شمارا می‌بینند. وقتی در صفحه اول گوگل قرار بگیرید یعنی مشهور شده‌اید؛ و نتیجه افزایش فروشتان می‌شود و درنهایت سود بیشتری روانه جیبتان می‌شود. هر چه در مکان‌های شلوغ (سایت‌های پربازدید) دیده شوید، افراد بیشتری شمارا می‌بینند و مخاطبان مناسب خود را خواهید یافت.

توجه موتورهای جستجو به لینک‌ها

لینک‌ها به سایت قدرت و اعتبار می‌بخشند و از این طریق برندتان را ارزش می‌بخشند. حتما می‌پرسید چگونه لینک‌ها باعث پیشرفتمان می‌شوند؟ در مقالات قبلی در مورد نحوه ایندکس شدن اطلاعات ارزشمندی را برایتان قراردادیم و گفتیم که خزنده‌ها، صفحات سایت را ایندکس می‌کنند. حال اگر از یک سایتی به‌غیراز سایت خودتان، به سایت شما لینک زده شود، خزنده‌هایی که سایت مبدا را ایندکس می‌کنند وقتی به لینک مربوط به سایت شما می‌رسند، وارد سایت شما می‌شوند. حال اگر شما به‌قدری قوی باشید که از سایت‌های دیگر لینک بخورید، خیلی بیشتر توسط خزنده‌های گوگل ایندکس می‌شوید و سایت شما در دسته سایت‌های قوی و معتبر قرار می‌گیرد. درنتیجه موتورهای جستجو که همیشه به دنبال سایت‌های معتبر هستند، شما را در صفحه اول نتایج جستجو نمایش خواهند داد و بدیهی است که این کار باعث بیشتر دیده شدن و در نهایت شهرت و اعتبار بیشتر است.
پس لینکها بسیار مهم می‌باشند. البته نه هر لینکی. لینک‌هایی ارزشمندند که به یک مطلب پربازدید زده می‌شوند. همچنین لینک‌های موجود در یک سایت قوی، ارزش بسزایی دارند. اهمیت لینک‌ها از این جنبه غیرقابل‌انکار است. پس اعتقاد بعضی سئو کاران که میگویند لینک‌ها اهمیت ندارند کاملا اشتباه است. البته ارزش یک مطلب باکیفیت به‌مراتب از لینک‌ها بیشتر است. در مورد این نکات در مطالب قبلی صحبت شده است و با گشت‌وگذار در سایت ما، مطالب کاربرید و مفیدی در این مورد را خواهید یافت.
با توجه به مطالب گفته‌شده، باید مطالب خیلی قوی در طراحی سایت خود منتشر کنید و با این کار تخصص و اعتبار خود را به بقیه بفهمانید. از این طریق صاحبان سایت‌های دیگر، در متن صفحات طراحی وب سایت خود به سایت شما لینک می‌زنند. مهم‌ترین عامل موفقیت در Link Earning، مطالب قوی است که منتشر می‌کنید.

مفاهیم ساخت لینک و دریافت لینک | سایت سازان | طراحی سایت حرفه ای

محتوای قوی، استراتژی برای هر چیزی

راه‌های مختلفی برای افزایش ترافیک سایت وجود دارد؛ مثلا برای این کار می‌توانید از ارسال ای ایمیل به مشتریان، قرار دادن بنر تبلیغات و… استفاده کنید؛ که این لیست می‌تواند ادامه داشته باشد؛ اما آدم‌های موفق همیشه بهترین راه را انتخاب می‌کنند. در این زمینه از کسب‌وکار نیز بهترین راهی که باید برگزینید و نسبت به بقیه متفاوت باشید این است که همیشه محتوای منحصربه‌فرد ایجاد کنید. این بهترین استراتژی است که می‌توانید انتخاب کنید. یک گروه را به کار بگیرید و اطلاعاتی در اختیار آن‌ها قرار دهید تا توسط آن، محتویات فوق‌العاده تهیه کنند.

چگونه برای دریافت لینک (Link Earning) یک نقشه تهیه کنیم؟

اولین کاری که باید انجام دهید، تهیه یک نقشه است که بر اساس آن بتوانید محتویات خود را برای دریافت لینک (Link Earning) تهیه کنید؛ اما از کجا باید آغاز کرد؟
نقطه شروع تحقیق در مورد رقبا و انتظارات مخاطبان است. جستجو کنید و ببینید که رقبایتان چگونه محتویاتی تولید می‌کنند و همچنین ببینید که جامعه هدفتان چه انتظاراتی از برند شما دارند؟
شاهرگ حیاتی برای به دست آوردن لینک از سایت‌های دیگر توسعه یک گروه برای تحقیق در مورد جامعه هدف، داشتن یک استراتژی برای تولید محتوا و انجام تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی برای ترقی و پیشرفت، می‌باشد.
چهار مرحله زیر را به ترتیب انجام دهید:

تحقیقات گسترده

برای موفقیت در هر کاری باید ابتدا به ساکن در مورد آن تحقیق کنید. در این زمینه همان‌طور که در بالا نیز اشاره شد، باید در مورد مخاطبان و در مورد رقبا تحقیق کنید. از این طریق می‌توانید اطلاعات جهت‌داری را به دست آورید و سپس اقداماتی را انجام دهید که موفقیت را به همراه خواهد داشت.
بهترین راهی که برای تحقیق در مورد رقبا وجود دارد این است که کلمات کلیدی مرتبط با محصول خود را در گوگل جستجو کنید. در صفحه نتایج 10 لینک صفحه اول را که قوی‌ترین رقبای شما هستند را ذخیره کنید.
حال URL هایی را که ذخیره کرده‌اید در ابزار لینک بیلدینگ (link building tools) مانند MOZ قرار دهید و اطلاعات آن را استخراج‌کنید. به‌عنوان‌مثال، در MOZ می‌توانید صفحاتی را که بیشتر لینک خورده‌اند را استخراج‌کنید. 10 صفحه اول را برای هر URL رقیب در نظر بگیرید.
اقدام بعدی که باید انجام دهید این است که URL های رقبایتان را در Buzzsumo تحلیل کنید. از طریق این ابزار می‌توانید سایت‌هایی را که در آن‌ها به آن مطالب مهم (10 مطلبی که برای هر سایت در مرحله قبل به دست آوردید) لینک زده‌شده است پیدا کنید و شما نیز در آینده برای پیشرفت در کارتان به آن سایت‌ها مراجعه کرده و در آن‌ها به طراحی وبسایت خود لینک بزنید.
وقتی‌که همه اطلاعات را به دست آوردید، آنگاه باید شخصیت خود را شکل دهید. از طریق اطلاعات به‌دست‌آمده از Buzzsumo، شبکه‌های اجتماعی و Google Analytics آمار و ارقام برای تحلیل جامعه هدفتان، اهداف آن‌ها و جلب‌توجه بیشتر، ارزش‌ها و خلاصه تمام اطلاعاتی را که یک جامع‌نگری را به شما می‌دهد، به دست آورید.

مفاهیم ساخت لینک و دریافت لینک | سایت سازان | طراحی سایت حرفه ای

تولید محتوای موثر

اکنون به مرحله تولید محتوا رسیده‌اید. از طریق Mindmeister می‌توانید یک نقشه تهیه کنید که طبق آن پیامتان را از طریق محتوا به مخاطبتان برسانید. با استفاده از این ابزار می‌توانید پیامی که می‌خواهید منتقل کنید را به‌وضوح شناسایی کنید. قطعا ایده‌های زیادی برای تهیه محتوا به ذهن شما خطور خواهد کرد. در این مرحله نیاز به کلمات کلیدی دارید که باید از قبل آن را تهیه کنید. حال هر ایده را با کلمه کلیدی مربوط به خود مطابقت دهید تا ساختار متن حفظ شود؛ یعنی کلمه کلیدی و محتوا به هم ربط داشته باشند. در مورد تهیه مطلب منحصربه‌فرد نیز در سایت سازان مطالب و نکات زیادی نگاشته شده است.

ارتقاء

بعد از انجام مراحل بالا و تولید محتوا، اکنون باید کارهایی که باعث قدرت بخشیدن به سایت و ارتقاء آن می‌شود را انجام دهید. در این مرحله باید به تگ‌های کلیدی سایت شامل تگ‌های متا و عنوان، تگ‌های alt، تگ‌های هدینگ و … مراجعه کنید و آن‌ها را موردبررسی و بازبینی قرار دهید.
بعد از انجام این بازبینی حالا باید محتوای خود را بر روی سایت و صفحات اجتماعی منتشر کنید. همچنین اگر از سایت‌های تبلیغاتی که هزینه‌ای را برای تبلیغات می‌گیرند، استفاده می‌کنید، لینک مطالب را برای آن‌ها بفرستید تا تبلیغات را برای انجام دهند.
بعدازاین مرحله باید برای مخاطبانتان ایمیلی حاوی لینک مربوط به مطالبتان را ارسال کنید. این مخاطبان ممکن است عموم جامعه هدف شما باشند و یا اینکه افراد خاصی باشند که می‌توانند شمارا به دیگران معرفی کنند. درهرصورت باید فهرستی از اشخاصی را که می‌خواهید مطالبتان را مطالعه کنند داشته باشید و با انتشار هر مطلب، آن‌ها را به مطالعه و کلیک بر روی لینکتان دعوت کنید.

ارزیابی

در مرحله بعد باید به ارزیابی فعالیت‌های خود بپردازید. برای ارزیابی باید معیارهایی را برای خود تعیین کنید و بر اساس لیست این معیارها، ارزیابی را انجام دهید. برای این کار می‌توانید پرسش‌های نمونه زیر را در نظر بگیرید و به آن‌ها پاسخ دهید. البته می‌توانید که پرسش‌های خود را به این لیست اضافه کنید:

  • معیارهای بازدید: یک محتوا چند بار بازدید شده، چند بار دانلود شده؟
  • معیار اشتراک‌گذاری: این مطلب چقدر جذاب بوده است و چند بار به اشتراک گذاشته‌شده است؟
  • معیارهای نمایش مطلب: این مطلب هرچند وقت یک‌بار در اینترنت سرچ می‌شود و در صفحه اول نمایش داده می‌شود؟
  • معیارهای فروش: آیا واقعا با استفاده از این مطلب، فروشی داشته‌اید؟

این ارزیابی را باید ماهانه انجام دهید و در صورت نارضایتی، ایراد کارتان را پیدا کنید. تولید محتوای قوی فقط یکی از کارهای اساسی است که باید انجام دهید؛ اما اگر نتوانید لینک به دست بیاورید، تمام‌وقت خود را تلف‌کرده‌اید. در ادامه همین مقاله، فن‌هایی برای دریافت لینک (Link Earning) را با هم بررسی خواهیم نمود.

5 ایده برای دریافت لینک (Link Earning)

تا اینجا به اهمیت دریافت لینک (Link Earning) پی بردید. توجه داشته باشید که دریافت لینک (Link Earning) کاری نیست که یک‌شبه بتوان آن را انجام داد. دوباره تاکید می‌کنیم که به مخاطبان خود باید محتوای عالی تحویل دهید. همیشه باید این نکته را در ذهن داشته باشید که برای پیشرفت کردن، تبدیل به یک برند بزرگ و تبدیل‌شدن به بخشی از یک جامعه بزرگ، نیازمند زمان است. در ادامه 5 ایده را خواهید آموخت و با به‌کارگیری آن قطعا پاسخ مطلوب را خواهید یافت.

داده ها قوی، مطالب طولانی

طبق مطالعات انجام شده محتویاتی که در 10 لینک اول در صفحه نتایج نمایش داده میشوند، حدود 2000 لغت در هر متن دارند. ما نمیگوییم که حتما باید مطالبتان بیشتر از 2000 لغت داشته باشد؛ اما به شما توصیه می‌کنیم که هر بخش از مطالبی را که منتشر می‌کنید باید پاسخگوی قسمتی از نیاز کاربران باشد و مطابق انتظارات آن‌ها باشد.
داده‌های قوی چه داده‌هایی هستند؟ اطلاعاتی را که در یک متن به مردم می‌دهید باید خیلی کامل و واضح نوشته‌شده باشند و در هر متن از آمار و ارقام واقعی استفاده کنید تا برای مخاطبان قابل‌لمس باشد. همچنین می‌توانید از طراحی سایت‌ های دیگر نقل‌ قول کنید. البته نه هر سایتی. از سایت‌های قوی و با رتبه بالا نقل‌قول کنید. همچنین داده‌هایی که در اختیار مخاطب قرار می‌دهید باید با کلمات کلیدی مرتبط باشند. اگر محتوایتان این ویژگی‌ها را داشته باشد، در دسته‌های داده‌های قوی قرار خواهد گرفت.

راهنمایی کردن مخاطب

چگونگی انجام کاری، کتاب‌های الکترونیکی، راهنمایی کردن مردم در مورد موضوعات خاص، ارائه یک سری از اطلاعاتی که مخاطب به دنبال آن بوده که با یادگیری آن خیلی خوشحال می‌شود. با در نظر گرفتن این نکات خواهید توانست که مطلب باکیفیت و جذاب تولید کنید. وقتی‌که یک آموزشی را که موردنیاز مردم باشد را در سایت قرار دهید، مخاطب را به سمت خود جذب می‌کنید و درنهایت خواهید دید که اعتماد و اعتبار به دست خواهید آورد.

 

مفاهیم ساخت لینک و دریافت لینک | سایت سازان | طراحی سایت حرفه ای

تصاویر جذاب

بررسی‌ها نشان می‌دهد که محتواهایی که شامل عکس هستند، 94 درصد بیشتر از محتواهایی که عکس ندارند، بازدیدکننده دارند. وقتی‌که تصویری جذاب راجع به عنوانی که دارید در مورد آن مطلب می‌نویسید، در متن محتوا قرار دهید، طراحی سایتتان در ذهن مخاطب باقی می‌ماند و کاربر می‌تواند ارتباط بیشتر و پایدارتری با محتوا و درنهایت سایتتان برقرار کند. علاوه برعکس، اگر از ویدئوهای مرتبط استفاده کنید خیلی به دریافت لینک (Link Earning) کمک خواهید کرد.

ساختن مجموعه‌ای کوچک از افراد

با رعایت نکات بالا شما خواهید توانست که با جذب مخاطبان، جامعه‌ای کوچک تشکیل دهید و در ادامه اعتماد، اعتبار و رضایت را بدست خواهید آورد. افرادی که در پیرامون شما هستند و اکنون عضوی از جامعه شما هستند خیلی چیزها را نشان می‌دهند. ازجمله: برند، مشتری‌های ایده آل و در کل، سیستم در حال پیشرفت شما. وقتی که طرفداران زیادی را پیدا کردید، این طرفداران خود نقش بازاریابان رایگانی را برای شما بازی خواهند کرد. این بازاریابان می‌توانند بدون پرداخت هزینه اضافی، افراد پیرامون خود را برای استفاده از برند و یا خدمات شما متقاعد کنند؛ و در نقاطی که شما حضور فیزیکی ندارید، صدای شمارا به افراد دیگر برسانند و درنهایت مشتری بیشتری به سمت شما خواهد آمد.

ابزار

ایجاد ابزار و پرسشنامه‌ها برند شمارا گسترش خواهند داد. از طریق پرسشنامه‌ها می‌توانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و نیازهای آن‌ها را شناسایی کرده و در مورد این نیازها با آن‌ها سخن بگویید و رضایت آن‌ها را جلب کنید. با ایجاد محتویاتی بر این اساس، کاربر با مطلب شما منفعلانه ارتباط برقرار می‌کند؛ و این موضوع برای برندتان و برای مخاطبان مفید می‌باشد؛ اما برای موفقیت در این زمینه باید خیلی کامل مخاطب و نیازهایش را بشناسید.

چرا دریافت لینک (Link Earning) موضوع مهمی است؟

در انتهای مقاله باید بگوییم که دریافت لینک (Link Earning) مسئله ایست که کامل حل‌نشده است. تجربه به ما نشان می‌دهد که این روش، روشی قانونی و بهترین راه برای بدست آوردن قدرت می‌باشد. به خاطر داشته باشید که برای بدست آوردن لینک باید صبر کنید و این کاری است بس زمان‌بر؛ اما در آینده، پیشرفت خود را خواهید دید و به اهمیت موضوع پی خواهید برد.

 

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید