طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

موفقیت سایت = سئو و UX

موفقیت سایت = سئو و UX

موفقیت سایت = سئو و UX ! امروزه بهترین اقدامات و تلاش ها برای سئو و بهینه سازی ، راضی کردن کاربران و ایجاد تجربه ی کاربری مطلوب برای آن ها می باشد. در گذشته سئو و بهینه سازی وب سایت کار بسیار ساده ای بود. کافی بود که شما یک صفحه را از کلمات کلیدی پر کنید و مدت کوتاهی صبر کنید تا به رتبه یک گوگل برسید!

موفقیت سایت = سئو و UX

اما امروزه فاکتورهای زیادی برای گوگل و سایر موتورهای جستجو وجود دارند تا یک صفحه و یا یک سایت را به یک رتبه ی مناسب برسانند. امروزه تجربه ی کاربری تاثیر مستقیم و ویژه ای در سئو خواهد داشت! ساده بودن کاربری سایت، بالا بودن سرعت سایت، کیفیت مطالب و محتوای سایت و … بر رضایت کاربران از سایتتان موثر خواهند بود.

سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو را هدف قرار میدهد، و طراحی UX بهبود تجربه ی کاربری و رضایت بازدیدکنندگان را بالا می برد و این دو عامل شما و وب سایتتان را به موفقیت خواهند رساند.

در ادامه به بررسی المان ها و فاکتورهایی که هم سئو و هم UX (تجربه‌ی کاربری) را تحت تاثیر قرار می دهند می پردازیم.

عنوان ها

عنوان ها یا همان هدینگ ها تاثیر زیادی در بهینه سازی سایت دارند. استفاده ی درست و به جا از عناوین مناسب هم کاربران و هم موتورهای جستجو را در درک و فهمیدن موضوع مطالب کمک می کند. هدینگ ها (از h1 تا h6) باید مشخص کنند که متن و هربخش از آن درباره ی چه موضوعیست و شامل چه اطلاعاتی می شود.

از h1 یک بار در نوشته استفاده کنید. سعی کنید در ابتدا و یا اوایل نوشته از آن استفاده کنید. در ادامه از سایر هدینگ ها (h2 تا h6) برای مشخص کردن بخش های مختلف مطلب استفاده کنید.

ساده بودن کارایی و ساختار سایت

شاید عجیب و مسخره باشد که همچنان بخواهیم بر طراحی ساده و کارایی ساده تاکید کنیم اما باور کنید که لازم است! هنوز تعداد زیادی از سایت ها هستند که این نکته را رعایت نمی کنند! کارایی و دسترسی آسان هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران مهم و تاثیرگذار است. مهم نیست که کاربر یا کاوشگرهای موتورهای جستجو به کدام صفحه ی سایت شما وارد می شوند، شما باید برای آن ها دسترسی آسان و قابل درکی را ایجاد کنید. استفاده از منو ها و لینک های درست می تواند بهترین ایده برای این کار باشد تا وقتی کاربر وارد سایت شما می شود برای رفتن به صفحه ی اصلی یا بخش های دیگر سایتتان دچار مشکل و چالش نشود! در زیر نمونه ای از یک طراحی سایت برای دسترسی آسان کاربر را می بینید.

موفقیت سایت = سئو و UX
موفقیت سایت = سئو و UX
موفقیت سایت = سئو و UX

این طراحی برای دسترسی کاربر خوب است اما نقطه ضعف بزرگی دارد! با باز شدن منو، صفحه پوشانده می شود و این اصلا خوب نیست. مخصوصا برای کاربرانی که با موبایل به سایت شما می آیند ممکن است تجربه ی ناخوشایندی باشد!

همچنین گوگل در صورتی که قسمت های مختلف سایت شما را بشناسد در صورتی که برای کاربران مفید باشد ممکن است لینک هر بخش را جداگانه نشان دهد. اینجاست که یکی دیگر از اهمیت های کاربری و دسترسی ساده مشخص می شود. نمایش لینک بخش های مختلف سایت شما علاوه بر بالا بردن شانس شما برای کلیک شدن، فضای کمتری را برای رقیبان باقی می گذارد و این هم به نفع شماست.

موفقیت سایت = سئو و UX

نظرات و احساس کاربران

مطمئن باشید که نظر و احساس کاربر روز به روز اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. آیا شما در Google My Business پست می گذارید و کاربران روی آن کلیک می کنند؟ آیا کاربرانی که با موبایل وارد سایتتان شده اند روی دکمه ی “برقرای تماس” کلیک می کنند؟ آیا کاربران به شما امتیاز 5ستاره می دهند؟؟ این ها همه مواردیست که بر رتبه ی شما تاثیر گذار خواهد بود.

همچنین گوگل رضایت کاربران را از راه های دیگری مانند مدت زمان ماندن کاربر در صفحه، حرکت و اسکرول کاربر در صفحه و … بررسی می کند.

سرعت سایت

سرعت بارگذاری سایت مدت هاست که به یکی از فاکتورهای بهینه سازی سایت ها تبدیل شده است. البته که سرعت بارگذاری برروی موبایل هم مهم است و به دلیل این که سازگاری سایت ها با موبایل یک فاکتور جداگانه است، سرعت بارگذاری در موبایل می تواند از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. برای بررسی سرعت بارگذاری سایتتان می توانید از ابزار PageSpeed Insights tool گوگل استفاده کنید.

این مسئله بسیار مهم و البته همچنان تا حدی ناشناخته است. راه ها و ترفندهای بسیاری برای بالا بردن سرعت سایت وجود دارد که شاید هنوز خیلی از آن ها کشف نشده باشند! به شکل عجیبی ارگان ها و شرکت های بزرگ هم در سایتشان با مشکلات سرعت بارگذاری مواجه هستند که در زیر نمونه ای مربوط به شرکت تجاری Harvard Business را می بینید.

موفقیت سایت = سئو و UX

سازگاری با موبایل

همانطور که در بخش قبل گفتیم، در سازگاری سایت شما با موبایل سرعت بارگذاری بسیار مهم است و احتمالا اولین چیزیست که در این زمینه به ذهن یک وبمستر می رسد! اما این همه ی چیزی که برای سازگاری سایت با موبایل لازم است، نیست! ظاهر و طراحی سایت، دسترسی، کارایی، نمایش متن و تصاویر و … از جمله مواردی هستند که باید در طراحی نسخه ی هماهنگ با موبایل رعایت شوند.

دسترسی آسان از جمله موارد مهمیست که هم برای کاربران و هم برای گوگل بسیار مهم است! کاربران باید به سادگی به آنچه که می خواهند برسند و بخش های مختلف سایت شما باید در دسترس کاربران باشد. در زیر نمونه ی نا مناسبی از طراحی سایت برای موبایل را می بینید! بخش زیاد و بزرگی به لوگوهای بی خاصیت و همچنین فضای زیادی به آیکون های شبکه های اجتماعی اختصاص داده شده است. ابزار منو هم با عنوان مناسبی مشخص نشده است و همچنین فاصله ی عنوان تا کلید مربوط به آن زیاد است و هرکدام در یک طرف صفحه هستند!

موفقیت سایت = سئو و UX

سئو و UX یک ترکیب موفقیت آمیز!

همانطور که دیدید سئو و UX در کنار هم می توانند تجربه ی کاربری خوب همراه با بهینه سازی مناسب برای موتورهای جستجو را به ارمغان بیاورند و وبسایت ما را پله پله بالاتر ببرند. از نکات گفته شده در این مطلب استفاده کنید تا جایگاه بهتری در موتورهای جستجو کسب کنید.

کاربران گرامی در اینجا این مطلب با عنوان موفقیت سایت = سئو و UX به پایان رسید و ما امیدواریم مثل همیشه از سایت سازان راضی بوده باشید. لطفا ما را با نظرهایتان همراهی کنید تا با کیفیت بیشتری در خدمت شما باشیم.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید