طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

نحوه جلوگیری از پنالتی شدن سایت ناشی از لینک های خارجی

نحوه جلوگیری از پنالتی شدن سایت ناشی از لینک های خارجی

نحوه جلوگیری از پنالتی شدن سایت

همه ما با مقوله جریمه شدن برای لینک‌های برگشتی یا لینک‌های داخلی اسپم آشنایی کافی داریم، اما در این مقاله یک مساله جدید درباره جریمه شدن به خاطر لینک‌ها را برای شما مطرح خواهیم نمود، جریمه شدن برای لینک‌های خارجی! آیا تابه‌حال به این نکته توجه کرده بودید که لینک‌های خارجی نیز مانند لینک‌های داخلی نیاز به بررسی و کنترل دارند؟مساله جریمه شدن برای لینک های دریافتی بی‌کیفیت، مساله ای است که همه ما کم‌وبیش با آن آشنا هستیم و می‌دانیم اگر در صفحات اسپم و بی‌کیفیت به وب سایت شما ارجاع داده شود، برای شما جریمه‌هایی را در پی خواهد داشت.

اما آیا شما تاکنون متوجه این مساله شده بودید که لینک دهی‌های شما به دیگر وب سایت ها نیز می تواند برای شما جریمه‌ای در برداشته باشد؟بله درست است.در کمال ناباوری باید به شما بگویم که این مساله حقیقت دارد و به نام “unnatural outbound links penalty” یا “جریمه لینک های خارجی غیرطبیعی” نامیده شده است.این نوع از جریمه نیز مانند جریمه لینک های داخلی بی‌کیفیت می‌تواند به کل وب سایت شما و یا تنها یک یا چند صفحه از وب سایت شما اعمال شود.

دلايل جريمه شدن سايت چیست ؟

در بررسی‌های انجام‌شده برای حسابرسی یکی از وب سایت های مراجعه‌کننده به ما، متوجه شدیم که در یک بخش از این وب سایت لینک دهی‌های اسپمی بسیاری انجام‌گرفته است. مدیر این وب سایت به دلیل ناآگاهی از این مساله به یک وبلاگ نویس غیر حرفه‌ای اجازه ایجاد یک پست مهمان در این وب سایت را داده بود، در این پست مهمان وبلاگ نویس نام‌برده لینک های متعددی به وب سایت خود داده بود. تعداد انکر تکست ها و لینک های داده‌شده به وب سایت دیگر در این پست مهمان بسیار زیاد بود.ما به صاحب این وب سایت پیشنهاد کردیم که این پست را حذف کند.

اما ایشان پیشنهاد ما را نپذیرفت زیرا باور داشته که لینک های خارجی تاثیری در رتبه‌بندی وب سایت ایشان نخواهد داشت.مدتی پس‌ازاین مساله به روز رسانی های جدید گوگل بانام الگوریتم پنگوئن 4 فعال‌سازی شد و اندکی پس‌ازاین بروز رسانی وب سایت مشتری نام‌برده توسط گوگل جریمه گردید. در زیر یک اسکرین شات از صفحه کنسول جستجوی گوگل این وب‌سایت که در آن پیرامون مساله جریمه شدن وب سایت برای لینک های خارجی مطرح‌شده است را مشاهده می‌نمایید:

outbound-link-sitesazan1

ترجمه مطالب نوشته‌شده در تصویر:

لینک دهی خارجی غیر طبیعی در وب سایت شما موجب تخطی از قوانین تعیین شده توسط گوگل برای لینک دهی‌های خارجی گردیده است.
به: صاحب وب سایت ……………….https://www.
گوگل متوجه شده است که الگوی لینک دهی وب سایت شما به یک وب سایت دیگر غیر طبیعی و یا غیر مرتبط بوده است. این الگو برای بهبود رتبه این وب سایت در نتایج جستجوهای گوگل به صورت ساختگی، به کار گرفته‌شده است. این کار ممکن است موجب شود هنگامی که کاربران مطلبی را جستجو می‌کنند نتایج غیر مرتبطی برای آنها در صفحه نتایج نمایش داده شود. این کار تخطی از قوانین مصوبه گوگل می‌باشد.این کار شما موجب سلب اطمینان گوگل از لینک های خارجی وب سایت شما شده است و برای شما و همچنین وبلاگ مقصد (وبلاگی که به آن لینک داده‌شده است) یک جریمه لحاظ گردیده است.

برای آنکه این مشکل را برطرف کنید باید شیوه لینک دهی خود را تصحیح کرده و لینک های خارجی غیر طبیعی را از وب سایت خود حذف نمایید. پس از انجام این عملیات یک تقاضای تجدید نظر ارسال کنید تا ما مجددا بررسی کنیم که آیا استراتژی های بکار گرفته‌شده توسط شما با قوانین گوگل سازگاری دارد یا خیر. در صورت سازگاری جریمه وب سایت شما برطرف خواهد شد.

برای حل مشکل ایجادشده طبق دستورالعمل آورده شده در زیر عمل کنید:

1) لینک های غیرطبیعی در وب سایت خود را شناسایی نمایید
لینک های خارجی وب سایت خود که به صورت معامله‌ای و در ازای دریافت لینک و یا خدمات و … از سایر وب سایت ها هستند را شناسایی نمایید.
2) این لینک ها را حذف و یا کنید
قابلیت به گوگل اعلام می‌کند که شما نمی خواهید لینک های مشخص‌شده توسط کراولر گوگل کراول گردند.
3) یک تقاضای تجدید نظر (reconsideration request) ارسال نمایید.
در تقاضای تجدید نظر توضیحات، جزییاتی و مستنداتی که به ما کمک می‌کند اطمینان حاصل کنیم که مساله ذکرشده برطرف شده است را پیوست کنید.

چگونه مانع جریمه شدن وب سایت خود برای لینک های خارجی شویم؟

در ادامه نکاتی آورده شده است که با رعایت کردن آن‌ها در جریمه شدن برای لینک های خارجی مصون خواهید ماند:

  • به وب سایت ها و وبلاگ های بی‌کیفیت و اسپم به هیچ وجه لینک ندهید.
  • لینک های موجود در محتواهایی که کاربران در وب سایت شما ایجاد کرده اند را Nofollow کنید.
  • اگر می‌خواهید به دیگران اجازه دهید که در وب سایت شما گست پست ایجاد نمایند، اجازه هیچ گونه لینک دهی درون آن را به آن‌ها ندهید و یا اگر می‌خواهید اجازه لینک دهی به آن‌ها بدهید پیش از منتشر کردن آن مطلب خودتان تعداد و نوع لینک ها را به صورت دستی کنترل کنید و از معقول بودن تعداد لینک ها و انکر تکست ها و هم‌چنین از باکیفیت بودن و مرتبط بودن محتواهایی که به آن‌ها لینک داده‌شده است، اطمینان حاصل کنید.
  • هیچ گاه در ازای دریافت خدمات، تعویض لینک و یا پول به وب سایت های دیگر لینک ندهید.
  • به مدیران محتوای وب سایت خود بیاموزید که باید در لینک دهی‌های خود دقت کافی اعمال کنند و مطمئن شوند که به مطلب بی‌کیفیتی لینک دهی نمی‌نمایند.

در صورت جریمه شدن برای لینک های خارجی، چکار کنیم؟

اگر شما برای لینک های خارجی خود جریمه شدید، برای حل این مساله باید مراحل زیر را طی کنید:

  • در وب سایت خود لینک هایی را که به یک وب سایت دیگر ارجاع می‌دهند شناسایی نمایید. شما می توانید برای انجام این کار از ابزارهایی مثل Screaming Frog برای شناسایی لینک های خارجی استفاده نمایید.
  • این لینک ها را حسابرسی نمایید تا متوجه شوید که کدام‌یک از آن‌ها مطابق با دستورالعمل‌های گوگل هستند.
  • لینک های نامناسب و مشکل‌ساز را حذف نمایید و یا از تگ Nofollow در این لینک ها استفاده کنید تا این لینک ها در رتبه‌بندی وب سایت شما تاثیری نگذارند.

برای مثال:

<a href="signin.php" rel="nofollow">sign in</a>

  • در کنسول جستجوی گوگل یک تقاضای تجدید نظر ایجاد نمایید. تغییرات ایجادشده در وب سایت خود را در این تقاضا ذکر کنید و سعی کنید تا حد امکان تغییرات را با جزییات بیشتری ذکر کنید و آن‌ها را مستندسازی نمایید. علاوه بر آن شما باید تدابیری که برای جلوگیری از وقوع مجدد این مساله اندیشیده­اید را نیز در تقاضای خود ذکر نمایید.

 

[rating itemreviewed=”نحوه جلوگیری از پنالتی شدن سایت ناشی از لینک های خارجی” rating=”9.5″ reviewer=”سایت سازان” dtreviewed=”23/11/2016″ best=”10″ worst=”0″]گوگل پنالتی چیست ؟ انواع گوگل پنالتی و روش های خروج از پنالتی و نحوه جلوگیری از پنالتی شدن سایت ناشی از لینک های خارجی چکونه است و دلايل جريمه شدن سايت چیست[/rating]

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها (1)

مهتاب

راه حل برای ایجاد شدن لینکهای داخلی اسپم هم میشه بفرمائین

دیدگاه ‏خود را بنویسید