طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

نکاتی در مورد بازاریابی محتوا در سال 2017

نکاتی در مورد بازاریابی محتوا در سال 2017

بازاریابی محتوا

با توجه به عصر ظهور رسانه‌های اجتماعی و پیشرفت روز افزون تکنولوژی، بازاریابی محتوا یکی از به روز ترین تکنیک‌ها به شمار می‌آید. در سال‌های اخیر تبلیغات بازدهی مناسبی داشته‌اند اما با توجه به افزایش میزان تولید محتوا به‌خصوص در حوزه تبلیغات، بازاریاب‌ها به دنبال روش‌های نوینی برای ارائه تبلیغاتشان هستند.
با توجه به گسترش روز افزون برنامه‌های بلوکه کننده‌ی تبلیغات، می‌توان دریافت که نمایش تبلیغات در صفحات دیگر از محبوبیت گذشته برخوردار نیست و تمایل به تکنولوژی های دیگر در تبلیغات در مرورگرها نیز این واقعیت را به وضوح نشان می دهد. از آگوست 2015 تا کنون حدود 200 میلیون کاربر از برنامه های بلوکه کننده ی تبلیغات (ad blocker) در رایانه ها و ابزارهای ارتباطی خود استفاده کرده اند.
امروزه مشتریان بیشتر از برندهایی استفاده می نمایند که محتوای مفیدتر و محصولات بهتری را ارائه می نمایند و دیگر همچون گذشته درگیر جذابیت های بصری یک برند نمی شوند. به همین دلیل بسیاری از شرکت ها بر روی مقوله ی بازاریابی محتوا حساب ویژه ای باز کرده اند. کمپانی های مختلف به این نتیجه رسیده اند که استفاده از نرم افزارهای بازاریابی اتوماسیونی و مجموعه های روابط عمومی، در صورتی که موجب ترقیب و جذب مشتری نشوند، کارآیی چندانی برای کمپانی نخواهند داشت. ممکن است تولید محتوای با کیفیت بسیار مشکل باشد اما این کار در دراز مدت بسیار ارزشمند خواهد بود.
در مطالعه ای که توسط Neil Patel انجام گرفت مشخص شد که میزان ترافیک سایت هایی که از محتواهای ارزشمند در سایتشان بهره گرفته اند، 7 تا 8 برابر بیشتر از سایت هایی است که از این محتواها بهره نگرفته اند.این موضوع نشان می دهد که مشتریان بیشتر تمایل دارند که نسبت به خدمات و محصولات آگاهی کامل داشته باشند و این موضوع زمین بازی را برای بازاریاب ها اندکی تغییر داده است. هر چه مشتریان به اطلاعاتی که کمپانی ها به آنها ارائه می کنند بیشتر وابسته شوند، بازاریابی محتوا بیشتر می تواند در موفقیت تجارت کمپانی ها تاثیر گذار باشد.حال بهتر است بررسی کنیم که برای نزدیکتر کردن محتوا به علایق مشتریان و ترقیب آنها، نیاز است تا چه اقداماتی انجام دهیم؟

شخصی سازی (Personalization)

احتمالا به کافه رستوران هایی رفته باشید که برای ارائه غذا نام کوچک شما را می پرسند و هنگام آماده شدن سفارشتان با صدا زدن نامتان سفارش را به شما ارائه می کنند. می توان گفت که این کار چیزی شبیه به بازاریابی محتوا است زیرا این کار یک تلاش فعالانه برای شخصی سازی تجربه ی استفاده ی شما از آن کافه رستوران می باشد و مستقیما ارتباط با مشتری برقرار شده است.

تعداد دیگری از نمونه های شخصی سازی عبارتند از :

  • پست های وبلاگی، مصاحبه و یا نقل قول مشتریان
  • اینفوگرافیک ها و ویدئوهایی که مستقیما به یک مشتری خاص و یا گروهی خاص اشاره می کنند
  • ارائه پشت صحنه ای از نحوه ی کار یک شرکت یا کارکنان آن

این موارد به مشتریان حس ارزشمند بودن داده و به آنها نشان می دهد که شما تنها به دنبال این نیستید که آنها را به دید مصرف کننده نگاه کنید و آنها را تنها برای خرید محصولاتتان متقاعد نمایید.اطلاعات مفید، بر اساس نیاز های مشتریان و بر اساس بازخورد های آنها بدست می آید. 56% از بازاریابان بر این باورند که شخصی سازی محتوا باعث افزایش مشارکت مشتریان خواهد شد. شخصی سازی می تواند یک تجربه ی تازه را برای مشتریان فراهم نماید زیرا با این روش شما یک مسیر مستقیم برای ارتباط با مشتری ایجاد کرده اید که بسیار با ارزش تر خواهد بود. مقایسه این متد با محتواهای اتوماسیونی، نشان می دهد که تبلیغات تولید شده توسط انسان (در مقابل تبلیغات اتوماسیونی) نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت.

تبلیغات هدفمند

جلب توجه مشتریان همواره یکی از چالش های بازاریاب ها به شمار می آید. در سال های اخیر روش های تبلیغاتی پرداخت به ازای هر کلیک و تبلیغات درون صفحه ای به عنوان تبلیغات موثر مطرح بودند. اما با این حال افزایش قیمت ها باعث شده است که تلاش ها را از جذب هدف های منطقه ای به جذب اهداف جهانی تغییر دهد. در دراز مدت، مشاهده خواهیم کرد که تبلیغات هدفمند که موقعیت های جذب با کیفیت مشتریان را فراهم می نماید، رو به کاهش می رود. ظهور رسانه های اجتماعی باعث کاهش تاثیر گذاری بازارهای سنتی شده و تقاضاها را به سمت محتواهای با کیفیت سوق داده است. تغییر مسیر فعالیت های بازاریابی به سمت تولید محتوا در رسانه های اجتماعی و هدف های جهانی مطمئنا باعث خواهد شد که میزان فروش کمپانی ها بالاتر برود زیرا این رسانه ها مسیری را فراهم کرده اند که مشتریان بوسیله ی آنها می توانند مستقیما با کمپانی میزبان در ارتباط باشند.

تولید آوای اختصاصی برای کمپانی

با وجود مجموعه ای از محتواهای در دسترس، به نظر می رسد که محتواها نیاز به بازبینی های مجدد دارند. بازاریابی محتوا یک مقوله ی کاملا انسانی است که در تولید محتواهای آن کمتر از فرآیند های اتوماتیک استفاده می شود. بازاریابی محتوا کاملا به نحوه ی برند سازی کمپانی، مدیران کمپانی و شخصیت کمپانی بستگی داشته و متناسب با آنها شکل می گیرد. یکی از معضلاتی که در تجارت گریبان استراتژی های بازاریابی را گرفته، تولید محتواهای کم ارزش و خسته کننده است. اگر محتوا در سرگرم کردن مخاطب ضعیف عمل کند و هیچ نو آوری در آن موجود نباشد، می تواند منجر به کاهش اقبال مشتریان به استفاده از محصولات و خدمات ارائه شده گردد. اما برای رفع این مشکل می توانید به ظرفیت های وب توجه بیشتری داشته باشید. همواره با جستجو در وب می توانید ایده های خلاقانه را بیابید و افراد خلاق را یافته و از خلاقیت آنها استفاده نمایید.
سعی کنید که از محتواهایی بهره بگیرید که علاوه بر تازگی، برای مخاطب چشم نواز باشد. به عنوان مثال به BuzzFeed توجه کنید. این کمپانی محتواهایی را انتشار می دهد که هم برای گروه سنی جوان و هم برای کهنسالان جذابیت دارد.
محتواهای این سایت تمامی افراد را مخاطب قرار می دهد و در نتیجه افراد زیادی محتواهای این سایت را به اشتراک می گذارند و این موضوع تبلیغات را برای آنها بسیار آسانتر می نماید. با استفاده از این نوع محتواها، مشتریان ترقیب می شوند که به محتواهای این سایت توجه بیشتری استه باشند و به سادگی از آنها عبور نکنند. تحقیقات نشان داده است که محتواهای به روز و مرتبط همواره مخاطب بیشتری را به خود جذب می نماید و برندی که از این شیوه استفاده می کند، در گذر زمان بیشتر شناخته می شود. با نگاهی به دیدگاه های مشتریان، مشخص می شود که تولید محتوای خسته کننده و بی ارزشی که توسط سایت های زیادی به کاربران ارائه می شود، توجه زیادی را به خود جلب نمی کند.

تولید محتوای توسط مشتریان

هر چه نحوه تبلیغات بیشتر به سمت شخصی سازی پیش می رود، سهم مشتریان در روند تولید تبلیغات بیشتر و پر رنگتر می گردد. مشتریان می توانند در مورد محصولات اطلاعات مفیدی داشته باشند و محصولات را با هم بخوبی مقایسه نمایند. آنها می توانند نظراتشان را به بازاریاب ها ارائه کنند و به این ترتیب بازاریاب ها این فرصت را خواهند داشت که با توجه به این نظرات خدمات و محصولاتشان را بهبود دهند. این رویه، چشم انداز جدیدی را پیش روی مشتریان و بازاریاب ها گشوده است و به این ترتیب همواره می توان ایده های جدید برای بازاریابی بدست آورد. مشتریانی که نقطه نظرات کارشناسی در مورد یک محصول ارائه می دهند احتمالا آن را در شبکه های اجتماعی نیز به اشتراک می گذارند و این موضوع باعث خواهد شد که یک تجارت بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

حریم خصوصی اطلاعات

امروزه مشتریان بیش از گذشته نسبت به اطلاعاتی که در اینترنت به اشتراک می گذارند آگاهی پیدا کرده اند. هر چه مشتریان نسبت به موارد استفاده از اطلاعاتشان آگاهتر باشند، راحتتر می توانند دیدگاه هایشان را با بازاریاب ها در میان بگذارند. در عین حال این موضوع کار را برای تجارت های مختلف به منظور بهبود خدمات و جلب اعتماد مشتریان آسانتر می نماید.
سخن پایانی
در طول سالیان گذشته بازاریابی محتوا یک راه موثر برای فروش محصولات و خدمات به حساب می آید. اگر چه بسیاری از بازاریاب ها در استفاده از این متدها تردید داشتند، اما مطالعات نشان داده است که این روش ها در بازاریابی بسیار موثر بوده و ارزش امتحان کردن را دارند. محتوای موفق، محتوایی است که توسط انسان تولید شده و برای مخاطب ارزش آفرینی می کند. متد های سنتی بازاریابی کمتر اجازه ی مشارکت را به مشتریان می دهند و از اینرو تاثیر کمتری بر آنها دارند.
بازاریابی محتوا همچنان یکی از تاکتیک های موثر بازاریابی است که به تجارت های کوچک و بزرگ در تمامی صنایع خدمات رسانی می کند. این تاکتیک ارزان ، قابل تنظیم با خواسته های مشتریان و کارآمد است. تولید محتوای تازه و متقاعد کننده یک روش موثر برای جذب مشتری و دریافت سود بیشتر می باشد. در پایان اگر نقطه نظر خاصی در مورد نحوه ی بازاریابی به خصوص بازاریابی محتوا دارید می توانید آن را در بخش نظرات این مطلب با ما در میان بگذارید تا پیرامون آن با هم به گفتگو بپردازیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید