طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

نکات بنیادی سئو : 22 نکته مهم برای بهینه سازی وب سایت

نکات بنیادی سئو : 22 نکته مهم برای بهینه سازی وب سایت

نکات ضروری برای بهینه سازی وب سایت

در این مطلب به بیان نکات ضروری و مهم در سئو و بهینه سازی وب سایت می پردازیم. دانستن نکاتی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شده است برای هر کسی که در زمینه بهینه سازی سایت (SEO) فعالیت می‌کند ضروری است. شما باید برای سئو و بهینه سازی یک برنامه ی مشخص و حساب شده داشته باشید پس برای تنظیم این برنامه این مطلب را دنبال کنید.

سئو چیست؟

به کارها و اقداماتی که برای بالا بردن تعداد بازدیدکنندگان سایتتان انجام می دهید، سئو یا بهینه سازی گفته می شود. واژه سئو بر گرفته از کلمه انگلیسی SEO است که این واژه خود مخفف عبارت Search Engine Optimization می‌باشد که معنای آن بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر می‌باشد. سئو در حالت کلی به دو بخش سئوی داخلی (on page seo) و سئوی خارجی (Off page seo ) تقسیم می‌شود.

سئوی داخلی مجموعه روش‌هایی است که بر روی المان‌های درون صفحه انجام می‌گیرد تا یک صفحه از نظر موتورهای جستجوگر بهینه باشد. سئوی خارجی مقوله ای کاملا جداست و مربوط به سایر فعالیت های خارج از وب سایت است که صاحبان وب سایت ها برای افزایش اعتبار و بازدید وب سایت انجام می دهند که از جمله آنها می توان لینک سازی و فعالیت در شبکه های اجتماعی را نام برد.

بهینه سازی وب سایت

چرا شما به سئو نیاز دارید؟

داشتن یک سایت زمانی برای شما و کسب و کارتان مفید خواهد بود که بتوانید کاربران زیادی را به سمت آن جذب کنید و جلب توجه و زضایت آن ها بتوانید اقدام به فروش محصولات و خدمات و یا به دست آوردن اهدافتان از آن ها شوید. در واقع تمام موفقیت شما از یک سایت در گرو و وابسته به سئو و بهینه سازی سایت است.

با توجه به بررسی هایی که بر روی تمامی ترافیک اینترنت انجام شده 64% از ترافیک کلی وب سایت ها از طریق موتورهای جستجوگر تامین می شود.

برای درک مساله رتبه خوب در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر به این آمار توجه نمایید:

گوگل اعلام کرده است که پنج نتیجه اول در صفحه نتایج جستجوهای گوگل 67.60% از کلیک ها را دریافت می نمایند (یعنی 67.60% از کاربرانی که مطلبی را در گوگل جستجو می‌کند به یکی از 5 لینک اول مراجعه می نمایند) و نتایج ششم تا دهم تنها 3.73% از کلیک ها را دریافت می نمایند!

بهینه سازی وب سایت

حالا باید دید چگونه می شود در میان 5 نتیجه اول در صفحه نتایج جستجوها قرار گرفت؟ باید قوانینی که موتورهای جستجوگر تعیین می کنند را رعایت کنید که این قوانین را به طور کلی به دو دسته می توان تقسیم کرد:

  • آنچه موتورهای جستجوگر می خواهند شما انجام دهید
  • آنچه موتورهای جستجوگر انجام آن را برای شما ممنوع نموده اند

ما در این بخش از مطلب به مجموعه کارهایی که موتورهای جستجو از شما انتظار دارند خواهیم پرداخت و آن ها را برای شما بیان خواهیم کرد.

موتورهای جستجوگر می خواهند شما چه کارهایی انجام دهید؟

1) کیفیت محتوا

اگر شما جزو دسته افرادی هستید که مطالب مفید و مرتبط با موضوع سایتتان می نویسید که برای کاربران مفید باشد و این مطالب را به طور هدفمند برای کاربران می نویسید، نه برای موتورهای جستجو، به شما تبریک می گویم زیرا شما محتواهای با کیفیتی تولید می کنید و برای بهینه سازی و  سئو وب سایت خود به خوبی عمل می کنید.

تحقیقات جدید بر روی فاکتورهای تاثیر گذار بر رتبه بندی موتورهای جستجوگر گوگل نشان داده است که گوگل تغییراتی در الگوریتم های جستجوی خود ایجاد کرده است و دیگر نتایج جستجوها تنها بر اساس کلیدواژه ها تعیین نمی شود بلکه گوگل محتواهای طولانی تر که قادر به پاسخگویی صحیح به سوالات بازدیدکنندگان باشند را اولویت داده است.این بدان معنی است که شما باید دست از ایجاد محتواهای انباشته از کلیدواژه ها بردارید و به جای آن بر روی محتواهایی تمرکز نمایید که بتوانند رضایت کاربران را جلب نمایند و user experience بهتری ایجاد نمایند.

بهینه سازی وب سایت

2) سرعت وب سایت

سرعت بارگذاری وب سایت شما نه تنها برای کاربران بلکه برای موتورهای جستجوگر نیز اهمیت بسیاری دارد. سرعت بارگذاری وب سایت ها یک فاکتور رتبه بندی وب سایت ها در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر می‌باشد.علاوه بر سرعت بارگذاری بر روی کامپیوترهای خانگی سرعت بارگذاری بر روی تلفن های همراه نیز عاملی بسیار با اهمیت است.

3) جلب رضایت کاربران و ایجاد user experience خوب

برای دست یابی به این امر می توانید از نکات زیر اتفاده کنید.

  • استفاده از معماری ساده در وب سایت که امکان گردش و کندوکاو در وب سایت را برای کاربران فراهم کند
  • ایجاد امکان جستجو یا Search در سایت
  • لینک دهی داخلی درست و مرتبط
  • داشتن محتوای غنی و مرتبط با عبارات جستجوی کاربران

استفاده از این روش ها موجب می شود که شما بتوانید کاربران را مدت زیادی در وب سایت خود نگه دارید و آنها به صفحات مختلف وب سایت شما مراجعه نمایند و نرخ دفع کاربران وب سایت شما کاهش یابد.

4) مرتبط بودن

موتورهای جستجوگر همواره در تلاش هستند که مرتبط ترین نتایج را برای عبارات جستجوی کاربران ارائه دهند، چه برای عبارات جستجوی ساده که پاسخ کاملا مشخصی دارند مثل ” تاریخ تولد فروغ فرخزاد” ، چه برای عبارات جستجوی پیچیده مثل ” بهترین فست فود در نزدیکی محل زندگی من”.
این مساله که گوگل چگونه مرتبط بودن یک مطلب با عبارت جستجوی کاربر را می سنجد کاملا مشخص نیست و وابسته به ساختار الگوریتم های گوگل می‌باشد که هیچ کس نمی تواند بدرستی تعیین کند که این الگوریتم ها بر چه اساسی کار می کنند . اما برخی عواملی که می توانند نتایج را تحت تاثیر قرار دهند با استفاده از آزمایش های عملی شناسایی شده اند. برخی از فاکتورهایی که میزان مرتبط بودن یک محتوا با عبارت جستجوی کاربر را تحت تاثیر قرار می دهند عبارتند از: محلی که کاربر در ان قرار دارد یا به عبارتی Location کاربر ، پیشینه جستجوهای کاربر در اینترنت، تاریخ انجام جستجو و زمان آن و …

5) سازگاری با تمامی دستگاه ها

در تغییرات جدیدی که گوگل در الگوریتم های جستجوی خود ایجاد نموده است، طراحی ریسپانسیو را به عنوان شیوه طراحی منتخب خود برای وب سایت های سازگار با تمامی دستگاه ها برگزیده است. سایت شما باید برای نمایش در تمامی دستگاه ها ا جمله کامپیوتر، تبلت، موبایل و … سازگار باشد.

6) لینک دهی داخلی

در بخش های قبلی درباره اهمیت و ضرورت ایجاد معماری ساده در سایت صحبت شد و گفتیم که وب سایت باید به گونه ای طراحی شود که کاربران بتوانند به سادگی در آن مسیر خود را بیابند و مطالب مورد نظر خود را پیدا کنند. اما مساله لینک دهی داخلی در واقع روشی است که وبلاگ نویسان و صاحبان وب سایت ها می توانند در هنگام انتشار هر محتوا برای ارجاع دادن ترافیک یک صفحه از وب سایت خود به دیگر صفحات و همچنین جلب اعتماد گوگل، انجام دهند.

لینک دهی داخلی علاوه بر آن که دسترسی کاربران به بخش های مختلف به ویژه مطالب مرتبط را بهبود می بخشد، مدت زمان ماندن کاربر در سایت را بالا برده و و از این طریق هم باعث بهبود سطح سئوی سایت شما می شود.

7) اعتبار

وب سایت معتبر وب سایتی است که کاربران، موتورهای جستجوگر، صنف کاری آن و سایر وب سایت ها به آن اعتماد داشته باشند. برای کسب اعتماد در تمامی گروه های نام برده، دریافت لینک از وب سایت های معتبر می تواند بسیار مفید باشد و از دیدکاربران، موتورهای جستجوگر، سایر فعالان در آن زمینه و دیگر وب سایت ها به عنوان یک رای مثبت از جانب آن وب سایت معتبر به وب سایت دیگر تلقی شود.هر چقدر که تعداد لینک های دریافتی وب سایت شما از وب سایت های معتبر بیشتر باشد دامنه شما به یک دامنه معتبرتر مبدل خواهد شد.

8) توضیحات متا و تگ عنوان

توضیحات متا عامل تاثیرگذاری در سئو و بهینه سازی هر صفحه است. توضیحات متا نمایان گر موضوع کلی متن و مطلب و صفحه ی شماست که بهتر است در ابتدای خود شامل کلیدواژه ی کانونی صفحه شود تا تاثیر بیشتری در سئو داشته باشد. همچنین تگ ها هم اهمیت ویژه ای در مطالب دارند. شما با انتخاب و در نظر گرفتن تگ های مناسب برای عناوین و بخش های مختلف هر متن می توانید اهمیت بخش های مختلف متن و موضوع کلی متن و بخش های مختلف را برای موتورهای جستجو و کاربران مشخص کنید.

9) استفاده از روش نشانه گذاری Schema

شما می توانید با استفاده از Schema markup یا روش نشانه گذاری Schema در کدهای HTML صفحات وب سایت خود کاری کنید که وب سایت شما در نتایج جستجوها نسبت به دیگر وب سایت ها جذابتر به نظر برسد. با استفاده از روش نشانه گذاری Schema می توانید ستاره هایی برای ایجاد امکان امتیاز دهی به مطلب شما توسط کاربران، امتیازاتی که کاربران به وب سایت شما داده اند، تصاویر مرتبط با محتوا و بسیاری اطلاعات سودمند دیگر را به نتیجه نمایش داده شده از وب سایت شما در صفحه نتایج جستجوها اضافه نمایید. روش نشانه گذاری Schema روشی است که اکثر موتورهای جستجوگر و مخصوصا گوگل آن را به سایر روش های نشانه گذاری ترجیح می دهد و همچنین استفاده از این روش نیز ساده تر می‌باشد.

بهینه سازی وب سایت

10) استفاده از تگ های مناسب برای تصاویر

بسیاری از افراد فراموش می کنند که از تخصیص های (ALT alt attribute) در زمان انتشار یک تصویر استفاده نمایند اما این یک اشتباه بسیار بزرگ است. شما نباید هیچ گاه تخصیص ALT یک تصویر را نادیده گرفته و از آن صرف نظر نمایید زیرا گوگل نمی تواند تصاویر را ببیند و خزنده های گوگل قادر به درک تصاویر نمی باشند اما آنها قادر به خواندن نوشته ها هستند پس شما می توانید با استفاده از تخصیص های ALT تصاویر به خزنده ها بفهمانید که این تصویر مربوط به چه موضوعی است. با نوشتن تفسیر برای تصاویر موجود در مقالات خود شما شانس رتبه بندی تصویر خود در جستجوهای انجام شده در گوگل ایمیج (Google Image) را افزایش می دهید. علاوه بر این شما با این کار قابلیت دستیابی سایت خود را برای افرادی که از نرم افزارهای ‘screen reader’ استفاده می نمایند، افزایش می دهید.

بهینه سازی وب سایت

11) ایجاد محتواهای ماندگار یا Evergreen

بجای ایجاد محتواهایی که برای شما موفقیت های موقتی حاصل می کنند و ترافیک Short-term یا کوتاه مدت برای وب سایت شما به همراه می آورند شما باید به دنبا ایجاد محتواهای ماندگار باشید. اخبار و داستان های روزانه تنها موجب می شوند شما بتوانید برای یک روز موفقیت کسب کنید، اما محتواهای ماندگار می توانند تا چند سال برای وب سایت شما ترافیک جذب کنند.

برای این کار شما باید به دنبال موضوعاتی باشید که کاربران فقط امروز، این هفته یا این ماه آن را در اینترنت جستجو نمی کنند بلکه ممکن است سال ها آن موضوعات را در اینترنت جستجو نمایند. معمولا ایجاد راهنماها و مطالب آموزشی که از لحاظ علمی غنی باشند چنین خاصیتی دارند. برای مثال اگر شما مقاله ای درباره “آتش سوزی اخیر در خیابان X ” بنویسید، این مقاله تنها امروز مخاطب خواهد داشت، اما اگر مقاله ای درباره “علل وقوع آتش سوزی در منازل و کارگاه ها” بنویسید و راه های پیشگیری از آن را بیان کنید، ممکن است مقاله شما تا 2 سال آینده نیز مورد توجه کاربران باشد.

12) نام دامنه

شما باید از زیر دایرکتوری ها در نام URL ها استفاده نمایید و آنها را به صورت Example.com/category/seo ایجاد کنید نه به صورت زیر دامنه هایی به فرم Example.category.seo.com، استفاده از این معماری در نام URL ها در حالت کلی برای طراحی سایت شما بهتر است و ساختار وب سایت شما را منسجم تر می‌کند. استفاده از نام های دامنه ای که غنی از کلیدواژه ها باشند، ممکن است موجب شود که گوگل برای وب سایت شما اولویت قائل شود. آمار و تحقیقات نشان داده است که گوگل در برخی مواقع وب سایت هایی که در نام دامنه آنها از کلیدواژه ها استفاده شده است را علی رغم بی کیفیت بودن محتوای آنها به سایر وب سایت ها اولویت داده است. البته امروزه این مسئله تقریبا از بین رفته است و اهمیت چندان زیادی ندارد!

این را هم به خاطر داشته باشید که در برخی مواقع استفاده از کلیدواژه ها در نام دامنه می تواند موجب شود که موتورهای جستجوگر نسبت به مطالب وب سایت شما موشکافانه تر رفتار نمایند و این مساله اثرات منفی بر رتبه وب سایت شما در نتایج جستجوها داشته باشد.

تنظیمات وب سایت خود را به گونه ای قرار دهید که اگر کسی نام وب سایت شما را بدون پیشوند www. و یا با استفاده از این پیشوند جستجو کرد، در هر دو حالت به وب سایت شما هدایت شود. اگر تنظیمات مربوط به آن را انجام ندهید ممکن است گوگل ورژن بدون www. وب سایت شما را یک وب سایت مجزا از ورژن با پیشوند www. در نظر بگیرد!

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دامنه ی سایت و انتخاب آن از این مطلب سایت سازان استفاده کنید: راهنمای انتخاب دامنه مناسب برای سایت

13) عناوین

تعداد کاراکترهای عناوین یک مقاله باید کمتر از 55 کاراکتر باشد تا گوگل عنوان را به صورت کامل در SERP نمایش دهد. دقت داشته باشید که عناوین مقاله شما باید جذاب بوده و بتوانند حس کنجکاوی خواننده را بر انگیخته نمایند، علاوه بر این شما باید عناوین مقاله خود را به گونه ای انتخاب نمایید که کاملا توصیفی باشند و مقاله شما را به بهترین شکل برای خواننده تفسیر کنند. ممکن است رعایت تمامی این موارد در تیترها کاری مشکل و در برخی مواقع حتی غیر ممکن به نظر برسد، اما شما باید تا حد ممکن آنها را رعایت نمایید.
به هیچ وجه از عناوین فریبنده و غیر حقیقی که موجب می شوند کاربران تحریک شوند و بر روی لینک مطلب شما کلیک نمایند اما با مطلبی غیر مرتبط با عنوان ذکر شده مواجه شوند، استفاده ننمایید زیرا چنین عناوینی با وجود آنکه موجب می شوند کاربر بر روی لینک شما کلیک کند اما هیچ نتیجه مثبتی برای شما ندارند بلکه نتیجه منفی نیز دارند زیرا کاربران با دیدن مطلب غیر مرتبط سریعا صفحه شما را ترک می کنند و گوگل متوجه این مساله می شود که شما کاربران را فریب داده اید.

14) URL ها

نیاز نیست URL ها دقیقا با عناوین یکسان باشند، شما می توانید برای ایجاد URL ها تنها کلیدواژه های اصلی موجود در عناوین را استفاده نمایید، شما حتی می توانید از دیگر کلیدواژه هایی که در تیتر شما موجود نمی باشند در URL ها استفاده نمایید، فقط باید به خاطر داشته باشید که کلیدواژه های مهمتر را در ابتدای URL خود قرار دهید.

15) کامنت ها

امکان گذاشتن کامنت در انتها مقالات خود و دیگر محتواها را برای کاربران فعال سازی کنید و اجازه بدهید که کاربران نظرات خود را به شما اعلام کنند. این کامنت ها از لحاظ سئو نه تنها برای وب سایت شما دردسر ساز نمی باشند بلکه مفید هم هستند. موتورهای جستجوگر وب سایت هایی که در آنها مقدار محتواهای تولید شده توسط کاربران بیشتر باشد را تعاملی تر در نظر می گیرند و برای آنها در رتبه بندی پوئن مثبت قائل می شوند. علاوه بر آنچه گفته شد کاربران به محتواهایی که در آنها کاربران دیگر اظهار نظر کرده اند بیشتر اعتماد می کنند، زیرا اظهار نظر کاربران نشانه توجه آنها است و تعامل آنها با مطلب شما را نشان می دهد.

در رابطه با کامنت ها به این توجه کنید که باید کامنت های اسپم را فیلتر کنید و به محض آنکه کسی چنین کامنتی برای مقاله یا محتوای شما می گذارد سریعا آن را حذف نمایید تا کاربران را دچار مشکل نکند. شما می توانید از تگ Nofollow در بخش کامنت ها استفاده نمایید تا به گوگل بگویید که می تواند این مطالب را نادیده بگیرد و لینک های اسپمی مشاهده شده در این بخش را ignore کند.

16) سئوی محلی

گوگل روز به روز در حال افزایش محلی سازی نتایج جستجوها است، بدین صورت که نتایجی که در صفحه نتایج جستجوها برای کاربران ارائه می نماید با محل فرد یا Location آن بسیار مرتبط هستند. این مساله برای تجارت هایی که کار آنها تنها تجارت اینترنتی نبوده و تجارت اصلی آنها در دنیای واقعی می‌باشد اهمیت بسیاری دارد. برای مثال کافی شاپ ها و رستوران ها باید بتوانند در نتایج جستجوهای کسی که در حال حرکت در خیابان است و با تلفن همراه خود به دنبال محلی برای صرف غذا می گردد نمایش داده شوند.برای این کار تجارت هایی که محلی سازی برای آنها اهمیت بسیاری دارد باید در Google My Business عضو شده و تجارت خود را ثبت نمایند.

دقت کنید که باید تمامی اطلاعات خود را با دقت بسیار در این سامانه وارد نمایید زیرا صحیح و دقیق بودن این اطلاعات می تواند موجب شود که کاربران در جستجوهای خود بتوانند دقیقا به شما برسند، علاوه بر این شما باید اطلاعات خود در این سیستم را دائما به روز رسانی نمایید مثلا زمان باز شدن فروشگاه و شروع به کار شما، زمان تعطیل شدن فروشگاه، محصولات شما و اطلاعات تماس و …، شما باید تمامی این اطلاعات را دقیق و صحیح وارد نمایید و دائما آنها را بروز رسانی کنید.

17) شبکه های اجتماعی

یکی از بهترین و سریعترین راه ها برای افزایش رویت پذیری وب سایت و تجارت شما این است که شما از طریق شبکه های اجتماعی اقدام به جلب مشتری نمایید، به این کار بازاریابی شبکه های اجتماعی گفته می شود. شما باید در شبکه های اجتماعی حضوری پر رنگ و فعال داشته باشید و بتوانید با کاربران تعامل برقرار کنید، حضور شما نباید به گونه ای باشد که تنها محتواهایی را منتشر کنید بدون توجه به این که آیا این محتواها مخاطبی دارند یا خیر، بلکه باید به گونه ای بسیار تعاملی با کاربران ارتباط برقرار نمایید. برای برقراری تعامل با کاربران باید به آنها سرویس های خوبی ارائه دهید، برخورد دوستانه ای داشته باشید و تمامی سعی خود را برای کمک به کاربران برای رسیدن به اهدافشان و ایجاد رضایت آنها انجام دهید.

موتورهای جستجوگر انجام چه کارهایی را برای شما ممنوع کرده اند؟

برخی از ترفندهای سئو را موتورهای جستجوگر ممنوع کرده اند و در صورتی که شما سعی در به کارگیری آنها در وب سایت خود داشته باشید ممکن است موتورهای جستجوگر شما را جریمه نمایند، از این مجموعه ترفندهای ممنوع شده عموما با نام سئو کلاه سیاه یا Black hat Seo یاد می شود. من به شما توصیه می کنم که هیچ گاه این ترفندها را برای بهبود تعداد بازدیدکنندگان و رتبه وب سایت خود استفاده نکنید زیرا با وجود آنکه این ترفندها به نظر ساده و بسیار تاثیر گذار می رسند اما تاثیرات منفی آنها به حدی زیاد است که ارزش ریسک کردن ندارند.

1) انباشته کرن کلیدواژه ها

استفاده بیش از حد از کلید واژه ها در یک متن انباشته کردن کلیدواژه ها یا Keyword Stuff نامیده می شود، اگر شما برای فریب دادن موتورهای جستجوگر کلیدواژه ها را در متن خود انباشته کنید و در جاهایی که نیاز به استفاده از کلیدواژه ها نمی‌باشد آنها را به زور بگنجانید، این مساله علاوه بر آنکه خوانایی متن شما را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب می شود که کاربران در خواند متن شما با مشکل مواجه شوند، ممکن است موجب شود که موتورهای جستجوگر شما را جریمه نمایند.

2) خرید لینک و یا افراط در تبادل لینک

وب سایت هایی که به شما لینک می فروشند مطمئنا به وب سایت های دیگر نیز لینک می فروشند و این کار به تدریج موجب می شود که گوگل متوجه این خرید و فروش لینک ها بشود و آنها را جریمه کند. جریمه شدن آنها متعاقبا موجب جریمه شدن شما و بی ارزش شدن لینک خریداری شده شما نیز گردد. با انجام دادن این کارها ضرر خواهید کرد زیرا ممکن است جریمه شوید و هم آنکه در آینده نزدیک لینک های دریافتی نیز بر روی رتبه بندی وب سایت تاثیر نخواهد گذاشت. دقت کنید که بهترین لینک های دریافتی آنهایی هستند که از جانب وب سایت های معتبری که در زمینه کاری شما فعالیت می کنند به مقالات با کیفیت شما داده شود، این نوع از لینک ها تنها به صورت طبیعی و یا با روش های لینک سازی متعارف کسب خواهند شد.

3) تبلیغات آزار دهنده

به هیچ وجه از تبلیغاتی که در ابتدای ورود بازدیدکننده بر روی صفحه ظاهر می شوند و کاربران را وادار به کلیک کردن بر روی آنها می نمایند استفاده نکنید، این گونه تبلیغات موجب می شوند که کاربران پیش از آنکه محتوای صفحه شما را ببینند صفحه را ترک کنند. تبلیغاتی که در حین مطالعه یک متن یا مشاهده ویدیو یا … بر روی صفحه ظاهر می شوند و تمرکز ببیننده را از بین می برند به دلیل آزار دهنده بودن از جانب گوگل ممنوع اعلام شده اند.

4) محتوای تکراری

گوگل در صورت وجود محتوای مشابه در دو سایت متفاوت یا وجود محتوای مشابه در دو صفحه متفاوت از وب سایت شما، در بهترین حالت تنها یکی از دو محتوا را اندیس گذاری می‌کند. پس به هیچ وجه محتوایی را از دیگر وب سایت ها کپی نکنید و از محتوای تکراری در صفحات مختلف وب سایت خود استفاده ننمایید. اگر تعداد محتواهای تکراری در وب سایت شما زیاد باشد گوگل به دلیل Duplicate کردن محتوا وب سایت شما را جریمه خواهد کرد.

بهینه سازی وب سایتبهینه سازی وب سایت

5) لینک ها و متن های مخفی

برخی افراد سعی می کنند که با استفاده از متن ها و لینک های مخفی رتبه وب سایت خود را در نتایج جستجوها بهبود دهند، و به همین دلیل از روش های مختلفی مثل نوشتن متن با رنگ سفید در زمینه سفید و یا نوشتن متن با سایز صفر برای مخفی کردن متن هایی درون صفحه ها استفاده می نمایند تا موتورهای جستجوگر را فریب دهند و برای کلیدواژه هایی که در واقع هیچ محتوایی در رابطه با آنها در وب سایت خود ندارند رتبه بندی شوند. اما من به شما توصیه می کنم که هیچ وقت دست به چنین اقداماتی نزنید زیرا علاوه بر آنکه موجب بی اعتمادی کاربران به وب سایت خود می شوید و نرخ دفع کاربران وب سایت شما افزایش می یابد، اگر گوگل شما را شناسایی کند جریمه سنگینی برای این کار شما در نظر خواهد گرفت.

تیم حرفه ای سایت سازان با سال ها تجربه و انجام پروژه های زیاد در زمینه های طراحی سایت و سئو و بهینه سازی یکی از شناخته شده ترین نام ها در این زمینه ها و به طور کلی خدمات حوزه ی وب می باشد. امیدواریم شما سروران گرامی از این مطلب درباره ی نکات سئو و بهینه سازی وب سایت راضی بوده باشید. همپنین باعث افتخار ماست که با توجه به سابقه و کیفیت کار شرکت سایت سازان به ما اعتماد کنید و از خدمات و مقالات موجود در سایت ما استفاده کنید.

در صورت تمایل شما می توانید جهت مشاوره رایگان ، برآورد هزینه و ثبت سفارش از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید