طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

نکات مهم در لینک سازی

نکات مهم در لینک سازی

نکات مهم در لینک سازی را در این مطلب برای شما بیان خواهیم کرد تا بتوانید با تسلط و دانش بیشتری به این کار بپردازید. لینک سازی از مهم ترین عوامل در سئو می باشد.

تقریبا تمام سئوکارها و وبمستر ها به صورت متفق القول قبول دارند که لینک سازی تقریبا سخت ترین بخش کار آن هاست! تعدا، نوع، کیفیت، مکان و مبداء و مقصد لینک ها از جمله مواردی هستند که برروی نتیجه ی آن تاثیر خواهند گذاشت و برای ارائه ی کاری مقبول باید برای هر یک لینک تمام این موارد مورد بررسی قرار گیرند. لینک سازی یک پروسه ی حساس و نیازمند زمان است که به دانش و تخصص و تجربه نیاز دارد. ما اینجاییم تا تجربیات خود در این زمینه را در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

نکات کاربردی لینک سازی

تا به اینجا یک توضیح کلی درباره ی اهمیت و کارایی لینک سازی ارائه کردیم. در زیر نکات را شروع می کنیم:

 1. کاربران را درگیر مطلب خود کنید! کاربر باید کاملا درگیر نوشته و مطلب شما بشود تا ابتدا موضوع را درک کند و جذب شما شود و بعد از آن توسط لینک به بخشی که شما می خواهید فرستاده شود! اگر در همان ابتدای نوشته لینک گذاری می کنید، انتظار نداشته باشید که کاربری برروی آن ها کلیک کند.
 2. cryptocurrency را بپذیرید! cryptocurrency به عنوان سیستم ارزهای دیجیتال که برپایه ی اطلاعات رمزگذاری شده به وجود آمده است، در حال باز کردن جای خود در همه ی زمینه ها می باشد. توصیه ی ما به شما این است که این سیستم را استفاده کنید و اجازه دهید کاربران در سایتتان امکان استفاده از چنین مواردی را داشته باشند. از طرفی دیگر اقدام به ساخت لیستی از شرکت ها و سایت هایی کنید که از cryptocurrency پشتیبانی می کنند. اینگونه و با به اشتراک گذاشته شدن آن لیست و یا با ساخته شدن لیستی دیگر، نام و آدرس سایتتان دست به دست می شود.
 3. محتوا و مطالب جذاب و چشم گیر تولید کنید! جذابیت ارائه ی مطالبتان را بالا ببرید! امروزه ارائه ی مطالب در قالب اینفوگرافی بسیار رواج پیدا کرده و به دلیل زیبایی و سهولت در ارائه و اشتراک گذاری، طرفداران زیادی دارد. سعی کنید با روح و روان کاربران ارتباط برقرار کنید تا آن ها به وجد آمده و شما را به دیگران معرفی کنند.
 4. یک لیست از بهترین ها و یا بهترین مورد از یک موضوع را تهیه کنید! در زمینه ی شغلی خودتان یک لیست از بهترین های یک چیز تولید کنید. می توانید لیست بهترین شرکت های ارائه دهنده ی مواد اولیه را ایجاد کنید. ساخت و انتشار لیستی از بهترین ارائه دهندگان خدمات و یا پشتیبانی در زمینه کاری شما هم می تواند خوب باشد. اینگونه مطالب معمولا طرفدار و خواهان زیادی دارند و کاربران زیادی را به سایت شما می آورند. این مطالب به دلیل اطلاعاتی بودن امکان به اشتراک گذاری زیادی هم دارند، پس می تواند ایده ی خوبی برای کسب لینک از طریق کاربران باشد.
 5. یک لیست از منابع مورد نیاز در کارتان ایجاد کنید. شاید فکر کنید که این مورد مشابه نکته ی قبلی باشد اما اشتباه نکنید! در این مورد به ملزومات کارتان بپردازید و یا به نتایج آن! لیستی از موارد مورد نیاز برای کارتان تهیه کنید و برای هرکدام از آن موارد بهترین ها را معرفی کنید. این لیست یک ابزار و منبع بسیار مفید برای فعالان در حوزه ی کاری شما می شود و امکان به اشتراک گذاری آن بسیار بالا خواهد بود. از طرفی دیگر سایت هایی که به آن ها لینک داده اید متوجه این موضوع می شوند و به احتمال زیاد اقدام متقابل انجام خواهند داد و پاسخ کار خوب شما را خواهند داد. سیاست های دوستانه و تجاری را در محیط وب هم می توان اجرا کرد 😉
 6. تاثیرگذار ظاهر شوید. به عنوان یک شخص و یا یک سایت تاثیرگذار ظاهر شوید و توجه ها را به خودتان جلب کنید. برای این کار فقط باید مطلب خوب و مفید و منحصر به فرد تولید کنید. دانش و اطلاعاتتان را افزایش دهید و مفاهیم با کیفیتی را به مخاطبان خود ارائه کنید تا کم کم جای خود را در جامعه ی شغلی خود باز کنید و همه شما را به عنوان یک صاحب نظر بشناسند. اگر چه که این کار اصلا ساده نیست اما تاثیر چشم گیری بر میزان بازنشرها و بازدیدهای شما خواهد گذاشت. این کار همچنین می تواند شما را در آینده ای نه چندان دور به یک منبع معتبر برای اطلاعات تبدیل کند!
 7. میزبان یک رویداد باشید! یک رویداد را هرچند کوچک اما جذاب میزبانی کنید تا افراد و کاربران را به سمت خودتان جذب کنید. دادن هدیه و یا ارائه ی یک خدمت به عنوان جایزه می تواند گزینه ی وسوسه کننده ای برای کاربران باشد تا به سمتتان بیایند. اینگونه افراد بسیاری را جذب می کنید و همچنین به دلیل جذابیت کارتان، تعداد زیادی از باز نشر ها و اشتراک گذاری ها را دریافت خواهید کرد. به یاد داشته باشید که این رویداد هرچقدر برای کاربران جذاب تر باشد، شما سود و توجه بیشتری را دریافت خواهید کرد.
 8. کارهای ارزشمند انجام دهید! کاری که واقعا ارزشمند باشد مورد توجه کاربران و همچنین مطبوعات قرار می گیرد. البته ممکن است که فکر کنید می توانید با رابطه و پارتی بازی برای خودتان در سایت های مختلف خبری و اطلاع رسانی لینک هایی به دست آورید اما دیگر دوره ی این کارها گذشته است و گوگل به اندازه ای هوشمند هست که بفهمد در آن جا مطلبی برای شما وجود دارد  و یا فقط یک لینک قرار داده شده! کاری کنید تا ارزش خبری و اطلاع رسانی داشته باشد و درباره ی شما مقاله ای نوشته شود و در نهایت به سایتتان لینک داده شود!
 9. با روزنامه نویسان و وبلاگ نویسان و … ارتباط دوستانه برقرار کنید! ما در نکته ی قبلی گفتیم که نمی توان و نباید با رابطه اقدام به ساخت لینک در سایت های مختلف کنید. همچنان بر سر حرف خود هستیم اما در نظر داشته باشید که اگر آشنایانی داشته باشید، موفقیت هایتان هم بیشتر و بهتر و راحت تر دیده می شوند. همچنین در این روابط سیاست داشته باشید. لازم نیست به طور مستقیم از آن ها درخواست کنید که درباره ی شما چیزی بنویسند، اگر کارتان خوب باشد و آن ها کارتان را بشناسند خودشان برای این کار پیش قدم می شوند و این به معنای سود خالص برای شماست.
 10. برای نشریات بزرگ در زمینه کاری خودتان بنویسید! این بسیار خوب است که به عنوان نویسنده در نشریات و سایت های مرجع حضور داشته باشید تا اعتبار کسب کنید. لازم نیست در میان نوشته هایتان به مطالب و سایت خودتان اشاره کنید و لینک دهید بلکه حضور شما در این نشریات برایتان کافی خواهد بود چرا که کاربران در صورت دیدن کیفیت مقالات و مطالب به سمت شما جذب خواهند شد و با چک کردن پروفایل شما، متوجه آدرس سایتتان می شوند و به سمتتان می آیند. اعتبار داشتن، در جذب کاربران مهم ترین عامل است!
 11. درباره ی محصولات و یا خدمات مکمل بنویسید. بسیاری از محصولات و خدمات، بخشی از یک کار را شامل می شوند و برای کامل شدن یک پروژه به موارد دیگری هم نیاز است. شما می توانید درباره ی این محصولات و خدمات توضیح دهید و اطلاعات مفیدی را برای کاربران تولید کنید. این کار علاوه بر آن که موجب تولید محتوای با کیفیت می شود و کاربران آن را به اشتراک می گذارند، می تواند زمینه ی لینک دهی به سایر سایت ها را فراهم کند و در نتیجه ی آن اقدام متقابل آن ها را به وجود آورد.
 12. به عنوان مهمان در پادکست ها حضور پیدا کنید. پادکست ها اطلاعات را در زمینه های مختلفی ارائه می کنند و در بسیاری از آن ها  یک مهمان به عنوان کارشناس و یا یک فعال در حوزه ای خاص حضور دارد. می توانید در این پادکست های مربوط به شغلتان حاضر شوید تا نام شما و سایتتان در وبسایت ارائه کننده ی پادکست ثبت شود و لینک مفیدی برای شما ساخته شود.
 13. باز هم پادکست! به ساختن پادکست روی آورید و برنامه های مخصوص خودتان را با نام و برند خودتان تولید کنید. ساختن یک پادکست اصلا سخت نیست و مزایای زیادی را برای شما به ارمغان می آورد. به اشتراک گذاری پادکست ها بسیار ساده است و همچنین نحوه ی جدیدی در ارائه ی محتوا و مطالب می باشد که همین موضوع به جذابیت آن و احتمال به اشتراک گذاری آن می افزاید.
 14. نوشته ها و نویسندگان مهمان را بپذیرید. وقتی یک نویسنده در سایت شما به صورت مهمان پست می گذارد، برای بالا بردن سطح نوشته ی خودش، به آن لینک می دهد و در واقع این کار باعث می شود که وبسایت شما لینک داده شود. یک معامله ی دو سر سود هم برای شما و هم برای نویسندگان مهمان شما!
 15. مطالب منحصر به فرد و کمیاب تولید کنید! اگر زمینه  کاری شما اینگونه است که اطلاعات همواره در حال تغییر هستند و یا روز به روز موارد جدیدی ارائه می شوند، این می تواند فرصت بزرگی برای شما باشد. اطلاعات را ارائه کنید و ترافیک و بازدیدهای روزانه دریافت کنید. از طرفی به دلیل مهم بودن اخبار و اطلاعات روز، می توانید حجم زیادی از بازنشرها را دریافت کنید. مطالب کمیاب هم مهم و تاثیرگذارند. مطالب و اطلاعاتی که به سختی پیدا می شوند را تولید کنید تا به مرجع و منبع اطلاعاتی مهم تبدیل شوید و اشاره ها به سمت شما افزایش یابد.

این ها نکاتی درباره ی لینک سازی بودند که از مهم ترین اقدامات در زمینه ی سئو و بهینه سازی هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سئو می توانید به صفحه ی آموزش سئو مراجعه کنید. همچنین برای کسب اطلاعات درباره ی خدمات سئوی شرکت سایت سازان از صفحه ی سئو و بهینه سازی دیدن فرمایید.

در اینجا این مطلب با عنوان نکات مهم در لینک سازی به پایان رسید و امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد و از ما راضی باشید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید