طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

هوش الگوریتم رنک برین(RankBrain) گوگل

هوش الگوریتم رنک برین(RankBrain) گوگل

هوش الگوریتم رنک برین(RankBrain) گوگل

الگوریتم رنک برین(RankBrain) توسط گوگل به‌عنوان آخرین بخش از الگوریتم جستجو معرفی شد، تا به امروز سوءتفاهم‌های بسیاری درباره اینکه این الگوریتم دقیقا چه هست و چه می‌کند به وجود آمده است. سوالات بسیاری از قبیل اینکه آیا این الگوریتم روی سئو تاثیر می‌گذارد به وجود آمده است. برای دانستن دقیق سئو باید درباره این الگوریتم هم بدانید، این موضوع توسط گوگل تائید شده است.

آثار الگوریتم رنک برین(RankBrain)

رنک برین(RankBrain) الگوریتم یادگیری ماشین، الگوریتم های هوش مصنوعی گوگل است که در سال 2015 راه‌اندازی شد. هدفش این است که درک بهتری از انواع خاصی از پرس‌وجو، به‌ویژه آن‌هایی که گوگل پیش‌ازاین ندیده است داشته باشد. این بدین معناست که این الگوریتم تاثیر قابل‌توجهی در میزان پرس‌وجوها در جستجوی روزانه دارد. این جستجوی 15 درصدی قبلا هرگز در گوگل دیده نشده بود و می‌تواند تحت تاثیر این الگوریتم باشد.

هوش الگوریتم رنگ برین(RankBrain) گوگل | سایت سازان | طراحی سایت

الگوریتم رنک برین(RankBrain) کمک می‌کند تا گوگل خدمات بیشتری را در هنگام جستجو به کاربران ارائه دهد، معمولا انواع خاصی از کلمات کلیدی در رتبه‌بندی نتایج جستجو نمایش داده می‌شوند؛ مثلا اغلب در گوگل جستجو می‌شود که چگونه می‌توانم برادران ماریو را بدون کد تقلب بازی مورد ضرب و شتم قرار دهم؟

به‌طور سنتی گوگل بدون حذف کلمه‌ای همه جستجو را انجام می‌دهد و برای ضرب و شتم در بازی بدون کد تقلب جستجو می‌کند اما با کمک رنگ برین(RankBrain) گوگل کلمه کلیدی و آنچه کاربر واقعاً می‌خواهد را پیدا می‌کند و وقتش را برای کلمات حاشیه‌ای نمی‌گذارد. با این الگوریتم گوگل کلمه ‌بدون کد تقلب را جستجو می‌کند.به‌عبارت‌دیگر کار اصلی رنک برین(RankBrain)، رتبه‌بندی نیست. در عوض کمک می‌کند تا گوگل درک بهتری برای جستجو داشته باشد و بهترین نتایج سئو را به کاربر ارائه می‌دهد. به‌خصوص اگر جستجو شامل کلمات منفی مانند بدون» و نه باشد.

آموزش رنک برین(RankBrain)

رنک برین(RankBrain) آموزش دارد اما آموزشش سریع نیست. داده‌ها همیشه در حال به‌روزرسانی هستند پس یادگیری کار آسانی نیست و در صورت نیاز باید مدل‌های جدید آموزش سئو را هرروز فرابگیرید.

نفوذ در نتایج جستجو

تاثیر مستقیم

باکمال تعجب راه اثرگذاری روی رنک برین(RankBrain) در نتایج جستجوی واقعی است. این عنوان مهمی است که خیلی‌ها باور نمی‌کنند. گوگل اعلام کرده است که این سومین بخش مهم از الگوریتم‌های جستجوی گوگل در سئو است. اما نشان داده‌شده است که رنک برین(RankBrain) نتایج جستجو را لمس می‌کند اما لزوما آن‌ها را تغییر جهت نمی‌دهد.

زبان‌ها

رنک برین(RankBrain) نشان داده است که روی تمام زبان‌ها و کشورها تاثیرگذار است. یعنی رنک برین(RankBrain) می‌تواند بدون در نظر گرفتن زبان کارش را انجام دهد.

مفاهیم غلط رنک برین(RankBrain)

تصورات غلط بسیاری در مورد این الگوریتم توسط بسیاری از متخصصین سئو در صنعت وجود دارد. در اینجا رایج‌ترین تصورات غلط را افشا می‌کنیم.

تبلیغات

رنک برین(RankBrain) تبلیغات را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، نتایج جستجوی منظمی که تفاوت یک وب‌سایت را که با 1 میلیون دلار در ماه تبلیغ می‌کند و سایت‌های دیگر تبلیغات را نشان می دهند هیچ‌کدام تاثیری بر رنک برین(RankBrain) ندارند.تبلیغات روی رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر هم‌روی رنک برین(RankBrain) تاثیرگذار نیست.

به اشتراک‌گذاری اجتماعی

به اشتراک‌گذاری اجتماعی هم نکته دیگر ذکرشده در سئو است اما گوگل تایید کرده است که اینکه چیزی چند بار در وب سایتی به اشتراک گذاشته شود هیچ نفوذی روی رنک برین(RankBrain) ندارد.جان مولر قبلا اعلام کرده بود که سیگنال‌های اجتماعی بیش‌ازحد پرسروصدا در رتبه‌بندی جستجو مورداستفاده قرار می‌گیرند و آن‌ها کنترلی بر دسترسی در آینده به داده‌های اجتماعی است. به همین دلیل اشتراک‌گذاری اجتماعی برای هر دو الگوریتم جستجوی منظم و یا رنک برین(RankBrain) استفاده نمی‌شود.

هوش الگوریتم رنگ برین(RankBrain) گوگل | سایت سازان | طراحی سایت

رنک برین(RankBrain) نقش مهمی در مناطق بازار رقابتی بازی نمی‌کند. به‌طور بالقوه می‌تواند روی یک پرس‌وجو بسیار رقابتی که به‌ندرت کسی جستجو می‌کند تاثیر بگذارد.

بهینه‌سازی برای رنک برین(RankBrain)

از دیدگاه جستجوگرها رنک برین(RankBrain) چیزی است که می‌تواند به‌طور خاص برای جنبه‌های دیگری از الگوریتم رتبه‌بندی گوگل که بهینه‌سازی شده است مناسب باشد. مثلا می‌تواند با دیگر بخش‌های الگوریتم رتبه‌بندی هسته گوگل برای چیزهایی مانند تگ عنوان، کلمات کلیدی و سرعت بهینه‌سازی صفحه باکمی تفاوت لحاظ شود.در اوایل سال جاری، گوگل نشان داد که الگوریتم رنک برین(RankBrain) یکی از راه‌هایی است که برای بهینه‌سازی وجود دارد و باکمال تعجب برای زبان‌های طبیعی بهینه‌سازی می‌شود.

نوشتن با زبان طبیعی برای تلفن‌های موبایل هم درراه است، هنگامی‌که کیفیت مطالب را ارزیابی می‌کنید آن‌ها را با صدای بلند بخوانید با این کار محتواهای غیرطبیعی مانند استفاده بیش‌ازحد از کلمات کلیدی آشکار می‌شوند. بنابراین اگر مطالب خود را برای تلفن‌های موبایل با صدای بلند بخوانید مطالبتان به‌طور طبیعی برای رنک برین(RankBrain) بهینه‌سازی می‌شوند.

آیا مطلب فوق توانست نظر شما کاربر گرامی را جلب نماید ؟ لطفا نظر خود را در مورد موضوع مطرح شده به کارشناسان گروه سایت سازان اعلام نمایید تا بتوانیم مطالب مفید تری را در مورد اخبارطراحی سایت و سئو به شما سروران گرامی ارائه دهیم. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید