طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

پنج دلیل برای استفاده از صفحات موبایلی پرشتاب (amp)

پنج دلیل برای استفاده از صفحات موبایلی پرشتاب (amp)

5 دلیل برای استفاده فوری از صفحات موبایلی پرشتاب (Accelerated Mobile Pages)

احتمالا در نظر دارید که سرویس صفحات موبایلی پرشتاب را در صفحات طراحی سایت خود استفاده کنید؟ فکر در این رابطه کافی است و اکنون زمان اقدام است! البته، موضوع اصلی نحوه‌ی پیاده‌سازی سرویس صفحات موبایلی پرشتاب است و در این مقاله قصد داریم تا به این مطلب بپردازیم.
اگر شما با سرویس صفحات موبایلی پرشتاب آشنا نیستید، این سرویس یک فن آوری منبع باز (open-source) است که صفحات طراحی سایت شما را قادر می‌سازد تا برای کاربران تلفن‌های همراه سریعا بارگذاری شود. این موضوع با کمک کتابخانه JavaScript و برخی نشانه‌گذاری‌های اضافی در HTML اتفاق می‌افتد. در اینجا 5 دلیل برای ضرورت استفاده ازفن‌آوری صفحات موبایلی پرشتاب برای وب‌سایت شما ارائه‌شده است:

ضرورت استفاده از سرویس صفحات موبایلی پرشتاب برای یک SEO موبایلی خوب

در حال حاضر اگر مایلید که سایت شما از رتبه‌بندی خوبی در نتایج جستجوها برخوردار شود، نیاز است که سایتتان با تلفن همراه سازگار (mobile-friendly) باشد. این دلیلی است که شما از صفحات موبایلی پرشتاب استفاده می‌کنید. این موضوع را در گام آخر طراحی سازگار با تلفن همراه اعمال کنید. با استفاده از سرویس صفحات موبایلی پرشتاب صفحات و مطالب وبلاگ شما در تلفن‌های همراه سریع‌تر بارگذاری می‌شود. این موضوع نه‌تنها یک تجربه خوب برای کاربران شما به‌حساب می‌آید بلکه دلیل خوبی برای گوگل فراهم می‌کند که در نتایج نمایش داده‌شده در تلفن همراه توسط موتورهای جستجو رتبه بهتری به طراحی سایت شما اختصاص دهد.
اما در رابطه با صفحات موبایلی پرشتاب موضوع فقط به رتبه‌بندی طبیعی ختم نمی‌شود بلکه ممکن است با استفاده از این سرویس سایت شما در بالای نتایج موتورهای جستجو پدیدار شود. چگونه؟ به‌وسیله carousel گوگل که تنها صفحاتی که از سرویس صفحات موبایلی پرشتاب بهره می‌برند را به نمایش درمی‌آورد. اگر همین‌الان تلفن همراه خود را برداشته و یک کلمه کلیدی مربوط به یک رخداد تازه را در گوگل جستجو کنید، مشاهده خواهید کرد که نتایج شامل صفحات موبایلی پرسرعت در بالای صفحه جستجو به نمایش گذاشته می‌شوند. سایت شما نیز می‌تواند در این جایگاه قرار گیرد به این شرط که از صفحات موبایلی پرسرعت بهره بگیرید.

پنج دلیل برای استفاده از صفحات موبایلی پرشتاب (amp) | سایت سازان

سرویس صفحات موبایلی پرشتاب بسیار سریع است، می‌تواند ضریب بازگشت (Bounce Rate) شمارا کاهش دهد

ضریب بازگشت یا درصد خروج به معنی تعداد افرادی است که پس از ورود به سایت شما بدون مشاهده هیچ صفحه دیگری از آن خارج می‌شوند. ضریب Bounce Rate به میزان حضور آن‌ها در صفحه شما بستگی نداشته و معیاری برای سنجش جذابیت طراحی وب سایت شما از دید بازدیدکنندگان است.
آیا از ضریب بازگشت بالا متنفرید؟ وقتی بازدیدکنندگان از سایت شما بازدید می‌کنند و پس از چند ثانیه سایت شمارا ترک می‌کنند و به سایتی دیگر می‌روند، مطمئنا جایی از کار شما ایرادی اساسی دارد و شما دلایل مناسبی برای ماندن بازدیدکننده را در سایت خود فراهم نکرده‌اید. یکی از مهم‌ترین دلایل ضریب بازگشت بالا در سایت‌ها بارگذاری کند سایت است. اینجاست که سرویس صفحات موبایلی پرشتاب ارزشمندتر به نظر می‌آیند. این سرویس صفحات شمارا در یک‌چشم بر هم زدن بارگذاری کرده و مخاطب شما یکی از دلایل ترک زودهنگام سایت شمارا از دست می‌دهد.

سرویس صفحات موبایلی پرشتاب می‌تواند ازلحاظ اقتصادی سایت شمارا ارزشمند کند

آیا می‌دانید چرا بعضی از سراچه‌ها به‌طور رنج‌آوری کند هستند؟ دلیل این موضوع استفاده‌ی این سایت‌ها از فن‌آوری تبلیغات (ad technology) است. این نکته بسیار طعنه‌آمیز است که بدانیم وب‌سایت‌ها به‌منظور درآمد بیشتر اقدام به نمایش تبلیغات می‌کنند اما تاخیر ناشی از این تبلیغات منجر به فرار مخاطب از سایت می‌شود؛ و درنتیجه در درازمدت این کار منجر به کسب درآمد کمتر خواهد شد.
البته برخی از کاربران که سایت‌های پر آگهی را دوست ندارند، نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات را نصب می‌کنند تا طراحی وبسایت‌ ها سریعا بارگذاری شوند اما همچنان مشکلاتی برای ناشر سایت وجود دارد زیرا تبلیغات سایت دیده نشده و از این طریق درآمدی به دست نیامده است. از سرویس صفحات موبایلی پرشتاب استفاده کنید. این سرویس با در نظر داشتن کسب درآمد از طریق آگهی‌ها، طراحی‌شده است.
در اینجا مطلبی از طراحان پروژه صفحات موبایلی پرشتاب، در رابطه با نحوه‌ی ارتباط این فن‌آوری و تبلیغات آورده شده است. یکی از اهداف پروژه صفحات موبایلی پرشتاب اطمینان از درآمدزایی تبلیغات در صفحات وب تلفن‌های همراه با دربگیری یک رویکرد کاربر محور بوده است. در این چارچوب، هدف این است که از گستره‌ای از فرمت‌های مختلف تبلیغات، شبکه‌های آگهی و فن‌آوری‌های مرتبط پشتیبانی شود”.
این ایده به این صورت است که صفحات وب تلفن همراه حتی آن‌هایی که سرشار از تبلیغات هستند با استفاده از سرویس صفحات موبایلی پرشتاب سریعا بارگذاری شوند. درنتیجه کاربران تلفن‌های همراه دیگر دلیلی برای استفاده ازنرم‌افزارهای مسدودکننده‌ی تبلیغات نخواهند داشت. این سرویس خبر بسیار خوبی برای سایت‌های تبلیغاتی و ناشرانیازاین‌دست خواهد بود.

پنج دلیل برای استفاده از صفحات موبایلی پرشتاب (amp) | سایت سازان

سرویس صفحات موبایلی پرشتاب تجزیه‌وتحلیل‌هایی پیرامون اطلاعات سایت ارائه می‌دهد

امروزه تمامی کسانی که در حوزه‌های بازاریابی آنلاین فعالیت می‌کنند از اهمیت تجزیه‌وتحلیل روند کار سایت آگاهند و می‌دانند که این تحلیل‌ها معیارهای کلیدی برای به دست آوردن دید درست از تاثیرگذاری متدهای مختلف بازاریابی آنلاین بر روند سایت به‌حساب می‌آیند. سرویس صفحات موبایلی پرشتاب این تجزیه‌وتحلیل‌ها را نیز ارائه می‌دهد.
شما می‌توانید با استفاده از سرویس صفحات موبایلی پرشتاب اطلاعات مهمی ازجمله تعداد بازدیدکنندگان، کاربران جدید در مقایسه با کاربرانی که مجددا از سایت دیدن می‌کنند، کلیک‌ها، ردیابی لینک‌ها، تعامل ویدئو ها و بسیاری دیگر را به دست آورید.
سرویس صفحات موبایلی پرشتاب از تمامی ابزارهای تجزیه‌وتحلیل محبوب بازاریاب‌ها (سرویس آنالیز گوگل) پشتیبانی می‌کند. به‌طور خواص این امکان وجود خواهد داشت که به‌آسانی با سرویس صفحات موبایلی پرشتاب سه المان مختلف را مورد ارزیابی قرار دهید- بازدید از صفحه، رویدادها و تعاملات اجتماعی. اگر می‌خواهید به‌طور دقیق‌تری وارد تجزیه‌وتحلیل شوید، می‌توانید از سرویس صفحات موبایلی پرشتاب به‌منظور ارسال پارامترهای خاصی به بخش آنالیز گوگل استفاده کنید. با این روش می‌توانید داده‌های خاصی را مورد تحلیل قرار دهید. برای مثال می‌توانید صفحات استفاده‌کننده از سرویس صفحات موبایلی پرشتاب را از طریق وب‌سایت Google Developers مشاهده کنید.

گوگل بسیار به صفحات موبایلی پرشتاب علاقه‌مند‌است، شما نیز باید علاقه‌مند باشید

اگر می‌خواهید بازدید از سایتتان به حداکثر خود برسد، پس باید به بهترین نحو با گوگل همراه باشید؛ و این مشخص است که گوگل صفحات موبایلی پرشتاب را کاملا دوست دارد. در چند هفته گذشته گوگل آزمایش صفحات موبایلی پرشتاب را آسان‌تر کرده است. همچنین اعلام کرده است که خطاهای صفحات موبایلی پرشتاب را در نتایج جستجوها به صاحبان سایت‌ها نشان خواهد داد و نیز اعلام کرده است که صفحات موبایلی پرشتاب به نتایج طبیعی جستجوهای گوگل اضافه خواهد شد. این تمام موضوع نیست. اگر سایت شما از سرویس صفحات موبایلی پرشتاب پشتیبانی نکند، شما ممکن است به کنسول جستجو ارجاع داده‌شده و این پیام را مشاهده کنید”گوگل در سایت شما صفحاتی را یافته است که بهتر است به‌صورت صفحات موبایلی پرشتاب ارائه شوند”. صفحات موبایلی پرشتاب صفحات HTML هستند که برای نمایش سریع در تلفن‌های همراه بهینه‌سازی شده‌اند. صفحات موبایلی پرشتاب معتبر در طراحی سایت شما شرایط نمایش در نتایج جستجو را خواهند داشت و سبب می‌شوند تا صفحات شما نشان‌های ویژه (special badging) در نتایج جستجو دریافت نمایند.
به‌عبارتی‌دیگر گوگل می‌خواهد که شما از سرویس صفحات موبایلی پرشتاب استفاده کنید. چرا همین امروز استفاده از این سرویس را آغاز نمی‌کنید؟
برای استفاده از سرویس صفحات موبایلی پرشتاب آماده شوید
کاملا واضح است که سرویس صفحات موبایلی پرشتاب برای مدت زیادی کارآمد خواهد بود. طراحان این پروژه حتی درصدد هستند تا استفاده از این سرویس را برای سایت‌های تجاری ممکن سازند. خبر خوب این است که اگر شما از WordPress، Drupal، Magento و یا CMS های محبوب دیگر استفاده می‌کنید، راه‌اندازی صفحات موبایلی پرشتاب بسیار آسان خواهد بود. پیشنهاد می‌شود ابتدا با وبلاگ یا بخش اخبار سایت شروع کنید و بعدازآن به بخش‌های دیگر بپردازید. دانستنی‌های زیادی پیرامون صفحات موبایلی پرشتاب موجود است و شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها به‌ آسانی طراحی سایت خود را بهبود دهید.

 

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید