طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

پنج سوال اساسی در مورد سئو

پنج سوال اساسی در مورد سئو

پنج سوال ساده درباره سئو که کسی شهامت پرسیدن آن‌ها را ندارد

آیا شما می‌دانید که موتورهای جستجوگر این قابلیت رادارند که یک سایت را از نتایج جستجو حذف کنند؟
روزی شما وارد دنیای دیجیتال شدید، پست‌هایی در وب‌سایت خود قراردادید و اندک‌اندک بازدیدکنندگان کمی به پست‌های شما مراجعه کردند. با هر پست جدیدی که شما در وب‌سایتتان قراردادید تعداد بازدیدکنندگان شما به‌آرامی افزایش یافتند و گوگل به منبع اصلی هدایت ترافیک به وب‌سایت شما مبدل شد.
اما این روند ممکن است به‌صورت ناگهانی متوقف گردد.
تک‌تک پست‌ها و صفحات وب‌سایت شما از نتایج جستجوی گوگل حذف گردند، هیچ اخطار و هشداری هم به شما داده نشود. وب‌سایت شما به‌صورت ناگهانی از نتایج جستجو ناپدید گردد گویی که هیچ‌گاه اصلا وجود نداشته است.

می‌دانید بدترین قسمت این مسئله چیست؟

اینکه شما اصلا نمی‌دانید چرا این اتفاق افتاده است! این حس به شما دست می‌دهد که یک آدم زورگو بی‌دلیل تصمیم گرفته است که سایت شمارا از اینترنت حذف کند و شمارا سردرگم به حال خود رها کند و این سوال دائما در ذهن شما تکرار می‌شود: چه‌کار اشتباهی کرده‌ام که سزاوار چنین سرنوشتی هستم؟!
اما شما می‌توانید از رخ دادن چنین حادثه‌ای پیشگیری کنید، تنها کافی است با یک مفهوم پایه واصلی در دنیای دیجیتال به نام سئو آشنا شوید. مطمئنا اکثر شما فکر می‌کنید که سئو را به‌خوبی می‌شناسید. سئو به معنای بهینه‌سازی برای موتورهای جستجوگر است و هرچقدر سئوی یک وب‌سایت بهتر باشد آن وب‌سایت می‌تواند در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر رتبه بهتری کسب نماید. بله درست است، این اطلاعات مفاهیم پایه سئو هستند اما دانستن این مطالب کافی نیست و شما برای آنکه بتوانید در دنیای سئو جای خود را بیابید نیاز به اطلاعات بیشتری دارید.
پس اگر شما جزو آن دسته کسانی هستید که به‌تازگی با سئو آشنا شده‌اید و یا مدت‌هاست که با سئو آشنا هستید اما همچنان در دنیای پیچیده آن سردرگم مانده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنم این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله سوالات ساده و بنیادی درباره سئو که اکثر افراد از پرسیدن آن‌ها خجالت می‌کشند، آورده شده است.

 

پنج سوال اساسی در مورد سئو | سئو سایت | سئو و بهینه سازی سایت

1- سئو چیست؟

همه شما می‌دانید که سئو به معنی بهینه‌سازی یک وب‌سایت برای موتورهای جستجوگر است، اما معنای واقعی سئو چیست؟ بهینه‌ سازی یک وب‌سایت برای موتورهای جستجوگر مولفه‌های بسیار و تکنیک‌های متعددی را شامل می‌شود که به طراحی سایت شما کمک می‌کنند در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر اصلی مثل گوگل و یاهو، رتبه بهتری کسب کند. با کسب رتبه بهتر، وب‌سایت شما، نام تجاری شما، خدمات ارائه‌شده توسط شما و محصولات شما بیشتر در معرض دید کاربرانی که به دنبال آنچه شما ارائه می‌کنید هستند، قرار می‌گیرد.
موتورهای جستجوگر تغییرهای بسیاری را مورداستفاده قرار می‌دهند تا بررسی کنند که آیا وب‌سایت شما کیفیت خوبی دارد یا خیر. این تغییرها شامل رفتار کاربران در برابر وب‌سایت شما، ساختار کلی وب‌سایت، لینک‌های داخلی و خارجی، موبایل فرندلی بودن، سرعت، مرتبط بودن کلیدواژه‌ها و استفاده معقول از کلیدواژه‌ها، تازه و مناسب بودن محتوای وب‌سایت و تگ‌های عنوان و تصاویر می‌باشد.

2- تفاوت سئو با پرداخت هزینه برای تبلیغات یک وب‌سایت چیست؟

سئو رایگان است، یعنی وب‌سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر نمایش داده می‌شود بدون آنکه شما هزینه‌ای را متقبل شوید. این نتایج بر اساس میزان رضایت الگوریتم‌های موتورهای جستجوگر مثل گوگل ارائه می‌گردند؛ اما پرداخت هزینه برای تبلیغات به معنای آن است که شما هزینه‌ای را پرداخت کنید تا وب‌سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر در میان اولین نتایج ظاهر شود.
زمانی که شما چیزی را در گوگل جستجو می‌کنید، شما می‌بینید که در نتایج ظاهرشده، معمولا یک تا سه نتیجه اول یک نشان “ad” زردرنگ در کنار نام خوددارند. این‌ها همان وب‌سایت‌هایی هستند که هزینه‌ای را بابت تبلیغات در گوگل پرداخت کرده‌اند، در زیر این تبلیغات شما نتایج اصلی گوگل را برای مفهوم جستجو شده می‌بینید که در آن سایت‌ها بر اساس امتیاز آن‌ها در سئو طبقه‌بندی‌شده‌اند.

پنج سوال اساسی در مورد سئو | سئو سایت | سئو و بهینه سازی سایت

3- چگونه بدانیم تعداد کلیدواژه‌هایی که در یک صفحه استفاده کرده‌ایم مناسب است یا خیر؟

متاسفانه من نمی‌توانم به شما عدد دقیقی برای تعداد کلیدواژه‌هایی که می‌توانید در یک صفحه استفاده کنید بگویم شاید این مسئله به این دلیل باشد که هیچ تعداد بهینه‌ای برای استفاده از کلیدواژه‌ها وجود ندارد. هیچ استاندارد مشخصی برای تعداد کلیدواژه‌ها وجود ندارد فقط شما باید در هنگام استفاده از کلیدواژه‌ها مراقب باشید که زیاده‌روی نکنید، زیرا اگر تعداد کلیدواژه‌های استفاده‌شده در یک صفحه بیش‌ازحد باشد گوگل آن صفحه را جریمه می‌کند. برای این منظور شما باید در هنگام استفاده از این کلیدواژه‌ها به خاطر داشته باشید که شما دارید این متن را برای خوانندگان می‌نویسید نه موتورهای جستجوگر و تنها زمانی که نیاز به استفاده از آن کلیدواژه‌ها داشتید از آن‌ها استفاده کنید نه بیشتر. مطمئن باشید درون یک صفحه در محل-های متعددی نیاز به استفاده از کلیدواژه‌ها پیدا خواهید کرد و این محل‌ها به‌قدری زیاد هستند که نیاز به استفاده غیرضروری از کلیدواژه‌ها نخواهید داشت.

4- در هنگام به‌کارگیری سئو چه هدفی را باید دنبال کنیم؟

زمانی که در حال هدف‌گذاری برای سئوی وب‌سایت خود هستید تنها به دست آوردن رتبه بهتر در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر و افزایش ترافیک را مدنظر قرار ندهید، شما باید همیشه اهداف بازاریابی خود را در نظر داشته باشید و بررسی کنید که چه مقدار از ترافیک وب‌سایت شمارا ترافیک مفید تشکیل می‌دهد. منظور از ترافیک مفید آن دسته کاربرانی هستند که شما می‌خواهید آن‌ها را به طراحی وب سایت خود جذب کنید، درواقع منظور از ترافیک مفید افرادی هستند که از چشم‌انداز تجارت شما می‌توانند مشتری احتمالی در نظر گرفته شوند.
اگر افزایش ترافیک وب‌سایت شما موجب افزایش ترافیک مفید شما نشود درواقع این افزایش ترافیک بی‌ارزش می‌باشد. پس هنگامی‌که در حال هدف‌گذاری برای سئوی وب‌سایت خود هستید بررسی کنید که کاربران هدف شما چه کسانی هستند و شما قصد دارید که چه کسانی را به وب‌سایت خود جذب کنید. درواقع باید تفاوت‌های ترافیک عمومی و ترافیک مفید را برای وب‌سایت خود مشخص نمایید و اهداف سئوی خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که تنها ترافیک عمومی وب‌سایت را افزایش ندهد بلکه به همان میزان ترافیک مفید وب‌سایت شمارا افزایش دهد.

پنج سوال اساسی در مورد سئو | سئو سایت | سئو و بهینه سازی سایت

5- چقدر زمان نیاز است تا بتوانیم نتایج استراتژی‌های سئو به‌کاررفته شده را مشاهده نماییم؟

عوامل متعددی وجود دارند که مشخص می‌کنند چقدر زمان نیاز است تا بتوان نتایج استراتژی‌های سئوی به کار گرفته‌شده را مشاهده نمود، در زیر این عوامل لیست شده‌اند (به خاطر داشته باشید که این لیست تعدادی از عوامل موثر را نمایش می‌دهد نه تمام آن‌ها را)

  • مقدار محتوای تولیدشده در یک وب‌سایت
  • کیفیت محتوای تولیدشده در یک وب‌سایت
  • میزان تعامل محتوای یک وب‌سایت با کاربران
  • بزرگ یا کوچک بودن یک وب‌سایت edit.php و قوی یا ضعیف بودن دامنه وب‌سایت

وب‌سایت‌های بزرگی که موتورهای جستجوگر به‌صورت مرتب به آن‌ها سر می‌زنند و در آن‌ها جستجو کرده و می‌خزند نتایج استراتژی‌های جدید سئوی خود را به‌سرعت مشاهده می‌کنند اما وب‌سایت‌هایی که کوچک‌تر هستند و موتورهای جستجوگر بافاصله زمانی بیشتری به آن‌ها مراجعه کرده و در آن‌ها می‌خزند نتایج را در مدت‌زمان بیشتری مشاهده خواهند کرد. پس عجول نباشید، پیش از آنکه تصمیم بگیرید که استراتژی سئوی خود را تغییر دهید باید یک هفته تا یک ماه (بسته به بزرگ یا کوچک بودن وب‌سایتتان) صبر کنید. اگر وب‌سایت شما جدید است و به‌تازگی به سئو روی آورده‌اید مدت‌زمان انتظار شما اندکی بیشتر خواهد بود.

[rating itemreviewed=”پنج سوال اساسی در مورد سئو سایت” rating=”9″ reviewer=”سایت سازن” dtreviewed=”15/11/2016″ best=”10″ worst=”0″]در این مطلب پنج سوال اساسی در مورد سئو سایت را می خوانیم و تاثیر بک لینک در مورد سئو و بهینه سازی سایت و سئو قدرتمند و قابل انعطاف توضیح میدهیم و…[/rating] من یک بلاک متن هستم، روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا این متن را تغییر دهید. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها (1)

فاطمه

سلام
امکانش هست به این سوال بنده پاسخ بدید:
فرض کنیم یک سایت داریم که هفته ای دوبار مقاله ای با رعایت تمام موارد سئو وارد می کنیم، سایت دیگری به محض اپلود شدن مقاله ای جدید، مقاله ما را کپی می کند و با رعایت تمام سئو در سایتش قرار می دهد. گوگل چگونه تشخیص می دهد که کدام مقاله اصلی و دیگری کپی است ؟

دیدگاه ‏خود را بنویسید