طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

پنج سوال برای تعیین وب سرور میزبانی

پنج سوال برای تعیین وب سرور میزبانی

پنج سوال برای تعیین وب سرور میزبانی

این روزها به نظر می‌رسد میزبانی وب می‌تواند مانند یک کالا باشد. شما تنها مقداری از فضای دیسک را انتخاب می‌کنید، پهنای باند موردنیاز خود را تعیین می‌کنید و درنهایت اجرا شروع می‌شود. درحالی‌که قبل‌ها همه نوع محدودیت در این راه وجود داشت، در حال حاضر شما هر چیزی که بخواهید را انتخاب می‌کنید و هزینه‌های میزبانی هم تقریبا برای اکثر کسب‌وکارها به مبلغ ناچیزی تبدیل‌شده‌اند.

اما فکر این‌که میزبانی وب یک کالا مانند برق یا گاز است یک اشتباه بزرگ است. واقعیت ساده این است که میزبانی وب مانند بسیاری از قطعات متحرک است و همه آن‌ها نیاز به کار و هماهنگی برای ارائه باکیفیت بالا، و خدمات بی‌وقفه دارند. انتخاب یک میزبان کم‌هزینه ممکن است مانند یک انتخاب عقلانی به نظر برسد اما درواقع مانند یک اقتصاد نادرست و ارزان می‌تواند آسیب بزرگی به کسب‌وکار شما بزند.بنابراین اجازه دهید پنج عامل موردنیاز شما که در نظر گرفتنشان می‌تواند به شما کمک کند را برای درک میزبانی وب شما معرفی کنیم. درواقع این عوامل می‌توانند به کسب‌وکار شما برای پیشرفت کردن کمک کنند.

پنج سوال برای تعیین وب سرور میزبانی | سایت سازان | طراحی سایت

 زمان بارگذاری وب‌سایت شما چقدر است؟

سرعت بارگذاری سرعت تمام سایت را مشخص می‌کند. تعدادی از طراحی سایت‌ ها وجود دارند که در آن‌ها می‌توانید سرعت بارگذاری خود را اندازه‌گیری کنید. سرعت بارگذاری اولیه به دلایلی بسیار مهم است. دلیل اول این است که بارگذاری سریع صفحه تجربه کاربری بهتری نسبت به بارگذاری آهسته به کاربر می‌دهد، دلیل دوم هم این است که مردم مطلقا دوست ندارند برای بارگذاری یک صفحه انتظار بکشند.اما این فقط برای کاربران دسکتاپ است. آمار 42 درصدی کاربران در ایالات‌متحده در سال 2015 به 51 درصد افزایش‌یافته است و چیزی که وجود دارد این است که کاربران تلفن همراه خواستار وب‌سایت‌های با بارگذاری سریع هستند. کاربرانی که از طریق تلفن همراه به اینترنت می‌آیند امروزه نسبت به کاربران دسکتاپ بیشتر شده‌اند و از آن‌ها پیشی گرفته‌اند.گوگل این مسئله را به‌خوبی درک می‌کند به همین دلیل سرعت طراحی سایت یکی از متغیرهایی است که گوگل به‌عنوان بخشی از الگوریتم جستجوی خود اندازه‌گیری می‌کند. البته اینکه چقدر از فاکتور رتبه‌بندی بستگی به‌سرعت بارگذاری دارد را نمی‌دانیم اما اغلب الگوریتم‌های گوگل همه جوانب را برای رتبه‌بندی در نظر می‌گیرند.
در حال حاضر بدون اینکه بخواهیم بیش‌ازحد به جزئیات وارد شویم باید بگوییم که عوامل متعددی در سرعت بارگذاری دخیل هستند. طراحی سایت در سرعت دخیل می باشد و آن طراحی‌های متفاوتی وجود داردو ترفندهای باتجربه معمولا گران هستند و توسعه‌دهنده به کدهای وب سرور شما نیاز دارد.خط پایین؟ بالا بردن سرعت وب‌سایت به‌خودی‌خود می‌تواند گران‌قیمت و زمان‌بر باشد؛ اما یک منطقه وجود دارد که در آن شما می‌توانید نتایج سریعی از نوع میزبانی وب خود را انتخاب کنید. به‌روزرسانی به درایو حالت‌جامد (SSD) میزبانی وب و یا تعویض به یک سرور خصوصی مجازی (VPS) نمونه‌هایی هستند که با آن‌ها می‌توانید به‌طور چشمگیری هزینه‌های تعمیرات اساسی کد سایت خود را کاهش دهید و سرعت بارگذاری خود را بهبود بخشید.

آیا شما همسایگان پر سروصدا دارید؟

هیچ‌کس همسایه پر سروصدا را دوست ندارد. آن‌ها ضداجتماعی، شلوغ و مناسب محله‌های پر سروصدا هستند.این مثال واضحی برای میزبانی وب است. حدس بزنید که اگر میزبان وب شما فضای دیسک و پهنای باند بیشتری ازآنچه به شما داده است داشته باشد چه می‌شود؟ شما روی آن سرور تنها نیستید و قطعا همسایه پیدا خواهید کرد.این‌یک مشکل بزرگ و واقعی است.

میزبان شما درواقع با این کارش سرور را عمومی می‌کند؛ اما همیشه افراد متفاوتی هم وجود دارند. شاید کسی که همسایه شما می‌شود درحالی‌که استفاده از سرور برای انفجار ایمیل‌های لیست خود است و صدها اسکریپت را برای سایت‌های وابسته چندگانه استفاده می‌کند.هر آنچه انجام شود یک پایان دارد و آن‌هم پیدا کردن همسایه‌های پرسروصدا است. این امر باعث خمیدگی منابع کلیدی سرور و داشتن اثرات مضر بر روی عملکرد سرور است.مطمئنا، ابزاری مانند CloudLinux که به‌عنوان یک محدودکننده قدرت است می‌تواند به عمل مشتریان فردی دسترسی داشته باشد، اما شما باید بدانید که میزبان خود این نوع از mitigators را در محل خود دارد.

شهرت IP چیست؟

اگر سرور شما در میزبانی شناسایی‌شده است ارسال هرزنامه و یا میزبان بدافزار پس‌ازآن دیگر آدرس Ip نیستند و به لیست سیاه می‌روند. این خبر بدی برای شما است که می‌تواند طیف وسیعی از عوامل رتبه‌بندی را در طراحی سایت تحت تاثیر قرار دهد.نرم‌افزارهای مختلفی وجود دارند که می‌توانید برای نظارت شهرت Ip سرور خود از آن استفاده کنید بنابراین شما به این وسیله می‌توانید ببینید که چه چیزهایی درون لیست سیاه قرارگرفته‌اند.یکی از دلایل اصلی برای گرفتن لیست سیاه این است که مشتریان دیگر بر روی همان سرور ممکن است در حال اجرای برنامه‌های کاربردی ناامن و یا نرم‌افزارهای خارج از تاریخ باشند. به همین دلیل این امر لزوما روی هدف‌های مخرب در بخش انجام می‌شوند که معمولا فقط برای نظارت لازم است.
بیایید یک مثال را بررسی کنیم: هکرها قرار نیست که شیوه کار خود را منتشر کنند آن‌ها معمولا فقط به دنبال ناامنی هستند تا از آن طریق بهره‌برداری لازم را انجام دهند. مثال کلاسیک یک فرم تماس خارج از تاریخ است که می‌تواند هنگام ارسال یک هرزنامه شناخته شود.مثال دیگر این است: ارسالی خارج از تاریخ سیستم مدیریت محتوا (CMS)، مانند ورد پرس یا جوملا انجام گیرد. این کار به‌طور فزاینده‌ای این روزها محبوب است و مشکل این است که صاحب کسب‌وکار از همه‌جا بی‌خبر است و نیاز به نگه‌داشتن نرم‌افزار را درک نمی‌کند. این به‌روزرسانی دلیل دارد؛ و دلیل اصلی این است که هرگونه مسائل امنیتی رعایت شود.

پنج سوال برای تعیین وب سرور میزبانی | سایت سازان | طراحی سایت

یکی از راه‌های فعالانه برای رسیدگی به این کار در بخشی از میزبان این است که به‌طور مداوم نظارت بر نرم‌افزار بر روی یک سرور و نظارت بر ایمیل‌های ارسالی، با استفاده از یک ابزار مانند SpamExperts، انجام شود. برای نظارت براثر انگشت شناخته‌شده از اسپم، فیشینگ و ایمیل‌های مرتبط نرم‌افزارهای مخرب.بازهم، این ابزار هزینه زیادی در بردارد، خیلی از افراد از دادن این هزینه اضافی طفره می‌روند. از سوی دیگر میزبان مسئول استفاده از نرم‌افزارها خواهد شد و باید از مشکلات باخبر باشد و اطمینان حاصل کند که هیچ‌کدام از مشتریانش از لیست سیاه رنج نمی‌برند.

آیا شما عملکرد ضعیفی دارید؟

اگر شما بر روی یک سرور اشتراکی میزبانی و روی یک وب‌سایت تجارت الکترونیک مشغول هستید پس شاید شما متوجه شده باشید که در برخی از زمان‌ها و دوره‌ها عملکرد ضعیفی دارید.اگر چنین است که RAM نرم‌افزار خرید را اجرا کند این بدین معناست که سرور میزبانی مشترکی برای پاسخ‌گویی به نیازهای اکثرت در نظر گرفته‌شده است.این بدان معناست که منابع سرور کلیدی مانند CPU و RAM، به‌طور مساوی در میان تمام وب‌سایت‌ها روی آن سرور به اشتراک گذاشته‌شده‌اند. به‌عنوان یک نتیجه شما فقط باید در صف صبر کنید تا قدرتی که نیاز دارید به دست آورید.نتیجه خالص این است که عملکرد ضعیف بازدیدکنندگان را آزار می‌دهد و درنهایت با هزینه‌های بسیار، فروش خود را هم از دست می‌دهید.
با چند دلار بیشتر در هرماه، شما می‌توانید با این نوع از مسائل مربوط به عملکرد موج خداحافظی کنید. به یک سرور مجازی نیاز دارید که از این توانایی به مقیاس بالا یا پایین استفاده کند. شما می‌توانید مقدار CPU یا RAM اختصاص داده‌شده به شمارا کنترل کنید و این‌گونه است که سطح قدرت شما تضمین می‌شود.فکر می‌کنم بهتر است به‌جای داشتن یک مبارزه برای پردازش قدرت و حافظه با صدها نفر و احتمالا هزاران نفر دیگر کسب‌وکار خود را با توانایی‌های مقیاس بالای خود بالا ببرید.مطمئنا، برخی از هزینه‌های ماهانه اضافی، مانند یک مجوز کنترل پنل و شاید یک سرویس مدیریت سرور، اگر شما یک مدیر سیستم در گروه خود داشته باشید کاهش می‌یابد و این‌یک سرمایه‌گذاری عاقلانه برای کسب‌وکار شما است.

 

پنج سوال برای تعیین وب سرور میزبانی | سایت سازان | طراحی سایت

 نرم‌افزارهای غیراستاندارد مجاز است؟

گاهی اوقات شما ممکن است نیاز به اجرای نرم‌افزار و یا نسخه دیگری از یک نرم‌افزار داشته باشید که بر روی یک سرویس میزبانی مشترک پشتیبانی نمی‌شود. به‌عنوان‌مثال، اجازه دهید بگویم که نرم‌افزار سبد خرید شما نیاز به آخرین نسخه از پی اچ پی دارد، اما میزبان شما هنوز قادر به ارائه این نسخه نیست.یا شاید میزبان شما نسخه استانداری از آن نرم‌افزار را ارائه می‌دهد اما سرعتش بسیار پایین است. ممکن است وب سرور از آپاچی به‌جای لایت اسپید استفاده کند. این گزینه‌ها کندتر هستند و توانایی انجام مزایای خاصی را ندارند (به‌عنوان‌مثال آپاچی در امنیت قوی است) اما اگر نیاز به ابزارهای عجیب‌وغریب دیگری که توسط یک وب سرویش پشتیبانی می‌شود داشته باشید این گزینه برای شما مناسب نیست و نمی‌تواند بهترین باشد.
میزبانی وب، یک کالا مانند برق یا سوخت نیست. طیف وسیعی از دلایل اینکه چرا شما باید یک انتخاب آگاهانه برای سرویس میزبانی وب خود داشته باشید وجود دارد.این‌که آیا سرعت بارگذاری، همسایگان پر سروصدا، شهرت IP ضعیف، زمان اوج موردنیاز شما غیراستاندارد باشند مناسب نیست و شما برای داشتن مزایای کسب‌وکار جلو می‌روید و این روند برنامه‌ریزی شمارا میزبانی می‌کند.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید