طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

پنج نکته بنیادی سئو برای مبتدیان

پنج نکته بنیادی سئو برای مبتدیان

اگر شما کار با سئو را به‌تازگی آغاز کرده‌اید، حدس می‌زنم که با حجم زیادی از اطلاعات روبه‌رو شدید و در این حجم زیاد اطلا عات سر در گم هستید. در ادامه این مطلب 5 نکته اساسی برای سئو را باهم مرور می‌کنیم تا بتوانیم ذهن شمارا اندکی مرتب کرده و اطلاعات شمارا طبقه‌بندی کنیم:

در یک تعریف کلی می‌توان گفت که سئو علم بهینه‌ سازی یک وب‌سایت برای موتورهای جست‌وجوگر‌است. این عبارت بدان معنی است که در سئو به شما ابزاری آموزش داده می‌شوند که با کمک آن می‌توانید موتورهای جست‌وجوگر را به وب‌سایت خود جذب کنید یا به‌عبارت‌دیگر مطالب را در وب‌سایت خود به گونه قرار دهید که موتورهای جست‌وجوگر وب‌سایت شمارا به خوانندگان پیشنهاد کنند. هدف اصلی علم سئو آن است که به وب‌سایت شما کمک کند تا هنگامی‌که فردی کلمه کلیدی مشخصی را در موتورهای جست‌وجوگر جست‌وجو می‌کند که این کلمات کلیدی مرتبط با مطالب موجود در وب‌سایت شما است، در نتایج جست‌وجوی موتورهای جست‌وجوگر وب‌سایت شما رتبه بالاتر و بهتری به خود اختصاص دهد.

5 اصل اساسی و بنیادی سئو

عناوین کوتاهی برای صفحات خود انتخاب کنید:

گوگل تنها تعداد محدودی از کلمات را برای نمایش یک وب‌سایت در صفحه‌نمایش نتایج خود برای کاربران، نشان می‌دهد. نیاز است تا شما عنوان صفحه خود را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که تعداد کلمات آن از تعداد کلمات مجاز مشخص‌شده توسط گوگل بیشتر نباشد زیرا درصورتی‌که عنوان انتخاب‌شده برای شما دارای تعداد کاراکترهایی بیش‌ازحد مجاز باشد گوگل عنوان شمارا به‌صورت ناکامل در نتایج جست‌وجو نمایش می‌دهد و بخشی از عنوان برای کاربر قابل‌مشاهده نیست.

پنج نکته بنیادی سئو برای مبتدیان | سایت سازان

یک توضیح متا به صفحه خود اضافه کنید:

برای صفحه خود یک توضیح متا در نظر بگیرید که این امکان را برای شما فراهم کند که تصمیم بگیرید چگونه گوگل صفحه شمارا در نتایج برای کاربران توصیف کند. سپس این توصیف را کوتاه و کوتاه‌تر کنید تا مطمئن شوید توضیحات شما بیشتر از حد مجازی که در قسمت نمایش توضیحات برای کاربران قابل‌مشاهده است، نمی‌باشد.

از استفاده از کلمات کلیدی متا جدا بپرهیزید:

درگذشته کلمات کلیدی متا در رتبه‌بندی صفحه در نتایج جست‌وجوی موتورهای جستجوگر تاثیر گذار بودند و موجب می‌شدند که رتبه یک صفحه در نتایج جست‌وجو بهتر شود اما امروزه دیگر استفاده از این کلمات کلیدی متا منسوخ‌شده و کاربردی ندارد و با استفاده از آن‌ها شما به رقیبان خود اعلام می‌کنید که قصد دارید از چه کلمات کلیدی برای جذب کاربران و موتورهای جست‌وجوگر استفاده کنید.

تنها از یک تگ H1 استفاده کنید:

تگ H1 مهم‌ترین قسمت متن در یک صفحه وب است. این قسمت از متن به گوگل می‌گوید که محتوی این صفحه دقیقا راجع به چه چیزی است. اگر شما تگ‌های H1 متعددی استفاده کنید ممکن است جست‌وجوگر گوگل را سردرگم کنید و این امر ممکن است موجب حذف شدن طراحی وب‌ سایت شما از نتایج جست‌وجو باشد.

در محتوی وب‌سایت خود همیشه یک موضوع خاص را دنبال کنید:

محتوای یک صفحه وب همیشه باید بر روی یک موضوع خاص متمرکز باشد و نباید از این شاخه به آن شاخه بپرد، برای مثال اگر شما یک صفحه وب‌دارید که در آن راجع به سئو می‌نویسید، نباید مطالبی با موضوعات متفرقه دیگر در این صفحه وب قرار دهید و باید تمامی مقالاتی که در آن صفحه می‌گذارید همگی مربوط به سئو باشند.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید