طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

اهمیت سئو و بهینه سازی در طراحی وب سایت

اهمیت سئو و بهینه سازی در طراحی وب سایت

چرا جستجو و سئو مهم هستند ؟ در این مطلب به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت تا بدانید دلیل اهمیت بالای جستجوهای کاربران و سئوی سایت چیست. اما پیش از آن که بخواهیم به بررسی اهمیت جستجو بپردازیم باید بدانیم که کاربران چرا سرچ و جستجو می کنند! با ما همراه باشید تا جواب تمام این سوالات را به شما بگوییم.

چرا کاربران جستجو می کنند؟

در گذشته ای نه چندان دور کاربران برای دست یابی به یک لیست اطلاعاتی درباره ی آنچه که جستجو می کردند، اقدام به سرچ در موتورهای جستجو می کردند. اما امروزه کاربران برای انجام دادن کارهایشان به جستجو می پردازند. یادگرفتن یک مطلب، انجام دادن یک کار، خریدن یک چیز و … از جمله مواردیست که کاربران برای آن ها جستجو می کنند. وقتی یک کاربر چیزی را جستجو می کند در واقع یک سفر را شروع کرده ست که در میان بازاریابان به “سفر مصرف کننده ها” معروف است!

سفر مصرف کننده ها ارزش و اهمیت بسیاری دارد که در ادامه ی این مطلب به آن می پردازیم.

ارزش جستجوها و سفر مصرف کنندگان!

در روش قدیمی ابتدا به کاربران اطلاع رسانی شده و سپس توجه آن ها جلب و در نهایت به سمت خرید هدایت می شدند. اما در روش های مدرن دیگر این مسیر و پروسه طی نمی شود! امروزه جستجو تکامل پیدا کرده است و مراحل شامل چندین مورد و بخش می شود. جستجو امروز فقط شامل کلمات کلیدی نمی شود بلکه تکامل یافته و به معنای ارائه ی مطلب و محتوای درست در زمان درست به کاربر درست است!

مطلب دیگری که اهمیت زیادی دارد، دستگاه مورد استفاده ی کاربران است. امروزه جستجوها محدود به کامپیوتر ها نیستند و ممکن است که یک کاربر جستجو را با موبایل شروع کند و آن را با لپ تاپ و یا تبلت ادامه دهد. همچنین بسیاری از ابزارهای مختلف نیز به اینترنت و فضای مجازی نیز دسترسی دارند. پس به طور کلی معنا و مفهوم جستجو و بهینه سازی عوض خواهد شد!

دیگر دوره ی هک و حقه زدن و حدس و تشخیص الگوریتم های موتورهای جستجو گذشته است! امروز سئو بر روی موارد زیر تمرکز دارد:

  • درک و فهمیدن شخصیت ها
  • بینش اطلاعات
  • استراتژی برای مطالب
  • برطرف کردن مشکلات تکنیکی

برای موفقیت در سئو باید به معیارها و ملاک ها توجه و آن ها را رعایت کنید. در غیر این صورت نمی توانید به آنچه که می خواهید برسید!

3 فاکتور اصلی برای استراتژی بازاریابی

این سه مورد بر جستجوها و نتیجه ی آن ها برای کاربران و بازاریابان تاثیر می گذارند:

  • جذب کردن کاربران
  • مشغول کردن کاربران
  • تبدیل کاربران

البته تمرکز و تاکید اصلی جستجو بر روی جذب کاربران است!

حالا وقت آن است که بدانیم چطور باید این سه فاکتور را انجام دهیم. اگر یک صفحه و یا یک سایت بتواند کاربران را جذب، مشغول و تبدیل کند مسلما دارای استراتژی مناسبی در سئو است.

منظور از تبدیل کاربر، تبدیل کاربران و بازدیدکنندگان به مشتری است. جهت آشنایی بیشتر با این موضوع می توانید این مطلب از سایت سازان را مطالعه کنید: بهینه سازی نرخ تبدیل در سایت

چرا سئو مهم است؟

تا به اینجای کار برای شما توضیح دادیم که کاربران چرا جستجو می کنند تا بتوانیم بفهمیم که چرا جستجو و سئو مهم هستند ! در بخش قبل گفتیم که شما باید بتوانید کاربران را جذب، مشغول و تبدیل کنید و این کاملا با سئو در ارتباط است. سئو یا همان بهینه سازی سایت به بهبود سایت شما از هر نظر می پردازد. اما مسئله این است که سئو چگونه بر کیفیت کار ما تاثیر می گذارد! گوگل و موتورهای جستجو الگوریتم ها و ابزارهای زیادی برای رتبه بندی های خود دارند که با استفاده از آن ها بتوانند کلمات را به عمل تبدیل کنند!

برای سئوی سایت، شما باید دارای محتوای مناسبی باشید و این محتوا را به خوبی معرفی و ارائه کنید، از طرفی ظاهر و کارایی سایتتان نیز در این امر تاثیر گذار است. امروزه سایت ها بیشتر به نرم افزار شباهت دارند و به سمت بالا بردن هرچه بیشتر کاربرد و کارایی برای کاربران هستند! البته همیشه هم این امکانات نرم افزار گونه به خوبی توسط موتورهای جستجو و مرورگرها اجرا نمی شوند و اینجاست که اهمیت استفاده از angular بیشتر به چشم می آید. این مورد را فراموش نکنید!

سئوی خوب در زمان حال!

سئوی خوب فقط بر محتوا تمرکز ندارد و در موارد بسیاری به کمک شما می آید. بالا بردن سرعت سایت، نمایش نسخه ها و ورژن های مختلف یک صفحه، برطرف کردن دلایل عدم نمایش محتوا در موتورهای جستجو، تنظیمات مناسب و درست برای سرور و … مواردی هستند که یک سئوی خوب بر آن ها تاثیرات مثبت زیادی خواهد گذاشت.

یک متخصص سئوی خوب تنها به دنبال درک کردن کاربر و نیازها و خواسته های کاربران نیست! بلکه به دنبال برطرف کردن مشکلات و بهبود کارایی سایت است تا بتواند نیازهای کاربران را به شکل بهتر و با کیفیت تری برطرف کند. دیگر دوره ی پادشاهی مطلق کلمات کلیدی به سر آمده و امروز عوامل زیادی مانند تجربه ی کاربر، بازاریابی، شبکه های اجتماعی، استراتژی برای مطالب و … بر کیفیت یک سایت و نتیجه ی آن تاثیر خواهند گذاشت.

چرا جستجو مهم است؟

همانطور که تکنولوژی در حال پیشرفت است، سئو هم همراه با پیشرفت تکنولوژی های جستجو در حال تکامل یافتن است! به عنوان مثال جستجوی صوتی از جدیدترین تکنولوژی های حوزه ی سرچ و جستجو می باشد که نیاز به سئو و بهینه سازی در این زمینه نیز وجود دارد. اینگونه است که جستجوها بر سئو و ملاک ها و روش های آن تاثیر می گذارند و برای ما مهم هستند! از طرفی اگر جستجویی نباشد، سئویی هم وجود نخواهد داشت چرا که سئو برای جذب کاربران در حال جستجو است! پس می توانیم بگوییم تمام کار ما وابسته به جستجوهای کاربران است پس “جستجو” مسلما مهم خواهد بود!

در این مطلب با عنوان چرا جستجو و سئو مهم هستند سعی کردیم تا به آموزش سئو برای شما کاربران عزیز بپردازیم.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید