طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

چهار روش برای داشتن مشتریان وفادار

چهار روش برای داشتن مشتریان وفادار

چهار روش برای داشتن مشتریان وفادار

زمانی که مشتریان به‌صورت آنلاین خرید می‌کنند، نسبت به قبل گزینه‌های بیشتری برای انتخاب دارند. در محیط کسب‌وکار پیشنهادهای ویژه متمرکز بر بخش کوچک‌شده‌ای از بازار و غول‌های تجارت الکترونیک مانند سایت آمازون وجود دارند و طراحی سایت آمازون  راه‌حل‌های اساسی جهت خرید مشتریان، ارائه می‌دهد. درنتیجه، بسیاری از صاحبان کسب‌وکار از خود می‌پرسند که چگونه مشتریان وفاداری داشته باشند.به‌منظور رسیدن به این هدف، یک رویکرد مشتری محور، نیاز است. باید مانند مشتریان فکر کنیم و آنچه را که دنبالشان هستند – ازنظر محصول، تجربه، خدمات، پشتیبانی، انگیزه و … را تعیین کنیم.
در اینجا چهار راهبرد در مورد چگونگی ایجاد وفاداری در مشتری را بیان می‌کنیم:

بیان ارزش محصول

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. فرض کنیم مشتری جهت خرید به وب‌سایت شما مراجعه می‌کند. اگر شما بتوانید اطلاعات درست راجع به محصول ارائه دهید و مشتری را برای خرید آن متقاعد کنید، معامله می‌تواند انجام شود. برای جلب‌توجه بیشتر مشتری هم می‌توانید ارزش بیشتری به محصول دهید.
باید با دقت در مورد مشکل مشتری فکر کنیم و ببینیم محصولمان چطور می‌تواند برای حل مشکلش به او کمک کند. این کار می‌تواند ارزش محصول را افزایش دهد. حتی می‌توانید ارزش آن را از طریق: پاسخ به سوالات مشتریان، ایجاد یک گروه که مشتریان بتوانند در آن تبادل اطلاعات کنند، بیشتر و بیشتر کنید.یک معامله را نه‌تنها به‌عنوان تبادل پول بلکه آن را به‌عنوان یک فرصت برای ایجاد رابطه تجاری با مشتری و افزایش ارزش محصول خود ببینید.

 

چهار روش برای داشتن مشتریان وفادار | سایت سازان | طراحی سایت

پشتیبانی و خدمات‌دهی به مشتری

امروزه، مشتریان انتظار دارند پشتیبانی و خدمات بزرگ را تجربه کنند. آن‌ها نمی‌خواهند احساس کنند که در حال خرید از یک شرکت بی‌هویت هستند. زمانی که آن‌ها سوال دارند می‌خواهند که به سوا لاتشان پاسخ داده شود و وقتی هم که در سفارششان به مشکل برمی‌خورند انتظار دارند که یک انسان واقعی پیام آن‌ها را بشنود نه یک سرویس از پیش ضبط‌شده یا پیغام‌گیر.
راه‌هایی که تجربه بهتری برای مشتری ایجاد می‌کنند عبارت‌اند از:

  • به مشتریان اجازه دهید با شما از طریق کانال‌های متعدد – تلفن، ایمیل، رسانه‌های اجتماعی، چت آنلاین و… با شما در تماس باشند.
  • وقتی مشتریان در شبکه‌های اجتماعی صحبت می‌کنند، می‌خواهند مطمئن شوند که به آن‌ها گوش می‌دهید و از شما انتظار دارند که به ارائه خدمات در شبکه‌های اجتماعی موردعلاقه آن‌ها بپردازید.
  • تعاملات با مشتری را پیگیری کنید تا بتوانید سردرگمی آن‌ها را از بین ببرید و سعی کنید نیازهای آن‌ها را بشناسید.
  • به سوا لاتشان سریع پاسخ دهید. سرعت پاسخ شما به سؤال مشتری باعث می‌شود پشتیبانی بزرگی را تجربه کند.
  • همچنین فراموش نکنید که همیشه از یک‌راه حل مناسب استفاده کنید مثل پرداخت به‌وسیله تلفن همراه. بیشتر مردم علاقه دارند به‌وسیله تلفن همراه خرید کنند و هزینه‌ی آن را هم سریع و ساده پرداخت کنند.

درک مصرف‌کننده

این آسان است که با مشتری به‌صورت کلی صحبت کنید، اما بهترین و اساسی‌ترین استراتژی،  درک مشتری و نیازهایش است. چه زمانی خرید می‌کند؟ چه چیزی می‌خرد؟ و چرا خرید می‌کند؟
مخاطبان کمی باهم تفاوت دارند و وقتی‌که شما مشتری وفادار داشته باشید چون درک روشنی از او دارید، تشخیص نیازهایش برایتان بسیار ساده‌تر است.
Disapers.com – قبلی Quidsi – نمونه‌ای کامل از یک طراحی وب سایت شرکتی است که مشتری خود را درک کرده است. قبل از Diapers.com، هیچ سایت بازار آنلاین مراقبت از نوزاد وجود نداشت؛ اما پس از تجربه برخی از پدر و مادرها که نیاز به خرید پوشک در نیمه‌های شب را داشتند بنیان‌گذاران مارس Lore و Vinit Bharara تصمیم گرفتند که یک سایت راه‌اندازی کنند که در آن پدر و مادر بتوانند به‌صورت آنلاین پوشاک بخرند. Quidsi توسط آمازون در سال 2010 540 میلیون $ خریداری شد.ا

 

چهار روش برای داشتن مشتریان وفادار | سایت سازان | طراحی سایت

مشتری شما کیست؟ آن‌ها در حال تلاش برای حل چه مشکلی هستند؟ چگونه می‌توانید برای یک خرید آسان به آن‌ها کمک کنید؟ آیا می‌توانید اطلاعات بیشتر و یا بهتری از رقبای خود، در اختیار آن‌ها قرار دهید؟ آیا می‌توانید بازاری برای آن‌ها فراهم کنید که در حال حاضر از آن محروم هستند؟

انگیزه

یکی از استراتژی‌های تجارت، مشتری بیشتر و درنتیجه تولید بیشتر است؛ اما آنچه اغلب فراموش می‌کنیم این است که ارائه خدمات به مشتریان موجود سودآورتر از جذب مشتریان جدید است. اگر به‌طور مستمر مشتریان را تشویق کنید، طول عمر مشتری بیشتر می‌شود و در پی آن فروش بیشتری هم حاصل می‌گردد.می‌توانید با راه‌های زیادی مشتریان را تشویق کنید برای مثال: حمل‌ونقل رایگان، تخفیف کالا برای افرادی که محصولتان را به دیگران تبلیغ می‌کنند و… . این کار در آینده نزدیک، باعث ارجاع و فروش بیشتر محصول می‌شود.
همچنین می‌توانید یک برنامه عضویت که می‌تواند اشکال مختلف داشته باشد را ارائه کنید. به‌طور مثال محصول مصرفی، مانند یک نوع ویتامین را به مشتریان خود که در این برنامه عضو هستند معرفی کنید و معرفی محصولات جدید را به‌صورت خودکار برای آن‌ها به اشتراک‌گذارید. عضویت نیز می‌تواند به شکل یک گروه آنلاین مانند انجمن که در آن مشتریانتان می‌توانید به پرسش و تعامل با دیگر اعضای گروه بپردازند، باشد.
به کاربران خود توانایی ورود به وب‌سایتتان و ذخیره اطلاعات شخصی‌شان را بدهید. این کار آن‌ها را تشویق می‌کند تا به فعالیت با شما ادامه دهند و در وقتشان برای خرید، با عضویت در وب‌سایت و واردکردن اطلاعات کارت اعتباری‌شان، صرفه‌جویی شود.

فرایند تقویت وفاداری مشتری باعث افزایش احتمالی فروش شما می‌شود. اگر شما برنامه‌ی خروج از بخش تجارت الکترونیک حرکت به‌سوی سرمایه‌گذاری‌های جدید در آینده رادارید و یا می‌خواهید آن را به‌عنوان یک احتمال دور نگاه کنید، مراحل ذکرشده در اینجا برای ارزیابی شما متفاوت است.چیزهای کوچک واقعا می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. حتی در دنیای آنلاین به‌طور فزاینده شما می‌توانید مشتری را تشویق کنید و وفاداری آن‌ها را بیشتر کنید. چه افرادی که مشتری شما هستند و چه کسانی که می‌خواهند مشتری شما شوند.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید