طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

چگونه از گوگل ترندز برای سئو استفاده کنیم ؟

چگونه از گوگل ترندز برای سئو استفاده کنیم ؟

چگونه از گوگل ترندز برای سئو استفاده کنیم تا نتیجه ی بهتری در سئو و بهینه سازی وبسایتمان بگیریم؟ در این مطلب می خواهیم به آموزش استفاده از Google Trends برای سئو بپردازیم. گوگل ترندز برای اولین بار در سال 2006 ارائه شد تا به بازاریابان کمک کند که متوجه شوند کاربران چگونه در گوگل و موتورهای جستجو سرچ می کنند! در ابتدا یک منبع اطلاعاتی معمولی و حتی ضعیف بود که هر چند وقت یکبار بروزرسانی می شد اما با گذشت زمان، پیشرفت کرد و منبع قوی تر و به روز تری برای کسب اطلاعات شد تا جایی که امروزه می توانید با آن به اطلاعات مهم و سرنوشت سازی برای سئوی سایت و مواردی دیگر دست پیدا کنید.

ما از داده های Google Trends استفاده می کنیم و با توجه به زمان و موقعیت جغرافیایی و سایر ملاک ها اطلاعات را تجزیه و تحلیل می کنیم تا بتوانیم ایده و مسیر خوبی برای سئوی سایتمان در نظر بگیریم.

این اصلی ترین سوال و مسئله ی ما در این مطلب می باشد که حالا می خواهیم پاسخ دادن به آن را شروع کنیم.

جستجوی کلمات کلیدی

جستجوی کلمات کلیدی شاید مهم ترین و اصلی ترین کاریست که می توان با گوگل ترندز برای سئو انجام داد اما این ابزار معملا از چشم برنامه ریزان سئو و محتوا دور می ماند و بیشتر به عنوان یک ابزار جانبی و مکمل مورد توجه است! شما می توانید یک کلمه و یا عبارت کلی را به این ابزار بدهید تا کلمات کلیدی مختلفی را به شما ارائه کند و تعداد زیادی ایده برای شما بسازد. مسلما ممکن است که برخی از کلمات و عباراتی که به شما ارائه می دهد از نظر معنایی با آنچه مناسب شما و سایتتان است فرق داشته باشد اما با یک بررسی ساده می توانید گزینه های مناسب خودتان را از میان آن ها پیدا و انتخاب کنید.

با استفاده از گوگل ترندز می توانید ببینید که حجم جستجوها در موضوع مورد نظر شما برروی کدام مطالب متمرکز است تا با تولید محتوا و مطالب درباره ی آن ها بازدیدکنندگان و کاربران را به سمت خودتان بکشانید.

مقایسه ی جستجوها در بخش های مختلف گوگل

در گوگل ترندز این امکان وجود دارد که جستجوهای بخش های مختلف را با هم مقایسه کنید. شما می توانید جستجوهای بخش تصاویر و یا اخبار را به طور اختصاصی ببینید و بررسی کنید و همچنین امکان مقایسه ی آن ها نیز وجود دارد. شما می توناید جستجو های تصاویر مربوط به مورد الف را با جستجو های تصاویر مربوط به مورد ب را مقایسه کنید. همچنین امکان مقایسه فیلم های الف با تصاویر مورد ب وجود دارد. فیلترهای مورد نظرتان را اعمال کنید و به صورت تخصصی و کامل و پیشرفته جستجو کنید تا اطلاع مفیدی به دست آورید.

ارزیابی و پیش بینی صعودهای فصلی و سالیانه

برخی از عبارات و کلمات در بازه های زمانی خاصی بسیار زیاد جستجو می شوند و در آن زمان ها ارزش بالایی به دست می آورند که با سوار شدن بر موج این روندها می توان کاربران زیادی را جذب کرد. به عنوان مثال کلمه ی المپیک را در نظر بگیرید. این کلمه در بازه های 4 ساله حجم زیادی از جستجوها را به خودش اختصاص می دهد.

چگونه از گوگل ترندز برای سئو استفاده کنیم ؟

همانطور که می بینید بازه های 4 ساله نقطه ی اوج جستجوی کلمه ی المپیک هستند. در میان هر چهار سال یک صعود تقریبا بزرگ دیگر می بینید که مربوط به بازی های المپیک زمستانی می باشد که به نسبت مخاطبان و جستجوهای کمتری را جذب می کند.

این تنها یک نمونه از صدها نمونه ی رشد ناگهانی جستجوها می باشد. با استفاده از این پیک ها و رشدهای ناگهانی می توانیم در زمینه ی کاری خودمان ترافیک زیادی به دست آوریم و مطالب جالب و مفیدی برای کاربران تولید کنیم. توجه داشته باشید که برای موفقیت در سئو باید از هر موقعیتی استفاده کنید و این مورد یکی از بهترین فرصت ها برای شما می باشد.

موضوعات داغ لحظه ای

یکی از مزایای استفاده از گوگل ترندز این است که ترندها و روندهای صعودی لحظه ای و آنی را به شما ارائه می دهد چرا که این اطلاعات برای خود گوگل است و مستقیم ترین و سریع ترین راه برای کسب اطلاعات مربوط به جستجوهای کاربران می باشد. تصویر زیر یک نمونه از این مسئله می باشد:

چگونه از گوگل ترندز برای سئو استفاده کنیم ؟

با کلیک بر روی هر کدام از این موارد می توانید جزئیات مربوط به هرکدام را ببینید. موقعیت جغرافیایی کاربران، حجم جستجو ها و … تمام این اطلاعات را می توانید برای هر مورد به طور کامل و تخصصی ببینید و تصمیم به انتخاب آن مورد برای تولید محتوا و در نهایت بهبود شرایط سئوی سایتتان بگیرید.

 

در اینجا این مطلب با عنوان چگونه از گوگل ترندز برای سئو استفاده کنیم به پایان رسید و ما امیدواریم که مورد استفاده و توجه شما قرار گرفته باشد. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
چگونه از گوگل ترندز برای سئو استفاده کنیم ؟
امتیاز
51star1star1star1star1star

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید