طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

چگونه اشتباهات اینفوگرافیک را رفع کنیم

چگونه اشتباهات اینفوگرافیک را رفع کنیم

اینفوگرافیک(داده نمایی) یک ابزار ارتباطی قدرتمند است که با استفاده از تصاویر داده ها را برای درک بهتر کاربران به آن‌ها نمایش می‌دهد.
اما با تمام طراحی قوی، اینفوگرافیک بازهم مشکلاتی دارد که به آن ها اشتباهات اینفوگرافیک گفته می شود که امیدوارم با خواندن این مطلب شما گرفتار آن‌ها نشوید.

1-اهداف داده نمایی

یک داده نمایی قوی نیازمند وجود یک دلیل مناسب است، دلیلی که به‌وضوح خلاصه‌ای از اهداف را نشان دهد. آیا دوست دارید که ذهن خواننده‌ها را بخوانید و بتوانید متقاعدشان کنید؟
تجزیه‌وتحلیل نقطه‌به‌نقطه می‌تواند خواننده را به‌سوی یک نتیجه منطقی سوق دهد.
چطور حلش کنیم؟
همیشه هدف خود را به‌روشنی بیان کنید، هرگونه اطلاعات اضافی را حذف کنید و مطمئن شوید که عناصر باقی‌مانده در منظم‌ترین و منطقی‌ترین جای خود برای پشتیبانی هدف قرارگرفته‌اند.

2-کلمات اینفوگرافیک شما زیاد است

بدترین نوع اینفوگرافیک مقالاتی هستند که روی یک پس‌زمینه رنگارنگ با تصاویر زمینه چاپ‌شده‌اند. کاربران وقتی صفحه شمارا باز می‌کنند انتظار یک صفحه با اطلاعات بصری رادارند که سریعاً باز شود. اگر نیاز دارید که از تعداد زیادی کلمه استفاده کنید یا گرافیک شما به‌اندازه کافی بالا نیست.
چطور حلش کنیم؟
همه کلمات خود را در قالب وبلاگ منتشر کنید. به‌جای اینکه تمام مطالب را در صفحه بگنجانید لینکی قرار دهید تا کسانی که نیاز دارند آن را مطالعه کنند از آن استفاده کنند.

3-داده نمایی شما با اطلاعات ارتباط برقرار نمی‌کند

اینفوگرافیک بر اساس تصاویری است که داستانی را بیان می‌کند. جایی برای تصاویری که زیبا هستند اما حقایق را بیان نمی‌کنند وجود ندارد. مقایسه آمار سرشماری نشان می‌دهد که بساط اینفوگرافیک در شهرها پررونق است. مسلما یک گروه کوچک از مردم بهتر از یک گروه بزرگ مبهم است خواننده‌ها همیشه می‌خواهند اصل مطلب را بدانند، این را فراموش نکنید.
چطور حلش کنیم؟
تمام عوامل را برای از بین بردن عناصر بی‌ربط بررسی نمایید، هر گرافیک را به یک نقطه اختصاص دهید تا دقت و سرعت بالایی که انتظار دارید برآورده شود.

اشتباهات اینفوگرافیک | سایت سازان

4-اطلاعات داده نمایی شما سوال برانگیز است

داده‌های مشکوک در قالب اینفوگرافیک نباید وجود داشته باشد، منابع شما باید بی‌عیب و نقص باشد و حقایق را به‌روشنی بیان کند.
اشتباهات واقعی، منابع مشکوک و تحریف حقایق بیماری همه‌گیری است که متأسفانه در میان بازاریابان باب شده است درصورتی‌که نیاز است که شما کاملا مسئولانه اطلاعات واقعی را درج کنید.
چطور حلش کنیم؟
اگر اطلاعات شما از ویکی‌پدیا یا سایت نامعتبر دیگری پیداشده، به دنبال سایت معتبری بگردید تا مطمئن شوید اطلاعات واقعی هستند و تحریف‌نشده‌اند.

5-داده نمایی شما دارای خطا است

فرآیند ویرایش می‌تواند بعضی از اشتباهات عجیب‌وغریب را پیدا کند اما برخی اشتباهات آن‌قدر واضح‌اند که خوانندگان به‌راحتی می‌توانند آن‌ها را پیدا کنند.
یکی از اشتباهات رایج اشتباهاتی است که در تیترها به وجود می‌آید.
چطور حلش کنیم؟
یک ویراستار متن و یک ویراستار عکس استخدام کنید، بهتر است دو مسئولیت را به یک نفر ندهید و همین‌طور بهتر است که آن‌ها از خوانندگان منتقد باشند.

6-داده‌های شما آمار بی‌معنی دارند یا تحریف‌شده‌اند

ارتباط علت و معلولی برقرار نیست. بازاریابان معمولا از دو آمار عددی که به هم ربطی ندارند در گرافیک خود استفاده می‌کنند که با این کار اعتبار خود را زیر سوال می‌برند.
چطور حلش کنیم؟
از یک منبع معتبر اطلاعاتی استفاده کنید تا مطمئن باشید که آمار دقیقی به شما ارائه می‌دهند.

7-داده نمایی شما چشم خواننده را هدایت نمی‌کند

یک داده نمایی مناسب حواس خواننده را به خود اختصاص می‌دهد و اجازه نمی‌دهد که خواننده تمرکزش را از دست دهد. اگر خواننده‌ها داده‌ها را بدون حواس‌پرتی پیدا نکنند یا اگر احساس کنند طراحی به‌هم‌ریخته و آشفته است به‌سرعت رهایش می‌کنند.
چطور حلش کنیم؟
پس‌زمینه و فونت خود را ساده نگه‌دارید، برای نشان دادن هر قطعه از اطلاعات از گرافیک مناسبی استفاده کنید، استفاده از فلش و راهنما در میان مطالب می‌تواند فضای منفی بین عناصر را از بین ببرد.
ایجاد اینفوگرافیک قوی نیازمند تعهد بالایی است، مراقب باشید ویرایش‌ها به‌درستی انجام گیرد تا اینفوگرافیک را به یک ابزار شگفت‌انگیز تبدیل کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید