طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

چگونه تعداد دفعات باز شدن ایمیل خود را افزایش دهید؟

چگونه تعداد دفعات باز شدن ایمیل خود را افزایش دهید؟

این روزها، وبلاگ ها از بازاریابی ایمیلی به‌عنوان ابزاری مهم برای تبدیل بازدیدکننده‌ها به مشترکین خود استفاده می کنند. این‌یک روند بسیار مثبت است بر اساس تحقیقات مک کینسی و همکارانش (McKinsey & Company)، ایمیل می تواند 40 برابر کاربرد فیس‌بوک و توییتر هم‌زمان کارایی داشته باشد.
کاملاً روشن است که به‌عنوان یک کسب‌وکار آنلاین برای ادامه دادن در این رقابت باید لیست ایمیلی خود را تهیه کنید. ولی در جستجو برای عضوگیری مشترکین بیشتر، کسب‌وکارها یک اشتباه کلاسیک می کنند و آن این است که همه ی تمرکز آن ها بر روی تعداد مشترکین است. به‌جای آن باید بر روی یک عدد حیاتی دیگر یعنی تعداد دفعات باز شدن ایمیل تمرکز کنید.

دلایل آن در ذیل آورده شده است:

شما کدام‌یک را ترجیح می دهید: 10000 عضو با نرخ باز کردن ایمیل 10 درصدی یا 5000 عضو با نرخ باز کردن ایمیل 30 درصدی؟ درحالی‌که بسیاری از مردم به دنبال تعداد بسیار زیاد مشترکین هستند، بدون شک پاسخ گزینه ی دوم است. تعداد بیش تر باز کردن به تعداد کلیک های بیشتری منجر می شود که درنهایت به بازدید و خرید بیش تر منتهی می شود.
حتی اگر لیست ایمیلی کوتاهی دارید تا زمانی که مخاطبان قوی و متعهدی داریدکه نرخ باز کردن ایمیل بالایی دارند، شما می توانید جامعه ای را بسازید که به گسترش کسب‌وکار شما کمک می کنند. با در نظر گرفتن این نکته من تعدادی پیشنهاد برای باز شدن بیشتر ایمیل هایتان مطرح می کنم.

 نوشتن موضوع طولانی

بعد از تحلیل بیش از 375،000،000 ایمیل، ایمیل هایی که پاسخ گرفته بودند بیشتر از 61 حرف در موضوع آن ها بود و بالاترین نرخ بازذیذ زا که 12.38% بود، به خود اختصاص دادند. درحالی‌که به نظر می رسد باید با موضوع کوتاه تر توجه مخاطب را جذب کرد، سعی کنید به تعداد حروف موضوع ایمیل بیفزایید.
چ تعداد حرف خیلی طولانی می شود؟ برای به دست آوردن پاسخ صحیح برای مخاطبین خود، بهترین گزینه انجام دادن تست های جداگانه بر روی آن ها با تعداد حروف متفاوت برای موضوع ایمیل است. می توانید یکی راکمی بیشتر از 61 کاراکتر، یکی را در محدوده ی 100 کاراکتر و دیگری را حدود 130 کاراکتر تنظیم کنید و نتیجه را بررسی کنید که کدام‌یک بیشتر از بقیه بازخواهد شد. این آزمایش را در چند هفته اجرا کنید و بر روی موضوعی که از بقیه پیشی گرفت تمرکز کنید.
نکته مفید: نوشتن موضوع طولانی می تواند نرخ کلیک شدن شمارا نیز بالا ببرد. نتایج تحقیق مشابه نشان داده است که ایمیل ها با موضوعات طولانی نرخ کلیک بالا و 2.08 درصدی دارند.

چگونه تعداد دفعات باز شدن ایمیل خود را افزایش دهید؟

برانگیختن حس کنجکاوی

آیا هنگام نوشتن موضوع ایمیل از تکنیک کامل نبودن چرخه کار استفاده کرده اید؟
اگر انجام نداده اید، بهتر است از الآن شروع کنید. جوانا ویبی (Joanna Wiebe) از شرکت رونوشت Hackers این تکنیک را در اولین ایمیل برای کمپین Neil Patel’s Quicksprout drip استفاده کرد. نتیجه ی آن 102 درصدی بود. این نرخ اشتباه تایپ نشده است بلکه تعدادی لینک را چند بار باز کردند. موضوعی که او به کاربرد این بود:
توسعه با سرعت! این روشی است که با آن بازدیدکننده پیدا می کنید… و آن را تبدیل به عضو می کنید.
در موضوع بالا او فقط به مردم گفت که ایمیل حاوی نکاتی برای بالا بردن بازدیدکننده‌ها است. او اشاره نکرده است که آیا این کار توسط الگوریتم SEO، رسانه ی اجتماعی، تغییر محتوا و یا روش های دیگر انجام می شود؛ بنابراین شما برای اینکه بدانید بر روی لینک کلیک می کنید. این دقیقاً معنی چرخه باز کار را نشان می دهد. شما به مقداری اطلاعات در اختیار مخاطب قراردادید که جذب موضوع بشود و برای کامل کردن این چرخه لینک را باز کند و مطالعه کند.
شما می توانید برای افزایش نرخ باز شدن ایمیل هایتان از این روش استفاده کنید. همه ی آنچه نیاز دارید این است که موضوع را در راستای محدود کردن اطلاعات تغییر دهید ولی همچنان در حد کنجکاو کردن مخاطب به آن ها اطلاعات بدهید. ولی از موضوعاتی که خیلی طعمه ی کلیک می شوند حذر کنید زیرا اگر باوجود جذابیت بالای موضوع، مخاطبان بعد از کلیک کردن ناامید شوند تعداد زیادی از آن ها عضویت خود را لغو می کنند.برای گرفتن ایده در راستای استفاده از این تکنیک سایت های Upworthy، Buzzfeed و ViralNova را مطالعه کنید. آن ها از این تکنیک در تیتر ها برای بالا بردن بازدیدکننده‌های خود بسیار استفاده می کنند.

از حروف کوچک استفاده کنید

بسیاری از کسب‌وکارها از حروف بزرگ برای حرف اول هر کلمه در نوشتن موضوع استفاده می کنند. این کار را بر اساس عادتشان در نوشتن تیترها دارند. ولی این حالتی نیست که مردم در هنگام خواندن موضوع ایمیل به آن عادت داشته باشند.
هنگامی‌که آشنایان، دوستان و سایر افرادی که می شناسید به شما ایمیل می-زنند از حروف کوچک برای نوشتن موضوع استفاده می کنند. شما تمایل بیش-تری برای باز کردن این ایمیل ها دارید زیرا شما فرد را از قبل می-شناسید و به آن اعتماد دارید و همچنین این ایمیل از طرف یک شخصیت حقیقی برای شما ارسال‌شده است و حاوی پیامی برای شما است. شما می توانی از این نکته در نوشتن موضوع در بازاریابی خود بهره ببرید. موضوع ایمیل شما نه‌تنها واقعی و قابل‌اعتماد به نظر می رسد بلکه در رقابت با رقیبانی که با حروف بزرگ می نویسند نیز شانس برد بیش تری دارد.

 

چگونه تعداد دفعات باز شدن ایمیل خود را افزایش دهید؟

نویل مد هورا (Neville Medhora) در بازاریابی ایمیلی خود از این تکنیک استفاده می کرد. همان‌طور که در شکل بالا می بینید تقریباً همه ی حروف در موضوع ها با حروف کوچک هستند، ولی گاهی تعدادی کلمه و یا حرف های ویژه با تمام حروف بزرگ نوشته‌شده‌اند تا جذابیت بیش تری بدهند.
حتی موضوع ایمیلی که در مورد دوم در ارتباط با QuickSprout ذکر شد، در موضوع آن فقط کلمه ی اول و حرف اول از کلمه ی دوم بزرگ هستند و بقیه حروف کوچک هستند.

ارسال ایمیل به‌صورت منظم

بسیاری از کسب‌وکارها و وبلاگ نو یس‌ها به تعداد کافی به مشترکین خود ایمیل ارسال نمی کنند. این هم جز مواردی است که ممکن است با تصورات شما همخوانی نداشته باشد و آن این است که اگر به مشترکین خود ایمیل بدهیم باعث می شود که عضویت خود را لغو کنند. ولی اگر به آن-ها ماهی یک‌بار یا دو بار ایمیل بدهید هیچ تضمینی وجود ندارد که شمارا به خاطر داشته باشند و ایمیل های شمارا بازنخواهند کرد. اگر می خواهید آمار باز کردن ایمیل های شما بالاتر برود باید به آن ها بیش تر ایمیل بدهید.
در لحظه ی عضو شدن آن ها به آن ها ایمیل بزنید و در اولین ایمیل برای آن-ها کتاب الکترونیکی رایگان و یا خودآموزی که روی آن ثبت‌نام کرده اند را بفرستید و به آن ها آگاهی بدهید که به‌عنوان یک مشترک چه چیزی انتظار آن ها را می کشد.
در بازه ی دو تا شش روز بعد به آن ها ایمیل بزنید. دن زارلا (Dan Zarrella) یافته است که بیشترین همکاری در سه تا هفت روز اتفاق می افتد. شما باید بهترین محتویات را در اولین ایمیل بفرستید تا در آینده آن ها مشتاق دریافت ایمیل از شما باشند. بعدازآن هر سه روز یک‌بار به آن ها ایمیل بزنید تا در بالای ذهن مخاطبانتان باقی بمانید. ارتباط به‌صورت مرتب باعث می شود که شما تعدادی از مشتریان را تضمینی داشته باشید. همان‌طور که تحقیقات نشان می دهد که 50 درصد تبدیل‌شدن بازدیدکنندگان عادی به مشتریان در 4 هفته اول اتفاق می افتد درحالی‌که 75 درصد این تبدیل در سه ماه اول رخ می دهد.
شکل (2)

استفاده از دو گزینه ثبت‌نام برای دریافت ایمیل و دریافت ایمیل تأیید

ساده ترین را برای اینکه تعداد بیش تری ایمیل های شمارا باز کنند استفاده از دو گزینه ثبت‌نام برای دریافت ایمیل و دریافت ایمیل تأیید است. با بررسی 30000 ایمیل مشخص شد که ایمیل های تأییدشده برای دریافت 72.2 درصد افزایش در یک‌بار باز شدن و 75.6 درصد در کل تعداد باز شدن-ها داشته اند. این آمار به دلیل محدود کردن روبات ها و ایمیل های ناخواسته است.
اگر می خواهید از دو گزینه ثبت‌نام برای دریافت ایمیل و دریافت ایمیل تأیید استفاده نکنید باید لیست خود را مرتب کنید. بسیاری از نرم-افزارهای بازاریابی می توانند برای شما مشترکین غیرفعال را پیدا کنند؛ بنابراین افرادی که در 6 ماه گذشته ایمیل های شمارا باز نکرده اند پیدا کنید و حذف کنید و این کار را هر شش ماه یک‌بار برای مرتب نگه‌داشتن لیست خود انجام دهید. و یا می توانید افراد غیرفعال را در گروه دیگری جایگزین کنید به‌جای اینکه آن ها را حذف کنید. این کار آمار ایمیل های بازشده را خیلی سریع افزایش می دهد.
فراموش نکنید عضوگیری تنها نیمی از راه است. اگر آن ها ایمیل های شمارا نخوانند زحمات شما جلوی چشمتان از دست می رود. با به‌کارگیری این 5 راهکار تعداد باز شدن ایمیل ها را افزایش دهید و درنتیجه تعداد کلیک ها نیز افزایش می یابد و برای شما بازدیدکننده و فروش بیش تر به همراه دارد.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید