طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

چگونه عادات نوشتن را تغییر دهیم و مطلب بهتری برای سایت خود بنویسیم

چگونه عادات نوشتن را تغییر دهیم و مطلب بهتری برای سایت خود بنویسیم

من نیز مانند بسیاری دیگر از کسانی که وبلاگ دارند هرروز در وبلاگ خود مطالب جدیدی می‌نویسم و بسیار به این کار علاقه‌مند هستم. من هرروز سعی می‌کنم که تمام تلاش خود را برای بهتر شدن نوشتار خودم انجام دهم.

مشکلات: تهیه مطلب برای یک سایت و یا حتی یک وبلاگ کاری زمان‌بر است.

 • بازاریابان محتوا وظایف چندگانه‌ای دارند: محتوای رسانه‌های اجتماعی (93%)، خبرنامه (81%)، مقالات برای وب‌سایت‌ها (79%)، محتوی وبلاگ‌ها (81%) و بسیاری مطالب دیگر.
 • کمبود وقت یکی از 5 چالش اصلی برای 51% از محتوی نویسان وبلاگ‌ها و بازاریابان محتوا است درحالی‌که 50% با چالش ایجاد محتوای جذاب روبه‌رو هستند.
 • می‌توان به جرات گفت که 76% از بازاریابان محتوا در سال 2016 مطالب بیشتری نسبت به سال 2015 تولید کرده‌اند.

بنابراین ما برای آنکه خلاق‌تر و جذاب‌تر به نظر برسیم نیاز است تا تاکتیک‌های مختلفی را به کار ببندیم تا بتوانیم خروجی بهتر و بیشتری داشته باشیم و نتایج بهتری دریافت کنیم.
همان‌طور که شما به‌خوبی می‌دانید ایجاد محتوا کاری دشوار است، من هر بار که مقالاتی از Rand Fishkin، Neil Potel و John Morrow را می‌خوانم بسیار متعجب می‌شوم که این افراد چگونه می‌توانند تعداد زیادی مقالات جذاب و کاربردی در هر هفته بنویسند و علاوه بر آن بسیاری کارهای دیگر را به‌صورت هم‌زمان انجام دهند؟! آیا این افراد بیش از 80 ساعت در هفته کار می‌کنند یا اینکه یک لشکر از دستیاران به آن‌ها در انجام این کارها کمکمی کمد؟!
زمانی که مقاله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی چگونه در یک هفته بیش از 5 مقاله بنویسیم» توسط آقای Neil Patel منتشر کردید احساس کردم که ایشان ندای درونی من را شنیده و به آن پاسخ داده‌اند. این مقاله بهترین تاکتیک‌ها برای بازاریابی محتوا در هر مکان و هر محلی که هستید را معرفی می‌کند.
مقاله ایشان من را به فکر فروبرد که عادات نوشتن خود را تغییر دهم تا بتوانم در زمان کمتر محتوای بهتر و بیشتر تولید کنم. نویسندگان بزرگ عادات عجیبی دارند که آن‌ها را کارکرده مؤثرتر یاری می‌کند. برای مثال آیا تابه‌حال به استفاده از عادات و علایق خود در جهت بهتر کار کردن فکر کرده‌اید؟ آیا به نوشیدن قهوه و یا گوش دادن به موسیقی برای افزایش کارایی خود فکر کرده‌اید؟
بنابراین من تصمیم گرفتم که عادات روزانه خودم را مجددا مرور کنم و بررسی کنم که چگونه می‌توانم آن‌ها را برای بهبود کار خودم بهینه‌سازی کنم و از آن‌ها بیشترین سود و منفعت را ببرم تا بتوانم مطالب بهتر و بیشتری را در زمان کمتری تولید کنم.

 

چگونه عادات نوشتن را تغییر دهیم ومطلب بهتری برای سایت خود بنویسیم

خواندن اخبار

من نمی‌توانم جلوی خودم را بگیرم و اخبار آنلاین را مطالعه نکنم، حال چگونه می‌توان از این عادت برای بهبود کار خودم بهره ببرم؟

 • این کار موجب می‌شود که مهارت‌های نوشتاری تقویت شوند و همچنین موجب تقویت مهارت‌های شناختی و کارکرد بهتر مغز می‌گردد و علاوه بر آن می‌تواند دامنه لغات فرد را بهبود ببخشد.
 • گوش دادن به اخبار می‌تواند برای شما ایده‌های جدید ایجاد کند تا بتوانید مطالب خوبی تولید کنید.
 • گوش دادن به اخبار به من کمک می‌کند تا افراد حرفه‌ای که رد کار خود بسیار خبره هستند مطالب خوبی یاد بگیرم و از متدها و ابزارهایی که آن‌ها در کار خود استفاده می‌کنند بهره ببرم.

 

چگونه عادات نوشتن را تغییر دهیم ومطلب بهتری برای سایت خود بنویسیم

برای انجام این کارها، نیاز است تا از خواندن مقالاتی که افراد غیرحرفه‌ای نوشته‌اند و همچنین مطالبی که برای شما مفید نیستند دوری‌کنید و درواقع بهتر است یک لیست از کانال‌ها و یا نویسندگانی که خواندن مطالب آن‌ها مثل تحصیل کردن برای شما مفید است تهیه‌کرده و آن‌ها را دنبال کنید و از سایر مطالب در طراحی سایت دوری‌کنید.
از تجربیات خود درس بگیرید. من می‌توان به‌جرئت بگویم که QuickSporout، Copyblogger، Moz و Smart Blogger برای پر کردن جاهای خالی ذهنم بسیار به من کمک می‌کنند.Rand Fishkin و Neil Patel به من تمام جنبه‌های پیدا کردن بهترین راه برای بازاریابی اینترنتی و محتوا سازی را آموختند درحالی‌که Brian Clark و Jon Morow به من مهارت‌های نوشتن رو یاد دادند و به من انگیزه تقویت مهارت‌های نوشتاری دادند.
علاوه بر این اپلیکیشن هایی مثل Digg و Newsbeat به من کمک کردند تا از عادت اخبار دیدنم در جهت بهتر کردن نوشتارم بهره ببرم.

 

چگونه عادات نوشتن را تغییر دهیم ومطلب بهتری برای سایت خود بنویسیم

نگارش آزاد

اگر شما عادت به زود از خواب بیدار شدن دارید آزاد نویسی می‌تواند به پیشرفت شما کمک کند. نوشتن آزاد یک تکنیک است که توسط Julia Cameron و Mark Levy معرفی گردیده است. در این تکنیک با نوشتن مشکلات خود و چیزهایی که شمارا ناراحت می‌کنند روی یک‌تکه کاغذ خود را از شر آن‌ها خلاص می‌کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که هرروز صبح چند صفحه برای خودتان بنویسید.
این‌که موضوع این نوشتار چه باشد اصلا اهمیتی ندارد فقط بنویسید.
برای اینکه این عادت را در خود تقویت کرده و از آن برای بهبود نوشتار خود استفاده کنید شما تنها نیاز است که هرروز صبح چند صفحه برای خودتان بنویسید. عجله نبیند و آرام باشید تا افکار شما جریان پیدا کنند و به سمت کاغذ روانه شوند. فقط یک محدودیت زمانی برای خود تعیین کنید.
من پس از خواندن مقاله Julia Cameron جرات انجام این کار را پیدا کردم. من بسیار به شب‌بیداری عادت دارم و برای من صبح بیدار شدن نیاز به شجاعت زیادی دارد. درحالی‌که من از صبح بیدار شدن و نوشتن آزاد بسیار لذت می‌بردم با سایت 750 Words آشنا شدم. پس‌ازآن توانستم 8-10 ساعت در روز کارکنم بدون توجه به اینکه چه روز و زمانی از هفته ماه و سال است و متوجه شدم که به نوشتار آزاد آنلاین نیز بسیار علاقه‌مندم. نکته جالب راجع به این سایتان است که یک چارت از آنالیز نوشتار شما به شما تحویل می‌دهد: این سایت در طراحی وب سایت و نوشتار آن به من کمک کرد که نوشتارم را آنالیز کنم و متوجه شوم که کدام عادات نوشتاری خود را باید تغییر دهم. برای مثال من متوجه شدم که نیاز دارم که سریع‌تر و موثرتر کارکنم.
علاوه بر این من با استفاده از این سایت توانستم چیزهایی که تمرکز من را به هم می‌زد حذف کنم و کلماتی را که زیاد در متن من مورداستفاده قرارگرفته بود را شناسایی نموده و از تعداد آن‌ها کاستم که نقش مهمی در سئو دارد.
آخرین چیزی که موجب شد من واقعا عاشق روش نوشتار آزاد بشم شرکت در یک جلسه کلاس که توسط یک نویسنده محلی برگزارشده بود، است. در این کلاس من یک مداد یک دفتر و یک کاپوچینو به همراه داشتم و ذهن آماده‌ای برای یک نوشتار آزاد داشتم.
اون نویسنده به ما گفت شما باید سه کار انجام دهید:

 • شما 5 دقیقه زمان‌دارید که راجع به آخرین مشکلی که برای شما پیش‌آمده و راه‌حلی که برای حل ان استفاده کرده‌اید را بیان کنید. این کار به من کمک کرد بدانم چقدر در نوشتن کند هستم. 5 دقیقه نه برای نوشتم مشکل کافی بود و نه برای نوشتن راه حل.
 • شما 10 دقیقه وقت و سه موضوع مختلف برای نوشتن دارید. هرکدام را که دوست دارید انتخاب کنید و راجع به آن بنویسید. موضوع انتخابی من این بود که یک عبارت را انتخاب کنم و با آن‌یک داستان بنویسم. من سعی کردم در نوشتن داستان زمان را ذخیره کرده و سریع‌تر بنویسم.
 • شما 15 دقیقه فرصت دارید که یک لیست از کارهایی که می‌خواهید در 2016 انجام بدهید تهیه کنید. نکته آن بود که باید از نوشتن کاری که پیش‌تر انجام داده‌اید خودداری کنید. این مسئله من را به فکر فروبرد تا بتوانم رشته افکارم را از دست ندهم نظم فکری خودم را حفظ کنم تا از هدر رفتن زمان جلوگیری کنم و تا در ادامه از اضافه‌زمان خودم برای ویرایش نوشته‌ها استفاده کنم.

با استفاده از این روش نوشتار آزاد من اکنون به این قابلیت رسیدم که سریع‌تر بنویسم و هر بار نوشتن آزاد به من ایده‌های زیادی می‌دهد برای مقالات آینده و همچنین درگیری‌های ذهنی من را کاهش می‌دهد.

نکته اخلاقی این بحث:

 • نوشتار آزاد یک عادت روزانه است که ارزش امتحان کردن را دارد. تسلیم نشوید و حتما امتحان کنید، فقط بنویسید و بنویسید.
 • این تکنیک بسیار مفید است و ابزارهای متعددی ایجادشده‌اند که می‌توان برای این کار مورداستفاده قرار گیرند که از میان آن‌ها 750 Words، Write or Die و یا Written? Kitten را می‌توان نام برد.

قهوه بنوشید

عادت نوشیدن روزانه قهوه مزایایی دارد که این مزایا اثبات‌شده هستند:

 • قهوه باعث می‌شود بهره‌وری شما افزایش پیدا کند
 • قهوه به شما کمک می‌کند تا هشیار بمانید
 • قهوه خلاقیت شمارا افزایش می‌دهد

من به قهوه اعتیاددارم اما می‌توانم به‌جرئت بگویم که قهوه برای بازاریابی محتوی به من کمک می‌کند، تنها نکته آن است که بدانید چه مقدار و در چه زمانی قهوه بنوشید تا بتواند به شما کمک کند.
من هرروز دو فنجان قهوه می‌نوشم.
بهترین زمان بازه زمانی شروع روز تا ساعت 10 صبح و بین ساعات 2 تا 5 عصر است. من اولین فنجان قهوه خود را در اولین ساعت شروع روز همراه با شیر می‌نوشم. این فنجان قهوه باعث می‌شود فکر من راه می‌افتد و من شروع به نوشتن می‌کنم.
فنجان دوم قهوه رابین ساعات 3 تا 4 بعدازظهر می‌نوشم. این کار مثل یک سیستم شارژ کننده عمل می‌کند و روحیه شمارا احیا می‌کند و موجب می‌شود سطح خلاقیت شما به میزان چشم‌گیری در بعدازظهر افزایش پیدا می‌کند و پس از آن‌من برای نوشتن خطوط انرژی کافی پیدا می‌کنم.

برنامه‌ریزی پیشرفته داشته باشید

آیا طبیعت شما که به نظم علاقه دارید دوستانتان را به خنده وامی‌دارد؟ دوستان من هنوز متوجه نمی‌شوند که چرا دوست دارم برای چند ماه آینده خود از قبل برنامه‌ریزی کنم؟!
این عادت من را نجات می‌دهد:

 • این عادت به سرچ بهتر و منظم‌تر منجر می‌گردد.
 • این عادت محدودیت‌های زمانی ایجاد می‌کند که موجب می‌گردد شما سریع‌تر بنویسید.
 • این عادت باعث می‌شود که برای محتوی برنامه‌ریزی داشته باشید و مثل یک رئیس مرتب و با برنامه کارکنید.

با در نظر گرفتن این اصول من Trello را انتخاب کردم تا این عادت برنامه‌ریزی را مشخصا دنبال کنم. قسمت موردعلاقه من در این ابزار وجود کلیدهای میانبری است که به من اجازه می‌دهد با یک کلیک بسیاری کارها را مدیریت کنم. من ورژن ادغام‌شده این ابزار با گوگل و فعال‌سازی اخطارها بر روی دسکتاپ را استفاده می‌کنم تا بتوانم محتوی را به‌سرعت اشتراک‌گذاری و ویرایش کنم. علاوه بر آن این کار به من کمک می‌کند اتمام زمان انجام یک کار را به یاد بیاورم و باعث می‌شود که بتوانم زمان خود را به‌خوبی مدیریت و برنامه‌ریزی کنم. علاوه بر Terrelo، Asana، Evernote و همچنین Wunderlist ابزارهای سودمندی هستند که امتحان کردن آن‌ها خالی از سود در نوشتار  و سئو نیست.

گوش دادن موسیقی

این کار موردعلاقه من است.
کار کردن در یک اداره همراه با 14 نفر دیگر که گه گاهی باهم دیگر شروع به گپ زدن می‌کنند می‌تواند موجب شود که شما دائما تمرکز خود را از دست بدهید؛ اما من راهی برای فرار از این موقعیت و شرایطی که تمرکز را به هم می‌زند پیداکرده‌ام و آن گوش دادن به موسیقی است.
موسیقی به من کمک می‌کند تا بر روی کارم تمرکز کنم، همچنین موجب می‌شود سرعت نوشتار من افزایش پیدا می‌کند و می‌توانم کلمات بهتری برای نوشتن پیدا کنم. علاوه بر این‌ها گوش دادن به موسیقی باعث می‌شود دقت من در نوشتار افزایش پیدا می‌کند. پیرو پیشنهاد Neil Patel من از موسیقی برای شاد شدن، ایجاد انگیزه، ایجاد خلاقیت و سازندگی در هنگام نوشتن مقالات خود استفاده می‌کنم.

 

sitesazan-5791837f4b
گوش دادن به موسیقی به من در صرفه‌جویی در زمان نیز کمک می‌کند:

 • استفاده از هدفون به بقیه گوش زد می‌کند که نباید مزاحم شما بشوند زمانی که در حال انجام کار هستید.
 • گوش دادن به موسیقی ذهن شمارا فعال می‌کند تا بهتر فکر کنید.
 • گوش دادن به موسیقی موجب می‌شود شما از نوشتن لذت ببرید.
 • بهره‌وری را نیز افزایش می‌دهد.

مطالعات بسیاری بر روی موثر بود موسیقی و اثرات مثبت آن روی بهره‌وری و خلاقیت انجام‌شده است. دانشگاه بیرمنگام این مطلب را به اشتراک گذاشته است که گوش دادن به موسیقی باعث می‌شود که کارای تکراری برای شما جذاب‌تر باشند. تحقیقات دیگری که در این زمینه انجام‌شده نشان داده است که موسیقی به تمرکز و آرامش افراد کمک می‌کند.
اما زمانی که کارهایی که به استفاده زیاد و شدید مغز نیاز دارند انجام می‌دهیم صداهای طبیعی مثل صدای آبشار، صدای آب و پرندگان و امثال این صداها می‌تواند به کارکرد بهتر مغز شما کمک کند علاوه بر این محققان ثابت کرده‌اند که موسیقی سنتی نیز می‌تواند بسیار برای شما مفید باشد اما باید دقت کنید که این موسیقی‌ها باید بی‌کلام باشند.
آیا عادات دیگری نیز وجود دارند که به شما کمک می‌کنند کار خود را بهتر انجام دهید؟ این عادات چگونه به شما کمک می‌کنند؟

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید