طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

چگونه عملکرد واقعی محتوا‌ی خود را بسنجید

چگونه عملکرد واقعی محتوا‌ی خود را بسنجید

همانطورکه همه شما کاربران گرامی و همراهان همیشگی وب سایت، سایت سازان می دانید در طراحی سایت، محتوای خوب و سئو از نکات مهم و جدایی ناپذیر به شمار می آید.

چگونه عملکرد واقعی محتوا‌ی خود را بسنجید

یکی از چالش های اصلی که بسیاری از سازمان ها با آن مواجهه اند، عدم درک نسبت به آنچه آن‌ها باید در وهله اول دنبال کنند، می باشد. ازآنجایی‌که بازاریابی محتوا به رشد و محبوبیت خود ادامه داده است، فن آوری مورداستفاده برای ردیابی و سنجش عملکرد توسعه‌یافته است. در حال حاضر بازاریابان صدها نقطه دیتای مختلف دارند که می توانند حول یک بخش از محتوا موردتوجه واقع شوند، اما همه معیارهای ایجادشده برابر نیستند.

 

چگونه عملکرد واقعی محتوای خود را بسنجید | سایت سازان

اهداف کمپین محتوای شما چه هستند؟
کلید حل چالش عملکرد محتوا با داشتن درک بسیار روشن نسبت به آنچه شما با هر کمپین امید به انجام آن رادارید، آغاز می کند. برای بسیاری از سازمان ها، معمولا اهداف اصلی شامل شناخت برند و قرار گرفتن در معرض همگان، افزایش فروش، ثبت‌نام کاربر یا تولید است.
درک اهداف و مقاصد سازمانی کلیدی که شما انتظار رسیدن به آن‌ها با هر کمپین محتوا رادارید، کمک خواهد کرد تا مشخص شود که کدام معیارهای خاص مهم بوده و کدام‌یک تنها برای آگاهی داشتن مناسب‌اند.
آیا شما هنوز هم به معیارهای بیهوده پایبند هستید؟
در چند سال اخیر اصطلاح معیارهای بیهوده در جهان بازاریابی فراگیر شده و حتی با افزایش بازاریابی محتوا و ظهور تأثیرگذاران، بیشتر موردتوجه قرارگرفته است. مادامیکه این اعداد بزرگ به نظر برسند و بتوانند علامتی از کشش باشند، نشانه راستینی از موفقیت برای سازمان یا کمپین نیستند.
معیارهای بیهوده می‌تواند شامل موارد زیر باشند:

 • تمایل داشتن
 • اشتراک گذاری
 • نمایش صفحه
 • دانلودها
 • مشترکین

چگونه می توانید معیارهای عمیق تر را دنبال کنید؟
معیارهای عمیق تر که در پی تعامل و ابقا هستند، تصویر بسیار بهتری را از میزان واقعی بودن مخاطب ترسیم نموده و برای به دست آوردن یک ROI دقیقتر به شما کمک خواهند کرد. ایجاد یک گزارش مبتنی بر معیارهای عمیق تر به شما کمک خواهد کرد تا عملکرد واقعی محتوای خود را شناسایی کرده و گروه شمارا قادر می سازد تا در استراتژی حرکت روبه‌جلو تصمیم گیری های دقیق آگاهانه تری داشته باشید.
قطعا معیارهای عمیق تر می توانند بسته به اهداف هر کمپین تغییر کنند، درعین‌حال، موارد زیر یک نقطه شروع خوب برای تجزیه‌وتحلیل تعامل هستند.

 • زمان مربوط به محتوا
 • جدول زمانی کلی تعامل
 • محتوا به‌واسطه تعامل
 • کانال ها به‌واسطه تعامل
 • تاثیرگذاران به‌واسطه تعامل
 • نرخ تبدیل به‌واسطه محتوا

بسیاری از برندها در وب‌سایت خود از محتوا استفاده کرده و آن را با استفاده از تجزیه‌وتحلیل‌های تعبیه‌شده (به‌عنوان‌مثال، گوگل آنالیز) دنبال می کنند؛ درعین‌حال، دنبال کردن عملکرد محتوا و تعاملی که در فراتر از وب‌سایت شما مؤثر واقع شود، می تواند مشکل تر باشد. استفاده از URL های هوشمند به ایجاد بینش عمیق نسبت به تعامل با محتوای برون سایتی کمک خواهد کرد. شما قادر خواهید بود که از طریق کانال‌ها، تأثیر گذاران، کمپین و موارد دیگر دریابید که چه محتوایی بهترین عملکرد را در سئو دارد.

چگونه عملکرد واقعی محتوای خود را بسنجید | سایت سازان
URL هوشمند یک لینک منحصربه‌فرد است (معمولا کوتاه و با برچسب سفید برای برندینگ و/یا شناسایی کمپین) که در پشت‌صحنه شامل پارامترهای ردیابی اضافی و تحلیلی است. هنگامی‌که یک URL هوشمند ایجاد می شود، می توان آن را بر اساس نیازهای سازنده برای گزارش نقاط داده مختلف مدیریت کرد. تگ های محتوا را می توان به‌صورت دستی اضافه کرده و/یا هنگامی‌که URL با آن تلفیق می شود، به‌صورت دینامیکی الحاق نمود (به‌عنوان‌مثال، کلیک کردن بر روی آن).
در حال حاضر برای اندازه گیری عملکرد محتوا چه‌کار می کنید ؟
بشخصه، امروزه برای پیگیری و سنجش عملکرد واقعی محتوای خود چه می کنید؟ شما برای درک و بینش نسبت به تعامل از چه چیزی استفاده می‌کنید؟ آیا معیارهایی که ذکر نکردم رای برند شما مهم هستند؟

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید