طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

اصول تولید محتوای با کیفیت برای سایت

اصول تولید محتوای با کیفیت برای سایت

امروز در خدمت شما دوستان و همراهان همیشگی وب سایت ، سایت سازان هستیم با ارائه ی مقاله ای مفید در زمینه ی تولید محتوای استاندارد.

آیا از اینکه نمی توانید محتوای با کیفیت تولید کنید، نگران هستید؟

در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه محتواهایی تولید کنید که سطح آن از دیگر محتواها فراتر باشد. امروزه همه ی ما هر روز در حال تولید محتوا هستیم، زیرا تولید محتوا یکی از مهم‌ترین فاکتورهای بهبود بهینه سازی سایت به شمار می آید. در حال نزدیک شدن به دوره ای هستیم که همه ی افراد به دنبال تولید محتوای منحصر به فرد خود در فضای مجازی هستند. حتی مادر بزرگ ها هم به این فکر می‌کنند که چگونه می‌توانند تجربیات خود در زمینه ی آشپزی را بوسیله ی وبلاگ نویسی به دیگران ارائه دهند. با وجود این موج غیر قابل کنترل تولید محتوا، به نظر می رسد که کمتر کسی به این موضوع توجه دارد که چگونه محتوایی تولید کند که از محتواهای دیگران متمایز باشد.

محتوای تولید شده باید یک مفهوم جدید به نسبت دیگر محتواها داشته باشد، در غیر اینصورت تولید آن محتوا کاری بیهوده خواهد بود. برای مثال در نزدیکی های عید نوروز بسیاری علاقه دارند تا به نقاط مختلف سفر کنند. با مراجعه به سایت های مختلف مربوط به نقاط گردشگری مشاهده می کنیم که محتواهای خوبی درباره ی معرفی بسیاری از مکان ها وجود دارد اما در بسیاری از آنها کاربر نمی تواند با آژانس های مسافرتی که تورهای گردشگری را به این نقاط برگزار می کنند، دسترسی داشته باشد. به عبارتی هیچ کدام از سایت ها لیستی از آژانس های مسافرتی که تورهای مشابهی دارند را منتشر نکرده است و جای این نوع محتوا در میان دیگر محتواها خالی است؛ بنابراین اگر این محتوا تولید شود از دیگر محتواهای گردشگری متمایز خواهد بود.

تولید محتوای برتر

یکی از بهترین امکانات ابزارهای بررسی محتوا، مانند BuzzSumo یا Ahrefs، این است که با استفاده از آن‌ها به راحتی می‌توانید بررسی کنید که کدام محتوا در کدام پلت فرم عملکرد بهتری دارد. اگر متوجه شدید که چندین محتوا در توییتر توانسته‌اند توجه دیگران را به خود جلب کنند اما محتوای شما از این توجه بی‌بهره مانده است، بهتر است آن محتواها را بررسی کنید و ببینید که چه فاکتورهایی می‌توانید به آنها اضافه کنید تا محتوایی منحصر به فرد تولید کرده باشید. برای مثال در صورتی که یک باشگاه پینت بال بخواهد عملکرد منحصر به فردی در تبلیغات داشته باشد می تواند از تیم های شرکت کننده عکس هایی در شرایط خاص تهیه کند و آن‌ها را به طور رایگان در اختیار بازیکنان قرار دهد.

عکس ها باید طوری طراحی شوند که هم جنبه های عکس شخصی برای افراد رعایت شود و هم بطور ضمنی تبلیغات باشگاه در آن پیدا باشد. به این طریق به طور خودکار هنگامی که افراد عکس هایشان را در فضای مجازی منتشر می کنند، کاربران دیگر ترغیب می شوند که به آن باشگاه بیایند و از امکانات مفرح آن استفاده کنند. در صورتی که شما قصد تولید محتوای جدید ندارید، می توانید با بررسی محتواهای دیگر، لینک ها و عکس ها و دیگر بخش های آنها را مورد ارزیابی قرار دهید و با استفاده از آنها محتواهای قبلی خودتان را ویرایش کنید.

شاید بتوانید به محتواهای خودتان ویدئوهایی نیز اضافه کنید تا به کاربر کمک کنید که درک بهتری از محتوای شما داشته باشد. ذکر یک نکته در اینجا الزامی است که در صورتی که شما از پتانسیل های بهبود محتوای خودتان استفاده نکنید قطعا به زودی شخص دیگری از این پتانسیل ها استفاده خواهد کرد. برای مثال اگر محتوای شما ظرفیت خوبی برای دریافت لینک داشته باشد و شما در دریافت لینک تعلل کنید قطعا یکی از رقبا با بررسی محتوای شما، محتوایی تولید خواهد نمود و این فرصت را از شما خواهد گرفت.

مثال دیگر لینک های خراب است که اگر در بازیابی این لینک ها تعلل کنید رقبا این لینک را از شما می ربایند. رقبا با ارسال پیامی از سایت میزبان درخواست تعویض آن لینک را خواهند نمود: “در سایت شما یک لینک به محتوای الف ارسال شده است که در حال حاضر لینک آن به درستی کار نمی کند. ما محتوای ب را تولید کرده ایم که اطلاعات بیشتری را به کاربران ارائه می دهد. آیا شما مایل هستید که لینک قدیمی را با لینک محتوای ما جایگزین کنید؟ ” در صورتی که توصعه دهنده ی سایت میزبان فرد تنبلی نباشد مطمئنا با دیدن این پیشنهاد وسوسه خواهد شد و به همین راحتی شما یک فرصت دریافت لینک را به رقبا واگذار خواهید کرد.

چه چیزهایی به محتوا اضافه کنیم تا محتوای بهتری داشته باشیم؟

  • عکس و تصویر. می توانید با مراجعه به طراحی سایت هایی به عنوان مرجع، تصاویر را در اختیار دیگران قرار می دهند، عکس های مناسبی برای محتواهایتان انتخاب کنید.
  • اسکرین شات. بسیاری از اوقات تصاویر مستقیم از صفحه نمایش می تواند اطلاعات مفیدی را به کاربر منتقل کند.
  • ویدئو ها. می توانید با استفاده از ابزارهای مختلف ویدئوهایی تهیه کنید که بجای محتوای متنی اطلاعات مدنظرتان را به مخاطب منتقل کند.
  • محصولات. گاهی با ارائه توضیحاتی در مورد یک موضوع کاربر نیاز دارد تا با ابزارها و محصولات مرتبط با آن موضوع هم ارتباط داشته باشد. در چنین محتواهایی می‌توانید این ابزارها و محصولات را نیز به کاربر معرفی کنید.
  • دانلودها. کاربران از امکانات قابل دانلود استقبال می کنند. ارائه محتواهایی مانند نقشه، منوهای رستوران، PDF مربوط به یک مطالعه که توسط شما انجام شده و… می تواند توجه کاربران را بیشتر به محتواهای شما جلب کند.
  • اطلاعات منحصر به فرد. مثال نقاط گردشگری را به خاطر بیاورید. ارائه هر محتوایی در مورد نقاط بکر که کمتر مورد توجه دیگران بوده است می تواند برای بسیاری از کاربران جالب باشد.
  • و لینک دادن به دیگر محتواها. اگر لینک دادن به دیگر محتواهای مرتبط به کاربران اطلاعات جامع تری می دهد، بهتر است این کار را در دستور کارتان قرار دهید.

در پایان اگر در مورد هر کدام از نکات بیان شده در این مقاله نقطه نظر خاصی دارید می توانید در قسمت نظرات این مطلب آن را با ما در میان بگذارید تا در مورد آن با هم به بحث و گفتگو بپردازیم.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
اصول تولید محتوای با کیفیت برای سایت
امتیاز
51star1star1star1star1star

نوشته های مرتبط