طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

چگونه وب سایتتان را برای موبایل بهینه کنید؟

چگونه وب سایتتان را برای موبایل بهینه کنید؟
چگونه وب سایتتان را برای موبایل بهینه کنید؟

اینکه بخواهید وب سایتتان را برای موبایل طراحی کنید را فراموش کنید به جای آن سعی کنید وب سایتتان را طوری طراحی کنید که تمام دستگاه ها را پوشش دهد از موبایلی کوچک گرفته تا صفجه نمایش اتاق نشیمنتان. انجام این فرآیند مستلزم رعایت کردن اصول خاصی می باشد. دو استراتژی کلی برای طراحی سایت که در تمام دستگاه ها قابلیت نمایش داشته باشد نیاز است:

واکنشگرایی

قابلیت سازگاری

وب سایت های واکنشگرا برای تمام کسب و کارهای کوچک و بزرگ نیاز هستند. حداقل باید طراحی سایت تان را برای استفاده کننده های امروزی مطابقت دهید. هیچ فردی نمی تواند این حقیقت را که میلیون ها نفر از طریق موبایل به سایت ها دسترسی پیدا می کنند انکار کند اگر هنوز این آمادگی برایتان وجود ندارد که سایتتان را برای تمام سیستم ها قابل نمایش کنید حداقل می توانید دو قدم مهم در این راستا بردارید:

طراحی سایت را ساده کنید

اگر سایتتان را با موبایل باز کنید احتمالا متوجه خواهید شد که به تغییراتی در طراحی اش نیاز دارد تا بصورت واضح در موبایل دیده شود. طراحی های ساده تر صفحات، اندازه ی حروف درشت تر، قرار دادن کلمات مهم تر در بالای صفحه و به صورت درشت تر و استفاده از دکمه های کلیک بزرگ تر برای هماهنگ شدن با صفحات لمسی از جمله تغییرات مفید در این زمینه هستند. همچنین نیاز است اطلاعاتتان را در بالا و سمت چپ صفحه قرار دهید تا به آسانی در دسترس باشد.

برای سایتتان نسخه ای هماهنگ با موبایل بسازید

علاوه بر تغییر دادن طراحی وب سایت تان با استفاده از برنامه های طراحی مخصوص موبایل که ارزان یا حتی رایگان هستند می توانید نسخه ای از وب سایت برای موبایل طراحی کنید. اما در این راه مشکلاتی وجود دارد. اگر سایتتان URL مشابهی دارد ممکن است این تنظیمات برایش قابل اجرا نباشد و با سایت دیگری اشتباه گرفته شود. جستوجوگر های گوگل و بینگ راهی برای پیدا کردن URL جدید به شما نشان می دهند با این وجود اگر سایتتان را دوست دارید و نمی خواهید آن را تغییر دهید سایتی مخصوص موبایل بسازید و لینک آن را در سایت اصلی بگذارید. بدترین کار این است که موبایل را نادیده بگیرید.

چگونه وب سایتتان را برای موبایل بهینه کنید؟

با این وجود بهتر است سایت را طوری باز سازی کنید تا با هر نوع سیستمی قابلیت دسترسی به آن وجود داشته باشد. اینجاست که اصطلاحات سازگاری و پاسخگری به کمک ما می آیند:
طراحی سازگار طراحی پرطرفداری است. این طراحی در کمپانی های بزرگ استفاده می شود تا بتوان هر طور شده با مشتری و مخاطب ارتباط برقرار کرد. طراحی سازگار نوع سیستم مورد استفاده را میفهمد و سایت را با توجه به سیستم به فرد ارائه می کند.
طراحی پاسخگر راه حلی به صرفه تر است که با استفاده از تکنولوژی CSS یک نسخه از سایت را طوری طراحی می کند که به طور خود کار با هر نوع سیستمی سازگاری داشته باشد مگر با موبایل های خیلی قدیمی.ریسپانسیو کردن قالب باعث می شود شما به مخاطبان فعال بیشتری دسترسی داشته باشید برای مثال برخی سایت ها این قابلیت را دارند که با توجه به اندازه ی صفحه نمایش شما کوچک یا بزرگ شوند.
اگر به نوع دسترسی به مخاطبان در آینده اهمیت می دهید حتما سازگار کردن طراحی سایت تان را در لیست کار های ضروری قرار دهید تا مخاطبان با استفاده از تلفن های هوشمند، کامپیوتر ها، تلویزیون ها و حتی در آینده ی نزدیک با نمایشگر های روی در یخچال و آیینه های دستشویی بتوانند به شما دسترسی داشته باشند.
با هزینه کردن مقداری پول طراحان می توانند برایتان سایتی مناسب مخاطبان طراحی کنند البته باید اطمینان حاصل کنید که طراح با طراحی پاسخگر آشنا باشد.
در انتها باید بگوییم به محض اینکه شما تکنولوژی درست را پیدا کردید سعی کنید وب سایتتان را به روز کنید مخصوصا نمایش دادن سایت روی موبایل بسیار موثر است زیرا افراد بیشتر با موبایل به سایت شما اتصال پیدا کرد. این قضیه به این دلیل است که استفاده از موبایل در وقت صرفه جویی می کند، با موبایل می توان با دیگران در ارتباط بود و موبایل برای وقت گذرانی زیاد استفاده می شود. بنابراین وظیفه ی شماست که امکان متصل شدن به شما با روشی سریع و آسان را برایشان فراهم کنید. اطلاعاتتان را در دیدشان بگذارید، به آن ها آدرس دهید و با قرار دادن عکس و ویدیوهای تبلیغاتی آن ها را به سمت خودتان بکشانید.

برای مشاهده توضیحات کامل در این زمینه و یا واکنشگرا کردن قالب وب سایت خود بر روی لینک زیر کلیک کنید:

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید