طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

چگونه کلمات کلیدی را برای سئوی بهتر پیدا کنیم؟

چگونه کلمات کلیدی را برای سئوی بهتر پیدا کنیم؟

همان‌گونه که از عنوان مطلب پیداست، در مقاله می‌خواهیم در مورد کلمات کلیدی صحبت کنیم و راهنمایی کامل برای یافتن بهترین کلمات را برای شما ارائه دهیم.

این مقاله یکی دیگر از بهترین مقالات ما در زمینه سئو می‌باشد. متن را تا انتها مطالعه کنید و لذت ببرید!

در طی سال‌ها، موتورهای جستجو اهمیت کلمات کلیدی را در رتبه‌بندی کاهش داده‌اند. این‌یک واقعیت است که برای کسب جایگاه در 5 رتبه نخست نتایج جستجو، استفاده از کلمات کلیدی در تگ‌های عنوان و یا در تگ‌های هدینگ لازم و ضروری نیست. همچنین استفاده از کلمات کلیدی دقیق در متن یک صفحه از طراحی وب‌ سایت خیلی نیاز نیست.
این سوال پیش می‌آید که با توجه به این مطالبی که گفته‌شده باید کلمات کلیدی را رها کنیم و به سراغ گزینه‌های دیگری برویم؟ پاسخ منفی است. کلمات کلیدی هنوز هم مهم هستند. اینکه چگونه از آن‌ها استفاده کنید از اهمیت به سزایی برخوردار است. هدف ما هم از نگارش این مقاله، ارائه بهترین راه‌کارها برای استفاده از این کلمات است. برای مثال تفاوت معناهای یک عبارت و محبوبیت هرکدام از معانی و مفهوم آن عبارت خیلی حیاتی است.
استفاده ماهرانه از کلمات کلیدی همچنان از اهمیت زیادی برخوردار است. آنچه از مهروموم‌های گذشته تاکنون تغییر کرده است، نحوه استفاده درست از کلمات، متناسب با شیوه کار موتورهای جستجو است. هدف ما از قرار دادن این مطلب برای شما این است که به شما نشان دهیم که چگونه کلمات کلیدی همچنان مفید هستند و روش علمی استفاده از کلمات کلیدی توسط موتورهای جستجو را باهم بررسی می‌کنیم که برای کسب رتبه بالا برای شما بسیار مهم و کمک‌کننده است.

 

چگونه کلمات کلیدی را برای سئوی بهتر پیدا کنیم؟ | سایت سازان

هدف خود را مشخص کنید

چه‌کاری را می‌خواهید با جذب ترافیک انجام دهید؟

اشتباه بزرگی که بازاریابان اینترنتی مرتکب می‌شوند این است که ترافیک بیشتر سایت را، موفقیت می‌دانند. افزایش ترافیک نباید هدف نهایی باشد. هدف شما باید افزایش فروش باشد. ترافیک یک وسیله ساده ایست برای رفع مشکلات فروش. تمرکز خو را بر روی افزایش درامد قرار دهید.ما استراتژی کلمات کلیدی را برای توسعه یک کسب‌وکار اینترنتی توسعه می‌دهیم و هدف واقعی در مرحله اول شناسایی مشکلات و مسائل فروش است که باید حل شوند.

نمونه‌هایی از اهداف کلمات کلیدی در یک کسب‌وکار الکترونیکی

 • فروش
 • تغذیه قطعات مختلف پازل فروش
 • تاکید بر تبلیغات و درک کردن اهمیت آن
 • آگاه کردن مشتری از محصول یا خدماتی که شما ارائه می‌دهید.

مورد چهار از بقیه موارد مهم‌تر است. چون این مورد برای رتبه‌بندی طراحی سایت بسیار مهم است و با استفاده از آن می‌توانید در جستجوها رتبه‌های بالا را از آن خود کنید و درنتیجه می‌توانید محصولات خود را به فروش برسانید.
همان‌طور که میدانید برای کسب رتبه عالی باید محتوای ناب و منحصربه‌فرد تولید کرد. برای این کار باید برای خود یک استراتژی را تعریف کنید. نقطه شروع لیست کردن کلمات کلیدی است. تمام کلمات کلیدی مرتبط با محصول خود را باید لیست کنید و سپس شروع کنید بر اساس این فهرستتان به تولید محتوا را آغاز کنید.در دسته‌بندی که در بالا انجام دادیم موارد اول و دوم در ارتباط باهم هستند و با استفاده از آن‌ها می‌توان تمام مسائل و مشکلات مربوط به فروش محصول را برطرف کرد.
در ارتباط با مورد دوم، باید امر فروش هر محصول را همانند یک پازل در نظر بگیرید. برای فروش هر جنس و کالایی راه و روشی وجود که از اقدامات و انجام کارهای ریزودرشتی ساخته می‌شود. با تحقیق کردن در این مورد باید بهترین راه و روش را انتخاب کنید تا بتوانید فروشتان را گسترش دهید. این مورد بیشتر در ارتباط با مشتریانتان است. باید در مورد جامعه هدفتان و نیازهای آن‌ها تحقیق کنید تا بتوانید اقدامات درست را انجام دهید.

چگونه کلمات کلیدی را برای سئوی بهتر پیدا کنیم؟ | سایت سازان

عبارات پول‌ساز (Money Phrases)

عبارات پول‌ساز مجموعه‌ای از کلمات کلیدی هستند که به خریدوفروش یک محصول مرتبط هستند. مردم در اینترنت برای یافتن محصول موردنظر خود و خرید آن، این عبارات را در اینترنت جستجو کرده و به سایتهایی که گوگل به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد وارد می‌شوند و با ورود به آن سایت خرید یا فروش انجام می‌دهند. مثالی از عبارات پول‌ساز: فلان محصول ارزان، خرید فلان محصول و …
این عبارت که در گوگل باهم رقابت می‌کنند، بسیار مهم هستند. از طریق این عبارات می‌توان زمینه‌ای برای خریدوفروش را برای مشتریان ساخت. هنگامی‌که تعداد کلیک در طراحی وب سایت‌ هایی که از این کلمات استفاده می‌کنند بالا رود، می‌توانند برای صاحب سایت نیز پول‌ساز باشند.
با این تعاریف می‌توانید درک کنید که چرا به این عبارات، عبارات پول‌ساز میگویند. این‌همه‌ی داستان نیست. این عبارات دارای مشکلاتی هستند که در ادامه مطالعه خواهید نمود.

مشکلات استفاده از عبارات پول‌ساز

عبارات پول‌ساز همان‌طور که در بالا ذکر شد در گوگل باهم در رقابت شدید هستند؛ بنابراین رتبه گرفتن با آن‌ها خیلی ساده نیست. یک نکته دیگر را که باید در نظر بگیرید این است که پرداخت پول برای هر بار کلیک، مسلما باعث ایجاد کاهش ترافیک طراحی وبسایت و تمایل کمتر برای خرید می‌شود.
در مورد این مطلب اطلاعات زیادی را در اینترنت نخواهید یافت. همراه ما باشید تا برای این مسئله بهترین راه‌حل را پیدا کنید.

آناتومی و ساختمان عبارات پول‌ساز

گذشته از اینکه در کلماتی که روزانه در گوگل سرچ می‌شوند و شامل لغت خرید» می‌شوند، لغاتی را مشاهده می‌کنیم که با بررسی آن متوجه می‌شویم که مردم به دنبال خریدی سریع و آسان هستند. این مجموعه از لغات را عبارات پول‌ساز نامیدیم و گفتیم که باید در آن‌ها رتبه خوبی به دست آورد. ما این لغات را در 5 دسته قراردادیم. هر دسته شامل چندین لغت و تغییرات در آن است که تغییرات در نام محصول هست.

5 دسته از عبارات پول‌ ساز

 • مقایسه رقیب
 • سرچ های تخفیف قیمت
 • مشاهده محصولات و میزان محبوبیت آن‌ها
 • سرچ های کدهای تخفیف
 • جستجو برای فروش

واقعیت این است که اگر بخواهیم تمام کلمات و عبارات سرچ شده را دسته‌بندی کنیم، تعداد این دسته‌ها بسیار زیاد می‌شود. این 5 دسته از عبارات، مهم‌ترین آن‌ها هست که باید بر روی آن‌ها تمرکز ویژه داشته باشید.

کلمات کلیدی عبارات پول‌ساز و معماری سایت

یک نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که معماری طراحی سایت تان نباید صرفا حول عبارات پول‌ساز بچرخد. اگر همچنین معماری داشته باشید، سایتتان بر روی عبارات کلیدی تمرکز می‌کند؛ اما خیلی‌ها نمی‌دانند که رتبه دهی گوگل به کلمات کلیدی نیست. گوگل وکلا موتورهای جستجو به تخصص، اعتبار و اعتماد یک سایت رتبه می‌دهد.
پس معماری که حول عبارات خاص بچرخد را کنار بگذارید و بر روی تخصص و قدرت خود تمرکز کنید که برای بازدیدکنندگان طراحی سایت تان شرح دهید که در چه مواردی متخصص هستید.

ارزش عباراتی که پول‌ساز نیستند

عبارات کلیدی مهم دیگری وجود دارند که یک فروش سریع را بر اساس یک قاعده منظم می‌سازند. اگر شرکت شما برای عبارات پول‌ساز رتبه ندارد ولی دیگر رقبایتان رتبه خوبی دارند، دلیل این نیست که آن‌ها از شما بهتر هستند. بله عبارات کلیدی دیگری وجود دارند که در امر خریدوفروش اینترنتی مورداستفاده کاربران قرار می‌گیرند.
در وارد شدن به رقابت در عبارات پول‌ساز، با موانع بسیاری روبرو خواهید شد چون شرکت‌هایی هستند که از این عبارات استفاده کرده‌اند و در نتایج جستجو غیرقابل نفوذ به نظر می‌رسند چون‌که از بک لینک‌ها، محتوا و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند که حداقل برای یک سال قابل کپی نیستند. پس حتما کلمات کلیدی دیگری هستند که باید از آن‌ها استفاده کنید تا بتوانید رتبه خود را بالا بکشانید. این کلمات، کلماتی هستند که پول‌ساز نیستند اما ترافیک طراحی سایت را بالا می‌برند و درنهایت رتبه شمارا افزایش خواهند داد. این کلمات را در عکس زیر می‌بینید و در ادامه مقاله توضیحات مربوط به آن را مطالعه خواهید کرد:

چگونه کلمات کلیدی را برای سئوی بهتر پیدا کنیم؟ | سایت سازان

مزیت‌های جامع بودن (Comprehensive)

بهترین عبارات پول‌ساز به سایت‌های قدرتمند تعلق می‌گیرد. بله کمیت و کیفیت بک لینک‌ها در اینجا نقش خود را ایفا می‌کنند. یکی دیگر از عناصر بسیار مهم، محتوای طراحی سایت‌ ها می‌باشد؛ اما نه هر محتوایی. محتواهایی قوی و منحصربه‌فرد. از طریق محتواهای جامع، موتورهای جستجو سایت شمارا به‌عنوان سایت‌های قدرتمند می‌شناسند و ترجیح می‌دهند به سایت‌های قدرتمند رتبه دهند.

یک استراتژی جایگزین عبارات پول‌ساز

ممکن است که شما به‌تازگی سایت خود را راه‌اندازی کرده باشید و با خود بگویید که سئو ی سایتتان قدرتمند نیست که از عبارات پول‌ساز استفاده کنید. همیشه یک‌راه حلی وجود دارد. یک استراتژی که باید به کار بگیرید تا موفق شوید این است که از محتویات قوی استفاده کنید و در آن‌ها از عباراتی استفاده کنید که به بازدیدکنندگان اطلاعاتی در مورد محصول بدهد و برای آن‌ها یک حس خوبی راجع به طراحی سایت و محصولاتتان القا کنید. لینک‌های مفیدی در صفحه قرار دهید و درنهایت هم از عبارات پول‌ساز استفاده کنید. با این استراتژی تعداد کلیک بر روی سایتتان افزایش میابد و وب‌سایت شما نیز در دسته طراحی سایت‌ های قوی قرار می‌گیرد؛ و در ادامه شاهد افزایش فروش خواهید بود. درگذشته تمرکز بر روی عبارات پول‌ساز بوده است و برای همین رتبه گرفتن در این عبارات سخت است؛ اما در مهروموم‌های اخیر از استراتژی که مطالعه کردید استفاده می‌شود. با استفاده از این روش در عبارات پول‌ساز نیز رتبه خوبی به دست خواهید آورد. پس یادتان باشد باید بر روی محتوای قوی، تخصص و قدرت تمرکز کنید.

استراتژی کلمات کلیدی برای ایجاد آگاهی و افزایش تعداد بازدید

عموما اگر می‌خواهید که رتبه خوبی برای ترافیک طراحی سایت خود داشته باشید ابتدا باید در عبارات دوکلمه‌ای و سپس سه و بعد چهار و درنهایت در عبارات پنج‌کلمه‌ای قدرتمند شوید. سایت‌هایی که در عبارات پول‌ساز قدرتمند هستند، در متن‌هایی که منتشر می‌کنند لینک‌های مفیدی قرار می‌دهند که بازدیدکنندگان را به صفحات با اطلاعات مفید هدایت می‌کند. پس‌ازاین نکته نیز غافل نشوید و لینک‌های موردنیاز بازدیدکنندگان را در متن‌هایتان قرار دهید.

آیا باید از کلمات مشابه و هم‌معنی کلمات کلیدی استفاده کرد؟

استفاده از مترادفات کلمات کلیدی از ابتدا برای جلوگیری از اسپم شدن به کار گرفته‌شده است. گوگل وکلا موتورهای جستجو، بر پایه کلمات کلیدی نیستند و کاملاً در برابر کلمات کلیدی اسپم مصون نیستند. با ظهور الگوریتم مرغ مگس‌خوار و افزایش توانایی موتورهای جستجو در پردازش زبان‌ها (که نوع زبان را بر اساس لغات جستجو شده تشخیص می‌دهند) در صنعت بازاریابی اینترنتی برای به دست آوردن رتبه بهتر، توصیه می‌شود که حتما از عبارات مترادف کلمات کلیدی استفاده کنید و از طریق این مترادفات به متن‌های خود در طراحی وب‌سایت‌ هایتان مزه بدهید و بازدیدکننده بیشتری را به سایت خود وارد کنید.
این موضوع برای سایت‌های معمولی جواب می‌دهد؛ اما برای طراحی سایت‌ هایی که بر روی تخصص، قدرت و اعتماد تکیه می‌کنند لازم و ضروری نیست. این روش یک روش قدیمی برای رتبه گرفتن در یک سری عبارات مرتبط به هم بوده است. وقتی‌که بازدیدکنندگان زیادی وارد صفحه‌تان شوند و متوجه شوند که شما در یک حوزه خاص قوی و متخصص هستید، به‌مرور تعداد کلیک‌ها بر روی سایت شما افزایش میابد. از طریق تبدیل به یک وب‌سایت قدرتمند می‌شوید بدون اینکه در هر صفحه تعداد زیادی از لینک‌ها را قرار دهید.

 

چگونه کلمات کلیدی را برای سئوی بهتر پیدا کنیم؟ | سایت سازان

کلمات کلیدی در مورد هدف و نیاز کاربران هستند

ممکن است یک کلمه یا جمله بامنظور و هدف‌های متفاوتی در اینترنت توسط کاربران سرچ شود. موتورهای جستجو نیز برای کسب رضایت کاربران طراحی می‌شوند؛ بنابراین ممکن است مطلبی را که منتشر کرده‌اید، نظر مخاطبتان را جلب نکند و درنتیجه رتبه خوبی را در نتایج جستجو به دست نخواهید آورد. در این موارد شما کاری را نمی‌توانی انجام دهید. البته نباید بترسید؛ شما کار اشتباهی را انجام نداده‌اید. گوگل از فاکتورهایی مثل مکانی که در آن جستجو می‌شود و عبارت مشابهی که سرچ شده و خیلی از فاکتورهای دیگر برای نمایش نتایج جستجو استفاده می‌کند.
اما کاری که شما باید انجام بدهید این است که قصد و نیاز و هدف کاربرانتان برای سرچ در اینترنت را شناسایی کنید و در مورد آن‌ها مطلب بنویسید. از این طریق می‌توانید به کاربران بگویید که صفحه و مطلب شما در مورد چه مسائلی است و قرار است چه چیزی را بامطالعه مطلب شما یاد بگیرند. بامطالعه راهنمای کیفیت جستجو، خواهید فهمید که چگونه برای کاربران مطلب بنویسید و نظر آن‌ها را جلب کنید تا در آینده نیز به سایتتان سر بزنند.
همیشه سعی کنید بهترین مطالب را با توجه جستجوی انجام‌گرفته شده توسط کابران، تهیه و منتشر کنید.
در ادامه این مطلب دسته‌بندی برای رتبه دهی به نام Fully Meets را مطالعه خواهید کرد. این دسته‌بندی زمانی مفید است که درخواست کاربران ابهامی نداشته باشد؛ و شامل عباراتی برای تجارت الکترونیک می‌شود باهدف خریدی راحت و آسان. با استفاده از ین دسته‌بندی بهترین رتبه‌ها برای جستجوهای بدون ابهام به دست خواهید آورد. هدف شما باید جلب‌توجه کاربران باشد حتی اگر کاربران جستجوهایی مبهم داشته باشند. باید تمام حالات ممکن را در نظر بگیرید و بهترین مطالب را برای آن حالات منتشر کنید.

گوگل چگونه یک سایت را به‌عنوان سایتی مطابق نیاز کاربران دسته‌بندی می‌کند؟

 • تمام کوئری ها بای خاص، واضح و بدون ابهام باشد
 • تمام نتایج باید برای کاربران جذاب باشد و همچنین از طریق موبایل و مطابق میل کاربران به اطلاعات دسترسی داشت
 • همه و یا بیشتر کاربران باید مجذوب نتایج شوند، کاربران مطالبی را که مطابق نیازشان نیست دوست ندارند و بر روی آن کلیک نمی‌کنند. مطالب باید کاربر را به هدفش برسانند.

به‌عبارت‌دیگر، مطابق دسته‌بندی Fully Meets سایتتان باید برای همه و یا بیشتر کاربران مفید باشد و حاوی پاسخ کامل و عالی برای نیازهایشان باشد و همچنین باید با کمک سایت شما به دانشی که نیاز دارند دست یابند.
اکنون می‌خواهیم برای افرادی که بامعنی کوئری آشنایی ندارند کوئری را تعریف کنیم. درواقع کوئری همان عباراتی هستند که از طریق آن‌ها کلیک و درنهایت ایندکس شدن توسط موتورهای جستجو را به دست می‌آورید. گوگل در هر صفحه از صفحه نتایج 10 لینک قرار می‌دهد. اکنون باید بدانید که چگونه این نتایج را دسته‌بندی می‌کند و نمایش می‌دهد. لینک اول بیشترین کلیک را توسط کاربران از آن خودکرده است و به همین ترتیب، لینک‌های بعدی کلیک‌های کمتری را دریافت کرده‌اند.

 

چگونه کلمات کلیدی را برای سئوی بهتر پیدا کنیم؟ | سایت سازان

کلمات کلیدی مشهور

تا اینجا یاد گرفتید که در هر حوزه‌ای که کار می‌کنید باید کلمات کلیدی که توسط کاربران جستجو می‌شوند را پیدا کنید و گفتیم که اهمیت این کلمات کلیدی در این است که از طریق آن‌ها می‌توان محتویاتی را تهیه کرد که مطابق میل کاربران باشد. همچنین یاد گرفتید که با توجه به اینکه هر عبارت ممکن است چندین معنی و مفهوم مختلف داشته باشد باید تمام حالات مختلف را در نظر بگیرید و سپس برای هر حالت مطالبی منحصربه‌فرد تولید کنید.
برای خیلی از کوئری ها، طراحی سایت‌ های با رتبه بالا در رتبه‌های نخست قرار نمی‌گیرند چون شامل صفحاتی حاوی لینک‌های زیادی هستند و همچنین لینک‌های زیادی در صفحه دارند که حاوی کلمات کلیدی است و به همین دلیل در رتبه‌های برتر (در حالت کلی) قرارگرفته‌اند؛ اما می‌بینید که سایت‌هایی که برای یک کوئری خاص در رتبه‌های اول قرارگرفته‌اند، برای کاربران مفید بوده‌اند و به همین دلیل است که باوجوداینکه رتبه کلی کمتری دارند، در آن کوئری های خاص در رتبه‌های نخست قرار می‌گیرند.
پس اگر از کلمات کلیدی مشهور استفاده می‌بینید و آن‌ها را لینک می‌کنید تا رتبه بهتری را به دست آورید، در اشتباه هستید. تعداد لینک زیاد نباید هدف شما باشد. استراتژی خود را تغییر دهید. همیشه برای جلب رضایت کاربران مطلب را تهیه کنید. مطالبتان باید حاوی اطلاعات مفید و جامعی باشد و مطابق نیاز بازدیدکننده‌ها باشد. در این صورت است که برای گوگل، سایتتان در دسته سایت‌های محبوب قرار می‌گیرد و برای کوئری ها، شمارا در رتبه‌های نخست قرار می‌دهد.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید