طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

چگونه یک گروه سئو از ابتدا بسازیم؟

چگونه یک گروه سئو از ابتدا بسازیم؟

چگونه یک گروه سئو از ابتدا بسازیم؟

از زمانی که شرکت‌ها دریافتند رتبه‌بندی موتور جستجوگر می‌تواند برای کسب‌وکار آن‌ها بسیار مهم باشد، غالبا می‌خواهند بدانند که چگونه باید توانایی‌های بهینه‌سازی موتور جستجوگر (SEO) خود را افزایش دهند. پاسخ این مسئله به رویکرد موردنظر بستگی دارد: آموزش کارکنان موجود، استخدام یک مشاور خارجی یا ایجاد گروه جدیدی از کارکنان.
اما قبل از تصمیم‌گیری در مورد یک رویکرد، درک عملکردهای مختلف یک گروه سئو و مهارت‌های موردنیاز برای هر بخش از فرآیند بهینه‌سازی بسیار مهم می‌باشد. یک گروه SEO خوب نیازمند تمام موارد زیر است:

چگونه یک گروه سئو از ابتدا بسازیم؟ | سایت سازان

مدیریت پروژه:

حداقل یک نفر باید وظیفه‌ی توسعه اهداف SEO، محول کردن وظایف به افراد گروه و پیگیری آن‌ها را به عهده بگیرد تا مطمئن شود که در حال رسیدن به اهداف گروه هستند.

SEO فنی و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها:

هر پروژه SEO نیاز به تجزیه‌وتحلیل داده‌ها در قالب جستجوی کلمات کلیدی، میزان ترافیک داده و ارزیابی اهداف دارد. کسی باید وجود داشته باشد تا قادر به نتیجه‌گیری از اطلاعات عملیات سئو باشد.

تولید محتوا:

در بسیاری از موارد، فعالیت‌های SEO نیاز به حجم زیادی از مطالب جدید در قالب مقالات، اینفوگرافیک (داده نما) و تصاویر دارد؛ بنابراین وجود یک ذهن خلاق در گروه سئوتان الزامی می‌باشد.

لینک سازی:

ازآنجاکه لینک می‌تواند نقش فوق‌العاده‌ای را در رتبه‌بندی وب‌سایتتان بازی کند، گروه‌های SEO باید حداقل یک نفر را داشته باشند که مدام به دنبال لینک سازی و تبادل لینک باشد.

توسعه وب:

علاوه بر تبادل لینک، فاکتورهای دیگری نیز در SEO نقش دارند، ازجمله: سرعت سایت، ارتباطات داخلی و شاخص‌های محتوا. درنتیجه شما به کسی نیاز خواهید داشت تا بتواند سایتتان را طبق آخرین استانداردهای SEO تغییر دهد.

چگونه یک گروه سئو از ابتدا بسازیم؟ | سایت سازان

روش‌های مشترکی که شما می‌توانید این مهارت‌ها را به سازمانتان اضافه نمایید در اینجا ذکرشده است:

آموزش کارکنان موجود

بسته به‌اندازه، شرکت، ممکن است کارکنان بامهارت مای لازم را داشته باشد. به‌عنوان‌مثال، کارمندان بازاریابی و تبلیغات که ممکن است به اصول SEO نیز آشنا باشند درحالی‌که ممکن است کارکنان IT خودشان چگونگی تغییرات لازم برای وب‌سایت را بدانند.

حتی اگر کارکنانتان با SEO آشنا نباشند، ممکن است مهارت‌ها و تفکر درستی برای یادگیری انجام فعالیت‌های سئو داشته باشند. برای مثال، یک کارمند بخش حسابداری، ممکن است مهارت‌های زیادی در تجزیه‌وتحلیل داده‌ها داشته باشد که می‌تواند در راستای فعالیت‌های SEO تفسیر شده باشد.

مرتبط: آنچه شما نیاز به دانستن آن‌ها درباره‌ی برند سازی در مقابل SEO دارید.

تعدادی ابزار آنلاین رایگان در دسترس می‌باشد که کارکنان می‌توانند برای یادگیری SEO از آن‌ها استفاده کنند. به‌عنوان‌مثال، انجمن‌های آنلاین SEO، SEO SEOmoz و SEOBook که دوره‌های آموزشی رایگان را ارائه می‌دهند.
کارمندانی که به راهنمایی و آموزش بیشتری نیاز دارند، در ابتدا دوره‌های آموزشی آنلاین مبتنی بر Bruce Clay Inc ارائه‌شده توسط Moorpark در کالیفرنیا (باقیمت 495 $ در شروع هر دوره) و یا دانشگاه سانفرانسیسکو (قیمت متغیر هست) برای آن‌ها مفید باشد.

حفظ مشاور SEO

اگر شما شغلی متناسب بامهارتتان ندارید و یا زمانی که صرف شغلتان می‌کنید اجازه مسئولیت‌های بیشتری را به شما نمی‌دهد، استخدام در مشاور سو را برای خودتان در نظر بگیرید. به‌این‌ترتیب، شما قادر خواهید بود کمپین بهینه‌سازی خود را با بیشترین سرعت ممکن و با استفاده از آخرین فن‌ها راه‌اندازی کنید.

استخدام مشاور SEO می‌تواند ارزان‌تر از استخدام کارمندان جدید برای انجام همان کار باشد. مشاوران به‌طورمعمول بر اساس هر پروژه که به آن‌ها می‌دهید کار می‌کنند و دستمزد دریافت می‌کنند و برای این پیمان‌کاران مستقل نیاز به پرداخت مالیات حقوق و دستمزد نیست.

چگونه یک گروه سئو از ابتدا بسازیم؟ | سایت سازان

مرتبط: پنج استراتژی موثر SEO برای بهینه‌سازی وبلاگ‌های کسب‌وکار
بر اساس یک نظرسنجی که توسط SEOMOZ از بیش از 600 مشاور SEO انجام‌شده است، اکثر پروژه‌های SEO بر مبنای هر پروژه به‌جای هر ساعت کاری” با هزینه متوسط بین 1000 $ و 7500 $، محاسبه می‌شود.
اگرچه این سرمایه‌گذاری کوچکی است اما استخدام یک مشاور SEO می‌تواند شمارا قادر به انجام کارهای SEO بدون صرف هزینه‌های بیشتر در ارتباط با استخدام یک کارمند تمام‌وقت کند.

چگونه یک گروه سئو از ابتدا بسازیم؟ | سایت سازان

استخدام یک گروه SEO

اگر نیازهای SEO خان گسترده است، هزینه‌های استخدام مشاور نیز می‌تواند به هزینه‌هایتان اضافه شود. اگر شما پیش‌بینی می‌کنید نیاز قابل‌توجهی به کار درزمینه SEO در طی یک دوره طولانی دارید استخدام کارکنان تمام‌وقت یا پاره‌وقت بامهارت های خاص می‌تواند برایتان مقرون‌به‌صرفه تر باشد. آن‌ها می‌توانند انرژی کامل و وقت خود را برای وظایف SEO اختصاص دهند.
به‌طور متوسط، کارکنان دور کار SEO بین 45،000 دلار تا $ 100،000 در سال بسته به نقش و تجربه‌شان در صنعت حقوق و دستمزد دارند. برای پیدا کردن کارکنان درو کار SEO برای گروهتان، شما می‌توانید SEO Jobs, SEO Jobs Finder and the SEO Consultant Directory را سرچ کنید.

اگر شما نیاز به حجم قابل‌توجهی از کارهای SEO در طی یک دوره طولانی دارید، تربیت کارکنان ماهر و بااستعداد که در بالا توضیح داده شد بهترین و کم هزینه ترین راه برای ساخت گروه SEO می‌باشد.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید