طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

کاهش تعداد لینک های ارگانیک و آبی گوگل

کاهش تعداد لینک های ارگانیک و آبی گوگل

گزارش : تعداد لینک‌های ارگانیک و آبی گوگل در نتایج از 10 به 8.5 تقلیل یافت

search Metrics تحقیقات خودش را بر روی نتایج جستجوهای Universal و Extended در سال 2016 تکمیل و اعلام کرده که تغییرات غیرمنتظره‌ای در اینترفیس و نتایج موتور جستجوی گوگل ایجادشده است. بر همین اساس رابط کاربری استفاده‌شده برای نمایش نتایج در گوگل به‌صورت مداوم در حال گسترش و اعمال تغییرات بوده و بررسی‌های Search Metrics نیز این موضوع را تأیید می‌کند. این تحقیقات نشان می‌دهد که گوگل دیگر تمایل ندارد تا 10 لینک ارگانیک آبی را در نتایج جستجوی خودش برای کاربران به نمایش در آورد. در عوض گوگل با ادغام کردن مواردی همچون: تصاویر، ویدئوها، بسته‌های اطلاعاتی و نرم‌افزاری با لینک‌های آبی اقدام به کاهش نمایش لینک‌ها به عدد 8.5 کرده است. گزارش کامل‌تر در این خصوص را می‌توانید از اینجا دنبال کنید.

تقلیل نمایش لینک‌های ارگانیک و آبی از 10 به 8.5 برای هر Query جستجو شده

Search Metrics عنوان کرده که از این‌پس نمی‌توان انتظار داشت تا برای هر Query جستجو شده توسط شما در موتور جستجوگر گوگل 10 لینک آبی به نمایش درآید.

کاهش تعداد لینک های ارگانیک و آبی گوگل

ایجاد تغییر کلی بر روی نتایج جستجوها از سال 2015 تا 2016 میلادی

در این قسمت نگاهی به تغییرات صورت گرفته بر روی نحوه‌ی ادغام اجزای صفحات جستجو نظیر تصاویر، ویدئوها، تبلیغات، نقشه‌ها و اخبار می‌اندازیم.

کاهش تعداد لینک های ارگانیک و آبی گوگل

پنل های اطلاعاتی، پاسخ‌های مستقیم و بسته‌های نرم‌افزاری

گوگل به‌طور مستمر Rich result ها را برای هر دو بخش سیستم‌های خانگی و گوشی‌های هوشمند به نمایش درآورده است، اما باید دید که انها به‌طورمعمول این نتایج را بسته به منابع و دسته‌بندی‌های مختلف چگونه ارائه داده‌اند. طبق بررسی‌های صورت گرفته حدود 1 از هر 10 جستجو برای گوشی‌های هوشمند توسط بسته‌های نرم‌افزاری پاسخ‌داده‌شده و اگر از سیستم‌های خانگی بهره ببرید خواهید دید که حدود 2 برابر بیشتر از کاربران موبایل پاسخ‌های مستقیم و Snippet ها را دریافت می‌کنید.

کاهش تعداد لینک های ارگانیک و آبی گوگل

کاهش تعداد لینک های ارگانیک و آبی گوگل

کاهش تعداد لینک های ارگانیک و آبی گوگل

در آخر نگاهی به جدول زیر بیندازید که بیانگر نمایش Rich result ها برای کامپیوتر و موبایل است، در این جدول مقایسه‌ای درصد استفاده برای موبایل و کامپیوترها را در زمان‌های معین نشان می‌دهد.

کاهش تعداد لینک های ارگانیک و آبی گوگل
Lars Hartkopf که یکی از مدیران ارشد بخش تجارت SearchMetrics است می‌گوید “روزهایی که تمامی تلاش‌های بهینه‌سازی یک وب‌سایت به‌منظور بالا آمدن و نمایان شدن در بین 10 لینک آغازین صفحه‌ی اول گوگل معطوف بود به سر آمده و می‌توان گفت امروزه بهینه‌سازی سایت معنی و مفهوم دیگری دارد، به شکلی که فعالان این حوزه نیازمند طراحی استراتژی‌های جدیدی هستند که همخوان و همراه با جعبه‌های اطلاعاتی Universal و Extended باشد، همچنین در نظر گرفتن روش‌های نوین ایجاد محتوای منطبق و همگام باسیاست‌های محتوایی گوگل یکی دیگر از موارد مهم و اساسی این قضیه است.”

دیدگاه ‏خود را بنویسید