طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

گوگل خطاب به صاحبان سایت ها: صفحات amp بیشتری ایجاد کنید

گوگل خطاب به صاحبان سایت ها: صفحات amp بیشتری ایجاد کنید

گوگل صاحبان سایت ها را با استفاده از مشاوره جستجو به ساختن صفحات پرسرعت موبایل تشویق می کند. اولین اطلاع رسانی از صفحات پرسرعت موبایل توسط Alan Bleiweiss که اخبار را در فیس‌بوک منتشر کرد. شکل زیر تصویری از نشر این خبر است که با اجازه ی خود او به اشتراک گذاشته‌شده است.

گوگل خطاب به صاحبان سایت ها: صفحات amp بیشتری ایجاد کنید

در متن می خوانید که:

  • گوگل تشخیص داده است که سایت شما صفحات زیادی دارد که می توانند به‌صورت صفحات پرسرعت موبایل بهره ببرند. صفحات پرسرعت موبایل همان صفحات HTML هستند که بهینه سازی شده اند که با سرعت بیش تری بر روی موبایل بازشوند. در مورد صفحات پرسرعت موبایل در منابع زیر اطلاعات بیش تری را کسب کنید. صفحات پرسرعت موبایل دارای اعتبار، قابلیت آن رادارند که در نتایج جستجو بیایند و نشان خاصی در نتایج جستجو بگیرند.

ازآنجا، لینک های اطلاع‌رسانی به صفحاتی دارای اطلاعات عمومی درباره ی صفحات پرسرعت موبایل، منابع برای چگونگی ساختن صفحات پرسرعت موبایل و ابزار برای تأیید صفحات پرسرعت موبایل وجود دارد.
از تجربه Bleiweiss، گوگل تمایل دارد ناشران بزرگ‌تر را مطلع کند و فقط به ناشران اخبار اکتفا نمی کند. با در نظر گرفتن اخبار این هفته گوگل به‌زودی به همه ی صفحات پرسرعت موبایل ترافیک ارسال می کند، شرکت باید سایت ها را در همه جوانب مطلع کند.
من فرصت این را داشتم تا با Bleiweiss که چندین دهه صنعت را دنبال کرده است و ضمانت سریعی برای تلاش گوگل برای ارتقاء صفحات پرسرعت موبایل است، صحبت کنم.

  • من تقدیر می کنم که گوگل برای استفاده از صفحات پرسرعت موبایل تلاش می کند و تجربه استفاده از موبایل را بهبود می بخشد. متأسفانه مورد دیگری وجود دارد که صاحبان سایت ها، طراحان و توسعه دهنده ها نتوانستند فعالیت لازم در راستای پاک‌سازی طراحی سایت هایشان را در ابعاد بزرگ انجام دهند. مشکل سرعت سایت به‌صورت واگیردار در سایت هایی که من بررسی کردم وجود دارد.

او بیان کرد که صفحات پرسرعت موبایل لزوماً پاسخ به مشکلات گسترده و فراگیر در طراحی سایت ها نمی باشد. صاحبان سایت ها باید به نسخه ای از سایت خود که صفحات پرسرعت موبایل نیست آگاه باشند و بر روی افزایش سرعت آن از روش‌های دیگر کار کنند.

  • حتی با صفحات پرسرعت موبایل گاهی این پاسخ مناسب نیست. گوگل تنها یک کاربر برای محتوای سایت است و دسترسی را به جستجوگران ارائه می دهد؛ بنابراین سایت ها نمی توانند سایت های خود را که جز صفحات پرسرعت موبایل نیستند رها کنند. هم‌زمان که اهمیت گوشی های هوشمند زیاد شده است و همچنان روند رو به رشد دارد ولی همچنان کاربران با لپ تاپ و کامپیوترهای شخصی هستند که باید به آن ها اهمیت داده شود؛ بنابراین حتی در این زمان نیز افزایش سرعت در خارج از صفحات پرسرعت موبایل اهمیت دارد و نباید دست‌کم گرفته شود.

با توجه به آنچه گفته شد، یک‌راه حل دیگری وجود دارد که John Mueller درگذشته به آن اشاره‌کرده است. صاحبان سایت می توانند به‌صورت صددرصدی همه ی صفحات سایت را به‌صورت صفحات پرسرعت موبایل کد نویسی کنند. برای مثال سایت ampproject.org کاملاً به‌صورت صفحات پرسرعت موبایل کد نویسی شده است. Bleiweiss نتوانست این راه‌حل را تضمین کند ولی اشاره کرد که این راه‌حل ارزش در نظر گرفته شدن را دارد.
تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید