طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

گوگل موارد جدیدی به Micro-Moment ها اضافه کرد

گوگل موارد جدیدی به Micro-Moment ها اضافه کرد

شرکت گوگل در حال کاربر روی نتایج جستجو به‌منظور افزایش دقت و بهینگی بهتر است تا کاربران راحت‌تر موارد موردنیاز خودشان را پیداکرده و استفاده نمایند. در این مقاله آقای Adam Dorfman در رابطه با همین موضوع صحبت کرده و اثرات این تغییرات را در نحوه‌ی سازمان‌دهی و شالوده‌ی کسب‌وکارهای مختلف بررسی می‌کند. از زمانی که شرکت گوگل د رابطه با Micro-Moment ها اطلاعاتی را ارائه کرده بیشتر از یک سال می‌گذرد، درواقع گوگل این برهه از زمان را عصر تبدیل‌شدن مردم به دستگاه‌های هوشمند نام‌گذاری کرده و انتظار دارد تا با رشد روزافزون استفاده‌ی آن‌ها از گوشی‌های هوشمند تقریباً تمامی خواسته‌هایشان به‌مانند: یادگیری، انجام دادن امور، جستجو و تحقیق و یا خرید توسط همین ابزار هوشمند برطرف گردد. به‌طور کل می‌توان گفت Micro-Moment رفتارها و خواسته‌های مصرف‌کنندگان را دنبال کرده و آن‌ها را به کسب‌وکارهایی که شالوده‌ی فروشگاه‌های گوناگون را می‌سازد مبدل می‌کند؛ بنابراین برای اینکه تاجران و فعالان اقتصادی توانایی تبدیل Micro-Moment های مختلف را به درامد داشته باشند نیاز است تا در این عرصه چالاک بوده و به‌سرعت عمل کنند، خصوصاً برای آن دسته از کسب‌وکارهایی که به‌صورت محلی و یا منطقه‌ای در حال فعالیت‌اند. درنتیجه سؤال اصلی برای برندها این نیست که آیا Micro-Moment ها دارای اهمیت هستند یا خیر، بلکه باید مسیر حرکتشان را شناسایی و درک کنند.

Micro- Moment ها در حال گسترش و غنی‌تر شدن هستند

میدانیم که Micro-Moment ها در عرصه‌ی محلی و منطقه‌ای بزرگ‌تر شده‌اند. بر طبق گزارش‌های حاصله از شرکت گوگل جستجوهای صورت گرفته توسط سرویس “Near Me” به‌طور سالیانه 146% افزایش‌یافته است. پس روشن است که چنین جستجوهایی از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار و نشان‌دهنده‌ی وجود سرعت و اضطرار در رسیدگی به امور برای کاربران است. از منظری دیگر گوگل بر طبق گزارش‌هایی که از سایت Hotel.com استخراج کرده به این نکته اشاره دارد که تقریباً حدود 74% از رزروهای صورت گرفته برای اقامت در هتل توسط موبایل به‌منظور ساکن شدن فرد در همان روز است؛ بنابراین به‌طور واضح مشخص است که Micro-Moment ها به‌صورت فزاینده‌ای رشد کرده و پرمحتواتر شده‌اند، در ادامه گوگل به این نکته اشاره دارد که مشتریان نه‌تنها به دنبال یافتن هتل‌های نزدیک محل خودشان با استفاده از سرویس “Near Me” هستند بلکه برای جستجوی هتل‌هایی که دارای خدمات اضافه‌تر به‌مانند سرویس پذیرایی از حیوانات در محل هتل هستند نیز وقت گذاشته و علاقه نشان می‌دهند. به‌هرحال من بر این عقیده هستم که تمامی این جستجوها دارای سه اصل و اساس است که شامل: نیازمندی‌های خاص شما به‌عنوان مصرف‌کننده، فاصله‌ی مکانی بین شما و خدمات موردنیاز و در آخر روز و یا حتی فصلی که در آن قرارگرفته‌اید. گوگل این حقیقت را دریافته و در تلاش است تا مصرف‌کننده و خدمات موردنیازش را به هم نزدیک و نزدیک‌تر کند پس موارد زیر را به همین منظور به انجام می‌رساند.

search-engines-sitesazan

سرویس Google Map و مدت‌زمان صرف شده در یک مکان (Dwell Time)

بر اساس گزارشی از پایگاه Search Engine Land، گوگل با استفاده از داده‌های به‌دست‌آمده توسط Crowdsource های خود نسبت به نشان دادن Dwell Time به کاربرانش اقدام کرده است، که باعث می‌شود جستجوگران از مدت‌زمان ایستا بودن فرد در نقطه‌ای باخبر شوند. البته بر اساس همین گزارش مشخص‌شده که سرویس Dwell time هنوز به‌طور کامل آماده نیست و نیاز است تا بازنگری‌هایی جهت بهتر شدن بروی آن صورت گیرد، در حال حاضر گوگل قادر است تا یک تخمین دقیق را به‌صورت عددی از Dwell Time کاربر ارائه دهد که می‌تواند شامل 15 دقیقه و یا حتی یک بازه‌ی زمانی بزرگ‌تر مانند 45-15 دقیقه باشد. بر همین اساس با تلفیق این سرویس و داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط گوگل به‌صورت ساعتی می‌توان انتظار داشت که فعالان اقتصادی بینش خوبی را از مشتریان به دست آورده و فروشگاه‌های استفاده‌شده توسط آنان و یا حتی مدت‌زمان صرف شده در آنجا را به دست آورند. توسط چنین داده‌ها و اطلاعاتی فروشندگان و صاحبان کسب‌وکار این توانایی را خواهند داشت تا از قصد یک مشتری برای خرید کردن در کم‌ترین زمان ممکن باخبر شده و با محتوای مناسب پاسخ آن را بدهند.

به‌طور مثال اگر مصرف‌کننده‌ای قصد خرید نان از مکانی نزدیک به خودش را داشته باشد خبازی های مختلف باخبر شده و یک نانوایی با کم‌ترین زمان موردنیاز جهت تلف کردن در صف را پیشنهاد می‌دهند. همچنین با بهره‌گیری از این اطلاعات فروشندگان قادر هستند تا موانع و مشکلاتی را که امکان دارد مشتری را از خرید در زمان Micro-Moment منصرف کند آگاهی پیداکرده و مشکل را رفع کنند. در مثالی دیگر یک فروشنده‌ی به‌روز با بهر گیری از این سرویس می‌تواند ساعات کم رفت‌وآمد را و حتی مدت‌زمان صرف شده توسط مشتریان را مشاهده و در صورت وجود Dwell Time پایین به وجود مشکل در خدماتش پی برده و نسبت به حل آن اقدام کند، حتی یک کافی‌شاپ با بهره‌گیری از این سرویس می‌تواند مدت‌زمان موردنیاز برای پاسخ‌گویی به درخواست‌های مشتری‌ها را به دست آورده و در صورت کند بودن سرویس‌دهی را ارتقاء دهد.

به‌کارگیری فیلترهای هوشمندتر

اخیراً شرکت گوگل با انتشار این خبر تأکید کرد که اجرای سرویس فیلتر هوشمند در بخش جستجوی هتل باعث گشته تا کاربران بتوانند بر مبنای محتوای درخواستی خود به‌راحتی نتایج به‌دست‌آمده را فیلتر کنند. گردشگران می‌توانند تنها با یک‌بار لمس کردن صفحه‌ی گوشی‌های هوشمند خود هتل‌ها را بر اساس قیمت و رتبه‌بندی مرتب کنند. ما قصد داریم تا کاربران را برای جستجوی راحت‌تر و دقیق‌تر در رابطه با موارد دلخواهشان یاری کنیم، به‌طور مثال حال شما می‌توانید با سهولت نسبت به یافتن هتلی در سانفرانسیسکو با مشخصات زیر 200 دلار بودن و همچنین پشتیبانی از سرویس حیوانات اقدام کنید.» مضاف بر اینکه شرکت گوگل اطلاع داده که ازاین‌پس قادرید تا به‌راحتی قیمت انواع بلیط هواپیما را با استفاده از سرویس Google Flights به دست آورید. به نظر می‌رسد که فیلترها و جستجوهای هوشمند باعث رونق Micro-Moment ها شده و استفاده از آن‌ها را افزایش دهد. به همین منظور برندهای مختلف درصورتی‌که خواهان نمایش در نتایج این‌گونه جستجوها هستند نیاز دارند تا محتوا و داده‌های مربوط به خود را ارتقاء بخشیده و مواردی نظیر اطلاعات تشخیص مکان، روش‌های پرداخت موردقبول خود، سیستم حمل‌ونقل و دستیابی به مکان، سرویس‌های ویژه‌ی قابل‌ارائه (به‌طور مثال یک رستوران می‌تواند در صورت سرو غذایی خاص آن را اعلام کند) و در آخر پشتیبانی از سرویس حیوانات را اضافه کرده و تکمیل کنند.

در ادامه باید گفت که تجارت‌های مختلف نیاز دارند تا موقعیت‌های موجود در منطقه‌ی خودشان را به‌خوبی شناخته و به آن‌ها بها دهند. به‌طور مثال در پروژه‌ای گوگل با استفاده از ردیابی داده‌ها کنسل شدن پروازهای فرودگاهی را به اطلاع کافه‌ای در همان حوالی رسانده و این کافه متوجه می‌شود که مسافران در حال جستجوی مکانی هستند تا بتوانند این مدت‌زمان را سپری کنند، درنتیجه کافه‌ی Red Roof با استفاده از تبلیغات محلی موفق می‌شود در همان لحظه تعداد مشتریان خود را به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای افزایش داده و آن را به نزدیکی 60% برساند. پس باید بدانید چیزی که برای این کافه اتفاق افتاده است تنها شروع کار خواهد بود؛ بنابراین گوگل در حال تغییر دادن و پاسخ متفاوت به روش‌های سرویس‌دهی و رسیدگی به درخواست‌های مردم نظیر درخواست برای سرویس‌های مختلف، اجناس گوناگون و خدمات فروشگاهی است. پس کسب‌وکار نیاز دارند تا داده‌های اطلاعاتی در رابطه با مشاغل خود را غنی‌تر و پرمحتواتر کرده تا بتوانند در نتایج جستجو حرفی برای گفتن داشته باشند. می‌توان با ساخت Wallet offer های مبتنی بر موبایل Micro-Moment ها را تبدیل به فرصتی برای تجارت و کسب سود کرد.(Next Moment of Business) به همین معنا و برای تبدیل کاربران بعد از پیدا کردن شما در نتایج جستجو به مشتری است. درواقع با ایجاد Next Moment of Business به جهان پرمحتوایی که گوگل در حال ساختن آن است وارد خواهید شد.

با تشکر از تمامی شما کاربران عزیز که با همراه بودید و مطالب سایت را مطالعه نموده اید. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید