طراحی سایت در تهران، سیدخندان به سمت رسالت شرق، خیابان کابلی (دبستان)، نبش کوچه آگاهی، پلاک ۴ ، واحد ۱۵
۰۹۱۲۰۱۹۹۳۸۶   ۰۲۱۸۸۴۷۱۵۲۱

یافتن ایمیل دیگران در کمتر از 60 ثانیه!

یافتن ایمیل دیگران در کمتر از 60 ثانیه! | پیدا کردن ایمیل افراد

اگر در زمینه سئو یا جذب لینک تخصص داشته باشید، به‌خوبی از اهمیت دسترسی به آدرس ایمیل مخاطبان باخبر هستید. شما همواره نیاز خواهید داشت تا با افراد تاثیرگذار در ارتباط باشید؛ چه در بخش روابط عمومی مشغول به کار باشید و چه در بخش بهینه سازی فعالیت کنید؛ اما به دست آوردن آدرس ایمیل اشخاص کاری وقت‌گیر و طاقت‌فرسا است!

چه کسی برای این کار زمان کافی دارد؟خوب… درواقع این کار آن‌قدرها هم که به نظر می‌آید سخت و زمان‌بر نیست.در این مقاله قصد داریم شمارا با یک پروسه‌ی پله به پله آشنا کنیم که به‌وسیله آن بتوانید (تقریبا) به آدرس ایمیل هر شخصی در کمتر از ۶۰ ثانیه دسترسی پیدا کنید.

۱) LinkedIn و شکار آدرس ایمیل

لینکدین یکی از ابزارها برای یافتن آدرس ایمیل افراد است. بر اساس گزارش Statista لینکدین در حال حاضر بیش از ۴۵۰ میلیون کاربر دارد. یافتن آدرس ایمیل از طریق لینکدین کار آسانی است اما این کار شامل یک رویکرد دومرحله‌ای است. ابتدا با گام اول شروع می‌کنیم.
به‌سادگی به لینکدین رفته و در قسمت جستجوی پیشرفته‌ی آن نام شرکتی که فرد موردنظر شما در آن فعالیت می‌کند را جستجو کنید. شما با فهرستی از افراد که با این شرکت در ارتباط هستند مواجه خواهید شد. بسته به بزرگی شرکت جستجو شده، می‌توانید از یک عنوان یا کلمه کلیدی در عنوان جستجو استفاده کنید تا نتایج جستجو دقیق‌تر شود. برای مثال اگر به دنبال شخصی هستید که در بخش سرمقاله نویسی فعالیت می‌کند، بهتر است از کلمه کلیدی “editor” در عنوان جستجو استفاده کنید. در ادامه مثالی باهدف توضیح بیشتر آورده شده است.

linkedin-advanced-sitesazan
هنگامی‌که به نتایج موردنظر در گام اول رسیدید بهتر است به سراغ گام دوم بروید. اگر می‌خواهید آدرس ایمیل اشخاص را در فلش دریافت کنید، توصیه می‌شود که به Email Hunter رفته و Chrome extension آن را دانلود کنید. این extension برای ۱۵۰ درخواست در ماه رایگان بوده و با لینکدین ادغام‌شده است. هنگامی‌که روی پروفایل شخص موردنظر کلیک کنید، در کنار عکس پروفایل این شخص یک دکمه قرمزرنگ ظاهر خواهد شد.

email-hunter-sitesazan

روی این دکمه کلیک کنید و ایمیل موردنظرتان را دریافت کنید.

email-hunter-email-sitesazan

نرخ موفقیت Email Hunter بسیار بالا بوده و برای یافتن ایمیل اکثر شرکت‌های بزرگ به‌خوبی کار می‌کند.

۲) Followerwonk و Viola Norbert

اگر استفاده از لینکدین موفقیت‌آمیز نبود، می‌توانید Followerwonk & Viola Norbert را امتحان کنید. Followerwonk یک ابزار سایت MOZ موجود در توییتر است که ویژگی‌های بسیار زیادی برای بازاریاب‌ها به همراه دارد، اگرچه MOZ اعلام کرده که دیگر بر روی Followerwonk سرمایه‌گذاری نخواهد کرد و قصد دارد تا میزبان بهتری برای آن پیدا کند، اما امیدواریم که این قابلیت در اینجا همچنان پابرجا بماند.یک ویژگی ساده و درعین‌حال قدرتمند Followerwonk این است که به شما اجازه می‌دهد تا از طریق bios توییتر به جستجو بپردازید و به‌سرعت شخصی که می‌خواهید را بیابید.
برای این مثال می‌خواهیم از کلمه کلیدی “director” در کنار URL” goamplify.co.uk برای یافتن سریع پروفایل شخص موردنظر استفاده کنیم.

followerwonk-sitesazan
سپس هنگامی‌که نام کامل شخصی که می‌خواهید با او صحبت کنید را یافتید، اسم این شخص را در Voila Norbert کپی کنید. Voila یک ابزار قدرتمند است که می‌تواند با دقتی بالا آدرس ایمیل شرکت‌ها را بیابد.

viola-sitesazan

این کار اصلا مشکل نبوده و تنها نیاز به انجام یک جستجو و یافتن ایمیل مربوطه است.

۳) اپراتور جستجوی گوگل

گاهی اوقات همه‌ی ما تمایل داریم تا از میانبرها استفاده کنیم و هیچ‌چیز بهتر از استفاده از اپراتور جستجوی گوگل
نمی‌تواند در پیداکرده صفحات وب و اطلاعات تماس کمک‌کننده باشد. ترکیب کردن دامنه و نام شخص موردنظر و یک کلمه کلیدی مرتبط در اپراتور جستجو می‌تواند کلید یافتن ایمیل شخص موردنظر باشد. به سایت گوگل رفته و مثال‌های زیر را جستجو کنید:

  • site:companywebsite.com + “name” + contact
  • site:companywebsite.com + “name” + email

اطلاعات تماس افراد مرتبط باید در دامنه منتشرشده باشد، اپراتور میانبر باید فورا صفحه‌ای که شما به دنبال آن هستید، به همراه اطلاعات تماس مرتبط با آن را برای شما به نمایش درآورد.

۴) تست کننده ایمیل

اگر یک آدرس ایمیل دارید اما کاملا مطمئن نیستید که این آدرس صحیح باشد، می‌توانید صحت آن را توسط Mailtester بررسی کنید.

mailtester-sitesazan

Mailtester معمولا به‌خوبی نشان خواهد داد که یک ایمیل معتبر است یا خیر؛ اما این ابزار به طریقه راه‌اندازی سرور ایمیل وابسته است. در بعضی موارد، سرور ایمیل اعتبار سنجی ایمیل را مسدود کرده و به‌صورت زردرنگ آن را هایل‌هایت می‌کند. در این موارد شما نمی‌توانید اعتبار ایمیل موردنظرتان را از این طریق چک کنید. اگر نتیجه بارنگ قرمز به نمایش دربیاید به این معنی است که ایمیل واردشده وجود ندارد. در اکثر دفعات هم‌رنگ آن سبز بوده و به معنی سلامت آدرس واردشده است. این سایت را bookmark کنید تا در زمان خود تا حدی صرفه‌جویی کرده باشید.

۵) All My Tweets

All My Tweets به شما این امکان را می‌دهد که تا ۳۲۰۰ توییت اخیر یک پروفایل را در یک صفحه‌نمایش دهید.

all-my-sitesazan

وقتی به دنبال توییتر موردنظرتان هستید، CTRL + F را زده و کلمه کلیدی ” email” یا ” @examplesite.com” را جستجو کنید. این کار در جستجو میان صفحات توییتر و یافتن آدرس ایمیل زمان زیادی را برای شما ذخیره می‌کند.

 

all-my-tweets-sitesazan۶) استفاده از تلفن

اگر اوقات سختی را برای پیدا کردن آدرس ایمیل موردنظرتان به‌صورت آنلاین سپری کرده‌اید، می‌توانید تلفن را برداشته و فقط بپرسید. اگر شماره تلفن مستقیم فرد موردنظر را در اختیاردارید می‌توانید از شخص بخواهید تا آدرس ایمیل خود را در اختیارتان قرار دهد. اما بهتر است این کار را به‌صورت غیرمستقیم انجام دهید. برای مثال اگر مطلب جالبی دارید که می‌تواند برای مخاطبان شخص موردنظر هیجان‌انگیز باشد یا محصولی که دیدن آن، شخص را هیجان‌زده خواهد کرد، می‌توانید آن‌ها را با دریافت آدرس ایمیل به آن شخص ارسال نمایید. توصیه می‌شود که اگر بهانه‌ی لازم را برای تماس ندارید برای تماس عجله نکنید. خود را در جایگاه او فرض کرده و به پیشنهاد خود کمی فکر کنید.
کلام آخر
خوشبختانه تکنیک‌های ساده ارائه‌شده به شما کمک خواهد کرد تا علاوه بر ذخیره کردن زمان، ایمیل موردنظرتان را بیابید. اکنون زمان آن رادارید تا با مخاطب موردنظرتان ارتباط برقرار کنید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید