طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

یافتن کلیدواژه‌ های قدرتمند با استفاده از ابزار رایگان Topvisor

یافتن کلیدواژه‌ های قدرتمند با استفاده از ابزار رایگان Topvisor

ابزارهای رایگان Topvisor

یافتن کلیدواژه‌های هدف برای یک وب‌سایت موضوع تازه‌ای نیست. احتمالا هر یک از شما این کار را چندین بار انجام داده‌اید. شاید فکر می‌کنید که 0 تا 100 این پروسه را امتحان کرده‌اید و هیچ چیز جدیدی را از قلم نیانداخته‌اید. بسیار خوب، بهتر است از این موضوع مطمئن شوید؛ بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.
می‌توان حدس زد که اکثر شما در حال حاضر برای مدیریت سایتتان از کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console) استفاده می‌نمایید. آیا تا به حال از این ابزار برای یافتن کلیدواژه‌ها استفاده نموده‌اید؟ با استفاده از ابزارهای رایگان Topvisor موسوم به Topvisor Magnet Tool می‌توانید این موضوع را امتحان کنید.

یافتن نکات ارزشمند پنهان شده

Google Search Console عناوین جستجوی مرتبط با سایت‌های مختلف را در خود ذخیره می‌نماید. این عبارات، عناوینی هستند که توسط کاربران در موتور جستجوی گوگل، جستجو شده‌اند. برای هر کلیدواژه، گوگل همچنین رتبه‌ی میانگین سایت شما را نشان می‌دهد.
Topvisor Magnet Tool یک ابزار رایگان است که کلیدواژه‌های مرتبط با عناوین سایت شما را از Google Search Console و Google Analytics استخراج می‌نماید. این ابزار به شما کمک می‌کند تا عناوین جستجو را مرتب کنید، آن‌ها را گروه بندی نمایید و به‌طورکلی آن‌ها را مدیریت نمایید.

حال می‌خواهیم کارکرد این ابزار را بررسی کنیم و ببینیم که چگونه می‌توان طی 6 گام کلیدواژه‌های پنهان‌شده را بیابیم:

1) تمامی کلیدواژه‌های مرتبط با عناوین تجارت خود را در رابط کاربری Topvisor وارد کنید

کلیدواژه‌هایی را که بعدها می‌یابید را نیز به این لیست اضافه نمایید تا هیچ کلمه‌ای را از قلم نیانداخته باشید. شما می-توانید در این ابزار، هر تعداد کلیدواژه که نیاز است را وارد کنید و در این امر هیچ محدودیتی وجود ندارد.

2) Topvisor Magnet Tool را باز کنید

پروفایل Topvisor خود را با Google Search Console ادغام کنید و به مگنت تولز (Magnet tool) بروید. این ابزار تمامی کلیدواژه‌های در طول دوره‌ی زمانی انتخاب شده را به شما نشان می‌دهد. شما باید این محدوده را به یک ماه محدود نمایید. از دکمه‌ی گرد گوشه‌ی بالا چپ صفحه برای نمایش کلیدواژه‌هایی که در پروژه‌ی شما جامانده بود استفاده نمایید.

ابزار های رایگان سئو | ابزار Topvisor Magnet Tool

3) کلیدواژه‌های با رتبه‌ی بین 20 تا 40 را انتخاب کنید

در اغلب موارد، لیست کلیدواژه‌های عنوان نشده (Missing keywords list)، هیچ کلیدواژه‌ای را که در بین 10 کلیدواژه‌ی برتر قرار داشته باشد را در بر ندارد؛ اما در میان آنها ممکن است کلیدواژه‌های در سایه موجود باشند که رتبه‌ی خوبی در اختیار داشته باشند، اما نه رتبه‌ی بسیار عالی. به نظر ایده‌ی مناسبی است که از آن کلیدواژه‌ها نیز برای بهبود رتبه-ی سایت استفاده شود. این کلیدواژه‌ها را جدا کنید و در یک دسته‌ی جداگانه قرار دهید.

4) موقعیت کلیدواژه‌ها را بررسی کنید تا از رتبه‌ی دقیق آن‌ها آگاه شوید

به خاطر داشته باشید که Google Search Console تنها رتبه‌ی میانگین یک وب‌سایت برای یک عبارت جستجو در یک دوره‌ی مشخص را به شما نشان می‌دهد. ما نمی‌خواهیم هیچ شانسی را برای بهبود سایت از دست بدهیم پس به رتبه‌بندی دقیق برای کلیدواژه‌ها نیازمند هستیم.
چند راه برای انجام این کار وجود دارد:

  • به‌صورت دستی
  • استفاده از Topvisor Rank Tracker (قیمت آن از 0.0003 دلار به ازای هر کلیدواژه شروع می‌شود)
  • از هر رتبه‌بندی که می‌خواهید، استفاده نمایید.
5) تنها کلیدواژه‌هایی را انتخاب کنید که در رتبه‌های بین 20 تا 40 قرار داشته باشند

اگر رتبه‌بندی ها را با استفاده از رابط کاربری Topvisor ردیابی نمایید، ممکن است برای دسته بندی کلیدواژه‌های مورد نظر خود از یک فیلتر داخلی استفاده نمایید. کلیدواژه‌های غیر ضروری را حذف کنید یا آن‌ها را به گروه‌های دیگری انتقال دهید. اکنون تنها روی کلیدواژه‌های مدنظر که باقی‌مانده است تمرکز می‌کنیم.

6) اضافه کردن محتوای بهینه‌سازی شده به صفحه‌ی وب

اکنون لیستی از کلیدواژه‌های مفید در اختیار دارید که هیچ گاه روی آنها تمرکز نکرده‌اید. این احتمال وجود دارد که در حال حاضر سایت شما برای این کلیدواژه‌ها از رتبه‌ی مناسبی برخوردار باشد. اکنون شما می‌توانید رتبه‌ی سایت خود را برای این کلیدواژه‌ها بهبود دهید. تنها کاری که در این زمینه ‌نیاز است، این است که تعدادی محتوای با کیفیت با استفاده از این کلیدواژه‌ها در سایت خود انتشار دهید.
آنچه که در این 6 مرحله به آن اشاره کردیم، یکی از ارزانترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین راه‌ها برای بهبود سریع رتبه‌ی سایت برای کلیدواژه‌های مد نظرتان است. شما می‌توانید در Topvisor ثبت نام نموده و به‌صورت رایگان از Topvisor Magnet tool استفاده نمایید.
موفق باشید

دیدگاه ‏خود را بنویسید