طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

یک فرمول ساده برای مدیریت سئو سایت

یک فرمول ساده برای مدیریت سئو سایت

محتوای عالی و بک لینک می تواند شما را به بهترین جایگاه برساند.

تلاش برای درک تمامی واقعیت ها و تفاوت های ظریف در سئو به اندازه ی کشف رمز و راز های یک زبان باستانی سخت و پیچیده است. صدها فاکتور مختلف وجود دارد که رتبه ی شما با توجه به همه ی آنها تخمین زده می شود و از طرف دیگر الگوریتم گوگل تقریبا هر روز تغییر می کند. با این حال، همانند چیزهای دیگر موجود در دنیای بازاریابی، تنها 20 درصد از فاکتورها (در موضوع مورد بررسی ما تنها 1 درصد از فاکتورها ) روی 80 درصد نتایج تاثیر می گذارند. اگر شما بتوانید یک فرمول دو مرحله ای ساده را مدیریت کنید، می توانید سئو را مدیریت کرده و به موفقیت برسید و میزان بازدید از محتواهای شما به سرعت بالا خواهد رفت.

حال ممکن است بپرسید این فرمول چیست؟ در اینجا فرمول مورد نظر را به شما ارائه می کنیم و در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

محتوا + لینک به وب سایت شما = موفقیت بزرگ در سئو. این همان فرمول ساده است. حال بهتر است موشکافانه در مورد بخش های مختلف این فرمول توضیحاتی ارائه کنیم تا شما بتوانید مانند یک متخصص، سئوی خودتان را مدیریت کنید.

گام اول : تولید محتوای عالی

در سال های اخیر، تغییر و تحولات بسیار بزرگی در دنیای بازاریابی اینترنتی رخ داده است. هر کدام از فاکتورها تلاش کردند تا جای انتشار محتوای ارزشمند را بگیرند اما در این کار موفقیتی برای آنها بدست نیامد. حتی اگر در مقاطعی ارزش تولید محتوا توسط دیگر فاکتورها پایین آمد، هیچ گاه آنقدر بی ارزش نشد که جایگاه خود به عنوان مهمترین فاکتور سئو سایت را از دست بدهد. محتوا اولین چیزی است که برای بهبود کیفیت سئوی سایتتان باید روی آن متمرکز شوید. اما چه چیزهایی یک محتوای عالی را از یک محتوای خوب متمایز می کند؟ پاسخ بسیار ساده است. تمرکز روی سه فاکتور ارتباط (relevance) ، کیفیت (quality) و تجربه ی کاربر (user experience).
اولین چیزی که نیاز است برای کسب رتبه ی مناسب روی آن تمرکز کنید، ارتباط محتوا است. این موضوع بسیار ساده ای است. محتوا باید با عناوین جستجو مرتبط باشد تا هنگام جستجوها به کاربران پیشنهاد شود. در صورت رعایت نکردن این ارتباط شما یک محتوای عالی خواهید داشت که در اعماق اقیانوس اینترنت شناور است و هیچ کس قادر به صید آن نیست. هنگامی که مطمئن شدید که محتوای شما با عناوین جستجو ارتباط مناسبی دارد، گام بعدی اطمینان از کیفیت بالای مطلب خواهد بود. اساسا به محتوایی با کیفیت گفته می شود که بتواند نیاز های کاربران مورد نظرتان را برآورده کند.
اگر کاربران با داشتن یک مشکل به محتوای شما مراجعه کند و پس از مطالعه ی محتوای شما مشکلشان برطرف گردد، محتوای تولیدی شما یک محتوای با کیفیت بوده است. آخرین موضوعی که نیاز است به آن توجه کنید تا مطمئن شوید که محتوای شما عالی است، توجه به تجربه ی کاربر هنگام مواجه شدن با مقاله و وب سایت شما خواهد بود. به این معنی که محتوای شما باید به خوبی سازماندهی شود، به راحتی قابل خواندن باشد و فرمت آن کاملا واضح ارائه گردد. ممکن است محتوای ارائه شده فانتزی نباشد اما می تواند تفاوت زیادی در تلاش های سئو ایجاد کند.

گام دوم : دریافت لینک از وب سایت های معتبر

پس از اینکه محتوای عالی منتشر کردید، باید در ادامه ی مسیر سئو برای محتوای تولید شده بک لینک تولید کنید. خوشبختانه این مرحله هم نسبتا ساده است. توجه کنید که روند این مرحله ساده است اما موفقیت در آن آسان نیست. پروسه ای که شما برای دریافت لینک معتبر طی خواهید کرد، پروسه ای دشوار و طولانی خواهد بود و برای این کار باید به یک استاد بازاریابی تبدیل شوید. ممکن است یک فرد عمر خود را صرف نوشتن در زمینه ی بازاریابی محتوا کرده باشد اما حتی از پوسته ی اولیه ی بازاریابی محتوا نیز داخل تر نرفته باشد. اما در اینجا قصد داریم تا با ارائه ی میانبرهایی شما را در کمترین زمان ممکن با اصل ماجرا مواجه کنیم.
گام اول ارائه ی محتواها در شبکه های اجتماعی است. محتواهای خود را ده ها بار در تمامی پلت فرم های در دسترستان انتشار دهید تا مطمئن شوید که به اندازه ی کافی در معرض دید کاربران قرار گرفته است. هنگامی که به اندازه ی کافی از این فضای شبکه های اجتماعی استفاده کردید، نوبت به استفاده از بازاریابی از طریق ایمیل می رسد. در بخش خبرنامه ی سایت به طور منظم لینک های مقالات مهمتان را قرار دهید تا ترافیک را به سمت آن محتواهای هدایت کنید.
پس از اینکه مراحل بالا را انجام دادید و محتوای تولید شده را تا حدی معرفی کردید، زمان آن می رسد تا از طریق ایمیل با تاثیر گذاران حوزه ی کاریتان در مورد دریافت لینک برای این محتواها مکاتبه کنید. مقالاتتان را با آنها به اشتراک بگذارید، روی مزایای فراهم شده در این مقالات برای مخاطبان و تجارت آنها تاکید کنید و در نهایت از آنها بخواهید که به مقاله ی شما لینک بدهند. موضوعی که در این میان فهم آن بسیار با اهمیت است، این است که سایت های معتبر به محتواهای کم ارزش لینک نمی دهند. اگر انتظار دارید که لینک معتبری دریافت کنید، باید در تولید مقاله فوق العاده عمل کنید و به نحوی بنویسید که رهبران حوزه ی کاریتان را تحت تاثیر قرار دهید. رسیدن به این توانایی نیاز به زمان، صبر و تلاش طاقت فرسا دارد اما اگر بتوانید از پس آن بربیایید، می توانید مشاهده کنید که کسب و کارتان در صفحه ی اول گوگل به نمایش در می آید.

نتیجه گیری

ممکن است سئو به نظر بسیار پیچیده باشد، اما اگر تنها در اجرا کردن همین دو مرحله بسیار پر قدرت و موفق عمل کنید، می توانید از رقبا به خوبی فاصله بگیرید. با این کار هنگامی که رقبا در حال اهمیت دادن به ریزه کاری های ظریف و نکات ریز بهینه سازی سایت هستند، شما با استفاده ی بهینه از تلاش هایتان روی آن چیزی متمرکز شده اید که از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد. با این کار نه تنها به نسبت دیگر رقیبانتان تلاش کمتری برای بهبود سئوی سایتتان انجام داده اید، بلکه توانسته اید نتایج بسیار بهتری نیز کسب کنید. پس بهتر است کار را شروع کنید، چند محتوای ارزشمند تولید کنید، بک لینک های مورد نظرتان را جذب نمایید و به تماشای پیشرفت روز افزون تجارتتان بنشینید.

نوشته های مرتبط